Налаштування Інтернету "Ростелекома": рекомендації користувачам

107 0 Новини високих технологій

Для того щоб з'явився доступ до Інтернету, необхідно, щоб всі пристрої, будь то комп'ютер або домашній роутер, були настроєні правильно. У цій статті ми детально розберемо, які параметри використовуються у такого великого провайдера, як "Ростелеком".

Налаштування Інтернету "Ростелекома": рекомендації користувачам

Що потрібно зробити насамперед

Для того щоб було зрозуміло, які налаштування Інтернету від "Ростелекома" встановити, потрібно знати такі деталі, які можна уточнити в технічної підтримки провайдера або подивитися в договорі, який укладається при підключенні. В залежності від регіону, можуть використовуватися наступні технології підключення:
 • ADSL (підключення по мідній телефонної лінії);
 • GPon (використання оптики, яка проводиться в квартиру до абонента);
 • FTTx (підключення за допомогою кабелю Ethernet);
 • Docsis (використовується коаксіальний кабель).
 • В залежності від технології використовують різні мережеві пристрої, може відрізнятися і схема підключення.


  Тип підключення показує, яким чином виконана логічна частина з'єднання (саме його вказують при налаштуванні обладнання). Необхідні відомості можна отримати безпосередньо в техпідтримки провайдера. Додаткові дані - IP адресу, маску підмережі і шлюз, або логін та пароль для підключення - зазвичай прописують безпосередньо в договорі.
  Налаштування Інтернету "Ростелекома": рекомендації користувачам

  Схема підключення

  Розглянемо основні варіанти схеми підключення, налаштування Інтернету від "Ростелекома".
 • ADSL. Телефонний кабель від розетки для телефону підключається до спліттера (дільнику), потім до ADSL-модему. Від нього вже мережевий кабель через LAN-роз'єм йде до комп'ютера, або, якщо використовуються бездротові пристрої, підключення йде через Wi-Fi.
 • GPon. Оптичний кабель підключений до терміналу, а далі аналогічним чином: або використовується вита пара до комп'ютера або роутера, або бездротова мережа.
 • FTTx (Ethernet). Мережевий кабель відразу підключається до комп'ютера або роутера.
 • Docsis. До модему йде коаксіальний кабель, далі роутер підключений комп'ютер.
 • Переконайтеся, що всі кабелі підключені до пристроїв, не пошкоджені. Повинні горіти відповідні індикатори (ADSL і LAN1 або PON і LAN1 або, відповідно, INTERNET або WAN і відповідний індикатор LAN).


  Що налаштувати на комп'ютері

  Дізнайтеся у провайдера тип підключення. Найчастіше при використанні технологій ADSL, Ethernet і Docsis використовується РРРоЕ (високошвидкісне підключення). Налаштування Інтернету "Ростелекома" на комп'ютері для цього типу проводиться наступним чином:
 • Через панель керування перейдіть до розділу "Центр управління мережами і загальним доступом", далі потрібно натиснути на посилання "Налаштування нового підключення або мережі" і дотримуйтеся підказок.
 • Тепер необхідно зазначити "Підключення до Інтернету" (самий верхній пункт), а потім перейти до налаштування високошвидкісного підключення.
 • Логін і пароль введіть, отримані від провайдера. Після цього завершити настроювання.
 • Також в якості типу підключення може виступати статичний або динамічний IP. Тоді потрібно точно таким же чином через центр управління мережами і загальним доступом звернутися до мережного підключення, яке розташовується в меню "Зміна параметрів адаптера", і знайти своє підключення. Воно буде називатися або "Підключення по локальній мережі", або "Інтернет" (Ethernet).
  Натиснувши правою кнопкою миші на це підключення, необхідно перейти до меню "Властивості". Після цього потрібна настройка протоколу Інтернету до "Ростелекому": вибираємо протокол версії чотири, виділяємо мишкою і у властивостях прописуємо або дані, отримані від провайдера (якщо тип підключення Static IP), або вибираємо отримання автоматично (для динамічного IP). Перевірте правильність введення даних, звірте їх з наявними в договорі, якщо потрібно. Після цього зберігаємо дані, налаштування Інтернету "Ростелекома" на комп'ютері завершена.
  Налаштування Інтернету "Ростелекома": рекомендації користувачам

  Як налаштувати роутер

  Перед тим як робити налаштування роутера "Ростелекома" для Інтернету, переконайтеся, що він правильно підключений і індикатори POWER, WAN/ADSL і LAN горять. Як тільки ви це перевірили, зайдіть в веб-інтерфейс налаштувань роутера по IP-адресу 1921681.1 (якщо він не підійде, спробуйте ввести 1921680.1) і авторизуйтесь. Стандартні дані для входу можна знайти на корпусі роутера або вказати заводські (в якості логіна використовується admin, пароль такий же). Як правило, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс роутера, тип підключення вибирається в розділі "Мережа", "Інтернет" або WAN. Налаштування Інтернету від "Ростелекома" проводиться аналогічно в залежності від типу підключення. Якщо тип підключення РРРоЕ, виберемо його у відповідному пункті, нижче в полі потрібно буде вписати логін і пароль. Для динамічного і статичного IP-налаштування теж будуть аналогічні тим, що використовувалися на комп'ютері: або дані, прописані в потрібному пункті, або отримання даних автоматично. Після цього збережіть налаштування і перезавантажте роутер. Готово! Якщо у вас виникли труднощі в розумінні інтерфейсу роутера, зверніться до інструкції або відвідайте офіційний сайт виробника. Там, як правило, є емулятори до більшості популярних моделей.
  Налаштування Інтернету "Ростелекома": рекомендації користувачам

  На закінчення

  Як бачите, налаштування Інтернету "Ростелекома" дуже проста і може бути виконана будь-яким користувачем, навіть не самим досвідченим. За відсутності у договорі даних про підключення можна звернутися в технічну підтримку провайдера.

  Популярі новини
  Загрузка...