Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки

140 0 Новини високих технологій

Коли пристрій випускається з заводу, в нього закладаються базові установки, які завжди присутні за замовчуванням. Вони називаються заводськими налаштуваннями. Така функція присутня у всіх планшетах і смартфонах. Розрізняється утиліта лише типом і версією операційної системи, на якій вона встановлена. Як на планшеті скинути на заводські налаштування, питання цікаве. До появи більш сучасних моделей гаджетів, старі версії, до 2015 року включно, мали ряд труднощів в режимі відновлення інформації. Для цього доводилося використовувати спеціальні програми, підключення до комп'ютера або ноутбука або звернення в сервісний центр.

Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
Щоб оптимізувати витрачений час на ремонт гаджетів виробники вирішили поліпшити систему режиму відновлення установок. Тепер в планшетах вона доступна без обмежень, а скинути не складе труднощів навіть дитині при необхідності.


Для чого використовується скидання

Основне завдання режиму заводських налаштувань полягає в тому, щоб видалити всі дані та установки, які були використані раніше в планшеті. Режим закладений в мікросхемі пристрою, тому його видалити немає можливості. Також при серйозному збій в системі планшета є можливість провести процедуру відкоту і відновлення прошивки.
Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
Сучасні операційні системи мобільного типу залежні від цього режиму. Не рідко при збоях планшети самі починають пропонувати відновити стартову версію налаштувань і почистити систему. При цьому операція займає не більше 10-15 хвилин в залежності від моделі гаджета. Утиліта зручна у використанні і дозволяє без звернення до майстра або в сервісний центр спробувати відновити працездатність обладнання. Практично не існує проблем, які б не вирішував режим відкоту до заводських налаштувань.


В яких випадках відкат може допомогти

Якщо розглядати питання, як на планшеті скинути на заводські налаштування, буде правильним вивчити ситуації, при яких знадобиться цей режим. В основному він застосовується, коли планшет повністю виходить з ладу. Важливо відзначити, що це ставитися саме до програмних збоїв, а не апаратним пошкоджень. У випадку неправильних системних налаштувань або втрати файлів в операційній системі, можуть виникнути серйозні збої в роботі. Скидання дозволить відновити з резервної копії всі необхідні файли. Крім цього, відкат до базових настроювань допомагає у разі зараження планшета вірусом. В результаті попадання шкідливого коду є ймовірність, що вилікувати планшет буде неможливо. Тому доводиться користуватися режимом відновлення. Його особливість полягає в повне знищення даних на пристрої.
Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
Власники планшетів, особливо на системі Android, що використовують утиліту відновлення для чищення пристрою. Зберігши всі необхідні файли в хмарному сховищі, вони проводять повний відкат системи до базових установок. Судячи з відгуків у мережі, цей спосіб дозволяє підвищити продуктивність системи і позбутися зайвого інформаційного сміття.

Порядок виконання операції

Як на планшеті скинути на заводські налаштування, якщо інформації по конкретній моделі немає, - питання актуальне. Багато виробники не поспішають викладати інструкцію по відкату нової моделі. Тому багатьом користувачам доводиться шляхом проб і помилок шукати системний режим.
Розглядаючи планшети, що працюють на мобільній операційній системі Android версії 5 і вище, варто зазначити, що є всього чотири основні комбінації, які дозволяють запустити утиліту:
 • Клавіша збільшення гучності - кнопка зменшення гучності - кнопка включення.
 • Регулятор гучності вгору або вниз - кнопка включення - кнопка режиму «Додому».
 • Пониження звуку - включення смартфона.
 • Підвищення звуку - включення смартфона.
 • Натискати зазначені кнопки необхідно не одночасно, а поступово, як вказано в списку. Після повного натискання потрібно утримувати комбінацію від 4 до 30 секунд. Далі екран повинен згаснути і знову спалахнути. В залежності від версії системи та оболонки від виробника, режим може бути російською або англійською мовою. За допомогою дотиків по сенсорному екрану або перемикач гучності необхідно вибрати режим «Скидання до заводських установок». У випадку з англійською версією прошивки, потрібно натиснути на напис Reset або Hard Reset і підтвердити вибір.
  Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
  Після цього система протягом 20 хвилин здійснить повний відкат і видалення всіх наявних файлів користувача. Важливо, щоб планшет був повністю заряджений. При використанні режиму бажано поставити його заряджатися.
  Щоб більш детально розібратися в режимі, слід розглянути, як він працює на популярних марках планшетів.

  Lenovo

  Питання про те, як скинути на заводські налаштування планшет "Леново", зустрічається досить часто. Справа не в поганій якості готового пристрою. В основному гаджет виготовляється в бюджетному варіанті, що позначається на його продуктивності.
  Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
  З кожним роком програми та ігри стають все більш вимогливим до ресурсів, через що виникають проблеми з продуктивністю у низького цінового сегмента пристроїв. В більшості версій використовується однакова система активації режиму відновлення. Для цього необхідно затиснути одним пальцем регулятор гучності в положеннях «+» та «-», а другим пальцем натиснути на кнопку включення гаджета. У відповідь через пару секунд екран почне блимати і з'явиться системний логотип. Далі необхідно вибрати режим відновлення і дочекатися перезавантаження планшета.

  Huawei

  Відповідаючи на питання, як скинути планшет "Хуавей" на заводські налаштування, варто відразу відзначити, що деякі моделі мають базові китайські прошивки. Особливо від цього страждають користувачі не зареєстрованих пристроїв. В результаті, при запуску режиму відновлення з'явиться меню повністю на китайській мові. Для визначення потрібної кнопки потрібно смартфон з встановленим онлайн перекладачем мови.
  Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
  Щоб запустити режим відкату, необхідно натиснути «+» і кнопку включення. Тримати необхідно до 10 секунд. У різних моделях комбінація може змінюватися. Якщо нічого не відбувається, слід спробувати «+» змінити на «-», або натиснути їх разом.

  Після перезавантаження можливо знадобиться вихід в Інтернет. Це необхідно для того, щоб завантажити російськомовну оболонку з оновленою версією всього системного ПО.

  Asus

  Якщо цікавить питання, як скинути планшет "Асус" на заводські налаштування, то тут дії будуть ідентичні попереднім. Все що потрібно - натиснути комбінацію клавіш «-» і кнопку включення. Потримавши їх разом 5 хвилин, ви запустите настановне меню, де необхідно вибрати режим відкату. Планшети "Асус" особливо чутливі при відкаті до встановлених карт пам'яті. Бажано їх витягати при скиданні системи, інакше процеси можуть бути завершені з помилками.

  Irbis, DIGMA, Prestigio

  Представлені три марки в цьому розділі практично ідентичні. Вони мають однакову платформу і більшість комплектуючих деталей усередині. Далі будуть представлені способи відкату по кожному пристрою. Як скинути планшет "Престижио" на заводські налаштування: натиснути по черзі на кнопки «-» і включення планшета. Дочекатися, поки з'явиться завантажувальне меню і вибрати пункт Reboot System. Потім підтвердити операцію. Після завантаження логотипу почнеться відкат системи. Важливо, при запуску процесу необхідно, щоб гаджет був підключений до зарядного пристрою. Як планшет "Дігма" скинути на заводські налаштування: натиснути разом кнопку «Додому» і включення телефону. Утримувати комбінацію протягом 10 секунд, поки екран знову не включиться. У меню вибрати відновлення системи і дочекатися, поки завантаження не буде завершена.
  Як скинути на заводські налаштування на планшеті "Ірбіс": натиснути по черзі на кнопки «-» і включення. Після цього з'явиться завантажувач, в якому потрібно перейти в меню відновлення. Далі, вибравши напис «заводські налаштування», підтвердити вибір і дочекатися перезавантаження системи. Важливий момент для кожного з планшетів – відкат повинен проводитися тільки, коли пристрій вимкнено. При включеному гаджеті режим відновлення не запуститися.

  Можливі помилки

  Розглянувши питання, як на планшеті скинути на заводські налаштування систему, варто вивчити проблеми, які можуть через це виникнути. Поширена несправність може з'явитися практично на кожному пристрої. Вона пов'язана з тим, що після запуску відкату системи планшет не завантажується. Це може бути через перебою, що виник під час розпакування файлів.
  Як на планшеті скинути на заводські налаштування: огляд виробників, порядок дій, поширені помилки, відгуки
  Для того щоб вирішити проблему, достатньо заново запустити режим відновлення. Китайські моделі планшетів мають проблему, пов'язану з фірмовою оболонкою. Поверх базової версії ОС "Андроїд" зазвичай встановлюється русифікована версія, яка видозмінює систему. Після відкату вона може зникнути, і все меню стане англійською або китайською. Для вирішення потрібно підключитися до Інтернету через планшет і запустити оновлення в налаштуваннях.

  Коли краще не робити скидання

  Питання, як скинути налаштування на планшеті до заводських, не завжди допоможе виправитися помилку в системі. Однією з ситуацій, коли відкат не допоможе, є апаратний збій. Він може виникнути з-за заводського браку або в результаті пошкоджень. Вирішується проблема лише зверненням в сервісний центр. Якщо дані не були збережені, не варто відразу відновлювати систему. У Мережі є багато корисних додатків, які надають розширені хмарні сховища безкоштовно. Утиліти зручні у використанні і допомагають при необхідності швидко завантажити потрібний файл або документ.

  Популярі новини
  Загрузка...