RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно

291 0 Новини високих технологій

Варіантів світлового оформлення приміщень квартир і приватних будинків на сьогоднішній день безліч. Необхідно лише трохи фантазії. І сіра похмура кімната зміниться настільки, що впізнати її буде складно. Однак багато з освітлювальних приладів потребують додаткового обладнання при монтажі. Одним з найбільш популярних варіантів подібного роду є світлодіодна стрічка, контролери для якої ми сьогодні і розглянемо. Особливо важливо зрозуміти, для чого призначені такі пристрої і якими вони можуть бути.

RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно

Що являє собою контролер і для чого служить

Не варто плутати подібний пристрій з блоком живлення світлодіодної стрічки – вони виконують зовсім різні функції. Відомо, що LED-смуга не буде працювати без стабілізуючого трансформатора, однак якщо вона одноколірна, контролер їй не потрібно. Для приглушення світла цілком достатньо простого диммера. А от стрічка, що має можливість світіння різними квітами (RGB), зовсім інша справа. Так що ж таке RGB? Ці три букви означають основні кольори, з яких складаються всі інші:


 • R - red (червоний).
 • G - green (зелений).
 • В - blue (синій).
 • Саме RGB-контролер для світлодіодної стрічки відповідає за перемикання і «змішування» цих квітів в процесі роботи. З відеоролика, представленого нижче, можна приблизно зрозуміти, як він працює.
  RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно

  Поділ пристроїв за способом управління

  Таке додаткове обладнання найчастіше оснащується інфрачервоним пультом ДУ. Але більш дорогі моделі здатні приймати сигнал і через Wi-Fi. Такими контролерами для світлодіодної стрічки можна управляти зі свого смартфона або планшета віддалено з будь-якої точки світу. Це досить зручно використовувати в якості пасивного захисту житла. Перебуваючи на відпочинку, людина вечорами ненадовго вмикає світло в квартирі, тим самим створюючи відчуття присутності.


  Але такі пристрої купуються досить рідко через високу вартість. Що ж стосується контролерів для світлодіодної стрічки, керованих за допомогою ПДУ, то їх ціна прийнятна, а значить, підібрати підходящу модель зможе кожен, незалежно від фінансових можливостей. Якщо ж на подібне обладнання не хочеться витрачатися зовсім, можна виготовити простий прилад своїми руками.
  RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно

  Як самому зробити контролер для світлодіодної стрічки

  Щоб виконати таку роботу, знадобиться стара китайська гірлянда знайти не проблема. На вході у неї є невелика коробочка – це і є контролер, який необхідний. Розібравши корпус, можна побачити 3 вихідних контакту – саме вони і припаюються до висновків стрічки. Якщо ж в якості блоку живлення використовувати БЖ від старого комп'ютера, витрати падають до нуля. Єдиний мінус виготовленого своїми руками контролера світлодіодної стрічки - у відсутності ПДУ, однак при відсутності витрат його робота в парі з трехклавишным вимикачем цілком виправдана.
  RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно
  Переваги будь-LED-смуги в тому, що будь-яке додаткове обладнання, необхідне для її нормальної роботи, можна зробити самостійно. Цей факт, поряд з простотою її монтажу і робить світлодіодну стрічку настільки популярною.

  Варто виготовляти контролер самостійно

  Якщо подивитися, з практичної точки зору, то особливого сенсу в таких діях немає. Найпростіші пристрої мають досить низьку вартість, витрачений час може коштувати дорожче. Але якщо є бажання навчитися, спробувати щось нове, тоді можна і позайматися. З плюсів такої роботи – набутий досвід і задоволення від того, що зібране своїми руками обладнання працює не гірше контролера для світлодіодної стрічки заводського виробництва. Багато радіоаматори, починаючі з подібних дрібниць, згодом «закохуються» в цю справу, починають збирати більш потужні пристрої на 2 3 або 4 канали, обладнані пультами ДУ та іншими системами управління.
  RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно

  Поділ пристроїв за кількістю каналів

  Схеми контролерів світлодіодної стрічки можуть відрізнятися. Найбільш дешеві моделі мають лише один канал, а значить, ні про яке зонуванні приміщення тут мови не йде. По суті, це аналог описаного нами саморобного пристрою. Більш дорогі моделі розширюють можливості домашнього майстра. За допомогою двох або трьохканальних контролерів можна одночасно приглушити освітлення в одній частині кімнати і посилити його інтенсивність в інший. Цим добиваються розділення приміщення на окремі зони, коли необхідно, наприклад, батькові почитати газету, а матері дитину покласти в ліжко. Якщо планується подібне освітлення, при виборі кількості каналів контролера управління світлодіодною стрічкою звертають увагу на площу кімнати. Не має сенсу купувати дороге обладнання з трьома виходами, якщо приміщення дуже мало. Зонування у такому випадку буде просто неможливим. Хоча, як варіант, один з каналів можна пустити на нижню підсвічування меблів. Таке рішення виглядає дуже естетично і красиво.
  RGB-контролер для світлодіодної стрічки: оформлюємо кімнату правильно

  Підведемо підсумки викладеного

  Проста світлодіодна стрічка – це красивий і естетично, але RGB-смуга з контролером і дистанційним управлінням відкриває зовсім інші, більш розширені можливості в оформленні інтер'єру. У великих приміщеннях це може бути зонування, допомагає візуально розділити кімнату. Для малих площ можна використовувати такий хід, як нижня підсвічування меблів – в цьому випадку при напівтемряві створюється враження, що шафки або крісла парять над підлогою, не торкаючись його. Головне, щоб вистачило уяви використовувати весь потенціал, закладений у світлодіодним RGB-стрічці з контролером.

  Популярі новини
  Загрузка...