Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки

56 0 Новини високих технологій

У сучасних міських умовах їзда на автомобілі вимагає чималої майстерності - особистого транспорту з кожним днем стає все більше, а свободи для маневру – все менше. І якщо з їздою водії ще справляються, то поставити машину на парковку або просто зупинитися біля магазину – це вже складна задача, що вимагає хорошого окоміру і швидкості прийняття рішення. Як раз для полегшення цієї проблеми і призначені парктроніки для авто. Сьогодні ми поговоримо про них докладніше.

Для чого потрібен

Парктронік, або паркувальний радар, який служить для оповіщення водія про те, що його автомобіль занадто близько під'їхав до іншого автомобіля або перешкоди. Пристрій досить просте, але дуже корисний у ситуаціях з обмеженою видимістю і в обмежених місцях. Крім того, сучасні автомобілі, зважаючи на те, що майже всі вони - з переднім приводом, мають довгий передній звис і похилий капот, який часто не видно з місця водія.
Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
Крім цього, на догоду дизайнерських вишукувань заднє скло роблять невеликим за розміром, особливо в седанах (там кромка багажника не видно). Все це створює дискомфорт і необхідність «прикидати» відстань до стороннього об'єкту «на око». Часом це не завжди закінчується успішно. В результаті на бамперах з'являються подряпини від близьких контактів.


Як це працює

Конструктивно парктронік являє собою ультразвуковий радар, датчики якого є одночасно й випромінювачами. Вони виробляють ультразвукові хвилі і приймають їх відображення.
Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
З часу повернення відбитого сигналу пристрій визначає відстань до перешкоди. Більшість сучасних автомобілів ще на заводі оснащуються цим нехитрим пристроєм. Але і на будь-які старі автомобілі можна його встановити. Питання тільки в тому, щоб дізнатися, які бувають парктроніки на авто.


Види

Система складається з декількох датчиків, комутаційного блоку та інформаційної панелі. Датчики можуть розташовуватися на передньому і (або) задньому бампері – у найбільш проблемних, затребуваних зонах, про які було згадано вище. Датчиків на кожну зону може бути від двох до чотирьох. Дві штуки, які розташовуються по кутах – самий економічний і дешевий варіант.
Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
Але в центрі при цьому утворюється сліпа зона, яка ніяк не контролюється. Є ризик врізатися, скажімо, в низько стирчала із землі трубу. Три датчика на бампері – вже більш надійне рішення. Але найкращим варіантом є чотири елемента на рівній відстані один від одного. Таким чином, контролюється повністю вся площа бампера. За відгуками власників, така система - найбільш поширена і зручна.

Системи оповіщення

Інформаційний екран, власне, і є системою оповіщення водія про наявність перешкоди. Конструктивно він являє собою коробочку з екраном, на якому символьно зображується автомобіль і датчики, розташовані на бамперах, в залежності від комплектації. Крім символів на екрані, додатково може використовуватися звуковий сигнал. Таким чином, існує три види оповіщення:
 • Звукова.
 • Оптична.
 • Символьна.
 • Перший спосіб – найпростіший. При наявності перешкоди в зоні дії радарів (від 25 м до 25 см) починає звучати переривчастий сигнал. По мірі наближення до перешкоди (або автомобіля до нього) сигнал починає частішати. При безпосередній близькості до бампера звук стає безперервним. За допомогою такої системи зручно паркуватися на слух, але якщо зі слухом проблеми або грає гучна музика, то користь від парктроника значно знижується.
  Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
  Наступна система – оптична. Вона являє собою смужку світлодіодів різного кольору, від зеленого до червоного, у відповідності з близькістю об'єкта. Ці смуги розташовуються праворуч і ліворуч на інформаційному екрані і відповідають розташуванню перешкод на відповідних сторонах автомобіля. Цифрове відображення – екран, на якому демонструються цифри – відстань у метрах до об'єкта. Цифри часто дублюються звуковою індикацією і світлодіодними смужками. Система має можливість різних варіантів включення. У деяких ситуаціях цифрове відображення не дуже потрібно, або, навпаки, при русі в пробці бажано відключити звукове попередження, інакше парктронік буде постійно пищати. Відгуки власників свідчать, що всі три системи однаково зручні і комфорт користування часто залежить від водійського стажу.

  Моделі

  Види парктроніків на авто дуже різноманітні, але всі вони діляться на різні групи, про яких слід згадати:
 • Першу групу складають парктроніки для авто, індикатори якого вбудовуються в дзеркало заднього виду і являють собою смужки стовпчики з горизонтальних рисок різного кольору. Вони будуть загорятися один за іншим по мірі наближення авто до перешкоди.
 • Другий, більш просунутий варіант – парктронік, поєднаний з камерою заднього виду. У такій моделі інформаційний дисплей являє собою цифровий екран, на який виводиться картинка з камери, розташованої позаду (а іноді - і спереду). На жаль, об'єктив камери може забруднитися в негоду, чого не трапиться з звичайними датчиками – їм такі погодні зміни не страшні.
 • Найсучасніші моделі парктроніків мають не точкові, а стрічкові датчики. Такі датчики дуже легко встановлюються і не так сильно виділяються на бампері, завдяки чому отримують все більше поширення.
 • Сучасні парктроніки для авто часто оснащуються додатковими функціями. Зазвичай вони несуть надлишкову і непотрібну інформацію (годинник, компас). При виборі відповідної моделі парктроника краще орієнтуватися на модель з максимальною функціональністю і зручністю експлуатації.

  На що треба звернути увагу

  Перед тим як вибрати парктронік для авто, слід звернути увагу на зону, яку він буде обслуговувати.
  Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
  Часто значення для передньої і задньої розрізняються. Також необхідно перевірити відповідність температурного режиму та вологості умов майбутньої експлуатації. Самі датчики, що встановлюються в бампер автомобіля, повинні мати той же колір, в крайньому випадку – той же відтінок, щоб не сильно виділятися з вигляду машини. Інформаційний екран повинен органічно вписуватися в інтер'єр і гармоніювати з ним. В ідеалі він виглядає як штатна, заводська деталь. Зараз у продажу є безліч моделей, і підібрати підходящий екземпляр неважко.

  Установка

  В даний час установка парктроника на авто – досить поширена послуга в спеціалізованих сервісних центрах. Робота не дуже складна і пов'язана в основному з протягуванням проводів від датчиків до комутаційного блоку та інформаційного екрану.
  Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
  Також проводиться свердління в бамперах отворів для датчиків. Якщо встановити парктронік на авто, ціна буде сильно залежати від комплекту установки, а також від типу і розміру автомобіля. У комплект може входити як сам елемент, так і "наворочена" система з однією-двома камерами і екраном. Установка парктроника на авто в Москві буде коштувати від 2500 до 4000 рублів за найпростіший варіант з чотирма датчиками ззаду. За варіант з камерою доведеться заплатити 5-8 тисяч рублів.

  Самостійний монтаж

  Звичайно, можна заощадити і встановити парктронік на авто самостійно (в інструкції все досить докладно описано). Однак ця робота пов'язана з розбиранням-складанням салону, а часто - і зняттям бампера. Крім того, для підключення пристрою потрібно врізатися в бортову систему електрообладнання.
  Парктроніки для авто: види, характеристики, встановлення та відгуки
  Тому перед початком роботи бажано прикинути свої вміння і навички.

  Висновок

  Як видно, парктроніки для авто – затребувана і популярна опція. В сучасному ритмі життя вона переходить з категорії розкоші в необхідний предмет, значно полегшує життя.