Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації

285 0 Новини високих технологій

У статті піде мова про те, як перевірити фотоапарат при покупці, щоб він прослужив довгі роки, а не вийшов з ладу відразу ж на другий день. І щоб цього не сталося, в першу чергу важливо знати три найголовніші речі про фотоапарат.

Інструкція при перевірці

Покупець впевнений, прийшовши в магазин, що він обов'язково купить нову техніку, але виявляється, це не завжди так. Наприклад, повернений товар по гарантії може бути відданий в сервісний центр і знову виставлений на продаж. Звичайно, найчастіше на ціннику це буде вказано. Але бувають випадки і гірше, наприклад, якщо товар під час транспортування намок. Так, трапляється і таке. Як перевірити фотоапарат при покупці? Як вже було зазначено вище, потрібно зробити всього три кроки, і першим ділом слід дізнатися, не намокав він.

Контакт з водою

Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
Для того щоб визначити, мочили фотоапарат чи ні, у першу чергу важливо подивитися на всі його металеві вузли. Спочатку необхідно оглянути гарячий черевик - це те місце, куди вставляється спалах.


Як правило, коли фотограф прикріплює світло, на перехіднику з'являються невеликі мікроподряпини. Навіть якщо полози гарячого башмака пофарбовані фарбою, пошкодження все одно будуть. І якщо на металі є якась іржа, то варто відмовитися від покупки. Звичайно, претензій до якості і зовнішнього вигляду набагато менше, якщо питання стоїть про купівлю бо фотоапарата. На що звернути увагу у цьому випадку, кожен вирішує сам. Сліди використання будуть чітко видно хоч на новому, хоч на старому обладнанні. На магазинної техніці рідко можна помітити мікроподряпини. При придбанні нового апарату слід перевіряти інші характеристики. Необхідно відкрутити об'єктив і оглянути всі з'єднання. В першу чергу слід звернути увагу, чи немає ніякої іржі на кільці. А також переглянути всі з'єднання і контакти. І якщо на них знайдеться невелика окис, то варто відмовитися від покупки. Контакти, виготовлені з кольорових металів, не іржавіють, але вони мають властивість окислюватися. І якщо апарат знаходився в умовах високої вологості або його скупали де-то під час транспортування, то в цих місцях з'являється наліт.


На наступному етапі необхідно відкрити батарейний відсік і обов'язково витягнути акумулятор. Тут потрібно оглянути контакти, які знаходяться всередині. Якщо в інших місцях можна з допомогою спеціальної хімії прибрати іржу або окис, то, як правило, батарейний відсік не обробляється, тому що зробити це дуже складно. Тому саме це місце буде демонструвати, траплявся контакт з водою. Також можна оглянути відсік для карти пам'яті. Там теж є контакти та багато залізних металевих елементів. Якщо ніяких сторонніх забруднень, іржі або окису немає, отже, цей пункт пройдено. Можна приступати до наступної частини відповіді на питання, як перевірити фотоапарат при покупці.

Була техніка в ремонті

Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
Як правило, якщо у фотоапараті є якийсь заводський шлюб і його повернули по гарантії, то є шанс, що його добре відремонтували. І цілком можливо, що техніка далі буде працювати відмінно. Але слід враховувати, що якщо був якийсь невеликий шлюб, то через якийсь час ситуація може повторитися. Наприклад, якщо спалах перестає працювати після 3-4 пострілів і її доводиться нести в майстерню, то в 80 % це буде відбуватися із завидною постійністю. Тобто якщо збірка була неякісною, проблема може спливти або знову з'явиться інша, більш глобальна причина нести фотоапарат в ремонт.
Як зрозуміти, розбирався чи фотоапарат чи ні? Для початку варто оглянути всі болтики. Якщо на їхніх шапках є які-небудь задирки або мікроподряпини, то це означає, що фотоапарат розкривали за допомогою викрутки. Ще гірше може бути ситуація, коли всі ремонтувалося кустарним методом, тобто на шурупах будуть виразні сліди втручання. Найчастіше на таку техніку йде хороша знижка, тому кожен повинен вирішувати сам, ризикувати чи ні. Другий етап того, як перевірити фотоапарат при купівлі пройдено, і можна йти далі.

Кількість кадрів, яке було відзнято

Найчастіше при перевірці в магазині пробіг буде нульовою. Але якщо фотоапарат був зданий по гарантії або для покупки вами був обраний колишній у вживанні варіант, то цей крок пропускати не варто. Це і буде третій етап перевірки техніки. Перш ніж визначати, скільки спрацьовувань затвора було у обраної техніки, варто дізнатися про деякі особливості. Чим дешевше фотоапарат, тим менше гарантійний ресурс затвора. Як правило, непрофесійна техніка може не дожити навіть до цього кількості кадрів.
А чим дорожче, тим якісніше буде камера і, відповідно, вона зможе зробити більше кадрів. Враховуючи практику, можна сказати, що кінцеві цифри зростають у 2-3 рази. А іноді кількість зроблених кадрів більше гарантійного ресурсу в 10 разів. Наприклад, Canon-600D — це напівпрофесійна камера, в якій виробником заявлена можливість здійснити 50 тисяч кадрів. Однак відгуки свідчать про те, що затвор тримається 500 тисяч і навіть більше. Якщо говорити про більш професійний фотоапарат, то можна виділити Canon-6D. У багатьох він також працює багато років без заміни замка і проходить, як кажуть, вогонь, воду і мідні труби. Якщо коротко підвести підсумок по кількості спрацьовувань затвора, то, можна сказати так:
 • Canon 100011001200 або Nikon 30005000 — це ті марки, які не відносять до напівпрофесійним. Відповідно, затвор спрацює, скоріше всього не більше, ніж це написано в гарантії.
 • Але чим менше буде цифра Canon, тобто 600Д, 550Д, 6Д, тим більше фотоапарат зробить кадрів до заміни замка.
 • Щоб дізнатися, яка кількість кадрів зробила камера, потрібно завантажити спеціальну програму. Після цього камера підключається за допомогою USB-кабелю до ноутбука або комп'ютера. У додатку одразу висвічується, скільки затворів було зроблено з допомогою неї. Звичайно, даний крок можна здійснити тільки після придбання техніки, а як перевірити фотоапарат перед покупкою? Якщо мова йде про колишні у вживанні камери, то можна попросити зробити кадр на цю камеру. Коли продавець надсилає фотографію, її потрібно завантажити спеціальну програму і подивитися кількість спрацьовувань.

  Щоб продавець не обдурив, можна попросити зробити кадр з закритою кришкою, з витримкою 10 секунд, щоб подивитися на биті пікселі, є вони чи ні.

  Вибір техніки

  Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
  Вище мова йшла про те, як перевірити фотоапарат перед покупкою. Але також важливо знати і про те, як його вибрати і на які параметри слід звертати увагу. У сучасному світі, у вік інтернету і розвитку торговельних мереж, придбання фотоапарата в принципі не представляє проблему. Так як придбати техніку можна і в онлайн-магазинах, і в офлайн. Фототехніка зазвичай має більш широкий вибір, тому завжди можна знайти щось підходяще за всіма показниками. Але все ж будь-яку техніку потрібно перевіряти. Якщо немає можливості оглянути хоча б базові настройки камери перед придбанням, то краще відмовитися від такої лотереї. Але все ж таки перевірити фотоапарат при покупці з рук, як і в магазині дуже просто, звичайно ж, якщо продавець дозволяє оглянути камеру. В будь-якому супермаркеті є консультанти, які можуть допомогти з вибором. Крім того, придбання в магазині краще тим, що продавці завжди дають гарантію на свій товар. Звичайно, багато покупці стверджують, що співробітники не завжди компетентні, а їх мета - продати подорожче, а не продемонструвати обладнання. Але все ж таки перевірити фотоапарат при покупці в магазині як з допомогою консультанта, так і без нього можна. У будь-якому випадку співробітник може ознайомити з функціональною стороною техніки і пояснити кожне значення характеристики.

  Вибір магазину

  Перш ніж говорити про те, як перевірити новий фотоапарат при покупці, варто вибрати відповідний салон. Якщо покупець бажає придбати вживану техніку, то краще шукати її на таких майданчиках, як «Авіто» і «Дзиґа». А при виборі камери в торговельній мережі потрібно постаратися потрапити в спеціалізований фотомагазин. Консультанти такого закладу — підковані люди, і зможуть відповісти на всі питання більш або менш стерпно, розповісти щось корисне. У мережевих магазинах зазвичай співробітники на ходу читають стікери на товар, що продається.

  Як перевірити бездзеркальний фотоапарат при купівлі

  Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
  Насправді, різниці між технікою практично немає. І дзеркальні варіанти, і звичайні мильниці в першу чергу необхідно перевірити на предмет механічних пошкоджень. Для початку варто оглянути упаковку і сам фотоапарат. Сам корпус не повинен бути потертим або курним, на об'єктиві не повинно бути відбитків пальців. А також варто перевірити всю комплектацію поставки, переконатися в наявності всіх проводів і шнурків. Інструкція повинна бути окремо упакована і не розкрита.

  Рада

  Крім усього іншого, можна подивитися, не містить камера вже зняті знімки. Звичайно, якщо там фотографії з торгового залу, то немає нічого страшного. Але бувають випадки, що на куплених фотоапаратах були цілі фотосесії невідомих людей.

  Додаткові параметри

  Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
  Для того щоб перевірити новий фотоапарат при купівлі якомога якісніше, потрібно зробити пробний знімок в одному з автоматичних режимів. Попрацювавши з налаштуваннями, потрібно простежити, щоб автофокус чітко і швидко наводився на ціль. Зробивши ще кілька фотографій зі спалахом, із збільшеним зумом і так далі, необхідно переглянути відзняті кадри на предмет дефектів зображення. Всі деталі фотоапарата повинні бути чітко підібрані, без зазорів. А об'єктив краще, щоб працював безшумно, без зайвих звуків. Оформлюючи документи на покупку, необхідно ретельно прочитати гарантійний талон. А дізнавшись про умовах повернення і ремонту, потрібно завжди акуратно і дбайливо поводитися з покупкою. Якщо покупець хоче, щоб перевірка фотоапарата була більш глибокою, то варто звернутися за допомогою. Найкраще камеру протестує фотограф або захоплений шанувальник. Тільки професіонал зможе на місці перевірити техніку на такі речі, як біг і фронтальний фокус, а також гарячі і биті пікселі. При придбанні другої камери вже не виникне питання, як перевірити цифровий фотоапарат при покупці.

  Інструкція з експлуатації

  Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
  Певні навички і маніпуляції з камерою необхідно вивчити заздалегідь, так як без них не обійтися і починаючому фотографу. На що звернути увагу при покупці фотоапарата? Це питання є досить поширеним. Але варто пам'ятати, що всі камери проходять контроль якості під час випуску. Найголовніше, не прогледіти явний брак, який виник при перевезенні або зберіганні у торговельній мережі. Для господарів фотоапарата є ще кілька обов'язкових правил:
 • Після того, як камера буде куплена, слід запам'ятати, що аматорські камери бояться води і сонячного світла.
 • При необережному поводженні навіть найкраща техніка не прослужить довго. Необхідно періодично доглядати за фотокамерою, час від часу витираючи лінзи спеціальним фломастером для оптичних елементів і ні в якому разі не носовими хустками або одягом.
 • Не слід залишати апаратуру на сонці. Необхідно берегти її від пилу і вологи, не міняти об'єктиви під час дощу або в запилених місцях.
 • Чистити матрицю камери слід один раз в рік. Самим цього робити не варто, так як апаратура сама по собі дуже високотехнологічна. Дуже важливо розуміти, що і навіщо йде. Найкраще здавати в сервіс-центр на чистку.
 • Доглянута камера відплатить кожному користувачеві своєю надійною роботою і високою якістю зображення.

  Додатковий аксесуар

  Як перевірити фотоапарат при покупці: поради та рекомендації
  Крім самого фотоапарата, необхідно придбати сумку або рюкзак для перенесення. На сьогоднішній день в будь-якому магазині є вибір різних видів, розмірів і кольорів. Тут все залежить від особистих переваг і планів на подальший розвиток. Вимоги до сумки чи рюкзака для перенесення фотоапарата виглядають дуже просто — це надійність і безпека:
 • Переноска обов'язково повинна бути з товстими стінками і міцним дном. Якщо людина буде використовувати звичайну сумку або рюкзак, то збереження дорогої камери буде під великим питанням.
 • Чим більше і важче сам фотоапарат, тим надійніше повинна бути сумка. А чим переноска масштабніша, тим більше в неї влізе аксесуарів.
 • У будь-якому випадку сумку або рюкзак повинні бути зручні. Ще однією відмінною якістю стане швидкість і легкість складання в переноску апаратури.
 • При цьому сама сумка не повинна викликати дискомфорт. Ремінь повинен бути широким і зручним, давати можливість змінювати довжину при необхідності.
 • Після того, як людина почне фотографувати, він сам зрозуміє, що йому ще необхідно з обладнання.

  Різниця в марці

  Дуже часто можна почути питання, як перевірити фотоапарат Canon при покупці. Насправді, ніякої фірмової різниці при придбанні техніки не буде. Звичайно ж, Canon і Nikon мають різний модельний ряд і відмінні один від одного характеристики. Але якщо говорити безпосередньо про придбання, то тут відповідь на питання, як перевірити фотоапарат Nikon при купівлі, буде точно такий же, як і для придбання товарів інших фірм.

  Популярі новини
  Загрузка...