Чому здуваються конденсатори на материнській платі?

257 0 Новини високих технологій

Конденсатор - це невід'ємна частина будь-якого пристрою, в якому використовується електрика, але деколи буває, що з цим найважливішим елементом системи відбуваються збої. У даній статті ми розповімо про те, чому здулися конденсатори на материнській платі. Конденсатор зовні нагадує батарею, іноді злегка приплюснутий по вертикалі. Всередині розташовується невеликий рулон алюмінієвої фольги, що знаходиться в розчині електроліту (анод і катод). Алюмінієва фольга ізольована від електроліту діелектриком з тонкої окисленої плівки. Основним призначенням конденсаторів є конвертація змінного струму з розетки в постійний струм, необхідної для свого ланцюга частоти, а також для згладжування коливань пропускається напруги. Такі коливання інакше ще називаються пульсацією. Вони змушують конденсатор нагріватися, і чим вони сильніші, тим вище буде рости температура.

Причини здуття конденсаторів

Здуття конденсатор є однією з найпоширеніших причин поломки електричної техніки, а якщо говорити науковою мовою — виходу з ладу електричного ланцюга. Здуття найчастіше відбувається саме в ланцюгах живлення, а також в самих пристроях харчування.


Причин, чому здуваються конденсатори, достатньо — від неякісних матеріалів і механічних пошкоджень мікросхеми, до зносу і перебоїв в подачі електричної напруги.
Чому здуваються конденсатори на материнській платі?
З найбільш явних і частих причин можна виділити послідовність подій: надмірний нагрів (швидше перегрів) і подальше випаровування електролітичної рідини з ємності конденсатора.

Перегрів

Самим страшним явищем серед причин, через які здуваються конденсатори, є якість подається на ланцюг напруги. Якщо воно спочатку не було передбачено для даного конденсатора в цьому конкретному випадку, йому доводиться працювати в підвищеному режимі. Тому головним завданням виробників мікросхем, наприклад материнських плат для комп'ютерів, є розрахунок базової і можливого навантаження в мережі та встановлення конденсаторів з достатньою реактивною потужністю (аналог пропускної здатності), здатної витримувати перепади напруги або самостійно відключатися.


І вони з цим успішно справляються, в іншому випадку на материнській платі конденсатори здулися б у лічені години. Не можна виключати і браковані деталі, які, відповідно, мають значно менший термін служби і більш низькі межі відхилення від базового режиму роботи — гріються швидше і сильніше.
Чому здуваються конденсатори на материнській платі?
Напевно, якщо живити подібний бракований конденсатор якісним струмом, він відпрацює весь заявлений термін і не подасть ознак несправності, але абсолютного нічого не буває, і скачки напруги не є чимось незвичайним. Тому конденсатори постійно працюють в агресивному середовищі. Така робота обов'язково призведе до нагрівання, який поступово буде випаровувати електролітичну рідина з ємності конденсатора, що в недалекому майбутньому призведе до здуття.

Випаровування електроліту

Будь-яка рідина при достатньому нагріванні починає кипіти. Вода перетворюється в пар і випаровується, і електролітична рідина не є винятком. Найчастіше конденсатори здуваються саме через брак електроліту, а причиною тому можуть бути їх недостатня реактивна потужність, низька якість матеріалів, а також банальний фізичний знос самого конденсатора, змушує грітися його все сильніше і сильніше.
Рідше причиною може послужити і зовнішнє нагрівання, а також неправильна полярність.

Заміна роздутих конденсаторів

Будь-який майстер, який розбирається у маркуванні конденсаторів або здатний знайти інформацію по влаштуванню, куди він встановлений, замінить його протягом декількох хвилин. Процес включає в себе випоювання старого «кондера» і припаивание нового.
Чому здуваються конденсатори на материнській платі?

Профілактика роботи конденсаторів

Попередити здуття конденсаторів в домашніх умовах, припустимо, на материнській платі комп'ютера, можна за допомогою певних заходів. До них відносяться:
  • Установка в системний блок додаткового охолодження.
  • Установка «Відсікача напруги» хоча б на розетку, живить ПК.
  • Використання якісних проводів, розеток, мережевих фільтрів.
  • Використання якісного блоку живлення.
  • Купівля ДБЖ.
  • Також існують спеціальні кремнієві конденсатори. Здуваються вони набагато рідше, але і їх ціна на порядок більше, а також вони не скрізь підходять, адже вирівнювання синусоїди у них інше.

    Популярі новини
    Загрузка...