Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення

94 0 Новини високих технологій

Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН-10000/1-Ц - один з кращих приладів у своїй сфері. Фірма, що випускає цю продукцію, є вітчизняної. Компанія вже давно займає лідируючі позиції в цій галузі на ринку продажів. Товар характеризується відмінною якістю і відносно невисокою вартістю.

Параметри приладу

Так як стабілізатори напруги "Ресанта" АСН-10000 відносяться до електротехнічним виробам, то найбільш важливою його частиною є технічні параметри. Тут потрібно виділити наступні пункти:
 • тип підключається до мережі - однофазна;
 • робочий інтервал вхідної напруги - 140-260 В;
 • потужність цих примірників - 10 кВт;
 • напруга, що отримується на виході, - 220 В;
 • підключається цей прилад до мережі через спеціальні клемні колодки;
 • є байпас;
 • коефіцієнт корисної дії приладу дорівнює 97 %;
 • робоча температура пристрою - від 0 до 45 градусів за Цельсієм;
 • робоча вологість повітря не повинна перевищувати 80 %;
 • модель щодо важка - 195 кг;
 • розміри - 220х230х385;
 • тип встановленої захисту IP-20.
 • Марка стабілізатора напруги "Ресанта" АСН-10000/1-Ц розшифровується наступним чином: автоматичний стабілізатор напруги, потужність - 10 кВА. Буква М означає, що модель настінна, цифра 1 вказує на тип підключається до мережі - однофазну. У кінці також є буква Ц, що вказує на наявність цифрової індикації на передній панелі приладу. Червоним кольором буде підсвічуватися вхідне напруга, жовтим - виходить.
  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення

  Технічний опис

  Говорячи про стабілізатор напруги "Ресанта" АСН-10000 можна згадати ще кілька важливих особливостей.

  По-перше, пристрій відноситься до класу побутових релейних экономприборов. Його робочий діапазон є досить стандартним для його класу, яких-небудь особливих нюансів або "родзинок" у пристрої немає. Основні характеристики стабілізатора вказані на його передній панелі.
  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення
  По-друге, варто сказати, що в конструкції передбачений вентилятор охолодження. Він працює не постійно, а по мірі нагріву силової частини приладу. Якщо температура досягає певного значення, він включається. Коли показники опускаються нижче певної позначки, він також автоматично відключається. Релейний тип приладу має декілька ступенів регулювання, проте є не дуже точним. Точність регулювання становить 8 %.

  Недолік пристрою

  Апарат є досить непоганим, з невисокою вартістю, а тому користується популярністю, але при цьому не позбавлений недоліків. Основний полягає в тому, що стабілізатор не відключається при підвищенні вхідної напруги. Тут все досить просто. Із збільшенням вхідних показників зростає і вихідна напруга. Наприклад, на вході напруга може досягти 270 В, а на виході стабілізатора бути лише 250 В, і при цьому він не відключиться.

  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення
  Припинення його роботи відбудеться автоматичному режимі лише при ще більшому підвищенні напруги, яке все ще буде проходити через нього в мережу. У цьому випадку на передній панелі на індикаторі з'явиться буква "Н", а прилад нарешті припинить роботу. Таке значення на індикаторі означає включення захисту стабілізатора від підвищеної напруги.

  Розташування елементів приладу

  Передня панель стабілізатора напруги "Ресанта" АСН-10000 є стандартною для таких електротехнічних виробів. Тип дисплея пристрою LCD, яким комплектуються всі потужні моделі. Індикатор не здатний відображати відхилення від заданих значень, які не перевищують 8 %, що є досить неприємним моментом. У верхній частині панелі є пристрої відображення роботи, захисту, затримки. Природно, що кожен з сигналізують елементів включається у певний час функціонування обладнання. В лівій частині панелі розташовується індикатор навантаження, а в нижній - перевантаження і перегріву.
  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення
  Крім зазначених елементів, на передній панелі стабілізатора "Ресанта" розміщується ще один двосекційний перемикач. Ліва його частина відповідає за включення/відключення байпаса, права ж - за включення/відключення всього приладу. Якщо режим байпаса включений, то напруги на вході і на виході будуть рівні, так як силові блоки, коректують його, відключаються, хоча сам прилад всі ще вважається частиною системи.

  Розташування клем для підключення

  Дроти підключаються до стабілізатора в нижній його частині. У цій області є спеціальний люк, який можна зняти, і дістатися до спеціальних клем з гвинтами під викрутку. З їх допомогою відбувається підключення приладу. Зазвичай при продажу такої техніки разом з нею в комплекті йде спеціальний документ - інструкція з експлуатації. Тут усе, починаючи від способу підключення і закінчуючи методами догляду.
  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення

  Підбір місця установки

  Сам процес підключення приладу не є дуже складним, проте загальний принцип все ж потрібно знати. Інструкція буде наведена нижче. Але спочатку потрібно правильно вибрати місце для безпосереднього монтажу пристрою, так як це є важливою частиною всього процесу підключення. Є декілька обов'язкових пунктів, які слід виконати. Вони зазначені далі в порядку своєї значущості:
 • Найважливіше виключити можливість попадання вологи на таке обладнання.
 • Обов'язково слід забезпечити вільну циркуляцію повітря навколо корпусу приладу, щоб уникнути перегріву.
 • Краще всього встановлювати стабілізатор як можна ближче до стрижня щита.
 • При монтажі потрібно пам'ятати, що електромеханічні прилади під час роботи видають характерний шум, а релейні апарати, до яких відноситься і АСН-10000/1-Ц, клацання.
 • Агрегат повинен бути встановлений таким чином, щоб підключення, контроль та обслуговування проводилися без праці.
 • Оптимальним місцем розміщення таких приладів вважається стіна або полку.
 • Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення

  Підключення стабілізатора

  Підключити стабілізатор напруги "Ресанта" АСН-10000 можна тільки після виконання всіх вище зазначених умов. Для здійснення цього процесу приладу є 5 спеціальних клем. Дві з них маркуються літерами "L" - це фазні клеми. Ще дві будуть мати маркування "N" - нейтральні. Остання, п'ята, клема призначається для заземлення апарату.
  Процес підключення таких агрегатів починається з підведення заземлення. Після цього можна перейти до під'єднання вхідних проводів. Клеми для підключення позначаються аналогічним написом: "ВХІД". Природно, що фазний провід повинен бути приєднаний до клемі "L", а нейтральний - до "N".
  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000: технічні характеристики, інструкція підключення
  Після цього слід включити стабілізатор і перевірити наявність напруги на виході. Якщо воно присутнє і знаходиться в межах норми, значить, все підключено правильно. Потім агрегат знову вимикається, щоб приєднати вихідні дроти. Принцип їх підключення аналогічний вхідним. У разі відсутності напруги на виході зазвичай слід перевірити правильність підключення проводів і при необхідності поміняти їх місцями.

  Стабілізатори ЕМ

  Дана компанія випускає з потужність 10 кВт ще один апарат - стабілізатор напруги "Ресанта" АСН 10000/1-ЕМ. Що стосується основних технічних показників, то цей прилад багато в чому схожий з моделлю 1-Ц. Його потужність становить 10 кВт. Робочий діапазон напруги - 140-260 Ст. Проте фактична потужність буде падати при зниженні напруги нижче 190 В, а при роботі з мінімальним вхідним в 140 і зовсім опуститься до половини від початкового значення. ККД цієї моделі так само дорівнює 97 %.

  Основна відмінність між цими моделями полягає в точності регулювання. Якщо у 1-Ц показник становив 8 %, що досить погано, то у моделі 1-ЕМ точність дорівнює 2 %, що вважається відмінним показником. Крім відмінності в точності, різниця є і у конструкції. Обладнання марки 1-ЕМ відрізняється електромеханічним перемиканням, а не релейним, як у 1-Ц. Однак з-за цього варто звернути увагу на такий параметр, як швидкість стабілізації. 1-ЭМ призначений для тривалої роботи зі зниженими або підвищеними напруженнями. Швидкість стабілізації електромеханічного пристрою дорівнює 1-2 секунд. Релейний ж прилад характеризується швидкістю в 20 мілісекунд. Тобто 1-Ц буде більш кращий в мережах з частими перепадами з-за більш швидкого відгуку на ці зміни.

  "Ресанта" Lux

  Стабілізатор напруги "Ресанта" АСН-10000 Lux за своїми характеристиками дуже схожий на модель 1-Ц. Прилад також відноситься до релейним моделям, має примусове охолодження захисту від перегріву, короткого замикання і іншого. Володіє слабкою точністю до 8 % і т. д. Варто сказати, що вхідна частота, з якою він може працювати, знаходиться в діапазоні 50-60 Гц. Крім цього, прилад буде дещо більше за габаритами - 305х360х190 мм, з-за чого і трохи важче. Це варто враховувати при монтажі агрегату. Якщо говорити про несправності стабілізатора напруги "Ресанта" АСН-10000 то для електромеханічних моделей - це часті перепади напруги. З-за них елементи обмотки сильно нагріваються і може вийти з ладу двигун. У релейних приладів приблизно та ж основна несправність, але вона полягає у виході з ладу самого реле. Чим частіше відбуваються скачки, тим швидше воно зношується.

  Відгуки про роботу приладу

  Природно, що будь-яка компанія буде підносити свій товар тільки з кращого боку, забуваючи вказувати на недоліки. Однак про якість і надійність цього обладнання говорять люди. Відгуки про стабілізатори напруги "Ресанта" АСН-10000 в основному всі позитивні. Багато покупці відзначають досить демократичну ціну на цей прилад. При цьому він відмінно справляється зі своїми обов'язками і характеризується гарною якістю зборки. Один з покупців відзначав, що в його мережі був сильний стрибок напруги, з-за якого практично у всіх користувачів, підключених до цієї мережі, погоріли багато побутові прилади. Однак стабілізатор від компанії "Ресанта" впорався на відмінно " з завданням автоматичного відключення живлення. З недоліків зазвичай вказується лише той, що зазначений у його характеристики, а саме: низький рівень точності. Хоча деякі користувачі відзначають, що 8 % для звичайних побутових приладів цілком вистачає. Виходячи з усього вище сказаного, можна зробити наступний висновок. Стабілізатори від компанії "Ресанта" не дарма користуються широкою популярністю. Вони поєднують в собі невисоку вартість, відмінна якість і пристойні технічні параметри.

  Популярі новини
  Загрузка...