Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості

215 0 Новини високих технологій

Що таке Apple TV? Хтось називає цю приставку гідним конкурентом звичайному телебаченню, хтось вважає марним девайсом, який постійно тягне гроші з кишені власника. А що кажуть самі користувачі? Нижче - їх відгуки про Apple TV. Також докладно розглянемо принцип роботи і основні параметри. Публікуємо чесний огляд і реальні відгуки про приставки Apple TV, записані зі слів власників. Так актуальна і корисна новинка для російського ринку?

Так що ж таке Apple TV? Огляд та відгуки

Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
Вперше про Apple TV світ почув у 2007 році. На конференції Macworld представив новинку сам Стів Джобс. Здавалося б, успіх неминучий. З тих пір пройшло майже 11 років. Проте в Росії приставка так і не прижилася. Якщо практично нікому не потрібно пояснювати, що таке iPhone, то про Apple TV в нашій країні і чув далеко не кожен. Ще менше наших співвітчизників розуміють, для чого пристрій призначений і як працює.


Насправді все просто. Найчастіше цей девайс використовують, щоб транслювати контент (наприклад, відео в хорошій якості) з комп'ютера або телефону на великий телевізійний екран. Але тільки цим його функції не обмежені. Також Apple TV дозволяє передавати контент безпосередньо з програми iTunes та інших подібних сервісів. По суті, воно робить звичайний телевізор «розумним» – додає йому можливості Smart-TV. Особливо затребуваною приставка стала, коли користувачі переконалися, що вбудовані в більшість корейських моделей функцій СМАРТ сильно далекі від ідеалу. Сторонні аналоги Apple TV теж залишають бажати кращого. Тому гідних конкурентів, які могли б змагатися з ним по функціоналу і якості, у девайса просто немає, адже відгуки про Apple TV вражають.


Історія виведення на ринок і помилки маркетологів

Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
Спочатку приставка мала вбудований жорсткий диск на 40 Гб. Хоча максимальна роздільна здатність відео, що відтворюється не перевищувало 720р, цей обсяг вже тоді виявився занадто малий. Негативні відгуки про оновлений Apple TV тут же заполонили інтернет. Вже в кінці травня маркетологи компанії усвідомили помилку і був випущений диск об'ємом 160 Гб. Був допущений і ще один істотний прорахунок. Первісна версія програмного забезпечення не передбачала здійснення покупок безпосередньо в додатку. Цей недолік був виправлений вже в 2008 році. І теж на підставі відгуків власників Apple TV. Ще через рік компанія і зовсім припинила виробництво жорсткого диску 40 Гб. Накопичувач 160 Гб начебто і зарекомендував себе з позитивної сторони. Проте вже в 2010 компанія повністю оновила пристрій і відмовилася від використання вбудованого накопичувача як такого. Це рішення в 4 рази дозволило зменшити габарити пристрою і зробити його роботу майже безшумною.

Як виправляли прорахунки?

Замість жорсткого диска пристрій оснастили вбудованою флеш-пам'яттю на 8 Гб, яка дозволяла кешувати переглянутий фільм. Це означає, що можна було поставити фільм на паузу, а потім продовжити відтворення – завантажувати файл заново не довелося б.
Такі нововведення зробили пристрій дешевше. За даними досліджень, більшість користувачів були готові заплатити за подібний девайс не більше 100 доларів. І таким ось нехитрим способом компанії вдалося опустити ціну навіть нижче цієї межі. Однак на цьому експерименти не закінчилися. Третя версія Apple TV вийшла вже в 2012 році. Дизайнери компанії повністю оновили інтерфейс. Крім того, тепер пристрій підтримувало відео з роздільною здатністю 1080р. Ця версія також вимагала суттєвого доопрацювання. У 2015 році інженери Apple оснастили приставку 32 Гб або 64 Гб вбудованої флеш-пам'яті. Це відкрило широкі можливості для зберігання ігор і мультимедіа. Крім того, змін зазнала сама операційна система. Четверте покоління пристроїв побачило світ у 2017 році. Відео в 4К і звук Dolby Atmos дозволяють користувачам буквально «розчинитися в паралельної реальності». Результат, як говориться, у наявності - позитивні відгуки про Apple TV не змусили себе довго чекати.

Чому це не спрацювало в Росії

Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
Перші варіанти приставки мали вбудований жорсткий диск, який дозволяв записати сподобався фільм. Однак пізніше компанія відмовилася використовувати накопичувач. Мабуть, аналітики в Apple вирішили, що брати орендну плату постійно вигідніше, ніж продавати фільм 1 раз. Адже хороше кіно хочеться дивитися ще і ще. Досить згадати хоча б стрічки ще радянських часів. Скільки разів кожен з нас дивився "Джентльмени удачі" або "Кавказьку полонянку"? А скільки разів ще подивиться? У багатьох сім'ях ці фільми стали доброю новорічної традицією.
Тому весь контент відтворюється тепер тільки в потоковому режимі. І за кожен перегляд користувач платить 250-300 рублів. Сума начебто й невелика. А якщо порахувати за місяць? Це бізнес - нічого особистого, як кажуть Справедливості заради слід зауважити, що сама фірма пояснює відмову від вбудованого накопичувача бажанням запропонувати користувачеві більш компактний і зручний в експлуатації продукт. І дійсно, модель apple tv md199ru a, за відгуками, залишила найближчі аналоги далеко позаду. Але з нашими співвітчизниками американські маркетологи прорахувалися. Не врахували менталітет. Що поробиш? Інша культура - вони з дитинства звикли за все платити і не розуміють, як може бути по-іншому. А ось росіяни платити за переглянуте кіно як-то поки не звикли. Мабуть, цим і пояснюється низька популярність Apple TV в нашій країні. Хоча сама приставка як мінімум варто того, щоб звернути на неї увагу.

Комплектація приставки Apple TV

Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
У стандартну комплектацію Apple TV входить:
 • приставка Apple TV;
 • кабель стандарту Lightning (служить для зарядки акумулятора в пульті ДУ);
 • кабель живлення;
 • керівництво користувача.
 • Згідно стандартів компанії, кожен предмет запаяний в індивідуальну поліетиленову упаковку. Роз'єми приставки прикриті заглушками. А ось HDMI кабель для підключення приставки до TV в комплекс не входить. Купувати його доведеться окремо.

  Що конкретно дозволяє робити Apple TV?

 • Переглядати фільми з iTunes та інших програм у гарному якості і на великому екрані.
 • Слухати музику і переглядати фотографії.
 • Доступ до хмари – приставка дозволяє отримати доступ до ваших фото в iCloud і переглядати їх на екрані телевізора.
 • Синхронізувати будь гаджет Apple і телевізор. Наприклад, можна запустити гру на планшеті або ПК, а зображення транслювати на великий екран.
 • Налаштування приставки Apple TV

  Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
  Зовсім не обов'язково для налаштування Apple TV викликати майстра. Компанія Apple спеціально передбачила інтерфейс таким чином, щоб впоратися з налаштуванням зміг звичайний користувач. Підключення приставки Apple TV до телевізора
 • Підключаємо кабель HDMI до приставки і телевізору. Тільки після цього включаємо Apple TV в мережу.
 • На екрані повинен з'явитися логотип Apple. Використовуючи регулятор гучності і кнопки в середині, з допомогою пульта виберіть потрібну мову.
 • Тепер потрібно підключити приставку до мережі Інтернет. Apple TV автоматично сканує доступні мережі Wi-Fi – виберіть зі списку і введіть пароль. Підключитися до роутера можна і безпосередньо – за допомогою кабелю.
 • Тепер потрібно дати свою згоду на передачу даних в компанію Apple. Особиста інформація при цьому не передається. Проте сміливо можна відмовитися – на працездатності це ніяк не відіб'ється.
 • Встановіть на комп'ютер сервіс Home Sharing. Цей додаток має простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що зробить процес передачі даних максимально комфортним.
 • Тепер ви можете синхронізувати комп'ютер, телевізор і приставку між собою (як правило, цей процес відбувається автоматично, потрібно просто почекати, поки з'явиться відповідне повідомлення).
 • Як «подружити» Apple TV і iPhone

  Для того щоб все вийшло, потрібно використовувати iPhone з операційною системою iOs7 або старше. На жаль, старі версії операційної системи не підтримують опцію iBeacon.
  Покрокова інструкція:
 • Включаємо Wi-Fi на iPhone і підключаємося до бездротової мережі.
 • Включаємо Bluetooth. Відповідний повзунок знаходиться в меню «налаштування» відразу під Wi-Fi.
 • Підносимо iPhone до приставки. На екрані з'являється спливаюче вікно, натискаємо «так».
 • Тепер потрібно увійти в Apple ID. Система задасть кілька запитань, після чого почнеться синхронізація даних. На екрані процес відображатися не буде – це нормально. Все проходить у фоновому режимі, потрібно просто чекати.
 • Підключення приставки Apple TV до комп'ютера

  Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
  Іноді потрібно оновити прошивку або відновити якісь дані. Для цього доведеться підключити Apple TV до комп'ютера. Бажано, щоб на ПК була встановлена MacOS. Користувачам Windows доведеться додатково встановити відповідну програму. Порядок дій наступний:
 • Відключити приставку Apple TV.
 • Відключити кабель HDMI та інші.
 • За допомогою кабелю Micro USB, з'єднати приставку і комп'ютер через відповідний роз'єм.
 • Запустити на ПК додаток iTunes і знайти в меню Apple TV.
 • Як оновити прошивку?

  Все просто – робиться це через команду Option, далі Restore в iTunes. Тепер система попросить вказати ім'я файл з прошивкою, який потрібно встановити. Потрібно вибрати потрібний і натиснути Choose – далі все відбудеться автоматично. Важливий нюанс: потрібно звернути увагу, щоб файл має розширення .ipsw. Завантажити його легко в інтернеті.

  Як відновити дані?

  У віконці Apple TV виберіть кнопку Restore. Після того як система попросить підтвердити операцію, натисніть Restore and Update. Процедура займе кілька хвилин.

  Плюси і мінуси Apple TV

  Що призводить користувачів приставки в захват? За відгуками самих власників, це:
 • лаконічний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • простий і зручний у використанні пульт ДУ;
 • зручно, якщо є колекція улюблених фільмів і музики в iTunes;
 • перегляд фотографій та ігри на «великому екрані»;
 • вбудований каталог ігор і програм.
 • Проте, як вже згадувалося вище, є в Apple TV дуже істотний для росіян мінус – «заточена» вона виключно під ліцензійний контент. Є, правда, трохи фільмів і музики, які розповсюджуються безкоштовно. Але якість такого вмісту, як правило, залишає бажати кращого. А значить, за кожен перегляд цікавого фільму або прослуханий трек доведеться платити. Однак наші співвітчизники знайшли вихід. Приставка підтримує контент з YouTube, а він, як відомо, безкоштовний. Треба тільки почекати, поки хтось завантажить потрібний фільм на свій канал. Так, подивитися кіно в день прем'єри навряд чи вдасться. Зате через кілька днів фільм напевно вдасться подивитися абсолютно безкоштовно. Тут вже кожен сам робить для себе вибір.

  Популярні моделі і відгуки власників про них

  Для чого потрібна приставка Apple TV і як її налаштувати, загалом-то, розібралися. Нижче розглянемо популярні моделі і відгуки власників про них. Почнемо, мабуть, з моделі Apple TV 32GB. Звичайно, мова йде про моделі 3-го покоління, з вбудованою флеш-пам'яттю. Відгуки про Apple TV 3 в 2015 році і сьогодні - це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Але про все по порядку
  Apple TV: відгуки, налаштування, функції та можливості
  Отже, було проведено анонімне опитування, в якому брало участь 96 респондентів. Кожен з них має різний «стаж» використання гаджета. Тим не менш, 95% опитаних заявили, що задоволені покупкою і порекомендують Apple TV знайомим. І тільки 2 людини залишилися розчаровані. Як бачите, відгуків про Apple TV 32GB зі знаком «мінус» практично немає. Крім опитування, було уважно промониторино інтернет-простір. На жаль, власники Apple TV 32GB відгуки залишають не дуже охоче. Щоб зібрати інформацію, довелося вивчити більше 30 спеціалізованих сайтів і ще близько 10 тематичних форумів, де любителі техніки Apple діляться досвідом. В результаті була зібрана наступна статистика:

  Рік  % позитивних відгуків  % нейтральних відгуків  % негативних відгуків  2015  95  3  2  2017  90  6  4  2018  85  10  5

  Як видно з таблиці вище, у 2015 році 95% власників Apple TV 32GB були на 100% задоволені покупкою. Порівняно з попередньою моделлю, обсяг вбудованої пам'яті був збільшений в 4 рази. Це дозволило отримати швидкий доступ до улюблених іграх і музиці і користуватися гаджетом навіть без підключення до інтернету. Однак обсяг вбудованої пам'яті був все ж недостатньо великим. Це відзначили приблизно 5% власників Apple TV 32GB. Частина з них вирішили, що цей недолік нівелюють нові «фішки», якими компанія в черговий раз порадувала своїх клієнтів. Наприклад, пульт з мінімальною кількістю кнопок, який працює і як комп'ютерна миша. Чи оновлена операційна система, яка дозволила завантажувати улюблені фільми в рази швидше. Лише 2% власників, які розмістили відгуки в мережі, повернули покупку в магазин. Хтось залишився незадоволений якістю, комусь не сподобався новий дизайн. Але більшість незадоволених придбали Apple TV 64GB – вирішальним фактором став об'єм пам'яті. Проте в 2018 році ситуація докорінно змінилася. Лише 85% власників, які розмістили відгуки мережі, залишилися задоволені девайсом. Модель застаріла і не змогла виправдати покладених на неї надій. Відгуки про Apple TV 4 не залишили жодних шансів приставок 3-го покоління. І це незважаючи на досить низьку ціну. Відгуки власників Apple TV 4K дійсно вражають уяву. Зображення високої чіткості і глибокий об'ємний звук з моменту виходу підкорили аудиторію. Обсягу вбудованої пам'яті-як раз досить, нічого не зависає. А оновлена операційна система дозволяє отримати доступ до улюбленого контенту ще швидше. Однак варто врахувати, що новинка пред'являє підвищені вимоги до якості роутера і інтернет-з'єднання. Про це щасливі володарі медіаплеєра Apple TV 4K 32GB, за відгуками, частенько не думають. Буде дуже прикро заплатити чималі гроші за оновлений девайс і зіпсувати враження від перегляду повільним інтернетом. Крім того, знавці радять використовувати гарну акустику. Наприклад, акустичну систему тієї ж фірми Apple. Це дозволить відчути всю глибину звучання і отримати справжнє задоволення від перегляду улюбленого кіно. Подобається новинка не тільки любителям якісних фільмів і музики. Apple TV 4K 32GB – справжній рай для геймерів. Досить запустити гру на комп'ютері і натисканням 1 кнопки можна транслювати звук і зображення на великий екран, причому в режимі реального часу – без зависань. Є у новинки і суттєві недоліки. За відгуками, Apple TV 4K 32GB пропонує не такий широкий вибір фільмів та ігор. Сенс купувати приставку з підтримкою 4К, якщо дивитися контент все одно доведеться в якості HD? Особливо ця проблема актуальна для російськомовного простору. Справедливості заради потрібно відзначити, що вбудований магазин включає кілька тисяч фільмів і ігор з роздільною здатністю 4К. Проте цього мало користувачам Apple TV 4K 32GB - відгуки говорять самі за себе. Крім цього, відсутня російська Siri – голосом управляти девайсом не вийде. Для росіян це суттєвий мінус. Деякі користувачі скаржаться на звук. Мовляв, в айфоні якість краще і як-то мало налаштувань. Тим не менш, майже всі відзначають, що Apple TV 32GB 4К набагато стабільніше будь СМАРТ-ТВ приставки на операційній системі Android. Про вбудованому Smart-TV і зовсім мови йти не може. На доказ наведемо кілька відгуків, знайдені на просторах мережі: Ті, хто раніше купував на приставку «Андроїд», були дуже засмучені її якістю. Постійно щось зависало, гальмувало, злітало. А ось нова 4К-версія викликає у багатьох захват. Хто її спробував, ні разу не пошкодував, а деякі взагалі з тих пір відмовилися від цифрового ТБ і всі дивляться тільки через інтернет. Як вважають користувачі, по суті, від попередньої моделі нова відрізняється тільки здатністю відтворювати контент з роздільною здатністю 4К. Якщо ваш телевізор не підтримує цей формат, то сенсу в девайсі немає. Краще заощадити і взяти попередню версію, що обійдеться майже в 2 рази дешевше. Багато вважають, що тим, хто до цього не користувався «яблучними» гаджетами, з незвички управління може здатися злегка незручним. Але, як запевняють користувачі, через годину активної роботи з пультом ДУ пальці вже автоматично здійснюють потрібні дії. Звикаєш дуже швидко. І потім не розумієш, як раніше мучився зі всіма цими кнопками. Багато говорять, що на приставці стандартний звук трохи гірше, ніж на iPhone. Для багатьох основний мінус полягає у відсутності вбудованого асистента російською мовою. На жаль, і в 2018 році в приставки Apple TV Siri не говорить російською мовою. Це жахливо незручно для тих, хто звик керувати гаджетами голосом. Та й текст так вводити набагато швидше і зручніше. Мабуть, це єдиний серйозний недолік.

  Висновки

  Узагальнивши все вищесказане, можна зробити висновок, що Apple TV – корисний і цікавий девайс. Ця маленька «коробочка» здатна на багато що: передавати потокове відео та звук на великий екран в режимі реального часу, зберігати ігри і відео, надавати доступ до якісної ліцензійного контенту в інтернет-додатках. Ось тільки "заточена" під ліцензійний контент. І любителям "халяви" навряд чи припаде до смаку. Судячи з відгуків, медіаплеєр Apple TV працює набагато стабільніше будь приставки на операційній системі Android. Тому аналогів цьому девайсу практично немає. Тому і коштує вона недешево – остання версія з підтримкою 4К обійдеться росіянам в 14-16 тисяч рублів. Хоча на ринку можна знайти і більш вигідні пропозиції, таку покупку все ж краще робити у авторизованого продавця. Якщо, звичайно, немає бажання отримати зібрану в підвалі копію замість оригінального девайса. В принципі, Apple TV – цілком самостійний пристрій. Звичайний телевізор (без підтримки SMART-TV) стає з її допомогою «розумним» – можна дивитися фільми і слухати музику в різних онлайн-додатках. Однак власникам гаджетів з «надкушеним яблуком» приставка дає в кілька разів більше можливостей. Apple TV 4k, за відгуками, частіше використовують саме для перегляду кіно. Любителів якісної музики стандартний звук може трохи засмутити. Так і налаштувань не так багато, як хотілося б – 3 режиму. Тому знавці рекомендують відразу підключати хорошу акустичну систему. І, природно, рекомендують того ж виробника. У Росії приставка поки не так популярна, але стрімко завойовує ринок. Поступово люди звикають платити за ліцензійний контент, у них просто залишається все менше вибору. Та й вимоги до якості останнім часом сильно виросли. "Пірати" уже не в змозі задовольнити запити користувачів повною мірою - багато воліють заплатити гроші і отримати задоволення від перегляду, ніж псувати собі нерви. І з часом продажі Apple TV в нашій країні будуть тільки рости. Про цьому ясно говорять відгуки власників, які здебільшого повністю задоволені покупкою і рекомендують її знайомим. Однак є нюанси. Приміром, купувати Apple TV 4K у відгуках радять тільки тим, у кого телевізор підтримує цей формат. Або найближчим часом вони планують таку покупку. Інакше немає сенсу переплачувати і краще придбати попередню версію, яка (на думку власників) від нової, по суті, нічим не відрізняється. Треба додати, що, крім версії з пам'яттю 32 GB, існує Apple TV 64GB. Відгуків про моделі не так багато. Крім об'єму вбудованої пам'яті, вона майже нічим не відрізняється від молодшої версії. Apple TV 4K 64GB, за відгуками, поки не по кишені пересічному росіянину. Або люди просто не готові стільки платити за зайві гігабайти.

  Популярі новини
  Загрузка...