Потужність мультиварки: яку вибрати?

500 0 Новини високих технологій

Стоїте перед вибором такого незамінного і багатофункціонального пристрою, як мультиварка, і не знаєте, яку вибрати? Тоді пропонуємо огляд кращих помічників на кухні за основними характеристиками. Важливим критерієм вибору є потужність приладу. На що впливає цей показник і як вибрати кращу модель? Також пропонуємо огляд функцій приладів, на які впливає потужність мультиварок.

Що таке мультиварка і навіщо вона потрібна?

Потужність мультиварки: яку вибрати?
Популярність використання на кухні мультиварки зростає з кожним роком. Цьому сприяє відносно доступна ціна приладу залежно від функціоналу, а також можливість приготування смачних страв без значних тимчасових витрат. До того ж цей пристрій легко можна брати з собою під час подорожей, і тоді приготування їжі на відпочинок не займе багато часу. Її плюсами є зручність користування, компактність, невелика вага і різноманітний набір операцій для готування смачних страв.


Мультиварка є міксом декількох побутових приладів відразу: скороварки, хлібопічки, йогуртниці, кашеварки, пароварки та інших. Її опції значно полегшують процес приготування їжі. В залежності від вибору пристрою воно може мати не лише різні функції готування, але і потужність. Запитайте, на що впливає потужність мультиварки? В першу чергу на швидкість приготування, а також витрати електроенергії. Це потрібно враховувати перед покупкою. Розглянемо, якими ще функціями володіємо даний девайс.

Основні характеристики мультиварки

Потужність мультиварки: яку вибрати?
Перед тим як визначитися, якої потужності має бути мультиварка, варто ознайомитися з іншими функціями, які будуть потрібні господині. Основні характеристики пристрою:
 • Об'єм чаші.
 • Він варіюється від 25 л до 5 л. Тут все залежить від складу сім'ї, тобто на скільки людина буде готуватися їжа. Для сім'ї з 2-3 чоловік достатньо самого мінімального розміру чаші, що значно позначиться на вартості приладу. Не можете визначитися з розміром чаші, тоді беріть середній (35-45 л). Якщо несподівано нагрянуть гості, можна буде щось швидко приготувати.


 • Внутрішнє покриття.
 • Найчастіше внутрішнє покриття девайса має антипригарне властивість. Воно має кілька шарів, їх зручно мити, і їжа не буде пригорати. Хоча також поширене звичайне покриття, що знижує вартість виробу. Воно також легко і зручно у використанні.
 • Матеріал корпусу.
 • Найчастіше корпус виконується з пластику або металу. Металеві мультиварки відрізняються міцністю і якістю, в той час як пластикові аналоги не нагріваються під час приготування їжі.
 • Потужність.
 • Немає такого поняття, як краща потужність мультиварки. Тут все залежить від потреб сім'ї. В середньому вона коливається від 600 до 800 Вт, але може бути від 200 до 2000 Вт. Чим більшої потужності мультиварка, тим швидше буде процес приготування їжі. В цьому випадку прилад називають скороваркой. Це значно прискорює процес приготування їжі, відповідно і витрачається менше електроенергії.
 • Режим роботи.
 • Останнім часом мультиварки стали виготовлятися з функціями скороварки, що значно спрощує процес приготування їжі. Також у багатьох пристроях є опція «відкласти старт» і інші корисні дрібниці, які можуть знадобитися в повсякденному житті.
 • Функціонал.
 • У приладі може бути саме різне кількість функцій, від чого залежить і вартість приладу. Перед покупкою варто визначитися, що може знадобитися конкретної господині.
 • Розмір і вага.
 • Чим компактніше і легше прилад, тим легше він у транспортуванні при необхідності, а також займає менше місця на кухні. Його вага і розмір залежить в першу чергу від обсягу чаші, а також наявності функцій.
 • Виробники.
 • Це може бути як прилад вітчизняного, так і іноземного виробництва. Російські девайси коштують на порядок дешевше незалежно від функцій та інших показників. Приміром, потужність мультиварки "Редмонд" виробництва російської компанії «Технопоиск» становить 900 Вт. Відмінна характеристика для швидкого приготування і за доступною ціною.
 • Догляд за приладом.
 • В більшості своїй мультиварки не складні у догляді. Потрібно лише правильно доглядати за чашею і вибирати вірно функції приготування їжі.

  Функції мультиварки

  Потужність мультиварки: яку вибрати?
  Не знаєте, якої потужності має бути мультиварка? Зверніть увагу на середні показники, а не на максимальні. Це прискорить процес приготування їжі, але не вплине на ціну товару та інші функції. Також важливим функціоналом приладу стане опція «відкласти старт». Це означає, що господиня зможе запрограмувати процес на необхідне їй час. Для цього існує таймер. Він є практично у всіх девайсах незалежно від цінової категорії.
  Необхідною опцією також може стати «замочування», наприклад, бобових виробів або каш. І автоматичний підігрів, який буде тримати температуру приготовленого страви на певному рівні. Навіть тоді, коли мультиварка включена і з моменту приготування минув певний час. Основні функції, які присутні у всіх мультиварках:
 • плов (в цій опції передбачена можливість не тільки приготування рису, але також макаронних виробів і картоплі);
 • гречка (мається на увазі приготування будь-яких каш, при цьому вони виходять розсипчастими);
 • молочна каша (молоко не втече і не пригорить);
 • варка (для приготування перших страв);
 • смаження (без масла і з ним);
 • гасіння (рагу або інші кулінарні шедеври);
 • випічка (хлібобулочні вироби);
 • пароварение (для тих, хто стежить за фігурою або дотримується дієтичного режиму харчування).
 • Ці функції є головними для приладів, але їх може бути до 50. Вони також впливають на потужність мультиварок. Чим вона вище, тим більше опцій може бути в приладі. Приміром, миникоптильня або скорожарка для любителів різноманітності в харчуванні.

  Додаткові функції мультиварки

  Потужність мультиварки: яку вибрати?
  Крім основних функцій у приладі можуть бути і додаткові. Тут все залежить від потреб конкретної господині, її сім'ї і цінової категорії мультиварки. Важливо і дуже зручно буде використання такої функції, як «відстрочка старту». Це значить, що прилад можна запрограмувати, і страва буде готове на сніданок або вечерю після роботи.

  Господині також відзначають, що мультиварка Redmond потужністю близько 900 Вт відмінно справляється з такою опцією, як підігрів. Тобто температурний режим страви буде підтримуватися протягом всього періоду після приготування, якщо девайс включений. Якщо взяти прилад мінімальної потужності (600 Вт, функція працює не зовсім. Важливо також звернути увагу на відключення цієї опції, оскільки для деяких страв постійний нагрів не підходить.

  Потужність мультиварок – яку вибрати?

  Потужність мультиварки: яку вибрати?
  Для приладів, які допомагають значно скоротити час перебування на кухні, важливою характеристикою є потужність. Але думати, що чим більше цей показник, тим процес приготування їжі відбувається швидше, не зовсім правильно. Вибравши девайс з меншою потужністю, можна скоротити споживання електроенергії, при цьому на час приготування їжі це вплине незначно. До того ж пробки не буде вибивати, так як в більшості квартир і так занадто багато електричних приладів. Висока споживана потужність мультиварки може бути важлива для великої родини. Особливо коли немає часу на приготування їжі. Також тим особам, які постійно перебувають у русі. Тут потужність повинна бути високою, а сам прилад - з функцією скороварки. В такому випадку каша буде готова за час прийняття душу людиною, що значно спрощує і прискорює процес. В середньому цей показник варіюється від 500 Вт до 1500 Вт.
  Експерти все ж радять вибирати прилади середньої потужності і користуватися функцією «відстрочка старту» або «автопідігрів». Якщо порівнювати потужність мультиварки, яка краще, варто звернути увагу на те, що чим вище показник, тим швидше має приготуватися блюдо. Але прилади з меншим цим показником краще справляються з кашами, процесами смаження і тушкування. Страви виходять більш смачними. Ідеальним варіантом для сім'ї з 3-4 чоловік стане обраний прилад потужністю від 700 до 900 Вт Вт. Такі пристрої досить місткі, в них може бути достатня кількість програм і швидкість готування хороша. До того ж такий девайс не сильно вдарить по сімейному бюджету.

  Варто вибирати модель з сенсорним управлінням і функцією скороварки?

  Потужність мультиварок впливає також на такі опції, як скороварка, а також сенсорне управління. Це значно спрощує не тільки процес користування приладом, але і час приготування їжі. Наприклад, для приготування холодцю потрібно всього півтори години, а для варіння буряків 10 хв. Найчастіше такі девайси стоять вище середнього, але результат того вартий. Але варто розуміти: щоб їжа швидше приготувалася, мультиварці потрібен час на розігрів, тобто їй потрібно набрати певну температуру всередині. Після готування потрібно скинути тиск, для цього потрібна спеціальна кнопка. Потужність мультиварки-скороварки завжди вище середніх показників. Важливим є сенсорне управління і опція «мультиповар». Такі прилади складніше у використанні, стоять на порядок вище, але чутливі до перепадів напруги. Це теж варто враховувати при виборі.

  Критерії вибору мультиварки

  Потужність мультиварки: яку вибрати?
  Трохи розібравшись з функціями та необхідною потужністю приладу, приступаємо до остаточного його вибору. На що звернути увагу при виборі мультиварки?
 • Розмір – залежить від складу сім'ї, тобто від того, на скільки людина буде регулярно проводитися готування їжі. Також цей показник варто враховувати при режимі харчування. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу балувати своїх домашніх кулінарними шедеврами, варто вибрати прилад більшого розміру і з великою кількістю функцій, що вплине на ціну.
 • Ручний режим – це дозволяє готувати навіть страви, на які прилад не розрахований. Любите експериментувати з продуктами харчування? Тоді ця функція повинна бути присутня в обраному приладі.
 • Звертаємо увагу на комплектуючі – вони повинні бути високої якості. Від цього залежить не тільки якість роботи приладу, але і термін служби. Ложка і лопатка повинні бути виготовлені з дерева або силікону, таким чином, поверхня чаші не пошкоджується.
 • Зовнішній вигляд – мультиварка може бути самого різного дизайну і за необхідності вписуватися в загальний інтер'єр кухні (тут все залежить від особистих переваг).
 • Безпека – важливий показник. Перед покупкою огляньте кабель, він не повинен відходити від приладу.
 • Як доглядати за приладом?

  Незалежно від того, яка потужність у мультиварки, правила догляду за приладами практично однакові. Основні правила догляду за пристроєм:
 • Не мийте чашу в посудомийній машині. Це може пошкодити покриття, що позначиться на якості приготування їжі.
 • Перший клапан потрібно регулярно обполіскувати.
 • Користуйтеся тільки силіконовими і дерев'яними ложками для чаші. Вони є безпечними і не можуть пошкодити покриття.
 • Якщо є потреба протерти пил на зовнішній стороні приладу, скористайтесь вологою ганчіркою, але переконайтеся, що мультиварка виключена з електромережі.
 • Огляд кращих моделей

  Потужність мультиварки: яку вибрати?
  Розглянемо найбільш популярні моделі описуваних кухонних помічників, які обираються більшістю користувачів, а також їх особливості, що допоможе зробити вибір. Кращі моделі мультиварок:
 • Redmond RMC-M4502.
 • Прилад з об'ємом чаші 5 л. Є ручні програми в кількості 18 штук і автоматичні – 16. Можна не тільки готувати їжу, в тому числі і на пару, але і стерилізувати посуд, що є важливим для сім'ї з немовлятами. Потужність мультиварки "Редмонд" становить 860 Вт.
 • Philips HD3060/03.
 • Вона досить компактний і важить всього 4 кг. Обсяг хащі всього 2 л, що підійде для невеликої сім'ї. Потужність також невелика, всього 330 Вт. Можна готувати будь-які страви, але функція пароварки не передбачена.
 • Moulinex CE 4000.
 • Кришка у моделі фіксована, розміри невеликі, важить до семи кілограмів. Функцій небагато, але потужність висока і становить 1000 Вт.
 • Scarlet SC-413.
 • Економний і бюджетний варіант для невеликої сім'ї. Чаша розрахована на три літри, середня потужність – 500 Вт, є дисплей і таймер. Відмінний варіант для мандрівників або невеликої сім'ї.

  Висновок

  Підсумовуючи, можна зазначити, що такий прилад може стати незамінним помічником на кухні, особливо для активного сучасної людини, який більшу частину часу перебуває в русі. Він значно спрощує процес приготування їжі, дозволяє експериментувати, при цьому не витрачаючи багато часу біля плити. Переваг у такого приладу на кухні безліч. Можна підібрати будь-якого кольору та дизайну девайс, з наявністю обов'язкових і додаткових функцій. Перед тим як відправитися в магазин за покупкою, варто знати і заздалегідь визначитися з характеристиками, які потрібні конкретної господині або сім'ї. Знаючи особливості приладу, зробити вибір буде значно простіше. Визначившись з тим, скільки потужність мультиварки повинна бути, і ознайомившись з функціями, варто знати також недоліки пристрою. До мінусів можна віднести те, що в деяких моделях неможливо перешкодити блюдо в процесі приготування. А це для деяких рецептів є важливим. Також до мінусів можна віднести споживання електроенергії, особливо в приладах з великою потужністю. Це ж впливає і на ціну девайса. В цілому можна сказати, що сучасний прилад має більше переваг, ніж недоліків. Саме тому пристрій або "домашній кухар" набирає все більше популярності у сучасних господинь. До того ж можна буде приготувати будь-які по складності страви або ж кулінарні шедеври. При цьому смачно, швидко і не витрачаючи багато часу. Жінка оцінить такий подарунок точно.

  Популярі новини
  Загрузка...