Скільки електроенергії споживає мультиварка: розрахунки та види подібних побутових приладів

659 0 Новини високих технологій

Побутової техніки на наших кухнях стає більше з кожним роком. Від цього нікуди не дітися – кожен хоче додати комфорт, зручність в своє життя. Одним з приладів, покликаних це зробити, є мультиварка. Вона звільняє господині багато часу, дозволяючи зайнятися іншими справами, поки готується їжа. Проблема полягає в тому, що це електричний прилад, що має в своїй схемі нагрівальний елемент, а отже, логічно при її використанні повинні вирости комунальні рахунки. У сьогоднішній статті буде розглянуто, скільки електроенергії споживає мультиварка, і чи варто купувати такий побутовий прилад.

Скільки електроенергії споживає мультиварка: розрахунки та види подібних побутових приладів

У мультиварки занадто велике споживання: міф чи реальність?

Для того щоб відповісти на це питання, необхідно звернутися до технічних даними побутового приладу. Споживана потужність буде залежати від марки і моделі, однак для прикладу можна взяти не найнижчий показник – 1 кВт. Адже саме від нього буде залежати, скільки електроенергії мультиварка споживає в годину.


Середній час приготування страви – 50 хв. Тоді, провівши нехитрі розрахунки, можна зрозуміти, що за одну варку пристрій повинен витратити близько 830 Вт, проте не слід забувати, що в процесі роботи він періодично відключається, а значить, сміливо можна розділити отриманий показник на 2. Отже, за одне приготування мультиварка витрачає 415 Вт.
Скільки електроенергії споживає мультиварка: розрахунки та види подібних побутових приладів

Які загальні витрати електрики за місяць

Має сенс розрахувати цей показник. Адже тільки так можна зрозуміти, чи має сенс готувати за допомогою цього побутового приладу. Обчислення того, скільки електроенергії споживає в місяць мультиварка, досить прості. Виходячи з того, що необхідно готувати їжу 2 рази в день, а в місяці їх 31 отримаємо: 415 x 2 x 31 = 25730 Вт = 258 кВт. При середній вартості 3 руб./кВт доведеться сплатити 774 рублів.


Розрахувавши, скільки електроенергії споживає мультиварка, можна з упевненістю сказати, що ні про які захмарні суми мови не йде. До того ж якщо в оселі встановлена не газова, а електрична варильна поверхня, користуватися подібним пристроєм буде значно вигідніше. Про плюси і мінуси подібних пристроїв розповість наступне відео.
Скільки електроенергії споживає мультиварка: розрахунки та види подібних побутових приладів

Чим відрізняються скороварки від мультиварок

В принципі, одне іншому не заважає. Мультиварка також може мати функцію скороварки. Але відмінності між ними значні. Основне – це час приготування страви. В скороварці воно значно скорочено за рахунок того, що весь процес здійснюється під тиском. Саме тому відкривати її кришку під час приготування їжі заборонено.
Скільки електроенергії споживає мультиварка: розрахунки та види подібних побутових приладів
Раніше скороварки були досить поширені. Кришки на них притягалися болтами до каструлі або чіплялися за краї, а ущільнення проводилося за допомогою центрального гвинта. Зверху знаходився клапан, через який стравливался надлишок пари. Проте він часто виходив з ладу, забивався, в результаті чого такі каструлі вибухали. Незважаючи на те що сучасні електричні скороварки позбавлені такого недоліку, багато господинь досі ставляться до них з побоюванням.

Як вибрати хорошу мультиварку

Мультиварка – це такий прилад, який буде знаходитися завжди на виду, а отже, при виборі варто звернути увагу на її дизайн. Вона повинна вписуватися в інтер'єр кухні. Але це не головне. Основне її завдання – бути зручною і практичною, а значить, прилад повинен володіти всіма необхідними для господині якостями. Саме тому при виникненні бажання придбати таку побутову техніку не варто відразу бігти в магазин. У наше століття Інтернету краще пошукати підходящу модель через домашній комп'ютер. Тільки так з'являється можливість зрозуміти, які функції дійсно необхідні, а без яких цілком можна обійтися. Останнім часом стали з'являтися пристрої, оснащені функцією «рисоварки». Не варто на цьому зациклювати свою увагу. Все це лише маркетинговий хід. Будь-яка мультиварка здатна приготувати рисову кашу. Якщо ж потрібно, щоб він був розсипчастим, його завжди можна приготувати на пару. Для цього практично всі моделі оснащуються спеціальними чашами з пластику з отворами. Вибираючи пристрій, слід звернути увагу, скільки електроенергії споживає мультиварка. І справа тут не в контролі витрат на оплату рахунків. Більш потужні моделі не сильно вдарять по кишені в цьому плані, а от готувати будуть значно швидше.
Скільки електроенергії споживає мультиварка: розрахунки та види подібних побутових приладів
Після того, як обрані 3-4 відповідні моделі, можна вирушати в магазин. Необхідно уважно оглянути прилад на наявність сколів, подряпин. Найменший недолік повинен стати причиною відмови від покупки або значної уцінки товару.
Обов'язкова та перевірка працездатності мультиварки безпосередньо на місці. Варто мати на увазі, що необхідно в обов'язковому порядку ознайомитися з сертифікатом відповідності на виріб. Продавець зобов'язаний його надати на першу вимогу. Якщо подібна папір відсутня, краще утриматися від покупки. Дуже важливий і гарантійний талон, який продавець повинен зазначити, проставивши в ньому дату покупки. В іншому випадку він буде обчислюватися з дня виготовлення.

Заключна частина

Напевно зараз, дізнавшись, скільки електроенергії споживає скороварка насправді, багато людей змінять свою думку і зважаться на таке придбання. І це буде правильним кроком. Адже подібний пристрій дійсно значно полегшує процес готування.

Популярі новини
Загрузка...