Додаткова помпа на піч у ВАЗ

431 0 Новини високих технологій

За допомогою додаткової помпи на піч ВАЗ можна вирішити проблему з низькою продуктивністю системи охолодження. Зробити це можливо практично на будь-якому вітчизняному автомобілі. Пічка нормально функціонують в усереднених умовах експлуатації, але вона може давати збій при надмірно низьких або дуже високих температурах навколишнього середовища. У тому випадку, якщо температура за бортом буде дуже висока, двигун почне перегріватися. Якщо ж температура буде дуже низькою, то у салоні буде дуже холодно. Відбувається це через те, що опалювач погано працює і не може забезпечити нормальну температуру повітря в автомобілі.

Що таке помпа?

Помпа – це рідинний насос, який створює в системі охолодження надлишковий тиск. За допомогою цього тиску рідина циркулює по всіх патрубків системи, рівномірно забирає тепло від всіх прогрітих елементів. На більшій частині автомобілів помпи мають механічний привід від ременя газорозподільного механізму або генератора.


Додаткова помпа на піч у ВАЗ
Що стосується додаткових помп, то конструкція у них приблизно така ж, як стандартних, піт тільки привід здійснюється від електричного двигуна. Це набагато краще, так як навіть при невеликих обертах колінчастого валу (тобто, в режимі холостого ходу) можна зробити ефективне охолодження. Вся рідина при цьому буде циркулювати по каналах з максимальною швидкістю, що поліпшить роботу всієї системи. Зверніть увагу на те, що до цієї швидкості ще треба додати напір, що створюється штатної помпою - її ж ніхто не знімає при модернізації. Адже завдання полягає не в заміні насоса іншим, а в поліпшенні показників.

Коли варто задуматися про установку другий помпи

Додаткова помпа на піч ВАЗ-2114 здатна істотно поліпшити комфорт в автомобілі взимку. Найчастіше встановлювати додатковий насос у системі охолодження в наступних випадках:

 • Якщо температура повітря понад 30 градусів, а двигун в таких умовах перегрівається до критично високих значень. Але тільки в тому випадку, якщо вся система охолодження знаходиться в справному стані. Тому, перш ніж встановлювати додаткову помпу, необхідно переконатися в тому, що система охолодження працює правильно.
 • У тому разі, якщо в морози пічка дує холодним в режимі холостого ходу, а температура двигуна за вказівником приладової панелі, в робочому діапазоні.
 • Але такі проблеми виникають далеко не завжди і не на всіх автомобілях. Головний критерій – повна справність всіх елементів охолодження. Якщо термостат вийшов з ладу, то ніяка додаткова помпа в цьому випадку не допоможе. Спочатку потрібно повністю перебрати систему, поставити нові патрубки і хомути, обробити стики герметиком. І тільки після цього виконувати модернізацію.

  На яких машинах можуть виникнути проблеми?

  Дуже часто такі проблеми можна зустріти в автомобілях 9-го сімейства, а також 14-го, «десятки», а також «Газель» та «Волгах». Винятком є лише модель ГАЗ-31105. На цьому автомобілі перераховані несправності можуть проявити себе навіть в режимі нормальних температур. Проблема в тому, що рідини в системі дуже багато, а потужності помпи просто не вистачає.
  Додаткова помпа на піч у ВАЗ
  Зверніть увагу на те, що встановлювати додаткову помпу на грубку «Газель» не потрібно, якщо відбувається надмірний нагрів двигуна або ж відмова роботи печі в нормальному режимі температур. Якщо температура коливається від -25 до + 25 градусів, то штатна справна система охолодження в цьому випадку буде нормально функціонувати. Якщо ж відбувається збій, то необхідно шукати поломку, яка, як правило, криється у штатній помпи або ж термостаті. Іноді відбувається засмічення радіаторів.

  Вибір помпи

  Штатні помпи використовують привід від ременя газорозподільного механізму, генератора і так далі. А ось додаткові помпи на піч 2114 зазвичай виготовляються на основі електричного насоса. Часто автомобілісти використовують електричні помпи, які встановлюються на автомобілі марки «Газель». У цього агрегату дуже висока продуктивність, от тільки не завжди якість збірки дуже хороше. Тому, перш ніж встановлювати таку помпу, її потрібно повністю розібрати, всі ущільнення змастити герметиком, потім зібрати і почекати не менше доби, щоб всі з'єднання висохли. Все, що було сказано вище, варто відносити тільки до насосів старого зразка. Що стосується нових насосів на «Газелях», то у них досить хороша якість. Але через деякий час вони все одно можуть дати текти.

  Додаткова помпа на піч у ВАЗ
  Непоганою альтернативою помпі «Газель» є аналогічна, що випускалася фірмою Bosch. У цих агрегатів дуже високу якість, а також дещо інше функціонування. Обертання крильчатки виробляється під дією магнітної муфти. У помпах використовується електричний двигун постійного струму. Так як використовується така схема, вийшло позбутися ущільнювальних з'єднань. У цьому випадку повністю виключається ймовірність протікання. Але є і недоліки. В першу чергу, це висока ціна, а також низька продуктивність. Давайте порівняємо додаткову помпу на грубку "Бош" з агрегатом «Газелі». Якщо у помпи «Газелі» продуктивність близько 1200 літрів за 1 годину роботи, то у насоса Bosch всього 700 л.

  Як проводиться установка помпи

  Найкраще зробити установку додаткової помпи для печі можна як в підкапотному просторі, так і під приладовою панеллю. Краще всього, звичайно ж, встановлювати її під капотом, так як зайвий звук при роботі не буде проникати в салон. Крім того, ви позбавляєте себе від ризику потрапляння антифризу всередину салону, якщо раптом станеться витік. Кріплення агрегату можна виробляти за допомогою додаткових кронштейнів. На всі автомобілі ВАЗ і ГАЗ додаткова помпа встановлюється в подаючий патрубок пічки. Отже, у вас вийде досягти нагнітання охолодної рідини в радіатор, при цьому істотно збільшується тепловіддача.
  Додаткова помпа на піч у ВАЗ
  Зверніть увагу на те, що в цьому випадку при роботі істотно підвищиться тиск в системі охолодження. Це може призвести до того, що станеться зрив погано закріплених патрубків або ж проб'ється радіатор. Тому, перш ніж встановлювати додаткове обладнання, необхідно повністю провести діагностику системи охолодження, всі несправності обов'язково усунути.

  Підготовка до встановлення помпи

  Перш ніж встановлювати додаткову помпу на піч ВАЗ-2110 необхідно повністю злити з системи антифриз. Після цього необхідно розрізати за допомогою леза патрубок, на якому передбачається установка насоса. В розрив встановлюється насос. Слідкуйте за тим, щоб стрілка, яка намальована на одному з виходів помпи, дивилася на радіатор грубки. Вона позначає напрямок руху рідини.
  Додаткова помпа на піч у ВАЗ
  Патрубки, які надіваються на виходи, необхідно зафіксувати за допомогою надійних хомутів. Рекомендується використовувати хомути гвинтового типу Norma, так як вони більш надійні, ніж всі інші. У продажу можна зустріти продукцію менш відомих виробників, на яких дуже гострі краї. Вони при затягуванні просто розрізають патрубок, це є причиною появи течі.

  Схеми підключення

  Зверніть увагу на те, що схема підключення до електромережі може використовуватися практично будь-яка. Залежить вона від того, які ви перед собою ставите цілі. У тому випадку, якщо ви ставите помпу для того, щоб сильніше охолодити двигун, то рекомендується підключати її так, щоб вона функціонувала завжди при включенні запалювання. Помпу можна живити відразу від акумуляторної батареї. Але потрібно зробити так, щоб коло замикалося лише за допомогою електромагнітного реле, яке буде активуватися виключно після повороту ключа в замку запалювання.
  Додаткова помпа на піч у ВАЗ
  У тому випадку, якщо додаткова помпа встановлюється лише для того, щоб поліпшити роботу печі в режимі холостого ходу, найкраще підключити живлення через кнопку. При цьому необхідно в ланцюг живлення включити такі елементи, як запобіжник, реле, кнопка включення, акумулятор. Підвести електрику можна за допомогою однопроводной схеми. У якості «мінуса» виступає кузов автомобіля. Якщо використовувати таку схему, то у вас вийде можливість включати насос тоді, коли в цьому з'явиться необхідність.

  Яка схема краще?

  Зверніть увагу на те, що краще всього встановлювати додатковий насос і використовувати схему, описану останньої. У першому випадку, якщо автомобіль буде експлуатуватися в сильний холод, тривала робота помпи призведе до того, що мотор не буде прогріватися нормально. У цьому випадку з'являться відповідні несправності.

  Що очікувати в результаті?

  Додаткова помпа на піч у ВАЗ
  Коли всі елементи будуть встановлені і за схемою підключені, необхідно виконати випробування в роботі. Обов'язково потрібно залити в систему антифриз – запуск помпи без нього суворо заборонено, так як це призведе до того, що вона вийде з ладу. Мінімальний час роботи помпи при випробуваннях – 1 годину. При цьому обов'язково оглядайте всі стики і з'єднання, щоб виявити протікання. Якщо вони не будуть виявлені, необхідно перевірити роботу системи на ходу. Адже може бути таке, що помпа в режимі холостого ходу працює стабільно, але при збільшенні тиску вона просто відмовляє. У тому випадку, якщо всі роботи виконані правильно, в салон буде надходити більш тепле повітря. Крім того, навіть при підвищеному навантаженні мотор буде якісно охолоджуватися.

  Популярі новини
  Загрузка...