Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

283 0 Новини високих технологій

Багатофункціональні пристрої все швидше витісняють класичні принтери з робочих столів звичайних користувачів. Воно і зрозуміло. МФУ поєднує в собі три пристрою: принтер, сканер і копір. Тобто даний пристрій вміє не тільки друкувати. Саме це і приваблює користувачів. Струминне МФУ Epson Expression Home XP-342 відгуки про який ми розглянемо трохи пізніше, відноситься до найбільш яскравим представникам класу. Це пристрій вміє навіть друкувати в кольорі і чудово підходить для друкування фотографій. Однак про все по порядку. Спочатку кілька слів про виробника.

Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Трохи про Epson

Компанія Seiko Epson Corporation була заснована в 1881 році в Японії. Спочатку вона нічого не виробляла і займалася виключно продажем годин. У 1912 році було створено власний підрозділ по випуску годин. Японські годинники цінувалися в усьому світі. Під час Другої світової війни темпи виробництва годинників в Японії знизилися. У той час набагато більше цінувалися годинникові механізми для бомб й хв. Досягти довоєнного рівня продажів компанія змогла тільки у другій половині п'ятдесятих.


Перший в світі міні-принтер був випущений компанією в 1968 році. У тому ж році почалося їх масове виробництво. З цього моменту почалася історія компанії як виробника друкувальних пристроїв. Epson привнесла багато нового в цю галузь. Донині продукція "Епсон" вважається найбільш якісним. Доказом тому може служити частка на ринку офісної периферії. Ось так, компанія з продажу годинників переросла в найбільшого постачальника офісної техніки. Але продукція компанії широко використовується й у домашніх умовах. Приміром, принтер Epson Expression Home XP 342. Почнемо розглядати дану модель докладніше.
Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Комплект поставки

Поставляється даний багатофункціональний пристрій у коробці з переробленого картону. На самому помітному місці - барвисте зображення самого МФУ і фірмового логотипу. На бічних стінках коробки убористим шрифтом надруковані основні технічні характеристики продукту.


Усередині все по-спартанськи просто: диск з оригінальними драйверами та іншим необхідним програмним забезпеченням, сам Epson Expression Home XP 342 інструкція з експлуатації і гарантійний талон. Всі. Немає навіть для кабелю підключення до комп'ютера. Даний хід компанії взагалі незрозумілий. Мабуть, вони розраховують на те, що всі будуть використовувати Wi-Fi. Як би не так. До речі, про інструкції. Остання виконана досить якісно. Переклад на російську мову аж ніяк не кривої. Та й у самій інструкції розписано практично всі. Аж до дрібниць.
Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Зовнішній вигляд і дизайн

Отже, що можна сказати про вигляд даного багатофункціонального пристрої? Девайс виглядає стильно і строго. Матовий пластик чергується з глянсовим, і це надає пристрою досить цікавий вигляд. На передній панелі (яка виділена окремо) розташовується кольоровий РК-екран та органи управління принтером. Все виконано в мінімалістському стилі. Тому з управлінням розбереться навіть дитина. Верхня панель є кришкою сканера. Вона виконана з високоякісного пластику. Також спереду є спеціальний слот для карт пам'яті формату mini-SD. Підтримується прямий друк. На задній стінці розташовані роз'єми для підключення до комп'ютера і електричної мережі. Взагалі, Epson Expression Home XP 342 огляд якого ми тут затіяли, виглядає досить вражаюче. Проте настав час розглянути основні технічні характеристики пристрою.
Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Основні технічні характеристики

Що цікавого є в цьому багатофункціональному пристрої? Отже, девайс заснований на технології струменевого друку і використовує для цього процесу картриджі з чотирьох кольорів. Також МФУ має Wi-Fi передавачем і можливістю прямого друку зі смартфона або планшета. Підключення до ПК здійснюється за допомогою USB-кабелю або Wi-Fi-передавача. Epson Expression Home XP 342 відгуки про який ми розглянемо трохи пізніше, також підтримує включення системи безперервної подачі чорнила. Без неї витрату фарби стає не зовсім прийнятним. Але для активації цієї опції ні в якому разі не слід оновлювати драйвера для пристрою. Інакше оновиться прошивка багатофункціонального пристрою. А вона вже забороняє включення СНПЧ. Потрібно бути обережним.
Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Особливості друку

Отже, що пропонує користувачеві Epson Expression Home XP 342 характеристики якого ми тут розбираємо, в плані друку? Як друкуючого елемента використовується п'єзоелектричний головка. З одного боку, це позитивно впливає на якість. Але з іншого, може призвести до проблем у тому випадку, якщо будуть використовуватися не оригінальні картриджі. Швидкість монохромного друку складає 33 сторінки в хвилину. Для струминного принтера це відмінний результат. Швидше за нього друкує тільки лазерний принтер. Але там зовсім інша технологія використовується. Кольорові ж зображення друкуються зі швидкістю 15 листів в хвилину. Розмір краплі складає всього 3 пл. Це означає, що розглянути окремі краплі на готовому роздруківці без спеціального приладу неможливо. І це не може не радувати. А тепер розглянемо деякі інші особливості багатофункціонального пристрою.
Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Особливості сканера

А тепер звернемося до сканера багатофункціонального пристрою Epson Expression Home XP 342 відгуки про який ми будемо розбирати в наступних главах. Скануючий елемент має планшетну архітектуру і заснований на сенсорі CIS. Це дозволяє досить швидко і якісно сканувати зображення будь-якого ступеня складності. Максимальна роздільна здатність сканера становить 5700 на 1470 точок. Це відмінний результат для бюджетного устрою. Багато власники даного МФУ відзначають, що сканер швидко справляється навіть із складними зображеннями. При цьому глибина кольорів практично не страждає. А ще багатьох радує те, що за допомогою цього самого сканера багатофункціональний пристрій можна використовувати в якості копіра. Без підключення до комп'ютера. І це дійсно вражає. Ще недавно ця опція була долею потужних професійних машин. Однак перейдемо до інших особливостей Epson Expression Home XP 342. Картридж, наприклад, варта окремої згадки.

Принтер Epson Expression Home XP-342: відгуки, опис, характеристики

Особливості картриджів

У цьому багатофункціональному пристрої по заводу встановлені оригінальні картриджі від "Епсон". І МФУ чудово друкувати до тих пір, поки вони там стоять. Однак варто замінити більш дешевими варіантами, як якість друку дуже сильно впаде. Більш того, на відбитках будуть помітні різні артефакти у вигляді розмазаних крапель. А якщо спробувати самостійно залити в Epson Expression Home XP 342 чорнило, то результат буде ще гірше. Цей девайс просто не терпить витратних матеріалів, які не сертифіковані компанією "Епсон". Це своєрідний метод боротьби з неоригінальними расходниками. Мовляв, використовуйте оригінальні. Без проблем. Тільки б от ще ціну на них знизили до адекватної. Окрема історія з системою безперервної подачі чорнил. Оригінального модуля такого плану немає. Доводиться ставити сторонній. Але і в цьому випадку якість друку падає нижче плінтуса. І оригінальні картриджі не допомагають. При встановленому модулі СНПЧ на мфу Epson Expression Home XP 342 чорнило можуть виливатися прямо на папір, залишаючи там плями і розводи. Ну кому таке потрібно? А без СНПЧ картриджі виснажуються через пару днів. Ось і стоїть перед користувачами непростий вибір: користуватися принтером довго, але приходити в жах від якості роздруківок, або користуватися мало, але радіти картинці.

Особливості інтерфейсів підключення

Це багатофункціональний пристрій можна підключати до комп'ютера відразу декількома способами: за допомогою стандартного проводового з'єднання і за допомогою Wi-Fi-передавача. Мабуть, виробник більше покладався на другий, так як класичного USB-кабелю в комплекті поставки немає.
Але варто врахувати, що бездротове з'єднання вкрай нестабільно. Це така особливість Epson Expression Home XP 342. Драйвери, які йдуть разом з пристроєм на комплектному диску, не будуть нормально працювати до тих пір, поки їх не обновишь. Але так можна втратити можливість установки модуля СНПЧ, так як прошивка апарат може теж оновитися. Що цікаво: прямий друк зі смартфона і планшета відбувається без будь-яких проблем навіть без драйверів. Мабуть, в прошивці багатофункціонального пристрою виробник теж наробив купу помилок.

Позитивні відгуки власників

А тепер настав час розглянути відгуки тих, хто вже встиг собі придбати це диво інженерної думки. Варто відразу зазначити, що відгуки неоднозначні. Позитивних і негативних серед них приблизно порівну. Але ми почнемо з позитивних. Багато власників цього девайса відзначають, що багатофункціональний пристрій забезпечує неймовірно високу якість друку. Трохи дивно. Мабуть, це написали ті, хто використовує оригінальні картриджі. Тільки з ними якість друку не псується. Також користувачі відзначають, що чорно-білі сторінки випускаються з дуже великою швидкістю. А ось це абсолютна правда. Швидше принтера працюють тільки лазерні моделі. Особливої похвали користувачів удостоївся сканер девайса. Саме він робить пристрій багатофункціональним. І саме він дозволяє використовувати апарат в ролі копіру (ксерокса). Окремі власники не можуть натішитися з вбудованим Wi-Fi-передавачем. Він дозволяє безпосередньо друкувати прямо зі смартфона або планшета. Ця опція дуже корисна. А ще МФУ вміє безпосередньо роздруковувати з флешки. Без використання комп'ютера. Практично всі користувачі (навіть ті, хто залишив негативний коментар) відзначають високу якість збірки і матеріалів. І це дійсно так. Все-таки "Епсон". Японське якість.

Негативні відгуки власників

А тепер думки тих, кого з якихось причин розчарувало це багатофункціональний пристрій. І таких досить багато. Перше, що засмутило власників - неможливість використання сторонніх картриджів. Це дійсно недобре. Тобто використовувати їх можна, але якість картинки на роздруківці буде огидним. Друга проблема, яка була виявлена власниками, пов'язана з горезвісним СНПЧ. Багато помітили, що після установки цього модуля Epson Expression Home XP 342 друкує червоним. Це означає, що памперс принтера забитий по саму маківку. Потрібно або самому його скинути (що непросто), або нести МФУ в сервіс. До речі, після встановлення СНПЧ багато хто помітив, що всі зображення друкуються з зеленим відтінком. Така особливість цього багатофункціонального пристрою. Воно не терпить неоригінальних комплектуючих. І багатьох це просто бісить. Ще б. Адже це цілком і повністю блокує можливість нормально друкувати при використанні сторонніх компонентів. Несхвальних коментарів удостоївся і горезвісний Wi-Fi-передавач. З'єднання вкрай нестабільно. Багатофункціональний пристрій постійно втрачає з поля зору комп'ютер. А ось зі смартфонами працює нормально. У будь-якому випадку користувачам доводиться шукати USB-кабель, так як в комплекті поставки немає.

Вердикт

Так що ж можна сказати про даному принтері? Варто рекомендувати його до придбання? Це дуже цікаве питання і на нього треба відповісти. Скажімо так. Якщо ви плануєте використовувати з даними багатофункціональним пристроєм виключно оригінальні матеріали, то купувати його безперечно варто. Якість надрукованого матеріалу буде на найвищому рівні. Якщо ж ви захочете якось кастомизировать апарат, використовувати більш дешеві картриджі або поставити систему СНПЧ, то краще вибрати менше примхливу модель, так як нічого доброго з цього не вийде.

Висновок

Отже, ми розглянули кольоровий струйний багатофункціональний пристрій Epson Expression Home XP 342. Відгуки про даному апараті не дають однозначної відповіді на питання про те, добре це придбання чи ні. Тим не менш, його ціна така, що за такі гроші складно придбати що-небудь з такими ж характеристиками. І якщо у МФУ є якісь недоліки, то вони нівелюються саме вартістю.

Популярі новини
Загрузка...