Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

226 0 Новини високих технологій

У світі фотографії є багато чого цікавого і незрозумілого звичайному користувачеві. Однак професійні фотографи, які спеціально навчалися цьому ремеслу, здатні розуміти все це і видавати чудові по красі знімки. Однією з таких особливостей є динамічний діапазон фотоапаратів. Середньостатистичному користувачу дане словосполучення ні про що не говорить. А професійний фотограф з цього параметру може вибрати хороший фотоапарат. І ми зараз розберемо тлумачення цього поняття і те, на що впливає динамічний діапазон. Спочатку трохи загальної інформації.

Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Що таке динамічний діапазон?

Простими словами, динамічний діапазон фотоапарата - це кількість деталей, яке девайс може "витягнути" зі світлих і темних об'єктів без засвітки або затемнення. Справа в те, що у сучасних фотоапаратів насправді дуже маленький динамічний діапазон. І якщо на зображенні є різкий перехід зі світла в тінь, то зі стовідсотковою гарантією щось буде засвічено або затемнене. І немає різниці, правильна експозиція чи ні. Сучасні професійні фотоапарати мають динамічний діапазон в межах 8-10 стоп (спеціальний захід для ДД). У той час як людське око легко сприймає 12-15 стоп. А звичайні цифрові мильниці ледве витягують 6 стоп. Природно, в таких умовах ні про яке динамічному діапазоні і мови бути не може. Саме тому варто придбати дзеркалку (хоча б початкового рівня). Саме у них самий широкий динамічний діапазон на даний момент.


Як дізнатися, який діапазон пристрою?

Як дізнатися динамічний діапазон фотоапарата? Зазвичай цю інформацію виробники пишуть у характеристиках пристрою. Але деякі нехтують цими цифрами. Хоча навіть якщо вона там є, покладатися на ці цифри не варто. Мало що можна було написати? Краще перевірити на ділі. Потрібно знайти ділянку з контрастним переходом зі світла в тінь і спробувати його сфотографувати на різних параметрів експозиції. Якщо апарату вдасться "витягнути" деталі з тіні, то з динамічним діапазоном все в порядку. До речі, багато дзеркалки на це здатні. А ось і перелік камер з кращим динамічним діапазоном.
Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Canon EOS 1D X Mark II

Крута камера для професіоналів. Відноситься до фотоапаратів з великим динамічним діапазоном. Цей красень здатний "витягнути" практично будь-який кадр. Інші технічні характеристики у нього теж відмінні. "Марк 2" має повнорозмірною матрицею з DSLR дозволом 215 мегапікселя. Чудовий результат. Також цей фотоапарат відноситься до розряду широкоформатников. Саме тому його так люблять використовувати професіонали. У даного апарату є можливість знімати відео в дозволі 4К зі швидкістю 60 кадрів в секунду. Діапазон ISO від 100 до 51200. Цей фотоапарат забезпечує чудові за якістю знімки завдяки просунутої матриці і неймовірно широкому динамічному діапазону. У той же час даний фотоапарат-надто дорогий для звичайного користувача. Його ціна перевищує 400 тисяч рублів. Він по кишені далеко не багатьом. Однак є й інші моделі з широким динамічним діапазоном фотоапаратів.


Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Nikon D750

"Дзеркалка" від Nikon одна з кращих у своєму класі. А конкретно ця модель володіє широким динамічним діапазоном. Але тут це не головне. А головне полягає в тому, що фотоапарат має повнорозмірною матрицею. З усіма витікаючими наслідками. Це означає, що девайс зможе видати приголомшливі по красі і якості фотографії практично при будь-яких умовах зйомки. Динамічний діапазон матриці фотоапарата Nikon d750 дозволяє "витягнути" навіть найбезнадійніші знімки. Багатьом напівпрофесійним "дзеркалкам" далеко до "Ніконов" в цьому плані. Камера має матрицю розміром 249 мегапікселя. Апарат вміє знімати відео в 4К зі швидкістю 60 кадрів в секунду і має неймовірно шустрим автофокусом. Він дозволяє легко знімати навіть стрімко рухаються об'єкти. Ще одна перевага цієї камери - ціна. Вона дешевше попереднього екземпляра. І різниця досить суттєва. Ця камера вже доступна багатьом. Тому вона і користується досить стійким попитом. Однак перейдемо до інших екземплярів.
Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Canon EOS 5D Mark IV

Динамічний діапазон фотоапарата Canon - його незаперечна перевага перед моделями інших виробників. А "Марк 4" має ще й досить значними технічними характеристиками для камери такого класу. Тут встановлена матриця типу DSLR з роздільною здатністю 317 мегапікселя. Є швидкий автофокус, оптичний об'єктив і пристойний діапазон ISO. І звичайно, є оптична стабілізація зображення. Без неї камера такого рівня просто не може обійтися. Даний фотоапарат вміє знімати відео в 4К зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Однак якість відео залишає бажати кращого. Воно і зрозуміло. Дана камера розрахована на фото, а зовсім не на відео. А ось фотографії виходять дуже красивими і якісними. І на це впливає динамічний діапазон фотоапарата. Вартість цієї моделі - 230 тисяч рублів. Це середня ціна. Багато моделей подібного класу коштують відчутно дорожче. Але ця орієнтована на любителів і ентузіастів. Тому і ціна така. Тепер перейдемо до наступної моделі.
Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Nikon D500

Цей фотоапарат найбільше підходить спортивним фотографам і любителям дикої природи. Чому? Тому що він володіє блискавично швидкого і майже завжди точної автоматичним фокусуванням. Система автофокусу перекочувала сюди з флагманських (і дуже дорогих) моделей від "Никона". Ця модель була випущена ще в 2016 році, але до цих пір не втратила своєї актуальності. Камера володіє повноцінною матрицею типу DSLR з роздільною здатністю 215 мегапікселя. Є пристойний діапазон ISO і досить значний динамічний діапазон (що набагато важливіше). Також фотоапарат може похвалитися наявністю оптичної стабілізації і можливістю запису відео в 4К зі швидкістю 30 кадрів в секунду. При цьому камера оснащується оптичним видошукачем. Даний фотоапарат відмінно підійде новачкам, так як має вельми просунутий (і непогано налаштований) автоматичний режим зйомки. А ще користувачів порадує ціна. Вона набагато менше 200 тисяч рублів, які просять за попередню модель. Перейдемо до наступного примірнику.

Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Nikon D7200

І знову "Нікон". На цей раз модель 2015 року випуску. Відрізняється досить широким динамічним діапазоном для фотоапаратів такого класу. Може похвалитися і іншими технічними характеристиками. Приміром, апарат володіє полнокадровой DSLR-матрицею з роздільною здатністю 245 мегапікселя. Це означає, що фотоапарат здатний видавати якісні фотографії при будь-яких умовах освітлення. При цьому в розпорядженні користувача з'являється вельми просунутий автофокус і оптичний видошукач. Ще одна ключова особливість даної камери - можливість зйомки відео в 4К-дозволі зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Але головне - динамічний діапазон фотоапарата. Порівняння з іншими моделями (навіть від того ж виробника) показало, що у цієї камери справи з діапазоном йдуть куди краще, ніж у інших. І саме це повинно стати основним стимулом для придбання саме цього "Никона". Якщо є сумніви, то ось фінальний акорд: ціна на пристрій не перевищує 70 тисяч рублів. Це майже задарма, якщо врахувати клас фотоапарата.
Динамічний діапазон фотоапаратів: опис поняття, огляд виробників

Nikon D3300

Ультрабюджетня модель від "Никона". Прекрасно підійде новачкам. Але професіонали будуть не задоволені. Справа в тому, що характеристики камери досить скромні. Навіть незважаючи на широкий динамічний діапазон. Даний фотоапарат володіє матрицею типу APS-C з роздільною здатністю 247 мегапікселя. Є автофокус пристойного рівня і оптичний видошукач. Відео апарат знімає тільки в дозволі Full HD зі швидкістю 30 кадрів в секунду. На більше він не здатний. Зате даний фотоапарат може похвалитися досить демократичною ціною. Він коштує всього 25 тисяч рублів. Це найдешевший дзеркальний фотоапарат з широким динамічним діапазоном в нашому огляді. Тому дозволити його собі зможуть багато. Даний девайс у будь-якому випадку забезпечить більш якісні фотографії, ніж стандартна цифрова мильниця. І він прекрасно підійде тим, хто тільки починає ставати фотографом.

Вердикт

Отже, ми дізналися, що таке динамічний діапазон цифрових фотоапаратах. Це як раз те, що впливає на якість відображення деталей в тіні на зображенні. Варто відзначити, що багато виробників пропонують досить хороші камери з широким динамічним діапазоном. Але біда в тому, що ним володіють тільки дзеркальні камери. А вони набагато дорожче звичайних цифрових мильниць. Але за якість прийнято платити. Якщо хочеться отримувати якісні фотографії, то доведеться розоритися на якісний фотоапарат і навчитися з ним працювати. Це аксіома.

Висновок

На даний момент справи з динамічним діапазоном йдуть не дуже добре навіть у топових фотоапаратах. Він не може наблизитися до того показника, який здатний розрізняти людське око. Тому немає нічого безглуздішого, як порівняти динамічний діапазон фотоапарата і людського ока. Це всього лише недосконалість техніки. Однак при фотозйомці слід враховувати цей аспект для того, щоб вибрати правильну експозицію, грамотно "витягнути" деталі із затемнених ділянок і не "засвітити" яскраві. Але для цього потрібна практика. І хороша камера. Хоча б одна з тих, що описані вище. Тоді точно все вийде.

Популярі новини
Загрузка...