Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

252 0 Новини високих технологій

Сьогодні стало досить популярним економити електроенергію. Для цього інженерами створено безліч приладів, здатних автоматично управляти освітленням, обладнанням, домашньою побутовою технікою. Особливо широко поширені в даний час різні датчики, здатні реагувати на світло, шум, рух. Про один з таких пристроїв автоматичного включення і піде мова в статті. Для того щоб більш детально розглянути таке обладнання, варто зупинитися на певній марці. Отже, датчики руху «ІЕК», їх особливості, моделі і нюанси монтажу.

Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

Що собою являє подібне обладнання: загальні відомості

Датчиком руху називають електронний прилад, здатний замикати ланцюг при появі об'єкта в полі його радіусу дії. Після того як причина включення зникла, в роботу включається реле часу, включене в його схему. У підсумку після закінчення встановленого періоду ланцюг знову розмикається. Такі пристрої автоматичного включення використовуються не тільки для економії електроенергії, керуючи освітленням під'їздів, сходових клітин або довгих коридорів. Областями застосування датчиків руху («ІЕК» або будь-якої іншої марки – неважливо) можна назвати і системи охоронної сигналізації. Подібні пристрої можуть:


 • подати сигнал на пульт охорони при несанкціонованому проникненні на об'єкт;
 • включити пристрої відеозапису або фотозйомки;
 • дати сигнал на передачу зображення з камер відеоспостереження на смартфон або інший гаджет власника.
 • Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  За якими ознаками розрізняються датчики руху

  Подібне обладнання може працювати на інфрачервоному, мікрохвильовому випромінюванні або ультразвук. Кожен з видів має свою область застосування. Але вони розрізняються не тільки за типом випромінювання, але і за способом реєстрації вхідних сигналів. Найбільш дешеві і прості – пасивні (найчастіше, інфрачервоні). Вони налаштовані на певну довжину сигналу. Якщо в його поле потрапляє живий, теплокровний організм, вони спрацьовують. Більш дороге обладнання – активна.


  У його схему включений як випромінювач, так і приймач. До такого обладнання відносять ультразвукові пристрої, що працюють за принципом ехолокації. Для управління освітленням найчастіше застосовують моделі серії «ДД» датчиків руху «ІЕК». У цій лінійці можна знайти дійсно бюджетні пристрої за вартістю не нижче 400 руб. Варто розглянути деякі з них більш докладно.
  Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  Датчик руху "ІЕК ДД 008" та його особливості

  Подібні пристрої мають порівняно невеликий кут огляду - 180?. Проте основним їх перевагою є можливість установки напрями зони дії – вона регулюється як по вертикалі, так і по горизонталі. Це дозволяє встановити датчик в будь-якому місці без шкоди для його працездатності. Дальність дії таких пристроїв становить 12 м, а максимальна напруга – 1100 Вт. При таких показниках обладнання може не тільки вмикати охоронну сигналізацію, але і подати живлення на висвітлення цілого будинку. Якщо в приміщеннях використовуються світлодіодні лампи, то їх кількість, підключений через пристрій, може досягати 150 в залежності від споживаної потужності.
  Якщо порівнювати з параметрами, аналогом такого обладнання автоматики можна назвати датчик руху "ІЕК ДД 009". Єдиною його відмінністю від попереднього варіанту є регулювання напрямку області дії – тут вона проводиться лише по горизонталі. В іншому відмінностей немає навіть у вартості, яка становить близько 520 руб.
  Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  Відмінності подібного обладнання по куту огляду

  Цей параметр відіграє дуже важливу роль, особливо при підключенні пристроїв автоматичного управління до систем охоронної сигналізації. Показники тут можуть варіюватися від 180 до 360?. Найчастіше куті огляду не приділяють належної уваги з причини того, що великої різниці у вартості різних моделей не спостерігається. Варто відзначити, що подібним зазвичай «грішать» комунальні служби, встановлюючи на сходових клітинах під'їздів, наприклад, датчики руху «ІЕК» 360?, хоча в подібних випадках цілком достатньо 180?. Однак якщо розібратися, цьому є одна дуже важлива причина. Описані раніше пристрою з кутом огляду 180? мають істотний мінус – рухомі вузли, які легко ламаються. А в Росії, як відомо, кожен вважає своїм обов'язком переналаштувати напрямок променя. В результаті механічні рухомі частини, виконані з пластику, дуже швидко ламаються. Як раз подібної проблеми позбавлені датчики руху "ІЕК ДД 024" з кутом огляду 360? і відсутністю регулювань напрямку. Вони вважаються більш захищеними від вандалізму.
  Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  Нестандартне застосування подібної автоматики фірми «ІЕК»

  Для більшості звичним є застосування датчиків руху для управління основним освітленням. Однак є і більш «екзотичні» варіанти встановлення таких пристроїв. Одним з найцікавіших можна назвати підключення датчиків руху до підсвічування ступенів в приватному будинку. Тут варіанти можуть бути різними. Найчастіше при такому монтажі у схему додається фотореле, що реагує на стан освітленості. При настанні сутінків автоматично включається підсвічування верхньої і нижньої ступені. Якщо до сходового маршу підходить людина, вбудований датчик руху «ІЕК» спрацьовує, подаючи харчування на всі лампи. Найбільш складним у виконанні варіантом є встановлення окремих елементів не кожну сходинку. В цьому випадку при русі буде включатися підсвічування 3-4 елементів. Виходить, лампи спрацьовують як би каскадом, по ходу переміщення людини. Однак подібні схеми зустрічаються рідко через складність їх монтажу.
  Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  Критерії вибору датчиків руху

  Купуючи подібне обладнання, слід звернути увагу на ряд параметрів, якими вона повинна володіти. Крім радіусу дії і кута виявлення, дуже важлива максимально допустиме навантаження по потужності, яка визначає кількість світлових приладів, що підключаються до пристрою. Для побутового використання найбільш підходящими будуть датчики руху «ІЕК» 1100Вт, однак лише за умови того, що в схемі немає галогенових прожекторів великої потужності.

  Варто звернути увагу на діапазон регулювань чутливості і затримки розмикання ланцюга і спосіб монтажу (стіни, стелі, в кутку). Якщо планується монтаж датчика руху на вулиці, слід вибрати пристрій з класом захисту не нижче IP 68 щоб бути впевненим, що дощ і сніг не стануть причиною його виходу з ладу. Не варто купувати подібні вироби в дрібних торгових точках. Найкраще робити такі покупки у великих магазинах, готових надати всю необхідну документацію на товар.
  Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  Монтаж датчиків руху своїми руками

  Для того щоб підключити подібну автоматику не потрібно особливих умінь або досвіду. Робота нескладна, проте вона вимагає уважності і акуратності. Всі клеми для підключення провідників промарковані, тому проблем виникнути не повинно. По суті, весь монтаж нагадує комутацію звичайного вимикача. Головне – виробництво всіх робіт тільки при знятій напрузі. Слід пам'ятати, що поразка електричним струмом небезпечно не тільки для здоров'я, але і для життя. Досить часто початківці майстра допускають помилку при монтажі, міняючи місцями нульовий і фазний провідник. При такому підключенні пристрій буде працювати без будь-яких видимих змін, проте виникає небезпека ураження електричним струмом, наприклад, при заміні лампочки. Адже виходить, що фазний провід підходить до осветительному приладу безпосередньо, а видиме відсутність напруги забезпечується лише розривом нуля.

  Відеоурок по монтажу подібної автоматики

  Для того щоб читачам було більш зрозумілий алгоритм підключення нижче представлений ролик по цій темі. Настійно рекомендується з ним ознайомитися.
  Датчик руху ІЕК: огляд, характеристики і відгуки

  Думка користувачів про датчиках руху «ІЕК»

  Звертаючи увагу на відгуки, можна сказати, що цей бренд вважається одним із самих надійних і недорогих на російському ринку. Користувачі відзначають простоту монтажу і довговічність продукції «ІЕК», при цьому негативних думок практично немає. Що цікаво: практично всі, хто негативно висловлюється про подібних пристроях, купували їх в дрібних торгових точках або з рук за значно заниженою вартістю, що прямо говорить про неоригінальності продукції.

  Заключна частина

  Установка датчика руху – прекрасний спосіб економії електроенергії і продовження терміну служби освітлювальних приладів. Головне - пам'ятати, що подібне обладнання не слід застосовувати спільно з люмінесцентними лампами або КЛЛ, які не призначені для частого включення/вимикання в силу своїх конструктивних особливостей. Що ж стосується інших типів освітлювальних приладів, то тут обмеженням буде служити лише максимально допустиме навантаження на датчик руху по потужності.

  Популярі новини
  Загрузка...