Чому магнітола не читає флешку - основні причини

276 0 Новини високих технологій

Майже всі сучасні пристрої обладнані USB-портом. Це дозволяє прослуховувати музику або навіть дивитися фільми прямо з USB-накопичувача. Ними більш комфортно і зручно користуватися, і вони менш схильні до різного роду пошкоджень, ніж їх попередники - компакт-диски. Але вразливі місця у флешок все-таки є. І зручність використання може змінитися необхідністю розбиратися, чому магнітола не читає флешку або не бачить її зовсім.

Проблеми з носієм

Для початку варто припустити не найгірший варіант із можливих: проблема з флешкою. Причиною тому може стати несправність самого носія, так і його вмісту. Необхідно перевірити, чи читає взагалі хоч який-небудь пристрій цю флешку. Для цього потрібно вставити флешку в USB-порт будь-якого доступного пристрої. У тому випадку, якщо проблема програмного характеру, пристрій відтворення бачить її, але магнітола не читає флешку. Чому? Найпоширеніші проблеми полягають в програмної несумісності або сторонньої інформації, яка міститься на флешці.


Чому магнітола не читає флешку - основні причини

Наявність сторонніх файлів

 • У 30% випадків проблема полягає в банальному некоректному копіювання музики на носій або пошкодження самих файлів.
 • На флешці присутні шкідливі програми. Для усунення цієї проблеми можна перевірити її на наявність вірусів за допомогою комп'ютера і видалити їх при необхідності, або її необхідно відформатувати.
 • Якщо без форматування не обійтися, то краще скористатися сторонніми програмами для роботи з носіями: деякі з них проводять очистку за допомогою більш якісних алгоритмів. При запуску самого процесу потрібно буде вибрати відповідну файлову систему NTFS, FAT, FAT32). Краще відразу провести повне форматування: це більш надійний метод, він заощаджує час при невдалому швидке форматування.
 • Чому магнітола не читає флешку - основні причини

  Програмна несумісність

  Такі помилки зустрічаються лише в 5 % випадків. Не перевіривши їх, можна довго гадати, чому магнітола перестала читати флешку.


 • Перед повторною закачуванням музики необхідно переконатися в сумісності форматів музики на флешці і тими, які здатна зчитувати магнітола. Дізнатися це можна в керівництві користувача. Якщо викачані формати не підходять для плеєра, можна скористатися спеціальними програмами-конверторами.
 • Об'єм пам'яті флешки не повинен перевищувати допустимий для роботи магнітоли. Наприклад, якщо магнітола підтримує тільки формат FAT16 то допустимий обсяг не повинен перевищувати 2 Гб. Більш місткі носії просто не будуть зчитуватися. Тому перед покупкою нової флешки варто переконатися в її об'ємної сумісності. Нову флешку купити легше, ніж нову магнітолу.
 • Всі недоліки з носієм усунені, але магнітола в машині не читає флешку. Чому? Необхідно перевірити на наявність технічних проблем саму магнітолу.
  Чому магнітола не читає флешку - основні причини

  Технічні проблеми

  Перед тим як бити тривогу, можна перевірити іншу флешку. Якщо вона буде працювати, варто повернутися до першого пункту статті. Якщо ж і другий носій не читається, проблема дійсно в магнітолі.
 • Пошкодження USB-порту, до якого підключається носій. Це може статися із-за пилу, що потрапила всередину отвору, або недбалих рухів під час вилучення.
 • Пошкодження мікросхем, поганий контакт проводів.
 • Працює магнітола взагалі? Варто перевірити її в інших форматах (радіо, телефон, компакт-диски).
 • Поломка кнопок перемикання магнітоли.
 • Більше нічого, крім вищезгаданих технічних причин, не стане відповіддю на питання про те, чому магнітола не читає флешку. Без досвіду ремонту подібної електроніки намагатися щось виправити сенсу. Можна тільки посилити поломку - і магнітола перестане працювати взагалі. Якщо система знаходиться на гарантії, варто негайно звернутися в сервісний центр і прийняти допомогу фахівців. Якщо магнітола вбудована в панель автомобіля, то відповісти на питання, чому штатна магнітола не читає флешку, можливо, допоможе керівництво користувача авто. У таких інструкціях часто описані часті проблеми конкретної моделі і способи їх усунення.
  Чому магнітола не читає флешку - основні причини

  Програмне забезпечення магнітоли

  Сама рідкісна проблема, але має своє право на життя. Як і в будь-якому пристрої, в магнітолах також є програмне забезпечення, яке може застаріти, оновитися, вийти з ладу або просто не відповідати носія.
  Чому магнітола не читає флешку - основні причини
  Такі помилки зустрічаються досить рідко, наприклад, якщо використовувати стареньку магнітолу з сучасним носієм інформації. І не варто дивуватися, наприклад, чому магнітола «Піонер» не читає флешку. На новітніх моделях автомобільних програвачів в більшості випадків все вирішується перезавантаженням системи. Після перезапуску буде здійснено автоматичне зміна прошивки на більш нову або повернення до початкової версії.
  Для моделей, у яких така опція недоступна, необхідно прочитати інструкцію про те, як вручну здійснити зміну прошивки. Але не варто забувати: якщо версія скачана з Інтернету, є ризик ураження вірусами.

  Висновок

  Не варто впадати у відчай або лякатися, якщо магнітола в автомобілі не програє музику і не читає флешку. У більшості випадків проблема вирішується за кілька хвилин. І найпростіше, що може виправити цю ситуацію, - форматування. Цей процес вирішує 85 % всіх проблем. Якщо ж це не допомогло, треба переконатися у відсутності помилок, як програмних, так і технічних. Якщо і це не допомогло відповісти на питання, чому магнітола не читає флешку, не варто скупитися, краще звернутися в сервісний центр. Можливо, доведеться заплатити за послуги, але краще не ризикувати дорогим обладнанням.

  Популярі новини
  Загрузка...