Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

243 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день люди використовують електричний струм для живлення різних приладів. В залежності від потужності, яке вимагає прилад, напруга може бути досить високим. Щоб убезпечити дороге і потужне обладнання, встановлюються високовольтні запобіжники на 10 кВ.

Загальний опис пристроїв

Варто сказати про те, що високовольтні запобіжники починаються від 1 кВ. Вони захищають обладнання від такого дефекту, як струм короткого замикання і струми неприпустимих перевантажень. У даних приладів є кілька основних технічних параметрів, за якими їх і вибирають. Серед них виділяється номінальна напруга, номінальний тривалий струм і залежність часу плавки від величини струму. Є ще один параметр, який часто називають відключає здатність. Однак щоб його охарактеризувати, використовуються таку характеристику, як номінальна відключається потужність. Високовольтні запобіжники на 10 кВ, як і будь-які інші, містять у собі плавкі вставки, яка включена в ланцюг, який захищається послідовним способом.


Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Струмообмежуючий запобіжник

Ті пристрої, які здатні різко зменшити силу струму в ланцюгу, відбувається коротке замикання, отримали назву токоограничивающих. Під час того, як через дану плавкі вставки починає проходити занадто високий струм, який виникає тільки під час короткого замикання, або ж відбувається тривала перевантаження підвищеним струмом, вона починає плавитися. Спочатку вона переходить у рідкий, а після вже газоподібний стан. У момент плавки даної металевої вставки у запобіжника високовольтного на 10 кВ буде утворюватися дуга, втім як і в будь-якому іншому схожому пристрої. Тривалість горіння даної дуги, а також час, потрібний на її гасіння всередині запобіжника, будуть залежати від конструкції самого пристрою, а також від типу плавкої вставки. Тільки після того, як дуга повністю погасне, відбудеться остаточний розрив ланцюга.


Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Час горіння

Час перегоряння даної плавкої вставки у високовольтних запобіжниках на 10 кВ - це дуже важливий показник. Залежить цей параметр від того, наскільки великий струм буде проходити через запобіжник. Найчастіше отримане значення називають або захисну, або токовременной характеристикою плавкої вставки. За цим значенням можна визначити, скільки буде потрібно часу приладу для відключення ланцюга при вибраному значенні струму. За допомогою проведення спеціальних розрахунків також можна буде з'ясувати параметри селективної експлуатації запобіжників і релейну захист електричної установки. Тут важливо знати, що струм, який зможе розплавити плавкий елемент, залежить ще і від конструкції приладу, від фізичних даних самого елемента, наприклад, від матеріалу, форми, довжини, поперечного перерізу. Багато хто не знають, але в даному випадку вагомий внесок буде вносити і температура навколишнього повітря. Варто додати, що високовольтний запобіжник на 10000 Вольт може експлуатуватися досить довго, якщо через його плавкий елемент буде проходити або його номінальний, або ж менший електричний струм. Під час проведення електричного струму робочого значення вставка також буде нагріватися, але при цьому вона зовсім не втрачає свою форму і структуру.
Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Номінальний струм і особливості запобіжника

Тут варто сказати про те, що у приладу є номінальний струм плавкого елемента, а є номінальний струм самого запобіжника. У першому випадку мається на увазі значення струму, при якому він не розплавить вставку. У другому випадку маються на увазі струми, які зможе витримати струмовідна частина пристрою. Дані значення найчастіше вказуються на самих деталях, тобто на струмовідних частинах, а також на контактних частих вставки. Є кілька основних показників, яким має відповідати високовольтний запобіжник. Сюди відносять стабільність, надійність і вибірковість. Якщо з першими двома вимогами все зрозуміло, то ось під вибірковістю мається на увазі те, що плавкий елемент має тривалий період часу працювати під номінальним навантаженням, він не повинен відключати прилади при короткочасною перевантаження, яка часто виникає при включенні обладнання, наприклад. Повинно бути надійне відключення ланцюга під час сильної перевантаження і при цьому не повинен бути зруйнований корпус самого запобіжника. Крім того, де б не виник струм короткого замикання, пристрій повинен вимикати лише ту ділянку, за який він відповідає. Зазвичай в таких випадках першим повинен спрацювати той прилад, який знаходиться найближче до місця аварійної перевантаження.
Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Прикордонні і гранично відключаються струми

Є плавкі вставки у високовольтного устаткування, які будуть перегорати в момент, коли буде досягнута їх гранична температура. Найчастіше такі захисні пристрої називають прикордонними. Природно, що якщо прикордонний струм буде близький за значенням до номінального або трохи більше його, то у такому разі плавкий елемент здатний нормально працювати при своїх показниках. Є ще один важливий параметр, який називають граничним відключається струмом. В даному випадку мова йде про максимальну величину струму, яку здатний відключити вибраний плавкий елемент. Тут важливо знати, що дане значення повинно бути або одно, або трохи більше значення, ніж максимально можливий струм короткого замикання в захищається ланцюга. Якщо ж вибрати запобіжник невірно по цьому параметру, то тривалість горіння дуги може бути занадто великий, що призведе до руйнування патрона вже самого приладу, а не тільки плавкого елемента.
Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Прилади ПК

Найчастіше високовольтні запобіжники ПКТ на 10 кВ застосовуються в закритих розподільних пристроях, розрахованих на таку ж напругу. Для цих же цілей можна застосовувати ще й ПК-апарати. Приміром, серія ПК - це запобіжники, які належать до струмообмежувальних пристосуванням. Маркування цих пристроїв розкривається наступним чином. Серія ПК означає, що це тип запобіжників з дрібнозернистим кварцовим наповнювачем. Літера "Т" вказує на те, що пристрій призначений для захисту силових трансформаторів. Виходить, що високовольтні запобіжники ПКТ - це дрібнозернисті кварцові наповнювачі, призначені для захисту силового трансформатора до 10 кВ.

Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Запобіжники в СВЧ

Високовольтний запобіжник для мікрохвильовки так само необхідний, як в будь-який інший мережі з дорогим обладнанням. Мікрохвильові печі - це досить складна за своєю конструкцією побутове пристрій. Металева конструкція запобіжника для даного приладу наступна: металева нитка в ролі плавкої вставки, яка знаходиться у скляній колбі, а також спеціальні наконечники на торцях колби, щоб було зручно встановлювати захисний прилад. Якщо величина струму переходить в номінальне значення, то металева нитка починає розжарюватися. Швидкість нагріву збільшується із зростанням прохідного струму. Коли температура розжарення доходить до певного значення, нитка рветься, з-за чого весь прилад знеструмлюється.
Високовольтні запобіжники 10 кВ: опис, характеристики, розміри, застосування

Типи запобіжників СВЧ

В мікрохвильовій печі є цілих три різних типи запобіжника - це мережевий і два високовольтних. Високовольтний запобіжник для СВЧ-печі служить захистом для такого елемента, як магнетрон. Це високовольтний трансформатор, який і потребує захисту. Сам же захисний елемент розташовується конструктивно поруч з ним, але при цьому, якщо звернути увагу на схему, можна помітити, що він розмикає ланцюг між входом і виходом з високовольтного блоку. Що стосується другого запобіжника аналогічного типу, то він є тільки у тих СВЧ-печей, які володіють електронною панеллю управління. При цьому така панель повинна бути харчуватися від невеликого трансформатора малої потужності. Він буде займатися перетворенням електричного струму домашньої мережі напруга, яка потрібна для роботи панелі.

Переваги застосування серії ПКТ

Є кілька основних переваг, чому серія ПКТ користується популярністю. Сюди можна віднести, наприклад, те, що патрон зроблений з високоякісного і термостійкого фарфору, який покривається водонепроникною глазур'ю. Тут використовується кварцовий пісок, який характеризується високою ступінь очищення. Крім того, використовується особлива техніка заповнення, що дозволяє досягти дуже щільного розміщення піщинок. Це важливо, так як цей чинник забезпечує дуже ефективне гасіння дуги. Наприкінці варто додати, що під розмірами високовольтного запобіжника на 10 кВ, маються на увазі його габарити патрона по довжині і діаметру.

Популярі новини
Загрузка...