Як перезавантажити "Андроїд": основні способи

106 0 Новини високих технологій

Більшість сучасних смартфонів обладнано недорогий і зручною операційною системою Android. Мабуть, не існує власників операційної системи, які не стикалися з тимчасовими збоями, помилками і зависання ""Андроїда". Багато хто не знає, як впоратися з такою проблемою, часом навіть і не намагаються зробити це. Але якщо помилка викликана випадково, то рішення досить просте – перезавантаження вашого мобільного пристрою. Тому необхідно знати алгоритм, як перезавантажити "Андроїд".

Для яких цілей потрібна перезавантаження

Як перезавантажити "Андроїд": основні способи
Існує ряд об'єктивних причин, по яких необхідно провести перезавантаження смартфона:
 • Буває, що після закінчення певного часу телефон починає зависати, сповільнюється робота операційної системи. Це вважається нормальним і відбувається через накопичення тимчасових файлів, тому потрібно здійснювати планову перезавантаження пристрою.
 • Уповільнення додатків і системи також може бути пов'язано з системним збоєм. У таких ситуаціях бажано скористатися перевіреними методами і перезавантажити "Андроїд" з можливістю відновлення даних.
 • Перезавантаження може відкрити доступ до нових функцій смартфона, таким як Recovery (меню на телефоні, яке дозволяє скинути всі налаштування до заводських).
 • Процес перезавантаження може допомогти і у разі виникнення інших проблем. Якщо і це не допоможе, можливо, виправить ситуацію перехід в безпечний режим. Не варто панікувати, не розібравшись у проблемі до кінця і скидати телефон до заводських налаштувань. Цілком можливо, що проблема вирішується за допомогою перезавантаження.


  Пристрій підвисає: як безпечно перезавантажити "Андроїд"?

  Як перезавантажити "Андроїд": основні способи
  Іноді смартфон настільки сильно зависає, що звичайний спосіб перезавантаження телефону не працює (натискання на кнопку блокування), оскільки не відображається меню вимикання. При подібній проблемі необхідно утримувати кнопку блокування трохи більше 10 секунд, поки пристрій не почне перезавантаження. В кінцевому підсумку пристрій перезавантажиться навіть при дуже сильному зависанні "Андроїда". Якщо у телефону є знімний акумулятор, то існує інший алгоритм. Потрібно просто зняти кришку, вийняти акумулятор, почекати кілька секунд, вставити назад і перезавантажити телефон. Таким же способом можна перезавантажити і ноутбук, який сильно зависає і не реагує на натискання. Досить затиснути кнопку живлення почекати, поки ноутбук перезавантажиться.


  Швидка і проста перезавантаження без скидання до заводських налаштувань

  Як перезавантажити "Андроїд": основні способи
  Отже, як перезавантажити "Андроїд", якщо він зависає, але проблема не носить фатальний характер, тобто, телефон трохи підвисає, але виконує свої основні функції, то підійде наступний спосіб перезавантаження:
 • Затримуємо кнопку включення телефону і утримуємо кілька секунд.
 • Чекаємо, поки не відобразиться меню вимикання, де будуть прописані декілька пунктів.
 • Знаходимо пункт «Перезавантажити пристрій», натискаємо і чекаємо перезавантаження.
 • Швидкість появи меню на різних пристроях відрізняється, в середньому вона становить 5-10 секунд. Даний спосіб перезавантаження працює на всіх сучасних популярних смартфонах, якщо немає проблем з екраном і дисплеєм телефону, а кнопки вимикання реагують на натискання. Якщо ж на натискання клавіш телефон не реагує, то для збереження даних на пристрої доведеться вдатися до способу з акумулятором.

  Радикальний спосіб перезавантаження телефону з видаленням даних

  Повністю перезавантажити "Андроїд" з видаленням даних варто в тому випадку, коли помилки носять серйозний характер, і їх ніяк не усунути звичайної перезавантаженням. Подібна проблема викликається спійманими вірусами, сторонніми додатками, помилками при будь-яких діях і виконання визначених функцій. Цей метод усунення помилок має на увазі видалення всіх даних на пристрої без їх відновлення, але дані рекомендується зберегти за допомогою резервного копіювання інформації з пам'яті телефону.
  Як перезавантажити "Андроїд": основні способи
  Алгоритм цього способу зручний тим, що залишається незмінним незалежно від того, яке у вас пристрій. Він нескладний і включає послідовну ланцюжок простих дій:
 • Заходимо в налаштування пристрою.
 • Вибираємо пункт з найменуванням «Архівація і скидання даних».
 • Натискаємо і чекаємо, поки пристрій перезавантажиться.
 • Цей спосіб перезавантажити "Андроїд", поверне пристрій в первісний стан. Всі дані, в тому числі паролі і логіни, будуть видалені. Раніше встановлені програми також не будуть доступні. Робота смартфона не буде загальмовано, а програми перестануть виснути. Якщо в налаштування зайти не вийде, то скидання даних можна виконати за допомогою раніше згаданої функції Recovery.

  Перезавантаження за допомогою Recovery

  Якщо немає можливості зайти в налаштування пристрою або Android сильно зависає, існує спосіб, який дозволяє здійснити повне перезавантаження – функція Recovery Mode, що працює за певної комбінації клавіш. Комбінація може відрізнятися на різних пристроях, ознайомитися з нею можна на офіційних сайтах.
  Як перезавантажити "Андроїд": основні способи
  Стандартна послідовність того, як перезавантажити систему "Андроїд" така: необхідно одночасно натиснути кнопку збільшення гучності і харчування. Для повного перезавантаження потрібно зробити наступні дії:
 • після натискання певної комбінації з'являється спеціальне меню;
 • щоб вибрати певний пункт, керуйте пересуванням за допомогою кнопок регулювання гучності;
 • виберіть пункт WipeData утриманням кнопки харчування;
 • дочекайтеся повного перезавантаження до початкового стану смартфона.
 • У планшетів на базі процесорів МТК є спеціальна утиліта Mobileuncle Tools, дозволяє заходити в "Рекавері" через пункт «Завантажитися в Recovery». Програма дозволяє настроювати найважливіші параметри роботи пристрою.

  На закінчення

  Якщо працездатність мобільного пристрою знизилася, і воно частенько зависає, то бажано скористатися кнопкою живлення для швидкого перезавантаження або скинути налаштування до заводських. Перед тим як перезавантажити "Андроїд", якщо він завис під час скидання й роботи з системними файлами, важливо згадати про необхідність резервного копіювання, щоб зберегти всю важливу інформацію в ноутбук або на флешку.

  Популярі новини
  Загрузка...