Потужність фена для волосся: як правильно вибрати

341 0 Новини високих технологій

Для створення укладань використовуються різні пристосування. Фен є обов'язковим інструментом. Зараз в магазинах пропонуються пристосування різних видів. Якої потужності повинен бути фен? Про особливості вибору по даному параметру розказано в статті.

Вибір

Від потужності залежить швидкість сушіння і вартість. Ця інформація вказується на коробці з приладом або на його корпусі. Зазвичай фіксується значення в Вт або W. Яка потужність фена повинна бути? Визначитися з вибором допоможуть наступні правила:
 • Прилади до 1200 ватт ідеальні для ламкого, тонких, коротких, сухих пасм. Цього достатньо для висушування, але не буде додаткової шкоди. Пристрій не пересушує волосся і шкіру голови.
 • Потужність фена до 1600 Вт підходить для довгих, густого волосся. Дозволяються види і більш потужні, щоб досягти необхідного обсягу.
 • Якщо в сім'ї пристрій потрібно для декількох людей, то універсальним буде вигляд з можливістю перемикання потужності.
 • Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  Виходить, що потужність фена залежить від виду волосся і призначення приладу. Якщо буде вибрано підходяще пристрій, то воно буде безпечним для регулярного використання.


  Професійний

  Всі перукарі мають свій професійний фен. Зазвичай це пристрій необхідно салонах краси, а для домашнього застосування підходить гірше, ніж побутові пристосування. Причиною цього є те, що лише професіонал здатний користуватися їм швидко і правильно, щоб виконати укладання і не зіпсувати локони. Потужність професійного фена для волосся вище, оскільки зачіски в салонах треба виконувати швидко і якісно. Але при наявності досвіду роботи таке пристосування можна вибрати і для дому. Якщо вибирається професійний прилад, то важливо враховувати наступні нюанси:
 • Максимальна потужність фена – кращий вибір. Це допоможе швидко виконувати зачіску, навіть складну.
 • Для роботи в салонах потрібно довгий (25-3 метри) шнур. Так вийде легко ходити навколо клієнта, бути далеко від розетки.
 • Необхідно дивитися на матеріал: бажано, щоб це був якісний пластик, подібний металу.
 • Бажано вибирати пристрій з різними насадками. Крім концентратора потрібна щітка, дифузор.
 • Необхідний прилад відомої марки, не варто зупиняти вибір на дешевих китайських моделях.
 • Відмінно підійде пристосування, що має багато додаткових функцій: іонізацію, автовідключення, регулювання температури і швидкості.
 • Потужність професійного фена впливає на можливість виконання різних зачісок. Якщо цей показник високий, то вийде створювати навіть дуже складні укладки.


  З іонізацією

  Важливо враховувати, що гаряче повітря шкодить волоссю. В якості додаткового догляду служить фен, має функцію іонізації. Хоч дана опція не лікує пошкоджені локони, але вона зменшує негативний вплив. Негативно заряджені іони нейтралізують статичну електрику, яке призводить до пухнастості, що ускладнює укладання.
  Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  За допомогою даного ефекту створити зачіску буде легше, а чим менша дія гарячого повітря, тим краще. Користувачі вважають, що волосся стають гладкими, блискучими. Зберігається результат мінімум половину дня, всі залежить від стану локонів.

  Для домашньої сушіння

  Не всім потрібна висока потужність фена. Для дому підходять моделі до 1600 Вт, якщо волосся середні чи короткі. Важливо звертати увагу на насадки, які є в комплекті. Для дому підходять дифузори, з ними висушуються не окремі пасма, а всі відразу.
  Перукарі рекомендують використовувати цю насадку при пошкодженого волосся після хімічної завивки, фарбування. Це прекрасний вибір для щоденної і дбайливого сушіння.

  Для укладання

  Від потужності фена для волосся залежить швидкість укладання. Чим більше вона, тим швидше вийде виконати зачіску. Але самостійно працювати з пристроями понад 1600 W не так просто. Бажано для спрощення застосовувати насадки:
 • Фен-щітка дозволяє виконувати сушіння і укладання одночасно. Цей варіант ідеальний для довгих і коротких стрижок. Насадка легко використовується самостійно, ідеальна для домашнього користування.
 • Концентратори – класична насадка багатьох фенів. Через невелику щілину поступає цілеспрямований потік повітря на ділянку, що дозволяє швидше просушити, укласти локони, надати їм форму.
 • Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  Тому, яка потужність фена краще, залежить від багатьох факторів. Якщо потрібно виконувати складні укладки і за короткий час, то потрібен високий показник.

  Для випрямлення

  Є спеціальні пристрої, які розроблені для випрямлення локонів, наприклад, праску. Але не всі бажають витрачати кошти на нове обладнання, яке буде використовуватися рідко. Краще вибрати насадку на фен для випрямлення. Зазвичай вона володіє формою гребінці, її надягають зверху, а пристрій виконує їх сушку і випрямлення. При необхідності насадка знімається.

  Вимірювання потужності

  У чому вимірюється потужність фена? Вати – одиниця вимірювання на приладі її позначають буквою W. Даний показник свідчить про силу потоку повітря, що подається пристроєм. Зазвичай прилади діляться на наступні діапазони за даним показником:
 • Щадна укладання – до 1500 W.
 • Середні показники – 1500-2000 W.
 • Професійні – 2000 W.
 • Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  Фен великої потужності зазвичай вибирають для салонів краси, а самостійно працювати з ним складно. Для будинку слід вибирати середній показник.

  Залежність температури від потужності

  Різні характеристики відповідають за певну функцію. Багато хто вважає, що прилад з високою потужністю сильно нагріває повітря: це може бути і не так. Потужність свідчить про швидкість, з якою повітря покиває прилад, він буває гарячим або холодним. Кількість Вт визначає, наскільки швидко вдасться виконати укладання, скільки часу на це буде витрачено. Помилковим вважається думка, що через потужності виконується перегрів волосся, руйнується структура, пошкоджується шкіра голови. Якщо буде правильно налаштована температура, то вийде швидко виконати зачіску, не пошкодивши волосяний покрив. Звичайно оптимальний режим легко підбирається перукарями.

  Малопотужні прилади

  По потужності якої фен краще? Малопотужні пристрої не більше 1500 Вт. Такі пристрої володіють компактними розмірами, нерідко вони складаються. Зазвичай ці пристрої називають дорожніми.

  Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  Ціна таких моделей прийнятна. Енергоспоживання даних моделей мінімальна, тому з цієї точки зору вони більш вигідні. Потужності буде достатньо для щоденної не об'ємної і короткої стрижки. Такі моделі підходять для дуже сухих пасм. В даному випадку при бажанні швидко зробити локони сухими збільшивши інтенсивності подачі гарячої струменя, цього зробити не вийде, і тому не буде висушування волосся.

  Среднемощные пристрою

  Потужність хорошого фена становить 1500-2000 Вт. Це самий підходящий варіант для побутового застосування. Перевагою пристрою є те, що при наявності функції зміни подачі повітря і температури вийде підібрати відповідний режим для виконання процедури. Мінусом є високе споживання електроенергії навіть тоді, коли пристрій використовується при невеликій температурі і при низькій інтенсивності подачі повітря. Але якщо коротка зачіска отращивается, то треба купувати саме цей варіант, оскільки він допомагає відкоригувати параметри режиму, вибравши підходящий.

  Потужні фени

  Прилади з потужністю вище 2000 Вт призначені для професійного застосування. Повітря у даних моделей сильний, тому такі пристрої зазвичай виконують з матеріалів з високою теплостійкістю, тому тривалий період вони працюють безперервно і без перегріву. Часто в комплекті є багато насадок. Мінусом моделей вважається висока вартість і споживана потужність, що робить застосування приладів матеріально не вигідним. Але можливість сушіння навіть довгих густих локонів перекриває будь-які мінуси приладу.
  Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  Перш ніж користуватися потужним приладом при великій інтенсивності подачі повітря і високій температурі, треба вибрати засоби захисту. При постійних процедури застосовуються спеціальні термозахисні засоби. Не варто допускати попадання гарячого повітря на шкіру. Це дозволить не тільки не обпектися, але і зберегти вологу в пасмах і шкірі голови.

  Інші характеристики

  Крім потужності необхідно звертати увагу і на інші показники. Одним з них є іонізація. Вона захищає волосся від пересушування і зберігає структуру, оскільки нейтралізує статична електрика. Дана функція хороша для зими, коли неслухняні локони і сильно пушатся. Важливим показником є режим роботи. У багатьох пристроях застосовуються не тільки регулятори потужності, а й швидкості і температури. Але не у всіх виробників є такі моделі. В недорогих пристроях температура і швидкість регулюється однією кнопкою. Це не зовсім зручно, так як із збільшенням швидкості підвищується і температура. Важливим параметром є число швидкостей. На корпусі пристрою зазвичай є цифри, що позначають найменший показник, середній і високий. Деякі фірми встановлюють ще більше швидкостей, але купувати цей варіант не варто. Функції можуть не знадобитися, але переплата за них обов'язково буде. Сильно гаряче повітря псує волосся, роблячи їх ламкими і тьмяними. Виробники роблять прилади з декількома режимами температури. На корпусі виробу є цифри, які позначають температуру, або кнопка, яка подає холодне повітря. Якщо в комплекті багато насадок, то таким феном буде зручно користуватися. Якщо ж застосовується прилад лише для сушіння волосся, то кількість насадок не має значення. Є кілька їх основних видів:
 • Дифузор. У цієї насадки звужений кінець. Всередині є отвори, через які надходить повітря. У результаті відбувається м'яка подача, захищає волосся.
 • Концентратор. Ця насадка є в більшості видах фенів. Вона представлена у вигляді циліндра зі сплющеним кінцем. З застосуванням концентратора потік повітря проникає в той ділянка, куди прямує прилад.
 • Активний дифузор. Це велика насадка з «пальчиками». З нею відбувається масування шкіри, додання волоссю об'єму.
 • При виборі пристроїв треба звернути увагу на функцію прочищення фільтра, що знаходиться в задній частині. Його головною функцією вважається захист внутрішніх елементів від проникнення пилу. Якщо фільтр можна зняти, то його вийде легко почистити від проникли волосся і пилу. Фен бажано купувати з цією функцією.

  Виробник

  Чим відоміша марка, тим краще дотримується технологічний процес і витримуються норми. Якщо хочеться, щоб прилад служив багато років, бажано вибирати пристрій, вироблене до Європи. До кращих належать такі фірми:
 • Bosch.
 • VITEK.
 • Scarlett.
 • Rowenta.
 • Valera.
 • Philips.
 • Потужність фена для волосся: як правильно вибрати
  При виборі фена треба звертати увагу на довжину шнура, щоб його вистачало від розетки до дзеркала. Ціна залежить від виробника, комплектації. Товари європейських фірм зазвичай коштують 5-6 тис. рублів, а фени-щітки – від 700 рублів.

  Кращі фени

  Приладів для сушіння волосся багато, тому не так просто вибрати підходящий. Кращими пристроями є наступні:
 • Bosch PHD9760/9769. Така модель підходить для будинку і салону. Прилад має відмінну потужність, 6 швидкісних режимів, 3 режимів температури, функція подачі холодного повітря. У приладу потужний мотор, він оснащений іонізацією, довгим шнуром, додаткові насадки, швидка сушка, зручність. Середня ціна – 3500 рублів.
 • Philips HP8280. Пристрій має особливий сенсорний датчик, що визначає нагрів волосся, знижує температуру при висушуванні зачіски. У приладі є функція іонізація, подача холодного повітря, довгий дріт і знімний фільтр. Середня вартість становить 55 тис. рублів.
 • Panasonic EH-NE31. Прилад швидко і безпроблемно висушує волосся. У нього компактні розміри, 6 швидкісних режимів, є іонізація, сушка розділовими потоками. Ціна – 2400 рублів.
 • Polaris PHD 2077i. Крім яскравого дизайну фен має невисоку ціну. Прилад має гарний функціонал і якісну збірку. Виріб компактне і мало важить. У ньому є захист від перегріву, 3 режими температури, 2 ступені перемикання потужності. Вартість – 13 тис. рублів.
 • Rowenta CV5351D0. Прилад має високу потужність і дбайливо ставиться до волосся. Кілька режимів, включаючи щадний, допомагає якісно висушити і укласти неслухняні пасма. Є іонізація, режим холодного повітря, 3 режими температури. Вартість – 26 тис. рублів.
 • Таким чином, вибирати фен треба за кількома показниками. Потужність є однією з важливих характеристик. Слід вибрати якісний пристрій, і тоді вона прослужить багато років.

  Популярі новини
  Загрузка...