Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?

96 0 Новини високих технологій

Як часто багато з нас залишали зарядний пристрій від телефону або інших гаджетів в розетці після використання і спокійно займалися своїми справами. Поза всяким сумнівом, так робили багато, навіть не помічаючи за собою. Але можна зарядку залишати в розетці? Таке питання іноді мелькає в голові, і не зайвим буде розібратися в цьому як слід.

Чому ж так надходять?

Ми настільки оточили себе різними електронними пристроями, будь то мобільні телефони (переважно класу смартфонів), ноутбуки і інша техніка, що вже не уявляємо, як без них можна обійтися. Для нас поставити телефон на зарядку перед сном схоже буденності. І так він залишається до самого ранку – зате батарея повністю заряджена, і апарат готовий до роботи.


Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?
У той же час, від'єднати прилад і забравши його з собою на роботу або навчання, саме зарядний пристрій залишають в розетці (здебільшого це стосується бездротових зарядок). Що ж сприяє цьому? Існують самі різні приводи:
 • Елементарна забудькуватість, якою страждають багато людей.
 • Брак часу.
 • Проста лінь.
 • Відповідаючи на питання про те, чи можна зарядку залишати в розетці без телефону, відразу потрібно сказати одне: чогось небезпечного залишена зарядка в розетці, звичайно, не принесе. Але чи так все безхмарно, як може здатися на перший погляд? Зараз розберемося

  Дорогоцінні кіловати

  Будь-який електричний прилад, підключений до розетки, навіть в режимі очікування споживає певну кількість електроенергії, і зарядний пристрій для телефону, ноутбука та інших гаджетів не є винятком. Пральна машинка, МІКРОХВИЛЬОВА піч, холодильник, телевізор – все це день за днем змушує крутитися лічильник, відраховуючи споживані вати.


  У той же час, поки прилади знаходяться в режимі очікування, щоденне споживання електроенергії незначне – за рік навряд чи набереться 100 рублів. Сьогодні можна зустріти в продажі різні джерела живлення – імпульсні або ж із знижуючим трансформатором. Але чи можна залишати бездротову зарядку в розетку, і сильно вдарить це по кишені сімейного бюджету?
  Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?
  Відповідь буде доволі невтішною: все вони «харчуються» однаково, тобто можуть «з'їсти» не більше 1-2 ват протягом дня. Такий мінімум можна відстежити за допомогою самого точного приладу або мультиметром. Іншими словами, істотно заощадити на електриці в будь-якому випадку не вийде. Рахунок збільшиться лише на кілька копійок, а тому в плані економії переживати не варто. Так може, залишати зарядку в розетку, і нехай вона там завжди буде?! Поки що зарано робити такі висновки

  Заходи безпеки

  Зарядний пристрій, який постійно знаходиться в розетці, хоч і не споживає багато електроенергії, але в той же час може стати причиною для низки неприємностей. Якщо хто-небудь читає інструкцію до багатьох телефонів та інших електронних пристроїв, то він чудово знає про позначках виробників щодо зарядних пристроїв. Зокрема мова йде про те, щоб рядові користувачі не залишали їх в розетці після того, як телефон, ноутбук повністю зарядяться.
  І все-таки можна зарядку залишати в розетці без телефону від айфона або будь-якого іншого дорогого пристрою? Але найголовніше, що буде, якщо проігнорувати ці зауваження? Практично будь-зарядник оснащений вбудованою системою захисту від загоряння. Та й по фактом – горіти тут нічому, і тому ніби як можна спокійно залишити його в розетці, і нічого поганого точно трапитися не може.
  Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?
  Але, знову-таки, це стосується тільки оригінальних зарядних пристроїв від іменитих виробників iPhone і інших дорогих телефонів. Однак багато споживачі купують аналоги таких зарядок, що обумовлено більш низькою вартістю. Але при цьому варто пам'ятати, що вони не завжди відповідають високим стандартам і вимогам. І зарядний пристрій сумнівного походження може вийти з ладу вже після закінчення одного або декількох місяців постійного знаходження в розетці.

  Певні ризики

  Розглядаючи питання про те, чи можна зарядний пристрій залишати в розетці без телефону, тепер варто взяти до уваги інші ризики. Головна причина, чому не варто залишати зарядний пристрій надовго в розетці – це ймовірні скачки напруги. А вони зрідка, але трапляються, оскільки наші мережі поки ще далекі від ідеалу. Наприклад, в будинку згасло світло по певним обставинам, а потім подача електроенергії була відновлена. У цьому випадку напруга може різко зрости з 220 до 380 Вольт. Подібні стрибки не здатні витримати багато зарядки, навіть найдорожчі.
  Крім цього, не слід забувати і про те, що зарядний пристрій обов'язково необхідно від'єднувати від розетки під час грози. Причому незалежно від того, заряджається сам телефон чи ні. Хоча це стосується будь-яких електричних приладів.
  Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?
  Можна зарядку залишати в розетці під час грози? Якщо за яким-небудь приладу доведеться удар блискавки, навряд чи він здатний «вижити» після такої «зарядки». На щастя, це трапляється досить рідко, але чим чорт не жартує.

  Маленька і неминуча проблемка

  Також варто враховувати, що будь-яка електроніка, знаходиться під навантаженням, схильна до природного зносу, якого ніяк не уникнути. І зарядний пристрій тут знову не є винятком. І якщо забезпечити йому постійну прописку в розетці, то з плином часу воно втрачає свою ефективність. Як і споживання електроенергії, падіння ефективності зарядки малопомітно для пересічного споживача. Тим не менш, це не рідкість. Якщо прилад якісний, то через рік або два можна помітити, що зарядний пристрій почало працювати гірше попереднього. Тоді згадається питання: чи можна зарядний пристрій залишати в розетці? Цілком ймовірно, що виникне потреба в його заміні.

  Чи варто боятися нагріву?

  У деяких випадках підключений зарядний пристрій, поєднане, наприклад, з телефоном, може почати нагріватися. Відразу варто відзначити, що нічого страшного в цьому явищі немає. Лякатися цього не варто, адже будь-який електричний прилад в силу своїх особливостей при роботі з електрикою нагрівається. І в більшості випадків це є нормою.

  Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?
  В той же час може бути і інший випадок, коли зарядка стала нагріватися навіть при від'єднаному приладі, будучи в розетці. Ось тут вже має сенс насторожитися і прибрати пристрій. У будь-якому випадку це вказує на наявні проблеми щодо самого модуля або електромережі. Найчастіше подібне можна зустріти в селах і дачних селищах. Тому питання про те, чи можна зарядку залишати в розетці чи ні, вже вичерпано, – краще не варто.

  В якості висновку

  Що в кінцевому рахунку ми маємо, і які висновки мають зробити? Те, що адаптер споживає мізерна кількість електроенергії – це, безумовно, плюс. Хвилюватися з приводу завищеного рахунку не варто. Однак через згаданого зносу виникає ризик виникнення пожежі. Або як варіант – зарядний пристрій просто вийде з ладу. У будь-якому випадку остаточний вердикт зможе винести лише сам споживач, адже саме на ньому лежить відповідальність. Ряд неприємностей, які можуть статися, вже були розглянуті в даній статті.
  Чи можна залишати в розетці зарядку для телефону?
  Можна зарядку залишати в розетці або краще вийняти її? За великим рахунком краще все-таки побороти свою лінь. І кожен раз, залишаючи своє житло, прибирати зарядний пристрій з розетки в цілях безпеки. Також має сенс користуватися тільки якісними зарядками, скільки б вони не коштували – на власній безпеці заощаджувати не варто.

  Популярі новини
  Загрузка...