Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції

162 0 Новини високих технологій

Десятки компаній, починаючи від таких гігантів, як Apple і Fitbit, до традиційних виробників годин, подібних Fossil і Tag Heuer, створюють розумні пристрої, які виводять на зап'ясті їх володаря текстові повідомлення, дозволяють запускати додатки і роблять багато інших корисних речей. Хоча функції та дизайн різних моделей можуть сильно відрізнятися, вони економлять час і записують показники вашого здоров'я. Багато функцій смарт-годин належать до фітнесу (такі, як датчик серцевого ритму і GPS). Fitbit Versa, наприклад, позиціонується як пристрій для моніторингу стану здоров'я, а не заміна смартфона. Деякі моделі (наприклад, Apple Watch) працюють незалежно від телефону, але більшість спарені з ним. Тому для правильного вибору в першу чергу слід визначитися, навіщо потрібні смарт-годинник і браслети саме вам?


Причини придбання розумних годин

Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції
Ви не витратите даремно гроші і будете раді новій покупці в таких випадках:
 • Вам необхідно отримувати повідомлення o надійшли СМС і електронних листах, але ви не хочете постійно тримати телефон у руці. Годинник на зап'ясті скажуть, що сталося. Ви не будете виглядати нерозумно під час нарад або побачень, не будете заважати яскравим світлом екрану смартфона в кінотеатрі, постійно залишаючись на зв'язку і не псувати життя собі і оточуючим.
 • Вам потрібні дійсно корисні годинник. Дізнатися час можна і в телефоні. Якщо ви носите дорогі хронометри, тому що це красиво чи престижно, за ті ж гроші ви отримаєте море додаткових можливостей.
 • Вам потрібні годинник, які можна підлаштувати під себе, від оформлення до програмного забезпечення і функціональних можливостей. І якщо поки що ви не можете робити з ними все, що хочете, пізніше ви зможете більше, і для цього не доведеться купувати інші.
 • Смарт-годинник потрібні дітям. Навіщо? Не тільки для того, щоб грати, дивитися відео або отримувати повідомлення. В екстрених випадках дитина може послати сигнал тривоги, і батьки зможуть швидко визначити його місцезнаходження.
 • Швидкі поради: як вибрати смарт-годинник?

  Нижче наведені найбільш важливі моменти, про які треба подумати перед покупкою:


 • Навіщо потрібні смарт-годинник, якщо вони не сумісні з вашим телефоном? Перед покупкою необхідно упевнитися в цьому. Наприклад, Apple Watch працюють тільки з iPhone. Wear OS і Samsung Tizen сумісні з обома платформами, але з пристроями Apple підтримують меншу кількість функцій.
 • Якщо ви займаєтеся фітнесом, то вибирайте годинник з датчиком частоти серцевих скорочень і GPS, щоб відслідковувати ваші пробіжки.
 • При покупці зверніть увагу на час автономної роботи. Гібридні смарт-годинник, більше схожі на аналогові, працюють довше всього, але у них немає сенсорних екранів.
 • Переконайтеся, що застібка ремінця проста у використанні і легко замінюється. Як і сам ремінець.
 • Підтримка застосунків має значення, але більш важливими є дизайн і інші функції.
 • Сумісність

  Більшість смарт-годин призначені для використання в якості асистентів вашого смартфона, тому дуже важлива їх сумісність. Samsung Tizen Gear S3 і Sport Gear, наприклад, працюють як з Android-телефонами, так і з iPhone, але їх простіше використовувати з пристроями на платформі Android.
  Годинник Fibit Versa добре сумісні з обома ОС, але у власників Android-смартфонів є одна додаткова функція: швидкі відповіді на вхідні текстові повідомлення.
  Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції
  Операційна система Wear OS працює на годиннику від LG, Huawei та інших виробників і сумісна з ОС Android 4.3 і вище. Google спрощує перевірку сумісності смартфона: просто перейдіть за посиланням g.co/WearCheck з браузера смартфона. Окремі пристрої Wear OS працює з iPhone, проте багато функцій (підключення Wi-Fi, додавання додатків) для пристроїв iOS недоступні. Система Android Wear 2.0 випущена на початку 2017 року, принесла безліч функціональних можливостей, включаючи відстеження занять фітнесом, підтримку Google Assistant і можливість установки додатків на годиннику. У березні 2018 року компанія Google змінила її на Wear OS, щоб відобразити її крос-платформену сумісність. Apple Watch сумісні тільки з iPhone. Передустановлене додаток Apple Watch – це місце, де ви знайдете магазин ЗА watchOS. Звідти можна встановити ваші улюблені програми для iOS або знайти нові. Там є все: від ігор до фітнес-трекерів і розширень популярних додатків, що дозволяють отримувати повідомлення Slack або бачити карти Trello. Покупці часто задаються питанням, навіщо потрібен на смарт-годинах код? Він необхідний для реєстрації пристрої на сайті виробника або супутнього додатку для активації багатьох їх функцій.

  Дисплей

  Майже всі смарт-годинник тепер обладнуються кольоровим AMOLED-екраном, який дозволяє переглядати фото, програми, інший контент в більш яскравих і насичених кольорах. Платити за це доводиться часом автономної роботи. Кольорові дисплеї використовують так багато енергії, що багато годинник відключають свої екрани: не можна навіть подивитися час, не активуючи пристрій. РК-дисплеї більш товсті, ніж OLED, тому для Apple Watch першого покоління Apple розробила OLED-дисплей, щоб зробити пристрій як можна більш тонким. Samsung створила перший OLED-смартфон Galaxy Gear в 2013 році.
  Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції

  Інтерфейс: кнопки проти сенсорного екрану

  Сенсорний екран спочатку здається кращим вибором. Тим не менш, іноді буває важко потрапити в зображення на маленькому дисплеї, а деякі команди жестами не є інтуїтивними. Wear OS відмінно справляється з наданням повідомлень, які можна легко змахнути з екрану, але щоб дістатися до інших додатків і опцій меню, цю операцію доводиться проробляти занадто часто. Останнє оновлення дозволяє перебирати варіанти просто змахуючи зап'ястям. В Apple Watch виробник вибрав комбінований підхід, пропонуючи сенсорний дисплей і бічну кнопку на правій стороні. Ви можете використовувати ротор, щоб швидко збільшувати зображення або прокручувати, а на екрані використовується Force Touch, який знає різницю між натисканням і тривалим натисканням. Бічна кнопка виводить панель часто використовуваних додатків.

  У Samsung Sport Gear є безель, який можна обертати для прокрутки меню. Він використовуються в поєднанні з сенсорним екраном.

  Дизайн

  Виробники кращих смарт-годин пропонують різні ремінці і можливість їх заміни варіантами сторонніх компаній. Це важливо для персоналізації зовнішнього вигляду пристрою. Більшість смарт-годин сьогодні пропонують безліч варіантів індивідуалізації. Наприклад, можна вибрати колір і матеріал ремінця, а в таких моделях, як Moto 360 і Apple Watch, – обробку і розмір корпусу. Майте на увазі, що комфорт має велике значення, так само як і легкість, з якою ви можете надіти годинник на зап'ясті. Слід уникати громіздких затискачів, які потребують надто великих зусиль, щоб їх застебнути і розстебнути. На щастя, більшість нових годинників використовують звичайні застібки.
  Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції
  Все більше моделей випускається з круглим екраном, що робить їх більш схожими на традиційні хронометри. Вони стають тонше і менше. Виробники традиційних годин теж включилися в битву з пристроями Android Wear, поєднуючи в собі стиль аналогових хронометрів з можливостями операційної системи Google. Tag Heuer Movado, Louis Vuitton і Emporio Armani випустили дорогі і стильні моделі.

  Попередження і попередження

  Попереджати про вхідні дзвінки, електронні листи і текстові повідомлення вібрацією на зап'ясті – от, навіщо потрібні смарт-годинник в першу чергу. Завдяки цьому можна перевірити, чи варто відповідати відразу. Але також потрібна інтеграція з соціальними мережами, такими як Facebook і Twitter. Переконайтеся, що це найбільш затребувана, за відгуками, функція смарт-годин працює швидко і дозволяє оперативно переглянути всі останні повідомлення, навіть якщо це не було зроблено при їх надходженні.
  Деякі моделі пропонують більше можливостей налаштування. Для Samsung Gear S3 наприклад, передбачено додаток-диспетчер на смартфоні, яке допомагає вирішити, які повідомлення будуть відображатись на вашому зап'ясті. Також є функція Smart Relay. Вибір телефону з повідомленням, що відображаються на екрані Gear, відкриває відповідну програму на великому екрані. Apple Watch теж дозволяє налаштувати параметри повідомлень через програму на смартфоні. Можна відображати повідомлення з iPhone в незмінному вигляді, або налаштувати його.
  Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції

  Програмне забезпечення

  Ще однією відповіддю на питання, навіщо потрібні смарт-годинник, є підтримка ними сотень і тисяч додатків. Сьогодні Apple Watch має найбільший список програм, в якому доступно більше 20 тис. найменувань, включаючи ESPN, MapMyRun, Uber і навіть Rosetta Stone. Ви можете робити все від контролю освітлення до замовлення обіду. Для установки в Apple Watch є спеціальний магазин. Хоча Google не публікує офіційних даних, Wear OS пропонує тисячі додатків, оптимізованих для цієї платформи. Вони встановлюються безпосередньо на самих годинах і не вимагають запуску смартфона. Тут є безліч тих же додатків, що і в watchOS, включаючи Lyft, який дозволяє планувати поїздки, і WhatsApp, який дає можливість відповідати на повідомлення голосом. Інші системи, особливо Samsung Tizen OS для Gear S3 і Sport Gear, як правило, відчувають нестачу в програмному забезпеченні. Ця платформа в даний час пропонує близько 1400 додатків.

  Частота серцевих скорочень і GPS

  Оскільки фітнес-трекери продовжують користуватися попитом, виробники розумних годин почали інтегрувати в них засоби моніторингу фізичної активності. Деякі моделі цього залежать від телефону, але більшість має, принаймні, вбудований крокомір. Якщо ви плануєте в першу чергу контролювати проведення тренувань, слід звернути увагу на фітнес-трекери. Навіщо потрібні смарт-годинник, якщо Fitbit Versa або Garmin Vivoactive 3 теж дозволяють читати повідомлення? Versa йде ще далі, пропонуючи функції для жінок, такі як реєстрація менструальних циклів і запис симптомів, а також порівняння циклу з такими показниками, як сон та активність.
  Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції
  У більшості пристроїв Wear OS є вбудовані монітори серцевого ритму, але вони не так надійні, як у спеціалізованих фітнес-трекерів, подібних Fitbit Charge 2. Датчик пульсу Apple Watch більш точним. Samsung Sport Gear і Apple Watch обладнані GPS, що робить їх привабливими для тих, хто займається бігом або їздить на велосипеді, і хоче відстежувати пройдену дистанцію і темп. Крім того, це корисна функція смарт-годин для дітей. Однак майте на увазі, що використання GPS істотно знижує термін автономної роботи.

  Дзвінки і мобільні платежі

  Ви хочете телефонувати з вашого зап'ястя? Gear S3 Frontier і Apple Watch – смарт-годинник з функцією телефону, тому смартфон ви можете залишити вдома - принаймні, теоретично. Деякі телекомунікаційні компанії дозволяють використовувати один і той же номер на обох пристроях. При цьому смартфон не повинен знаходитися поруч або бути включеним. Але вам доведеться платити за розмови через ваші смарт-годинник окремо. Це треба враховувати, якщо ви хочете скористатися стільниковим зв'язком. За відгуками, смарт-годинник з функцією телефону S3 Frontier добре справляються з цим завданням. Голос співрозмовника добре чути, і на іншому кінці лінії теж, навіть якщо випрямити руку. Але у відсутності телефону годинник втрачають здатність приймати повідомлення, новини, дані про погоду, а також завантажувати додатки. Багато моделей обладнані NFC-чіпами, тому їх можна використовувати для оплати, навіть якщо немає смартфона. Всі моделі Apple Watch підтримують Apple Pay без iPhone або LTE-з'єднання. Годинник Wear OS, підтримують Android Pay, включають LG Watch Sport, Huawei Watch 2 і Tag Heuer Connected Modular 45. Власна мобільна платіжна система Samsung, Samsung Pay, працює з п'ятьма смарт-годинами Gear. Компанії Garmin і Fitbit, що випускають фітнес-браслети, також додали мобільні платежі на свої новітні пристрої.
  Навіщо потрібні смарт-годинник: призначення, опис, технічні характеристики, функції

  Час автономної роботи і зарядка

  Більшість смарт-годин з кольоровими екранами працюють без підзарядки 1-2 дня (а іноді й менше одного). Тому вам потрібно подумати про те, як часто ви хочете заряджати свої годинники. Пристрої з голосовою підтримкою не будуть працювати довго, якщо ви будете використовувати їх у якості телефонів, але цього і слід було очікувати. Apple Watch витримують близько 18 год змішаного використання. Більшість розумних годин використовують бездротову зарядку, що дуже зручно: відпадає необхідність підключати пристрій безпосередньо. Замість цього ви кладете його на зарядну панель.

  Ціна

  За винятком бюджетних моделей невідомих брендів, більшість смарт-годин коштує від 7 до 100 тис. руб. Смарт-години, в залежності від функціональних можливостей та аксесуарів, продаються за 13-33 тис. руб. Наприклад, ціна Apple Watch Series 3 починається з 22 тис. руб. для базового алюмінієвого корпусу і силіконового ремінця без вбудованого GPS, але їх вартість зростає до 90 тис. руб. за керамічний корпус з GPS. Вам потрібно вирішити, яка комбінація форми і функцій смарт-годин найкраще підходить для вашого бюджету.

  Популярі новини
  Загрузка...