БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння

199 0 Новини високих технологій

Військова справа розвивалось протягом всієї історії людства. Удосконалювалися знаряддя нападу і захисту. Спочатку розвиток не було вражаючим. Але у ХХ столітті був здійснений величезний стрибок. Виникали цілі роди військ. Одним з найбільш пам'ятних і хороших представників того часу є бойова машина десанту БМД-2.

Вступна інформація

Розглянута розробка є відносно новою конструкцією, яка більшою мірою застаріла морально, ніж технічно. Почалося все в 1983 році. Саме тоді перед конструкторським бюро Волгоградського тракторного заводу поставили завдання створення могутньої бойової машини десанту. Вона повинна була мати 30-міліметровий автоматичну гармату і установку ПТУР «Конкурс» і «Фагот». Нова машина була спочатку позначена як «об'єкт 916». Але в широких колах вона стала відома як БМД-2. Отже, що ж собою являє ця машина?


Тактико-технічні характеристики (ТТХ) БМД-2

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Перш, ніж розглядати озброєння, пристрій та інші важливі моменти, давайте коротко пройдемося по основним властивостям і можливостям. Бойова маса БМД-2 становить 8225 т. Розрахунок включає в себе сім осіб. З них два формують екіпаж, і ще п'ять десантників. Потужність двигуна у цієї техніки становить 240 кінських сил. Максимальна швидкість по шосе досягає 61 кілометр на годину. На плаву машина може розганятися до 10 км/год Запас ходу по шосе коливається в діапазоні від 450 до 500 кілометрів. Тепер до озброєння. Основним вважається 30-міліметрова автоматична гармата. Для неї передбачено боєкомплект на 300 пострілів. Для боротьби з піхотою є 762 мм кулемет Калашникова танковий. Він випускається в курсовому і спареному форматі. Всього передбачено наявність двох стовбурів (самі перші мали три). Боєкомплект для ПКТ становить 2940 патронів. І ще є протитанкові керовані ракети в кількості трьох штук.

У чому відмінність від БМД-1?

Конструкторами була створена нова одномісна вежа. Вона отримала більш досконалу автоматичну гармату. Також планувалося використання двох курсових кулеметних установок. Правда, потім було вирішено, що достатньо буде одного. І залишили тільки правий ПКТ. А ось ходова частина, силова установка і корпус залишилися без змін.

Опис конструкції

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Перші машини почали проходити випробування в 1984 році. Вони завершилися успішно, і вже з 1985-го БМД-2 прийнята на озброєння. Ця техніка має зварний корпус. Він виконаний з алюмінієвого броньового сплаву. Такий захист дозволяє забезпечити безпеку екіпажу від бронебійних куль калібру 127 мм в лобовій проекції. Це дозволяє забезпечувати надійне укриття від спроб атаки з боку піхоти. Кругова захист розрахована тільки на зупинку 762. Пристрій БМД-2 дозволяє збільшувати екіпаж до 3-х осіб (всіх знайдеться робота). Правда, в таких випадках доводиться зменшувати кількість десанту до 4-х бійців. Є три приладу спостереження ТНПО-170А. Вони встановлені над механіком-водієм перед люком. Зовні бронетехніки є фари, габаритні ліхтарі, звуковий сигнал, волноотражающий щит, задні і передні грязьові щитки, антена радіостанції, заслінки водометних рушіїв, буксирні гаки, деталі кріплення для десантування, пристрій для перевезення вантажів з використанням причепа, а також два ящики з запасними частинами, інструментами і приладдям. І по дрібниці – вьючное пристрій, лопата, брезент, лом і аварійний буй. Для підтримання зв'язку передбачена радіостанція Р-173. Вона забезпечує можливість ведення переговорів на відстані до 20 кілометрів. Штирьова антена може досягати трьох метрів. Щоб приймати сигнали, встановлюються, як правило, радіоприймачі Р-173П і ТПУ Р-174. Хоча перші представники були оснащені пристроями Р-123М і ТПУР-124. Останні машини випускалися з радіостанціями Р-163-50ПУ, а не Р-173. Такий варіант дозволяв підтримувати стійкий обмін цифровою та аналоговою інформацією в діапазоні частот від 30 до 80 мГц і на відстані до двадцяти кілометрів. При цьому була реалізована можливість автоматизованого переходу на резервну частоту.

Яке озброєння несе на собі техніка?

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Вежа має 30-міліметровий автоматичну гармату 2А42. Вона може стріляти як поодинокими, так і випускати два автоматичних. Скорострільність коливається в діапазоні 200-300 пострілів в хвилину, або від 550 за шістдесят секунд – все залежить від обраного режиму. Перезарядка здійснюється вручну або завдяки пиропатронам ППЛ. Крім цього, є ще і стабілізатор озброєння 2Э36. Взагалі-то, він розроблявся для бойової машини піхоти БМП-2. Але завдяки своїм привабливим властивостями був адаптований і для БМД-2. Для наведення на ціль використовуються комбіновані приціли БПК-1-42 та БПК-2-42. Також є денний зенітний прилад ПЗУ-8. Крім них передбачені також і ручні приводи наведення.

Чим стріляють?

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Розглядати озброєння БМД-2 без приділення належної уваги використовуваному боєкомплекту – це значить пройтися вельми поверхнево. Гармата може використовувати осколково-фугасно-запалювальні та бронебійно-трасуючі снаряди. Її боєкомплект розрахований на боротьбу з легкобронированными цілями, як то: бронетранспортери або бойові машини піхоти. Також вона може використовуватися для придушення вогневих точок на відстані до 2000 метрів. Крім цього, гармата ефективна для боротьби з небронированными наземними цілями і ураження живої сили. І на завершення – вона може знищувати низько повітряні цілі, що пересуваються з дозвуковой швидкістю. Постачання боєприпасами двухленточное. Вони сформовані з окремих ланок і передбачають укладання в магазини. Є два відсіки. У передньому знаходиться стрічка, розрахована на 100 бронебійно-трасуючих снарядів. Задній відсік вміщує 200 патронів осколково-фугасно-запального призначення. Тепер до ПКТ. Усього їх два. Один з кулеметів спарений з гарматою. Другий знаходиться в курсовій установці по правому борту. Обидва кулемета розраховані на використання 762х54.

Про ракетному озброєнні

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Технічний опис БМД-2 неповна без вишеньки на торті. Таким є комплекс керованого ракетного озброєння 9К111. Він призначений для ураження танків, а також інших броньованих рухомих об'єктів, які пересуваються зі швидкістю до 60 кілометрів на годину. Також цей комплекс можна використовувати для нанесення удару по нерухомим цілям начебто довготривалих вогневих споруд. Передбачена і можливість ураження завислих вертольотів. Але тільки якщо їх оптична видимість складає до чотирьох тисяч метрів. Як пускової установки комплексу використовується 9П135М. Вона може випускати протитанкові керовані ракети 9М113 «Конкурс» та 9М111-2 «Фагот». Перший ПТКР видається в кількості однієї ракети, а другий – двох штук. Всього три одиниці. Розташовані ракети в укладанні лівого борту. Щоб навести ПТКР по провідній лінії, використовується наземна апаратура управління, а саме – 9С451М.

Об'єкт 916К

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Також відомий як командирська БМД-2К. Ця техніка була прийнята на озброєння в 1986 році. В першу чергу ця машина створювалася для того, щоб забезпечити надійне та оперативне управління підрозділами. Була змінена БМД-2 всередині і зовні. Так, передбачалося наявність другій радіостанції Р-173. Як радіоприймача використовувався Р-173П. Також присутній другий антенний вхід, який повинен підтримувати передачу інформації. Продубльований і апарат переговорного пристрою ВВ36. Також командирська машина має опалювач, курсоуказатель ЦПК-59 бензоелектричний агрегат АБ-05-П/30 прилад хімічної і радіаційної розвідки ПРХР ГО-27 (ним був замінений гамма-датчик ГД-1М), витяжний вентилятор середнього відділення. Було додано два знімних столика. Щоб поліпшити умови роботи командира, з машини вилучили комплекс керованого ракетного озброєння. Також через бажання розмістити зарядний агрегат для похідного використання зняли середнє заднє сидіння стрільця-автоматника.

Висновок

БМД-2 (бойова машина десанту): опис, технічні характеристики, озброєння
Ось що собою являє БМД-2 - основна бойова одиниця, призначена для десантних військ. Ця техніка має досить непоганими характеристиками, що дозволяє їй успішно протистояти живій силі противника, броньованим цілям, і навіть уражати деяких представників авіації – ті ж вертольоти. Хоча зараз, наприкінці другого десятиліття двадцять першого століття, вона вважається морально застарілою. Але, тим не менш, при необхідності БМД-2 може бути відносно успішно використана навіть проти сучасних розробок. Тут багато залежить ще й від умінь екіпажу, його досвідченості і відточеності чинених дій. Все це дозволяє зрівняти шанси до прийнятного рівня при зустрічі з сучасними розробками.

Популярі новини
Загрузка...