Автоматичний 3-х полюсний вимикач: області застосування, особливості монтажу, популярні бренди

141 0 Новини високих технологій

Необхідність установки автоматичних вимикачів у розподільному щиті на вводі електроенергії в квартиру зрозуміла кожному. Але у подібних випадках використовуються пристрої, що підключаються на одну фазу і часто мають невисокий номінальний струм. Підключення напруги 380 В вимагає іншого обладнання, з більш високою потужністю. Сьогодні мова піде про те, що таке 3-х полюсний автоматичний вимикач, які види подібних пристроїв бувають і як вони підключаються.

Автоматичний 3-х полюсний вимикач: області застосування, особливості монтажу, популярні бренди

Особливості підключення АВ на 3 полюса і його принцип дії

Через подібні автомати не завжди підключається обладнання, що потребує високої напруги. Часто в розподільному щиті проводиться розведення, після чого кожна фаза йде на окрему групу освітлення або живлення побутових електроприладів. Однак у разі необхідності встановлення АВ в якості вступного слід віддати перевагу захисного пристрою з чотирма контактами. Воно розриває разом з харчуванням нульову жилу. У випадку пробою вона теж може виявитися під напругою.


Автоматичний 3-х полюсний вимикач призначений для одночасної відсічення всіх трьох фаз у випадку виникнення перевантаження або короткого замикання в силовій мережі. Струмові характеристики пристрою будуть залежати від кількості і потужності приладів, підключених через подібне обладнання. Для приватних будинків не вимагається високих показників по цьому параметру, чого не можна сказати про промисловому застосуванні АВ. У подібних випадках застосовуються 3-х полюсні автоматичні вимикачі 100А і вище.

Популярні виробники обладнання захисту силових мереж

Сьогодні на прилавках магазинів електротехніки асортимент таких пристроїв досить великий. Це ж стосується і фірм-виробників, що випускають подібну продукцію. Найбільшим попитом користуються 3-х полюсні автоматичні вимикачі ABB , Schneider Electric, Tech Controllers. Існує і безліч інших брендів, проте популярність їх серед населення Росії нижче.


Що стосується марок, назва яких взагалі ні про що не говорить, купувати їх не варто, навіть якщо ціна досить приваблива. Не потрібно ризикувати при установці захисного обладнання, адже результат може обійтися значно дорожче. Краще придбати більш дорогий і брендовий 3-х полюсний автоматичний вимикач і бути спокійним за стан домашньої силової мережі.
Автоматичний 3-х полюсний вимикач: області застосування, особливості монтажу, популярні бренди

Що можна додати до сказаного

Захисна автоматика повинна забезпечувати повну безпеку. Перевантажена мережа, отгорел і замкнув провід – завдання АВ вчасно зняти напругу, щоб уникнути більш серйозних наслідків. Особливо це актуально в мережах з високою напругою. Це означає, що купуючи якісний 3-х полюсний автоматичний вимикач, людина дарує спокій близьким. До того ж він позбавляє себе від необхідності постійно стежити за кількістю включених до розетки побутових приладів.

Популярі новини
Загрузка...