Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки

821 0 Новини високих технологій

Багато людей вважають за краще слухати музику, грати в ігри або дивитися кіно в навушниках, не заважаючи оточуючим. Але, на жаль, з часом більшість споживачів стикаються з такою проблемою, як погіршення якості звуку, причини цього можуть бути самими різними. У деяких випадках усунути неполадку можна спробувати самостійно. У статті ви знайдете інформацію про те, чому один навушник працює тихіше іншого, а також прості способи усунення несправності.

Причини

Найчастіше причиною, чому 1 навушник працює тихіше іншого, служать перераховані нижче фактори:
 • Якщо тільки один навушник працює гірше, звук тихіше, чутно потріскування або сторонні шуми, можливо, справа в замиканні контакту на корпусі. Необхідно оглянути штекер на наявність пробою.
 • Один з двох динаміків размагнитился, в результаті звук став тихіше. У аксесуара високої якості такі дефекти не зустрічаються, а ось у дешевих китайських пристроїв така проблема досить поширена. Відремонтувати навушники в даному випадку неможливо, краще придбати нові.
 • При тривалій експлуатації виробу в навушники може забитися дрібне сміття, який погіршує якість звучання. Пристрій рекомендується розібрати і почистити.
 • При різному звучанні музики в навушниках необхідно перевірити баланс у налаштуваннях пристрою.
 • Якщо спостерігається порушення гучності в одному з динаміків, бажано перевірити їх на іншому пристрої. Якщо звук краще, вся справа у налаштуваннях гаджета.
 • Надмірна вологість, падіння з ударом, пошкодження шнура можуть також позначатися на функції пристрою.
 • Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки

  Людський фактор

  Молоде покоління віддає перевагу слухати музику, включивши її на повну потужність. Навіть використовуючи мініатюрні навушники, така звичка згодом відбивається на органі слуху. Через тривалий час прослуховування в такому режимі людині починає здаватися, що звук не настільки гучний або один навушник став працювати тихіше іншого. Чому так відбувається? Вся справа в надмірному навантаженні на барабанну перетинку. У цьому випадку від прослуховування гучної музики необхідно утриматися на кілька днів. Якщо слух не прийшов в норму, необхідна консультація отоларинголога.


  Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки

  Чистимо сітку навушників

  Як правило, у людей, що займаються спортом в навушниках, пристрій швидше виходить з ладу. Викликано це посиленим потовиділенням в процесі тренування. Піт змішується з жиром і забиває сіточку навушників. Сірчана мастило захищає органи слуху людини. Однак, коли вона потрапляє на поверхню гарнітуру, що вставляється у вушну раковину, мініатюрна сіточка забивається, і здається, що у пристрої погіршилася якість звучання. Позбутися від проблеми допоможе чистка та промивка сітки доступними засобами.
  Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки
  Якщо ви – володар «яблучного» пристрої і не знаєте, чому один навушник Airpods працює тихіше іншого, то, можливо, проблема криється саме в забрудненні звукового каналу. Як це зробити:
 • В будь-якій аптеці продається розчин 3 % перекису водню. Його, до речі, часто застосовують для чищення вух від сірчаних пробок, оскільки рідина має властивість розчиняти скупчення. Також підійде спирт, якщо він є під рукою. Рідина відмінно розчиняє жир.
 • У невелику ємність на денце наливається спирт або розчин перекису. Вироби з знімаються захисні гумки, а потім у розчин опускається частина навушника з сіткою і фіксується до краю ємності прищіпкою або іншим способом, щоб аксесуар повністю не впали в рідину. Увага: занурювати «вухо» повністю не можна, щоб не зіпсувався динамік.
 • Через 10 хвилин навушники виймають і підвішують, щоб рідина не затекла всередину, і залишають до повного висихання.
 • Якщо проблема полягала в забрудненій сіточці, після такої процедури якість звуку має покращитися.


  Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки

  Пошкоджений дріт

  Якщо ви почистили аксесуар і все ще не знаєте, чому один навушник працює тихіше іншого, варто оглянути провід. Для перевірки на предмет пошкодженого проводу навушники у включеному стані необхідно поворухнути, злегка посмикати біля гнізда і в місці входу проводу в головку навушника. Якщо чуються потріскування, шипіння, коливання гучності, значить, проблема в пошкодженні шнура або поганому контакті. Якщо звуку немає взагалі, це однозначно обрив. При наявності деяких умінь навушник можна полагодити самостійно або довірити цю роботу фахівця.
  Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки

  Проблеми підключення

  Якщо новий аксесуар або на ньому не було виявлено несправностей, то чому один навушник працює тихіше іншого? Можливо, проблема криється в підключенні. Давайте розбиратися:
 • В першу чергу необхідно перевірити, чи штекер в роз'єм повністю. Якщо він засунуть наполовину, звуку може не бути зовсім або він погано розрізнюється.
 • Потім його необхідно вийняти і вставити кілька разів прокрутити у вставленому вигляді. Особливо це рекомендується зробити, якщо телефон новий. У результаті баланс гучності відновлюється.
 • Найпоширеніша причина погіршення звуку - оксиди, забилася бруд або сміття. У більшості випадків виправити неполадку можна просто почистивши навушники ватною паличкою, щіточкою або зубочисткою. Колупати пристрій і розкривати його без належного вміння не варто. Також варто врахувати, що брудом може бути забитий порт входу штекера.
 • Навушники, в особливості вакуумні, рекомендується оглянути, протерти, перевірити на різних пристроях.
 • Якщо мова йде про неякісний звук в телефоні айфон 7 моделі або старше, навушники рекомендується підключати через Lighting або перехідник.
 • Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки

  Налаштування параметрів в iPhone

  Чому один навушник працює тихіше іншого при підключенні в таких пристроїв? Це частий питання недосвідчених користувачів.
  Не кожен знає, що в параметрах «Айфона» є настройка, що дозволяє встановити для кожного навушника різну гучність. Вона призначена для людей з порушенням слуху, а цими параметрами мало хто цікавиться. Алгоритм дії тут наступний:
 • Відкривається вкладка «Налаштування» в ній вибирається «Основні» та «Універсальний доступ».
 • Прокручують екран та вибирають «Налаштувати баланс гучності між лівим і правим каналами».
 • Чому один навушник працює тихіше іншого: причини, способи усунення неполадки
  Тут необхідно перевірити, можливо, невірно розставлений баланс і відповідальний за нерівномірно розподілений звук в навушниках. Варто зазначити, що навіть якщо повзунок знаходиться посередині, його можна підкоригувати під себе таким чином, щоб він звучав для обох каналів однаково. Іноді відмінність у звучанні зумовлюється різного роду програмними збоями в iOS. В таких випадках в обов'язковому порядку роблять повне перезавантаження пристрою і відновлюють систему. Якщо жоден з перерахованих способів усунення неполадки не допоміг, і ви досі не знаєте, чому один навушник працює тихіше іншого, необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до майстра.

  Популярі новини
  Загрузка...