Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників

115 0 Новини високих технологій

Майже всі пристрої, що поставляються на світовий ринок, підтримують підключення до інтернету. Для спрощення доступу до глобальної мережі багато оператори пропонують придбати модеми, які можуть бути під'єднані як до стаціонарного ПК і ноутбука, так і планшета.

Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників
Для цього достатньо відвідати фірмовий салон і вибрати відповідну модель девайса. А в статті ми поділимося секретами, як налаштувати модем «Білайн», і нюансами його використання.

Які пристрої компанія пропонує доступ до інтернету

На жовтень 2018 року в салонах стільникового оператора «Білайн» представлені USB-модеми від виробників ZTE і Huawei:
 • Huawei E3370 – швидкість до 100 Мбіт/сек, наявність роз'ємів для підключення зовнішніх антен.
  Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників
 • Huawei E3372 – швидкість до 150 Мбіт/с, також є можливість підключити антени для збільшення рівня сигналу.
 • ZTE MF833T – максимальна підтримувана швидкість до 150 Мбіт/сек.
 • ZTE MF823D, MF823 – 100 Мбіт/сек, можна підключити зовнішні антени.
 • ZTE MF821D – аналогічний попереднім моделям.
 • ZTE MF831 підтримує більш високі 150 Мбіт/с. Має роз'єми для підключення антен.
 • Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників
  Всі вони дозволяють отримати доступ до мережі інтернет на високих швидкостях і підтримують роботу не тільки у режимі 3G, але і LTE.


  Вимоги до ОС

  Перед початком використання необхідно ознайомитися з системними вимогами, і які операційні системи мають сумісність з цим пристроєм. Всі пропоновані моделі досить нові і були випущені в останні кілька років.
  Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників
  Тому якщо на персональному комп'ютері або ноутбуці встановлена Windows 7 8 або 10 то можна бути впевненим в стабільною спільній роботі. Власники техніки від компанії Apple теж можуть впевнено використовувати ці модеми. Вимоги до самої техніки мінімальні – наявність місця на жорсткому диску для установки драйверів, вільний USB-роз'єм і відсутність програмних конфліктів.

  Правила експлуатації

  Як і у випадку з іншими електронними пристроями, слід уникати контакту з водою, не чіпати модем мокрими руками. При закінченні роботи необхідно закрити всі програми, які використовують девайс, і прибрати в недоступне для дітей або тварин місце. Також існує обмеження на роботу модему поблизу медичного обладнання та в літаку. Від цього вкрай бажано відмовитися, так як сигнали пристрою можуть створити перешкоди для авіатранспорту або апаратури в клініках.


  Покрокова установка

  Новим власникам usb-модема немає приводів виявляти занепокоєння з пошуку драйверів, спеціальних додатків і т. д. Весь процес займає кілька хвилин, адже все необхідне вже прошито в програмному забезпеченні пристрою. Для першого виходу в інтернет необхідно виконати наступну послідовність дій. Розглянемо на прикладі, як налаштувати модем «Білайн» на ноутбуці:
 • Включити ноутбук.
 • Вставити сім-карту обраного оператора у відповідний слот всередині мобільного девайса.
 • Помістити модем в USB-роз'єм комп'ютера.
 • В першу чергу встановлюються драйвера, про успішне завершення процедури сповістить повідомлення «Виявлено новий пристрій», яке з'явиться в меню близько години на моніторі. Коректність роботи можна перевірити. Спочатку слід зайти в «Панель управління», потім в розділ «Пристрої та принтери». Вибрати модем, клацнути по ньому правою кнопкою мишки, знайти меню «Властивості».
 • Далі проводиться інсталяція необхідних утиліт.
 • Вивчіть інструкцію і з'ясуйте, як налаштувати інтернет на модемі «Білайн». В залежності від моделі і виробника зазвичай використовується два варіанти: через веб-інтерфейс або спеціальний додаток, яке встановлюється в автоматичному режимі.
 • Зайдіть в утиліту управління режимом роботи модему і виконайте початкові параметри: тип мережі (2G, 3G, 4G). Деякі моделі мають вбудований роутер, який можна включити в цьому ж меню.
 • Перевірити коректність налаштувань і наявність підключення можна, відкривши будь-яку сторінку в браузері.

  Якщо інтернет повільний

  Швидкість з'єднання залежить від рівня сигналу і завантаженості найближчої базової станції.
  Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників
  Якщо на кількість підключених абонентів інший користувач вплинути не може, то трохи покращити якість сигналу цілком в його силах. Для цього досить запам'ятати кілька правил:
 • Поблизу модему не повинні перебувати перешкоди у вигляді стін, перегородок.
 • Кращий рівень сигналу у вікна.
 • Для переміщення модему спробуйте використовувати USB-подовжувач. Змінюючи положення девайса, можна домогтися кращої якості прийому.
 • Комплектація зовнішніми антенами дозволить отримати максимально можливий рівень сигналу і значно підвищити швидкість в складних умовах: на значному віддаленні від базової станції, при наявності перешкод або великій кількості відбитих сигналів.
 • Особливості роботи модемів «Білайн»

  Всі виробники модемів вказують максимально підтримувану швидкість. На практиці ж швидкість може бути істотно нижче. Якщо до базової станції підключені декілька тисяч абонентів, то швидкість буде змінюватися в залежності від віддаленості вишки і кількості активних підключень в певний момент. Однак якщо БС встановлена у сільській місцевості і рельєф досить рівний і однорідний (відсутні височини, щільні лісові масиви) – швидкість може бути істотно вище, так як в селах часто набагато менше користувачів інтернетом.
  Якщо турбує висока температура у включеного модему – перевірте рівень сигналу. Нагріватися можуть моделі будь-яких виробників, але зазвичай це наслідок слабкого і нестійкого сигналу. Спробуйте перемістити ноутбук або ПК ближче до вікна. Багато операторів зв'язку встановлюють прошивки або блокування, із-за чого пристрій може працювати тільки з сім-картою одного оператора. Як налаштувати юсб-модем «Білайн», якщо встановлюється «сімка» іншого оператора – відповідь ніяк. Виходом може стати зміна прошивки або розблокування модему шляхом введення спеціального коду. В інтернеті є популярні ресурси і форуми, де користувачі діляться досвідом і порадами щодо зняття цього обмеження.

  Відгуки споживачів

  За даними на кінець першого півріччя 2018 року «Білайн» опинився на третьому місці з 130000 базових станцій, що експлуатуються в Росії. З них 34067 працюють в стандарті LTE. За півроку активного будівництва оператор показав найвищі швидкості приросту вишок і значне поліпшення якості покриття. Варто відзначити, що абоненти оцінили і збільшення швидкості обміну даними, і стабільність з'єднання. Чим подобається користувачам інтернет від всеросійської компанії «Білайн»:
 • хороша зона покриття і практично відсутні «білі плями» при подорожах по країні;
 • вигідні тарифи та відсутність національного роумінгу;
 • стабільне інтернет-з'єднання при високій швидкості.
 • Лайфхак: як налаштувати модем «Білайн» на роутері

  Якщо у вас є кілька пристроїв, з яких виконується вихід в інтернет, немає необхідності купувати кілька сім-карт оператора і оплачувати послуги за кожний номер. У заміському будинку, селі, міській квартирі або офісі можна встановити роутер, що підтримує підключення модему.
  Як налаштувати модем "Білайн": характеристики, правила експлуатації, інструкція з встановлення, особливості роботи і відгуки власників
  В цьому випадку у вас буде постійний доступ до мережі, а підключення планшета, ноутбука або смартфона можна виконати через Wi-Fi з'єднання. Зверніть увагу на моделі від Zyxel, TP-Link, D-link, Asus – майже для всіх випущених найменувань виробники передбачили використання usb-модему «Білайн». А як налаштувати з'єднання, можна дізнатися з інструкції до роутера.

  Популярі новини
  Загрузка...