Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності

244 0 Новини високих технологій

Навіть така дрібниця, як погано працююче радіо в машині, може зіпсувати настрій у далекій поїздці з сім'єю або водієві, звиклому в дорозі слухати інформаційні канали або улюблену хвилю з хорошою музикою. Що вже говорити про то і справа що виникають дратівливих хриплять або свистячих звуків. Причини такого явища можуть бути самими різними, так само як і способи їх усунення. У статті розглянемо, чому погано ловить радіо в машині і що робити в цьому випадку.

Основні налаштування магнітоли

Процес установки магнітоли не відрізняється особливою складністю, якщо слідувати загальним правилам монтажу. Після установки магнітоли обов'язково потрібно підключити антену. Буває вона кількох видів: на клейкій основі, телескопічною, зовнішньої, внутрішньої. Головна умова для неї - можливість працювати в режимі діапазону АМ і FM. Антена підключена, але сигналу немає? Якщо погано ловить радіо в машині, що робити? На скло зазвичай встановлюється зовнішня антена. В цьому місці вона найбільш схильна перешкод і пошкоджень. Якщо все зроблено правильно і немає перешкод для роботи обладнання, то далі необхідно налаштувати пристрій.


З допомогою кнопок на панелі або пульті управління магнітолою налаштовуються радіоканали на прийом. Відповідними кнопками змінюється частота діапазону і виконується пошук радіостанцій, якщо ця частота відома, можна додати її вручну. Більш сучасні моделі дозволяють виконати пошук автоматично, при цьому радіохвиля з хорошим сигналом залишиться в пам'яті пристрою. Для запам'ятовування улюбленого каналу можна скористатися нумерацією. При бажанні зберегти ту чи іншу радіостанцію досить утримати пару секунд клавішу з обраної цифрою. Потім після її натискання буде включатися улюблена хвиля.
Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності

Причини поганого сигналу

Причин поганого сигналу може бути кілька:
 • Неякісний прийом радіостанцій через видалення від передавального сигналу або наявність додаткових перешкод (залізничних шляхів, вишок електростанцій або мобільних операторів). Такі перешкоди самоусуваються після перетину зони нестабільного прийому. Якщо мобільний телефон або планшетний комп'ютер знаходиться поблизу радіоприймача, в момент активної роботи також можливі збої в чистоті прийому. Часто люди запитують, чому погано ловить радіо в машині ВАЗ-2114 що робити в цьому випадку. Фахівці радять перенести антену на дах автомобіля, тим самим ізолювавши перешкоди з допомогою корпусу.
 • Несправність антени. Вирішити проблему можна, замінивши антену, а також запаяв погані контакти, зачистивши окислення.
 • Шипіння або хрипи під час прослуховування радіо можуть свідчити про несправність приймача. Найчастіше причина криється в тріснутою платі. Якщо після розтину пристрою дефект підтверджується, плату споюють. Проте робота ця вимагає максимальної точності, тому краще довірити професіоналові.
 • Якщо погано ловить радіо в машині, коли включений реєстратор, то досвідчені автомобілісти радять вибирати реєстратори з автономної батареєю. Пояснюється це тим, що перешкоди створюються, коли відеореєстратор підключений до прикурювача. Також проблему перешкод можна вирішити, замінивши блок живлення пристрою на більш якісний, встановивши стабілізатор або феритові кільця на провід живлення, чим створюється його екранування.
  Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності
 • Перевіряємо антену

  Якщо в машині встановлена металева антена, то однією з причин поганого сигналу статті її пошкодження.


  Така ситуація можлива за наступних причин:
 • після миття транспортного кошти працівники автомийки іноді пошкоджують антену або просто забувають висунути її назад, що також перешкоджає отриманню сигналу;
 • часто деформують антену птиці на парковці;
 • у зимовий час можливе обледеніння пристрої;
 • град може зігнути антену.
 • Водіям варто пам'ятати, що навіть мінімальне пошкодження антени призводить до погіршення отримання сигналу. Тому при перших ознаки необхідно перевіряти висувний елемент. Якщо антена має електричний механізм і висувається за допомогою натискання на кнопку, то обледеніння може перешкоджати процесу, і радіосигнал буде прийматися з перешкодами. Якщо під час зледеніння антена примерзла, то не можна застосовувати силу для її повернення в звичайний стан, особливо використовувати плоскогубці.

  Перевіряємо з'єднання проводів

  Однієї з найпоширеніших причин виникнення перешкод є погане з'єднання автомобільної магнітоли з роз'ємом антени. Обумовлено це тим, що при поганому контакті антенного кабелю з приймачем погіршується передача сигналу. В результаті динаміки видають шум радіоефіру і перешкоди. В основному це відбувається під час вібрації кузова або корозії під впливом вологи.
  Тому, якщо якість передачі сигналу погіршився, після огляду антени необхідно перевірити кабель в місці з'єднання з приймачем. Коли погано ловить радіо в машині, що робити в цьому випадку? З автомобіля знімають радіоустановку або висувають її з центральній консолі, щоб оглянути пристрій ззаду, де знаходиться роз'єм для кабелю. Якщо після візуального огляду виявлено не було проблем з роз'ємом, варто почекати з установкою приймача назад, можливо, антенний кабель має приховані пошкодження. Необхідно включити радіо на тій хвилі, яка дає перешкоди, і додати звук, щоб чути шуми. Потім посувати кабель в місці роз'єму. Якщо звук не змінюється, то проблема не в місці з'єднання кабелю. І навпаки, якщо з'являється тріск, свист і інші сторонні звуки, значить, проблема в антенному кабелі або роз'ємі.
  Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності

  Перевіряємо працездатність антени

  Коли погано ловить радіо в машині, що робити, не знають всі водії. Якщо антена перевірена на зовнішні пошкодження і немає нарікань на з'єднання проводів, то варто переконатися в працездатності самого пристрою прийому сигналу. Якщо на антені виявлені вм'ятини, іржа або подібні пошкодження, то необхідно замінити обладнання на нове. Сучасні автомобілі оснащуються антеною-сіткою, яка наклеюється на заднє або бічні скла. Такий пристрій має естетичну перевагу над зовнішньої антеною, але не відрізняється якістю прийому сигналу. Також наклейку можуть пошкодити зсередини, наприклад, діти. В цьому випадку доведеться купувати нову.
  Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності

  Як вибрати нову антену?

  Багатьох цікавить, якщо погано ловить радіо в машині, яку вибрати антену. Пристрої підрозділяються на два основних види: активні і пасивні. Розглянемо детальніше:
 • Активні антени мають підсилювач сигналу, який забезпечує якісний сигнал у місті і за його межами. Завдяки внутрішній установці антени вона захищена від впливу зовнішнього середовища (опадів, сонця, температурних перепадів), отже, і її експлуатаційні якості вище. Краще всього встановлювати антену таким чином, щоб вона не заважала огляду водія і не стикалася з металевою поверхнею. Найчастіше її монтують на задній панелі, лобовому склі або у віконному отворі.
 • Пасивна антена встановлюється зовні автомобіля, вона являє собою штир, прикріплений до кузова машини. Кріплять її за допомогою магніту, шляхом просвердлювання отворів в кузові або фіксуючи штыревым методом. Ефективність роботи антени залежить від висоти її розташування по відношенню до провідної поверхні. Використовувати зовнішню антену рекомендується людям, які більшу частину трафіку долають за межами населеного пункту. Оскільки чутливість пасивних антен вище, ніж у активних.
  Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності
 • Підсилювач сигналу

  Зазвичай при поганому прийом радіосигналу використання підсилювача малоефективно. Особливо якщо неякісне звучання викликано пошкодженням антени, зносом кабелю або роз'єму. Однак, як правило, це призводить до погіршення радіосигналу всіх каналів.

  Проте бувають випадки, коли встановлено нове обладнання, а деякі канали продовжують мовлення з перешкодами. Якщо погано ловить радіо в машині, що робити з такою проблемою? Кожен радіоканал має різну потужність переданого сигналу, тому приймається радиоустройством по-різному. У цьому випадку використання підсилювача сигналу цілком виправдано. При цьому важливо уточнити, що впоратися з перешкодами, які виникли через висотних будівель або через особливості рельєфу місцевості, підсилювач не може.
  Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності

  Заміна радіомагнітола або підсилювача

  В основному магнітоли, які входять в комплектацію автомобіля, досить якісні для прослуховування музики і прийому радіомовлення. Але не всі пристрої володіють схожими якостями. Нерідко дорога апаратура, оснащена CD - і DVD-носієм з неймовірною якістю звучання, має поганий радіотюнер. І далеко не завжди обладнання, встановлене в машинах преміум-класу, що відрізняється високою якістю радіоприймача.
  Наприклад, водії часто стикаються з проблемою того, що погано ловить радіо в машині «Тойота». Що робити в цьому випадку? Фахівці пояснюють, що деякі магнітоли не розраховані на частотний діапазон наших радіостанцій. Для позбавлення від проблеми рекомендують купити нову відповідну магнітолу або підсилювач, підходить для нашої країни. При цьому необхідно прибрати з іноземної машини штатний підсилювач.

  Як вибрати радиомагнитолу?

  Якщо виявлена проблема з магнітолою і погано ловить радіо в машині ВАЗ, що робити радять фахівці? Замінити пристрій. При виборі радіомагнітола в першу чергу необхідно звернути увагу:
 • на розміри корпусних панелі;
 • систему підключення;
 • носій звуку;
 • потужність магнітоли,
 • акустичні можливості.
 • Більшість покупців вважають, що чим більше екран магнітоли, тим краще якість пристрою, однак ця думка помилкова. Основна частина бюджетних варіантів має низькоякісну передачу кольору і складне меню. На звуці це ніяк не відбивається. Все ж першорядна функція магнітоли - прослуховування музики, а не перегляд відео, тому краще купити якісний пристрій і не переплачувати за сумнівний девайс. За типом носія магнітоли поділяються на касетні, CD, mp3 USB - DVD-програвачі. Самими функціональними вважаються моделі з USB-виходом. Вони дозволяють програвати різні формати музики з флешки, карти пам'яті, жорсткого диска, плеєра і телефону. Система підключення має не останнє значення при виборі пристрою. Найчастіше зустрічається конектор ISO. Роз'єм виглядає як провід з одного боку і штекер для підключення - з іншого. Якщо в автомобілі не передбачений вихід під конектор, він може бути придбаний окремо.
  Погано ловить радіо в машині: що робити, причини, способи усунення несправності
  Напевно, всім відомо, що чим вище потужність магнітоли, тим якісніше звук. Вона, у свою чергу, буває номінальної і дає можливість слухати музику тривалий час або максимальної, яка важлива тільки при включенні гучного звуку. Наприклад, на форумах часто можна зустріти питання: погано ловить радіо на «Піонер» в машині, що робити? Багато відповідають, що магнітоли цього виробника не славляться сильним прийомом радіо. Багатосмуговий еквалайзер досить важко налаштувати любителю, тому краще всього купувати трьох - або пятиполосные моделі. Додатковою перевагою буде можливість регулювати яскравість підсвічування, знімна панель і кнопки стандартних розмірів, що полегшують керування магнітолою. Сучасні виробники пропонують моделі, розраховані на будь-який смак і гаманець. Серед них можна вибрати магнітолу, що відповідає особистим уподобанням, з необхідним набором використовуваних функцій.

  Популярі новини
  Загрузка...