iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис

77 0 Новини високих технологій

На ринку планшетників останнім часом все досить ясно. У зв'язку з тим, що величезна кількість смартфонів вже переплюнув ці гаджети, виробники стали випускати тільки особливі моделі. Хтось робив акцент на особливий функціонал, хтось намагався наблизити планшет до ПК, хто створював небувалий дизайн. Так чи інакше, придбати цей пристрій зараз можна без проблем, так як кожен може знайти свій апарат певної цінової категорії і з необхідними технічними характеристиками. Трапляється так, що на ринку з'являється відмінна модель, але через рік виробник випускає старшу модифікацію. І власники першого пристрою не знають, чи варто їм змінювати свій гаджет на оновлений. Так само було і з компанією Apple. Тому і проводиться для Air iPad 2 і iPad Air порівняння. Щоб адекватно оцінити зміни, які відбулися з цим планшетом, розглянемо кожен окремо.

iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та описНове покоління

Поява в 2013 році iPad Air ознаменувало початок нового покоління. Здавалося б, все звичні функції залишилися на місці, але корпус став «легшим», так і «начинка» помітно швидше. Нова модель однозначно стала краще виглядати, працювати і привернула багато уваги до себе.

Поліпшене нове покоління

Вже через рік вийшов оновлений Apple iPad Air 2. Порівняння його з минулою моделлю здається справою невдячною, адже на перший погляд не помітно ніяких оновлень. Але якщо зовні планшети і справді схожі, всередині з виходом другої модифікації стало все в рази краще.

Зовнішні відмінності

З виходом iPad Air стали помітні зміни з попередньою лінійкою. Він став більш суворим, але зберіг стиль, доповнений сріблястою окантовкою і чорної/білою рамкою навколо екрану. Взагалі відразу стали помітні схожі риси з iPad mini, але головною перевагою нового планшета стали його розміри.


Звичайно, далеко не всім потрібен такий великий екран. Але навіть якщо порівнювати габарити «повітряного» планшета з iPad, то тут різниця колосальна. По-перше, він став тоншим, і це помітно. По-друге, став менш широким. По-третє, вага став менше майже на 150 грам. І навіть якщо ці цифри здадуться не всім кардинально різними, в житті вони дуже помітні. А ось якщо проводити порівняння Air iPad і iPad Air 2 то, як вже говорилося раніше, зміни не особливо помітні. Справа в тому, що головна трансформація стосується лише ваги і товщини. На момент виходу новенький Air iPad 2 став тоншим на 14 мм, тепер розмір бічного торця становить лише 61 мм, що виглядає дуже привабливо. Ну а вага також став менше – 437 грам. Є вже навіть думка, що зміна маси планшета вплинуло на комфорт користування, тепер набагато менше втомлюються спина і руки.
iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис

Колірні відмінності і деталі

Продовжуючи порівняння Air iPad і iPad Air 2 потрібно звернути увагу на ще декілька зовнішніх деталей. Перша модель нового покоління поставлялася в двох колірних варіантах: сріблястому і темно-сірому. Новий варіант отримав до двох звичним квітам ще і новомодний золотистий. Звичайно, збільшення вибору відтінку корпусу – це лише позитивний маркетинговий хід. До речі, багато власників золотих iPhone з задоволенням придбали собі в тон і планшет від «яблучного» виробника.
У зовнішньому вигляді також змінилася кнопка блокування орієнтації дисплея. Тепер її взагалі ні, швидше за все, вона зникла в догоду товщині корпусу. Тепер на її місці невеликий отвір мікрофона. Клавіша «Додому» зовні не змінилася, але отримала додатково Touch ID, який, до речі, у «яблучних» пристроях потрібен не тільки для розблокування, але і для плати покупок в ігровому магазині.

Екран

У Air iPad 2 і iPad Air порівняння екрану, здавалося б, проводити не обов'язково, так як зовнішні ознаки непомітні. Діагональ тут 97 дюйма, дозвіл - 2048х1536 пікселів. Але ось другий гаджет отримав особливий сенсорний дисплей, який був розроблений в парі з технологією ламінування. Виробник добився того, що прошарок між склом і матрицею зникла. Саме це і допомогло зробити пристрій тонким. Також така технологія призвела до якоїсь ілюзії, що зображення немов парить над планшетом. Друга версія отримала покриття антивідблиску, яке покращує візуальний ефект навіть на самому яскравому освітленні.

Технічне оснащення

Порівняння iPad mini 2 - iPad Air в продуктивності, в принципі, нічого не дасть. В обох моделях процесором служить А7 на двох ядрах з частотою 1300 МГц. За графіку відповідає PowerVR версії G6430. Оперативної пам'яті на 1 Гб, внутрішньої може бути від 16 Гб до 128 Гб. Можна сміливо стверджувати, що по технічному оснащенню це однакові гаджети.
iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис
А от справи з Air iPad 2 йдуть трохи краще. Тут вже за замовчуванням стоїть ОС восьмої версії. Процесор поліпшений - А8Х, який працює на двох ядрах з частотою 15 ГГц. PowerVR також став на голову вище – це GXA6850 - і працює на восьми ядрах. Оперативної пам'яті також стало більше – 2Гб. Вбудованою на вибір може бути від 16 Гб до 128 Гб. Якщо взяти порівняння iPad 4 і iPad Air 2 то тут нова модель значно перевершує четверте покоління. У iPad 4 працює процесор трохи слабкіше – A6X з частотою 14 ГГц. Графічний процесор молодше – PowerVR SGX 554MP4. ОЗП, як і в iPad Air, лише 1 Гб. До речі, планшет не підтримує карти пам'яті на 128 Гб.

Гігант

Можна також згадати ще одну модель, з якої можна скласти ще одну пару - це Air iPad 2 і iPad Pro. Порівняння цих планшетів нехай і не зовсім виправдано, але все ж вони є «побратимами» по цеху, а тому можуть бути протиставлені один одному. Перше і очевидне відмінність – це зовнішній вигляд. iPad Pro має діагональ екрану 129 дюйма, що майже порівнянно з деякими «яблучними» ноутбуками. Так само працює цей гігант на ОС iOS 9.x. Процесор тут став на покоління вище. Працює А9х в парі з М9 на частоті 22 ГГц. Оперативної пам'яті в про-версії аж 4 Гб, що зараз дуже цінно. Але всі ці поліпшені якості значно збільшують вартість.
iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис

Камера

Повертаючись до Air iPad 2 і iPad Air, порівняння варто продовжити, звернувши увагу на камеру. Вона суттєво змінилася порівняно старшої моделі. У другій версії планшета основна отримала 8 Мп, в той час як перша модифікація мала лише 5 Мп. Також нову камеру оснастили особливою технологією з сенсором і поліпшеною оптикою, яка помітно вплинула на якість знімків. З'явилися і нові функції типу Slow Motion. Зараз уповільненою зйомкою нікого не здивуєш, але тоді це було відмінним доповненням до нового об'єктиву. У підсумку всі нововведення зробили фотографії якісними, з поліпшеною передачею кольору, деталізацією і т. д. Фронтальна камера також трохи додала - замість 03 Мп, вона отримала 12 Мп. Звичайно, такий варіант не зовсім гарний, особливо для 2017 року.

Звук

З цією характеристикою відбулися не сильно разючі зміни. iPad будь-якого покоління має відмінний звуковий динамік. Але Air iPad 2 все ж став помітно голосніше, тепер легко дивитися фільми і слухати музику разом. Зовні динаміки змінилися в двох моделей. У iPad Air було два динаміка в два ряди отворів, зараз же, на догоду тонкого корпусу, зробили дві решітки стереодинаміків по обидві сторони від роз'єм для зарядного пристрою.
iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис

Автономність

З об'ємом акумулятора також відбулися зміни. Знову-таки із-за прагнення зробити корпус тонше батарея другої моделі отримала 7184 маг. У той час як перша модель має 8827 маг. У підсумку безперервні пошуки в інтернеті, перегляд відео та прослуховування аудіо розряджає iPad Air за 12-13 годин, а Air iPad 2 за 10 годин. Нехай такі зміни і не були позитивними, все ж компанія Apple мало не єдина, кому вдалося вмістити в тоненький корпус таку потужну батарею. До того ж компроміс між автономністю і вагою гаджета у виробника вийшов вдалим.

Висновки

Звичайно, зараз для Air iPad 2 і iPad Air порівняння проводити неактуально, так як обидві моделі на ринку вже більше двох-трьох років. Тим не менше все ж залишилися ті, хто сумнівається у виборі між цими двома планшетами.
iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис
Тоді слід розглянути дві ситуації: якщо ви власник iPad Air або якщо тільки вирішили придбати гаджет від Apple. Відразу розглянемо другий варіант. Якщо ви тільки вирішили придбати «яблучний» планшет і вибираєте між цими моделями, то в битві iPad Air vs Air iPad 2 порівняння зайве, переможцем у будь-якому випадку стає більш новий пристрій. Пояснення цьому просте: як не крути, але Air iPad 2 значно краще за свого попередника. Він тонше, симпатичніше, всередині у нього оновлений процесор і нова версія графічного адаптера. Він отримав більше ОЗУ, а також поліпшену камеру. Загалом, він у всьому переганяє свою старшу модель. Але от якщо ви власник iPad Air, то покупка другої версії може виявитися безглуздою. Звичайно, зміни хай і помітні, все ж це практично однакові моделі. Є сенс подивитися на нові апарати. Адже після виходу iPad Air 2 на ринку вже з'явився iPad Pro, про який ми вже говорили, а також компактний iPad mini 4. А в 2016 році представили варіацію iPad Pro, але з трохи меншим екраном в 97 дюйма.
iPad Air 2 і iPad Air: порівняння та опис
До речі, саме остання модель зараз вважається найбільш популярною. Вона вийшла трошки інший, ніж попередні, не тільки за технічними характеристиками, але і зовні. Крім того, цей планшет отримав відмінні технічні характеристики, підтримку фірмового стилуса і режиму Split View.