Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців

161 0 Новини високих технологій

Багатьох користувачів смартфонів хвилює питання, як наклеїти захисну плівку на смартфон? З ним необхідно розібратися, так як захист пристрою є важливим фактором користування. Сучасні гаджети – телефони, планшети та інші – мають найвразливіше для пошкодження місце – дисплей. При його пошкодженні часто знижується зручність користування, тому допускати поломки цього елемента явно не потрібно. З більшою частиною цього завдання якраз справляються захисні плівки і скла.

Який захист краще

Перш ніж розглядати питання про те, як наклеїти захисну плівку на смартфон, ознайомимося також з іншим захисним аксесуаром і його відмінностями від плівки. Основне завдання захисних стекол – оберігати пристрій у випадку його падіння на землю. Звичайно ж, такий елемент буде виконувати і стандартні функції: запобігання подряпин, захист від пилу і так далі. За словами виробників, при падінні у смартфона розіб'ється саме захисне скло, а не сам екран. Іншим плюсом даного аксесуара є те, що він відмінно поєднується з пристроєм і не спотворює його звичний вигляд. Також через скло відмінно передаються дотику і кліки, тому захист ніяк не вплине на чутливість екрану.
Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців
Плівка є більш популярним предметом для захисту смартфона. Головна її функція – захист екрану телефону від подряпин. Також в залежності від виду плівка може виконувати наступні завдання:

 • Захист від відблисків сонця і відбитків пальців користувача. Такими функціями володіє матова захисна плівка.
 • Відображення предметів. Плівка відіграє роль дзеркала в тому випадку, коли екран смартфона заблокований. Цей аксесуар називається дзеркальної захистом.
 • Звичайна захист від подряпин. Такі дефекти можуть з'являтися від ключів, монет та інших речей, здатних пошкодити пристрій. Ця плівка є стандартною і називається глянсовою.
 • Як можна помітити, скло володіє великим і більше затребуваним функціоналом, ніж захисна плівка. Тому перевагу, звичайно, слід віддавати першому варіанту. До того ж потрібно чимало зусиль і терпіння, щоб самостійно наклеїти захисну плівку на смартфон.
  Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців

  Як вибрати захисний аксесуар

  Виробники дуже добре постаралися і тепер виготовляють захисні плівки під конкретну модель смартфона. Тому з вибором особливо не варто мучитися – потрібно всього лише вказати назву свого телефону. Варто враховувати, що всі моделі одного виробника різні за розміром, так що недостатньо вибрати тільки назва телефону. Обов'язково вказувати його модель, щоб підібрати плівку, що має всі необхідні отвори для динаміків і кнопок.

  Існують універсальні захисні аксесуари, призначені для рідкісних смартфонів, у яких немає спеціалізованих плівок. У цьому випадку користувач може сам вирізати макет, який буде накладатися на екран.
  Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців

  Як видалити стару захисну плівку

  Перед тим як наклеїти захисну плівку на екран смартфона, необхідно зняти стару, щоб підготувати екран до маніпуляції. Якщо захисний аксесуар порівняно недавно на телефоні, то зніметься досить легко: досить підчепити край нігтем або гострим предметом. Однак, якщо плівка вже тривалий час тримається на екрані, то її видалення може викликати проблеми. Якщо не виходить швидко зняти стару плівку, то слід використовувати звичайний пакувальний скотч, який продається у всіх магазинах канцелярії. Перед процедурою бажано ретельно очистити поверхню екрана спиртом, щоб скотч добре приклеювався. Тепер невеликий відрізок потрібно накласти на край старої плівки і відтягуючи, одночасно намагатися підчепити той же край тонким предметом. Таким чином вдасться видалити щільно прилеглу захисну плівку з екрану.

  Накладка нової захисної плівки

  Тепер розглянемо, як самому наклеїти захисну плівку на смартфон.
  Дуже важливим фактором, який впливає на результат роботи, є запиленість кімнати, в якій проводиться ця операція. Для роботи потрібно вибрати таке приміщення, щоб кількість пилу було мінімальним. Відмінним варіантом буде ванна кімната або кухня. Якщо все ж таки наклеювання буде проводитися в іншому місці, слід попередньо підготувати його.

  Підготовка приміщення

  Перед тим як наклеїти захисну плівку на смартфон, необхідно прибрати на час з кімнати всі речі, які здатні збирати пил: рушники, килимки і т. д. Те, що не можна прибрати, слід ретельно пропилососити. Після цього обов'язково протерти вологою ганчіркою стіл, на якому проводиться операція. Не зайвим буде вимити підлогу, щоб результат був максимально задовільним.
  Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців
  Тепер кімната готова до проведення процедури по наклеюванню захисної плівки. Може здатися, що такі приготування надто глобальні для накладки захисного аксесуара на телефон. Однак дії зовсім не перебільшені. Найменша пилинка, що потрапила на екран під час поклейки плівки, може викликати скупчення на поверхні екрана повітря, який видаляється не так вже просто. Тому краще заздалегідь добре підготувати умови, ніж потім виправляти свої ж помилки.

  Необхідні предмети

  Перш ніж описувати інструкцію про те, як правильно наклеїти захисну плівку на смартфон, слід розібратися, які інструменти знадобляться для цього процесу. Потрібно мати:
 • Рідину, що містить спирт, або сам спирт для протирання екрану.
 • Тонкий предмет, наприклад, пластикову карту.
  Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців
 • Спеціальну серветку, призначену для очищення екрана (додається разом з плівкою).
 • Скотч.
 • Перед наклеюванням захисної плівки бажано добре помити руки, щоб позбутися від зайвої бруду і пилу.

  Покрокова інструкція

  Коли всі приготування зроблені, можна приступати до самого процесу.
 • Першим ділом потрібно зняти старе покриття і ретельно протерти екран смартфона спеціальною серветкою. Якщо є необхідність, можна скористатися спиртом або спиртовмісної рідиною.
 • Тепер необхідно зняти захисне покриття клейкою боку плівки і, тримаючи предмет за краї, приблизно розташувати його по контуру дисплея смартфона, але не опускаючи.
 • Починаючи з будь-якого краю, поступово накласти плівку на всю поверхню екрану.
 • Плоским тонким предметом розгладити покриття в одному напрямку, тобто зверху вниз або навпаки, але тільки один раз.
 • Якщо утворилися бульбашки з повітрям, їх необхідно відразу видалити. Для цього необхідно взяти дві смужки скотчу. Однією потрібно підняти плівку, а інший видалити частинки пилу на місці пухирця. Потім назад приклеїти плівку.
 • Накладка універсальної плівки

  Тепер розберемося, як наклеїти універсальну захисну плівку на смартфон. Спочатку необхідно вирізати її під розміри екрана телефону. Для цього знадобляться наступні інструменти:

 • Маркер будь-якого кольору, бажано тонкий.
 • Скальпель або канцелярський ніж.
 • Покриття, на якому можна розрізати плівку.
 • Для початку необхідно зробити розмітку майбутньої моделі захисної плівки. Можна просто заміряти довжину і ширину екрану смартфона лінійкою, а потім перенести результати на універсальне покриття. При такому способі варто враховувати невеликі відступи по краях, якщо виміри вироблялися всій площі телефону. Другий спосіб – зробити копію телефону за допомогою принтера, а потім обвести контур на плівці. Тут також слід враховувати відстані від країв смартфона. Третій спосіб є самим надійним. Можна взяти старе покриття і використовувати його в якості зразка. У цій ситуації відступи можна не враховувати, так як стара плівка вже підігнана відповідним чином. Всі подальші дії виконуються так само, як і в попередньому пункті.

  Поради фахівців

  Як наклеїти захисну плівку на смартфон: покрокова інструкція, поради та рекомендації фахівців
  Щоб процес пройшов гладко, варто враховувати кілька нюансів:
 • Обов'язково ретельно приготувати приміщення для проведення процесу наклеювання плівки. Не можна нехтувати цим пунктом.
 • Добре очистити екран після відклеювання старого захисного аксесуара спиртом або іншою рідиною.
 • Обов'язково після наклеювання провести по поверхні плоским предметом, щоб вигнати зайве повітря.
 • Якщо слідувати всім інструкціям і рекомендаціям, то питання про те, як наклеїти захисну плівку на смартфон, не викличе жодних проблем.

  Популярі новини
  Загрузка...