Що таке матриця в телефоні: опис, характеристики, призначення

392 0 Новини високих технологій

Екрани смартфонів, крім відображення інформації, несуть в собі також функцію органу управління. Як і будь-скляне виріб, вони досить крихкі. У разі пошкодження телефон стає практично неможливо використовувати. Хтось може віднести його в сервіс, за що доведеться викласти чимало коштів, а хтось поцікавиться, чи можна самостійно поміняти на матрицю телефоні. Про всі нюанси устрою і заміни дисплея розповімо в матеріалі нижче.

Класичні дисплеї

У більшості сенсорні екрани смартфонів складаються з двох компонентів. Матриця (власне, сам екран) і тачскрін — сенсорна панель.
Що таке матриця в телефоні: опис, характеристики, призначення
Для тих, хто цікавиться, що таке матриця в телефоні, повідомляємо, що це світлодіодна або рідкокристалічна панель. Яка вона конкретно, залежить від технології виготовлення. З лицьового боку вона покрита тонким шаром захисного скла, а ззаду знаходиться захисний шар нержавіючої сталі. Тачскрін зазвичай являє собою всю лицьову панель пристрою. Це скляна, а в окремих випадках - пластикова пластина, що має струмопровідний шар зсередини і в більшості випадків олеофобне покриття зовні.

OGS-модулі

Продовжуємо вивчати, що таке матриця в телефоні. Останнім час виробники з метою зменшення товщини корпусу оснащують свої пристрої такими екранами. OGS або One glass solution (рішення одним склом) представляє матрицю та тачскрін, з'єднані в одну монолітну панель. При виході з ладу одного з компонентів змінюється весь модуль, що частково спрощує завдання. Зменшення товщини досягається за рахунок зменшення повітряного прошарку між матрицею і тачскріном, а також тим, що в якості захисного скла матриці використовується сенсорна панель.

Специфіка ремонту OGS-екранів

Заміна сенсора або матриці окремо під силу кваліфікованим фахівцям, і то не у всіх випадках. Обумовлено це тим, що при такому підході сам ремонт буде коштувати дорожче деталі, так як для цього потрібні спеціальні приналежності. Це прогрівочне стенд, трафарет, фотополімер і ультрафіолетова лампа.
Що таке матриця в телефоні: опис, характеристики, призначення
Даний тип екранів встановлюється на переважну більшість сучасних смартфонів. Можна спробувати провести заміну окремої частини дисплейного модуля власноруч, але тільки при наявності великої кількості часу, бажання навчитися новому і у випадку, коли не шкода апарат.

Самостійна заміна матриці на телефоні з OGS-модулем

Варто відзначити, що настійно не рекомендується проводити ремонт такої панелі своїми руками силу його складності й імовірності пошкодження інших компонентів пристрою. Набагато простіше і безпечніше для самостійної заміни придбати дисплейний модуль в зборі. Що стосується флагманів HTC і Samsung, які випущені після 2015 року, то їх самостійний ремонт неможливий без пошкодження частин корпусу. При купівлі дисплейного модуля або його частин окремо зазвичай в комплекті відразу йде базовий набір інструментів (викрутки, присоски та інше). Для заміни одного з компонентів екрану послідовність дій така:

 • Розбирання пристрою. Зняти задню кришку, а в разі якщо вона незнімна — прогріти феном і обережно відтягнути присоском. Далі викрутити гвинти і дуже акуратно від'єднати всі шлейфи.
 • Витягти дисплейний модуль. Таким же способом, як і знімалася задня кришка за допомогою фена і присоски.
 • Зафіксувати дисплей для розшарування.
 • Від'єднати матрицю від тачскріна, прогрів її феном і просунувши з краю тонку нитку або струну, розрізати їй клейовий шар, не припиняючи прогрів.
 • Зчистити залишки клею з сенсора і матриці екрана телефону за допомогою спеціального очисника.
 • Нанести клей на замінну деталь і максимально рівно склеїти компоненти екрану.
 • Отвердить клей УФ-лампою. Точний час затвердіння буде зазначено на упаковці.
 • Встановити екран на місце, підключити всі шлейфи.
 • Після повного висихання клею зібрати смартфон.
  Що таке матриця в телефоні: опис, характеристики, призначення
 • Самостійний ремонт екрана з повітряним прошарком

  Дані види дисплеїв набагато більш пристосовані для ремонту в домашніх умовах. Інструментів, що йдуть в комплекті з запчастинами, буде достатньо для відновлення працездатності пристрою. Різниця між тим, що таке матриця в телефоні і сенсор, описана вище, так що це не повинно викликати проблем при замовленні необхідної деталі.
  Сам процес трохи відрізняється від того, що було описано в попередньому пункті. Виконується розбирання пристрою, витяг дисплейного модуля та інше. Простота цієї конструкції в тому, що при розподілі матриці і тачскріна не потрібно використовувати спеціальних інструментів. Вони з'єднуються між собою спеціальним двостороннім скотчем, на нього ж і кріпляться деталі після заміни. Особливо варто відзначити, що при роботі зі шлейфами і нутрощами смартфона слід дотримуватися обережності, щоб не пошкодити внутрішні компоненти.

  Має сенс самостійний ремонт екрана?

  У даній статті наведено інструкції із заміни пошкоджених компонентів екрану, але чи має сенс робити це самостійно або ж варто звернутися у фірму з ремонту телефонів? Матриця і сенсор – це чутливі до зовнішніх впливів деталі. При недостатній акуратності можна вивести з ладу весь дисплейний модуль. Окремо варто розібрати достоїнства і недоліки власноручного ремонту.
  Що таке матриця в телефоні: опис, характеристики, призначення
  Закупівлю деталей організації, що займаються ремонтом телефонів, виробляють оптом за значно зниженою вартістю. Знайти такий же цінник в роздробі практично нереально. Як варіант — замовити деталь з Китаю, але це загрожує тижнями очікування.
  Що таке матриця в телефоні: опис, характеристики, призначення
  Самостійна заміна доцільна, якщо постраждав недорогий апарат. Адже вартість ремонту в сервісі може обійтися в половину ціни пристрою. Можна витратити багато часу, так і не домігшись позитивного результату. Подібні дії можуть бути виправдані великим ентузіазмом і чималою кількістю вільних годин.

  Висновок

  У цій статті описано, що таке матриця в телефоні і що таке сенсор, що їх відрізняє від дисплейного модуля. Також надані рекомендації та інструкції щодо самостійного ремонту. Але якщо відчувається брак досвіду в даній сфері і страх зіпсувати пристрій, краще звернутися до кваліфікованим майстрам в сервісний центр. Там заміну пошкодженої деталі проведуть швидко, якісно і з гарантією.

  Популярі новини
  Загрузка...