Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

86 0 Новини високих технологій

Сучасний якісний стерео-підсилювач (преміального рівня) коштує нечуваних грошей. При таких цінах на Hi-End апаратуру простіше (і дешевше) поглянути на топові пристрої з минулого. Навіть з радянського минулого. Вони здатні забезпечити не менш якісний звук за ціну в кілька разів нижче. Відмінним апаратом часів СРСР є підсилювач"Корвет 100У-068С". Цей девайс здатний на багато що. Ми розглянемо його основні технічні характеристики і ключові особливості. Але спочатку трохи історії.

Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

Загальні відомості про підсилювачі

"Корвет 100У-068С" - це повний підсилювач радянського виробництва. Був створений на базі легендарного "Брига", але з використанням деяких доопрацювань. У результаті вийшов унікальний (на той час) апарат з високою питомою потужністю і непоганим зовнішнім виглядом. Однак він радував око лише в новому стані. Через рік його зовнішній вигляд ставав, м'яко кажучи, непрезентабельним. В даний час знайти на барахолці не пошарпаний "Корвет" неможливо. У свій час даний підсилювач ставився до найвищої категорії складності. Це означає, що в теорії він повинен був забезпечувати нереально якісний звук. Багато любителів вінтажу досі в це вірять. Однак підсилювач "Корвет 100У-068С" не йде ні в яке порівняння з тим же "Бригом". Хоч і зроблений за його образом і подобою. Однак вистачить лірики. Пора переходити до сухого і нудного мові цифр. Але спочатку розглянемо дизайн і зовнішній вигляд топового радянського підсилювача.


Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

Зовнішній вигляд і дизайн

Дизайн цього підсилювача помітно відрізняється від інших радянських пристроїв такого класу. Ті виблискували алюмінієм і яскравими квітами підсвічування. А тут всього цього немає. Передня панель і зовсім виконана з пластику. Причому вона пофарбована в якийсь незрозумілий колір. Найгірше полягає у тому, що фарба неякісна. Через рік активного використання вона просто витиралася в певних місцях і підсилювач виглядав, як потасканный бюджетник. На панелі керування розміщуються кнопки для перемикання джерела звуку, включення тонкомпенсації та інших необхідних опцій. Також багато "крутелок" для регулювання тону, тембру, високих і низьких частот, гучності і балансу. Є також тумблери перемикання різних режимів роботи. На задній панелі розташовуються необхідні роз'єми і вісім клем для приєднання акустичних систем. Також є роз'єм для підключення кабелю живлення. Загалом, зовнішність у підсилювача звуку "Корвет 100У-68С" цікава і трохи невдала. Тепер перейдемо до основних технічних характеристик пристрою.


Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

Основні технічні характеристики підсилювача

"Підсилювач Корвет 100У-068С", характеристики якого ми зараз будемо розбирати, відноситься до пристроїв високого ступеня складності. А це означає, що характеристики у нього просунуті. І це дійсно так. Діапазон відтворюваних частот починається на позначці 10 герц, а закінчується на 70000. Це перша ознака пристрою класу Hi-End. Тепер про потужності. Номінальна постійна потужність пристрою при опорі колонок 6 Ом становить 125 Ватт. Це дуже багато. Вистачить для невеликого концертного залу. Номінальна короткочасна (пікова) потужність притому ж опорі становить 150 Ватт. Відмінні результати. Особливо, якщо врахувати, що це "чесні Вати", а не сучасні китайські. Споживана потужність дорівнює 275 Вт. І це при максимальному навантаженні підсилювача. У режимі простою він споживає всього 30 Ватт. Важить це диво майже 10 кілограм. Габарити його теж не відрізняються скромністю. Але це нормально для пристроїв, що забезпечують якісний звук. А тепер розглянемо інші особливості підсилювача "Корвет 100У-068С".
Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

Якість звуку

Найцікавіше - якість звуку даного пристрою. Цей підсилювач по паспорту повинен забезпечувати відмінний за якістю звук. Але чи так все насправді? Почнемо з того, що звук у цього пристрою трохи гірше, ніж у того ж "Брига". Хоч схема використана майже така ж. Вся справа в доробках і модернізаціях і без того хорошою схеми. Які ж проблеми у підсилювача "Корвет 100У-068С"? Електрична схема спаяна незграбно. Звідси головна проблема. Також використана проста дротяна обмотка, що також погіршує звук. Трансформатор живлення виконаний недостатньо якісно, що призводить до появи фонового шуму. Саме тому даний підсилювач звучить гірше "Брига". Але після відповідної доробки він повинен зазвучати так, як належить. Але далеко не у всіх є досвід проведення таких маніпуляцій. Та й що це за Hi-End пристрій, який після покупки треба колупати з паяльником в руках? Але і без доопрацювання звук дуже якісний (якщо не порівнювати його з "Бригом"). Тому особливо зациклюватися на цьому моменті не варто.
Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

Вибір акустики під цей підсилювач

До підсилювача "Корвет 100У-068С" підійде не будь-яка акустична система. Потрібні такі колонки, щоб підсилювач зміг їх розгойдати. Він добре працює з такими гучномовцями, як "Радіотехніка С-90". Вони володіють відповідним опором і не особливо високою потужністю. Те, що потрібно для даного підсилювача. Також непогано себе покажуть "Амфітон 50АС". Вони можуть видати чіткий і збалансований звук. Те, що потрібно досвідченому слухачеві. Більш старі колонки розглядати немає сенсу, так як до нашого часу в пристойному вигляді дійшли дуже мало. Також не варто брати до уваги акустичні системи, випущені в Росії після перебудови. У той час як-то розучилися робити якісну акустику. А тепер розглянемо відгуки щасливих володарів цього підсилювача.
Підсилювач "Корвет 100У - 068С" - огляд, особливості і характеристики

Позитивні відгуки власників

Отже, що можуть сказати ті, хто примудрився придбати живий "Корвет 100У-068С"? Переважна більшість власників задоволені своїм придбанням. Навіть незважаючи на те, що схема підсилювача "Корвет 100У-068С" зроблена досить незграбно. При щадному домашньому використанні цей підсилювач видає дуже якісний звук і невимовно радує власників. Деякі меломани відзначають, що кращі результати виходять при використанні його з колонками "Амфітон 50АС", зовнішньою звуковою картою комп'ютера (або якісним програвачем компакт-дисків) і музики у якому-небудь lossless форматі FLAC, APE, WV, ALAC і так далі). Що ж, цілком можливо. Щасливі власники даного пристрою стверджують, що нічого допрацьовувати в підсилювачі не потрібно, так як це "вб'є душевний аналоговий звук". Повіримо цим ентузіастам на слово.

Негативні відгуки власників

У попередніми товаришами не погодяться ті, хто залишає про це підсилювачі негативні відгуки. Ці громадяни заявляють, що найслабше місце приладу - резистори і конденсатори. Мовляв, вони горять так, що тільки і встигаєш їх міняти. Правда, тут же вони заявляють, що використовували акустику потужністю в 200 Ватт разом з підсилювачем "Корвет 100У-068С". Інструкція з експлуатації, звичайно, давно втрачена, але можна сміливо стверджувати про те, що даний підсилювач фізично не може потягнути таку потужну акустичну систему. Тому і горить. Також негативних відгуків удостоївся дизайн пристрою. І тут важко сперечатися. Дійсно, всі колишні у вживанні "Корвети" виглядають гірше китайського ширвжитку. Але з цим, на жаль, нічого зробити неможливо.

Висновок

Отже, ми розглянули топовий підсилювач звуку "Корвет 100У-068С" родом з СРСР. Незважаючи на свій поважний вік, цей девайс здатний видати ще досить якісний звук. А якщо трохи попрацювати паяльником, то й зовсім можна домогтися Hi-End звуку. Але це зовсім не обов'язково. Він і без доопрацювань на багато чого здатний. Хоч і виглядає непоказно.

Популярі новини
Загрузка...