Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

211 0 Новини високих технологій

Антикражный датчик – це пристрій, який використовується в багатьох сферах життєдіяльності людей. Різноманітність дизайну і конструкцій дає можливість використовувати їх для надійного захисту від крадіжок майже будь-якого товару. Найчастіше антикражный датчик використовується при продажу елітного алкоголю і одягу.

Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

Принцип дії

Принцип дії пристрою простий. Воно закріплюється на товар за допомогою троса або голок - все залежить від виду охоронних датчиків. Завдяки міцному кріпленню у злодія не буде можливості зняти пристрій без спеціального пристосування. Якщо буде спроба винести товар із магазину, антена прийме сигнал від датчика. В результаті спрацює оповіщення про крадіжку. Підбираючи антикражный датчик, слід врахувати наступні фактори:
 • сполучуваність пристрої з продукцією;
 • габарити виходу з магазину або проходу біля каси;
 • актуальність використання багаторазових датчиків;
 • вартість обладнання, витратних матеріалів і монтажу;
 • допустимий рівень перешкод у місці встановлення охоронного пристосування;
 • гарантія надійності застосування;
 • рівень захисту датчиків тілом людини і металів;
 • коефіцієнт детектування;
 • рівень роботи системи охорони.
 • Існує кілька різновидів датчиків проти крадіжки.


  Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

  Ворота

  Установки, які можна спостерігати в багатьох магазинах, - протикрадіжні ворота. Вони являють собою спеціальні рамки, розташовані біля виходу з торгового залу. Протикрадіжні ворота можуть спрацьовувати до 95% випадків незаконного виносу товару. Особливо вони ефективні разом з відеоспостереженням. Як правило, в магазинах використовують два монтажу:
 • На виході. У такому разі касир при оплаті на касі знімає етикетки, бирки або деактивує їх.
 • У проході між касами. Касир буде не деактивувати мітки, а проносити їх за межами установки. Покупець отримує товар з активними етикетками. Варто пам'ятати, що вони можуть спрацювати в інших торгових точках. Це суттєвий мінус. Перевага полягає в економії праці і часу співробітника магазину, до того ж немає необхідності купувати обладнання для зняття бирок.
 • Важливо відзначити, що робота воріт може бути зіпсована розташованими поруч кабелями, електричними приладами, металевими конструкціями і навіть лампочками. Саме тому рекомендують встановлювати охоронні системи на достатній відстані від таких об'єктів.


  Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

  Протикражні системи

  Як показали дослідження, у магазина самообслуговування відсоток крадіжок сягає 3% від усього обороту. З цієї причини торговельним підприємствам, супермаркетів, магазинів та гіпермаркетів, в тому числі і презентаційному залі, просто необхідна комплексна захист від крадіжок. Протикражні системи для магазинів являють собою комплекс рішень, які спрямовані на мінімізацію втрат від крадіжок, як покупцями, так і співробітниками торговельних залах. Якщо говорити про конструкції, то охоронні системи можуть включати в себе наступне обладнання:
 • протикрадіжні ворота;
 • наклейки;
 • бирки;
 • датчики;
 • пристосування для деакцивации або знімання;
 • прилади відеоспостереження і реєстрації;
 • оглядові дзеркала;
 • пристрої захисту продукції на полицях і стелажах;
 • механічні пристосування;
 • сенсорні пристрої з сигналізацією і так далі.
 • Електромагнітні датчики

  Дані пристрої спрацьовують приблизно в 70% випадків крадіжки. Це вважається досить високим показником, який свідчить про їх надійність. Відмітна особливість такої технології полягає в тому, що вона дає можливість застосовувати різні мітки. Тим самим вдасться уникнути ефекту «звикання» системи безпеки до конкретних показників.
  Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

  Акустомагнитный датчик

  Пристрій такого виду виготовляється за акустомагнитной технології. Вона вважається ефективним рішенням. Ці датчики поширені повсюдно, оскільки мають високий коефіцієнт успішного спрацювання. Ефективність реагування досягає 95% випадків спроби незаконного виносу продукції з магазину. Вироби відрізняються високими показниками захищеності від перешкод – злодії не зможуть заглушити товар якимось чином або пронести його в клітці Фарадея. Характерною особливістю акустомагнитной технології є дуже маленький відсоток помилкового спрацьовування. Це обумовлено тим, що система відреагує лише на 4 послідовних однакових імпульсу.

  Радіочастотні датчики

  Про радіочастотної технології слід сказати те, що вона є дуже часто використовується. Пояснюється цей момент тим, що це вдале рішення завдяки високим показникам спрацьовування – аж до 90%. До того ж радіочастотні датчики володіють легким принципом роботи і невеликою вартістю.
  Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

  Етикетки

  Ці наклейки вважаються основним компонентом системи захисту продукції в магазинах самообслуговування від крадіжки. Протикражні етикетки знайшли своє призначення у маркуванні продукції, яка розташована на полицях, особливим магнітним чіпом. Важливо, що при використанні таких етикеток можна приховати захисний шар на наклейці від очей зловмисників. Є можливість нанести штрих-код або використовувати помилковий штриховий код. В порівнянні з багаторазовими пластиковими бирками, етикетки застосовуються одноразово, так як їх майже неможливо зняти і при цьому не зіпсувати. В процесі оплати покупки касир виконує деактивацію з допомогою особливого пристрою. Етикетки бувають:
 • Радіочастотні. Серед них бувають різні види наклейок, а саме прямокутної, круглої і квадратної форми. Вони виконуються з різноманітних плівок, паперу. До того ж у них впроваджена вкладка RFID, що складається з антени і чіпа. На деякі наносять штриховий код продукції певна інформація про неї. Така характеристика робить радіочастотні етикетки практично незамінними для захисту від незаконного виносу продукції, так і для автоматизації облікових процесів продаваних товарів. Іноді радіочастотні етикетки мають вже нанесений помилковий штриховий код. До того ж є специфічні наклейки для замороженої продукції, що відрізняються високою липкість. Вироби працюють на частоті 8.2 КГц.
 • Акустомагнітні. Ці вироби працюють при частоті 58 КГц і здатні функціонувати з контактними і безконтактними зчитувачами. Їх використовують у відповідних за типом захисних системах. Акустомагнітні наклейки містять 2-3 металеві пластини, які формують магнітний контур.
 • Електромагнітні. Вони вибираються за допомогою фахівців, оскільки не завжди підходять до антикражному обладнання. Їх робоча частота дії досягає 25 КГц. Наклейки використовують разом з іншими електромагнітними пристроями. Принцип дії полягає в наступному: погано помітна магнітна смуга наноситься на продукцію, яка потрапляючи в магнітне поле, провокує поява звукових коливань. Наклейки відрізняються прозорою базою і практично не видимі споживачами. Крім того, на них можна нанести штрих-код. Такі вироби бувають різними – деактивируемыми і недеактивируемыми. Найчастіше їх експлуатують при маркуванні товарів з металу.
 • Протикрадіжні датчики: види та призначення. Протикражні системи

  Висновок

  Протикрадіжні системи з датчиками являють собою надійні пристрої для захисту торгових точок. Природно, вони не захищають на 100%, проте навіть присутність рамок на виході магазину здатне мінімізувати кількість несанкціонованого виносу товарів.

  Популярі новини
  Загрузка...