Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото

256 0 Новини високих технологій

М'яка і ненав'язлива підсвічування дворівневих стель або меблів в даний час стала дуже популярною в Росії. Тим більше що виконати її нескладно: потрібно лише придбати світлодіодну стрічку і адаптер до неї. Проте на стадії монтажу у початківців майстрів можуть виникнути труднощі. Якщо в комплекті йде коннектор – добре. А як бути, якщо його немає або довга стрічка розрізана на 2 частини потрібного розміру? У сьогоднішній статті мова піде про те, як паяти дроти до світлодіодним стрічки для її підключення до блоку живлення або з'єднання з іншою частиною смуги.

Основні правила виробництва робіт, необхідні матеріали

Для пайки світлодіодної стрічки, як і в будь-якому іншому випадку, знадобиться каніфоль, припій або флюс. Однак є і відмінності від з'єднання, наприклад, звичайної скручування. Тут можливо використання лише паяльника слабкої потужності. В ідеалі мати під рукою станцію з можливістю регулювання температури, але подібний пристрій є не у кожного.


Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото
Температура жала повинна бути не вище 320 ?З, а час зіткнення з поверхнею стрічки – від 3 до 5 сек. В іншому випадку почнуть горіти доріжки і замість користі подібна робота завдасть шкоди. Саму світлову смугу краще закріпити на жорсткій поверхні за допомогою скотча.

Початок роботи: лудіння контактів

Перед тим як паяти дроти до світлодіодним стрічки слід провести підготовчі роботи. Основне завдання, від якої залежатиме міцність з'єднання – це правильне лудіння. Акуратно розтопивши паяльником каніфоль, необхідно нанести її на майданчики найтоншим шаром. Після цього так само наноситься припій. При цьому слід бути гранично акуратним, щоб не перегріти світлодіодну смугу. Подібні дії необхідно зробити і з зачищеними кінцями дротів, яких може бути 2 або 4 в залежності від типу смуги.


Багато запитують, як паяти дроти до світлодіодним стрічки без каніфолі. Тут існує кілька варіантів. Найбільш цікавим способом можна назвати застосування соснової смоли, яка забезпечує прекрасне з'єднання мідної майданчики з оловом. Також дуже хороший варіант з тонким припоєм, всередині якого міститься каніфоль. Однак найкращим, хоча і не завжди доступним варіантом є сірчана кислота. На цьому варто зупинитися трохи докладніше.
Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото

Особливості використання сірчаної кислоти

Сама по собі, у первісному вигляді, для пайки вона непридатна. Для початку її потрібно перетворити в паяльну, яка не буде настільки сильно роз'їдати поверхню. Для цієї мети використовуються таблетки цинку. Алгоритм дій буде наступним. У скляну посудину з концентрованою сірчаною кислотою кидається цинк, який вступає з нею в реакцію. Таблетки додають до тих пір, поки не припиниться «кипіння». Тільки після цього розчин можна назвати паяльною кислотою і застосовувати за призначенням. Наноситься вона на контактну майданчик за допомогою гвоздика або тонкої викрутки, після чого відразу можна приступати до лужению. З'єднання в підсумку виходять надміцними. Також перед лужением обробляються і кінці проводів.
Тепер варто розібратися, як правильно паяти дроти до світлодіодної стрічки.
Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото

Припаивание решт до контактної майданчику

Для щільного з'єднання необхідно бути гранично акуратним. Робота нескладна, але вимагає уважності та чіткості дій: з тремтячими руками тут робити нічого. Спочатку луженый кінець дроту прикладається і притискається до контактної майданчику. Після цього він розігрівається жалом паяльника протягом 3-5 с і остуджується. Ця процедура проводиться кілька разів, поки не стане візуально помітно щільне і якісне з'єднання. Важливо! Перед тим як паяти дроти до світлодіодним стрічки, має сенс визначитися з кольоровим маркуванням проводів. Бажано, щоб це були червоний (плюс) і чорний (мінус). В іншому випадку, якщо до блоку живлення буде комутувати кілька відрізків світлодіодної стрічки, майстер може переплутати полярність. Це не небезпечно, але буде неприємно, якщо одна з декількох частин після укладання під стелею не засвітиться. Наступне відео наочно покаже, як проводиться така робота.
Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото

Як паяти дроти до світлодіодним стрічки в силіконі

Ця робота практично не відрізняється від попереднього варіанту, за винятком деяких моментів. Для її виконання, крім іншого, знадобиться канцелярський ніж і термозбіжна трубка для подальшої гідроізоляції контактів. Першим ділом знімається верхній шар силікону по всій ширині на довжину контактних майданчиків. Цю роботу слід виконувати дуже акуратно, щоб не пошкодити світлодіодну стрічку. Потім на неї надівається відрізок термоусадки розміром 2-3 см, який переміщується трохи далі, щоб не заважав. Далі проводиться звичайна пайка, по закінченні якої трубка простягається назад таким чином, щоб контакти були рівно посередині відрізка. Залишається за допомогою фена «осадити» гідроізоляційний матеріал, який щільно обтягне відкриті ділянки і не дасть волозі потрапити всередину.
Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото

З'єднання RGB-стрічки: нюанси

Тепер варто розібратися, як паяти дроти до світлодіодним стрічки з 4 контактами. Якщо домашній майстер розібрався з попередніми варіантами, то тут для нього взагалі не буде складнощів. Єдиним нюансом буде те, що потрібні дроти 4-х кольорів (у дужках вказується маркування контакту):
 • червоний (R);
 • зелений (G);
 • синій (B);
 • чорний (+V).
 • Таким чином виключається небезпека того, що при комутації з контролером проводу переплутаються. І тут вже справа не в тому, що стрічка не буде світитися. Просто при включенні з пульта одного кольору буде загорятися інший, а це абсолютно неприйнятно. Взагалі, досвідчені майстри радять дотримуватися колірну маркіровку завжди. Адже навіть якщо сам монтер запам'ятав розташування проводів і правильно їх підключив, де гарантія, що завтра не знадобиться ремонтувати лампу, а його не буде вдома? Навіть фахівцеві доведеться потрудитися, розбираючись в подібній комутації.
  Як паяти дроти до світлодіодним стрічки: покрокова інструкція, поради майстрів, фото

  Заключне слово

  Знати, як паяти дроти до світлодіодним стрічки, має кожен поважаючий себе домашній майстер. Адже навіть якщо подібний досвід не знадобиться будинку, завжди може знадобитися допомога кому-небудь іншому. Приміром, симпатичною сусідкою, що живе в тому ж під'їзді.

  Популярі новини
  Загрузка...