Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників

374 0 Новини високих технологій

Для нормального функціонування різних електричних приладів при значних перепадах напруги використовують стабілізатори. Природно, найбільш затребувані такі пристосування у власників приватних будинків або котеджів, розташованих у сільській місцевості. Власників квартир в мегаполісах ця проблема стосується набагато рідше (хоча і вони найчастіше застосовують такі вироби, щоб бути впевненими у стабільності величини напруги і продовження строку «життя» дорогих побутових приладів). У нашій статті ми розповімо про різновиди таких пристосувань, а також наведемо рейтинги стабілізаторів напруги, складені окремо для найбільш затребуваних потужностних груп.


Призначення і принцип роботи

При значних коливаннях напруги одні побутові прилади можуть «відмовитися» працювати в такі моменти, а для інших це може послужити причиною передчасного виходу з ладу назавжди. Щоб уникнути подібного, необхідно встановити стабілізатор. Надходить на вхід такого пристрою напруга може змінюватися в досить широкому діапазоні. Вбудована електроніка буде автоматично підтримувати на виході стандартні 220 В. В залежності від потужності, через пристрій можна підключити певну групу найбільш чутливих приладів або весь будинок (офіс, квартиру, магазин або невелике підприємство) повністю.

Різновиди

Стабілізатори мережевої напруги на сьогоднішній день представлені п'ятьма основними різновидами:
 • Релейними (або східчастими). Для підтримки вихідної напруги в заданому діапазоні застосовують спеціальний трансформатор, обмотки якого комутуються (в залежності від змін параметрів електромережі) за допомогою реле в автоматичному режимі. Регулювання напруги може підтримуватися тільки в дискретному режимі (тобто «сходами»).
 • Електронними (тиристорними або симисторными). Принцип роботи аналогічний релейних стабілізаторів. Різниця полягає в тому, що для комутації обмоток трансформатора використовують потужні напівпровідникові елементи.
 • Електромеханічними (або сервоприводными). При зміні вхідної напруги сигнал з модуля керування надходить на спеціальний мотор, який переміщує токос'емноє щітку з зачищеній обмотці трансформатора. Цим досягається плавність регулювання і висока точність стабілізації.
 • Гібридними, що використовують для стабілізації напруги одночасно обидва принципи: електромеханічний і релейний.
 • Інверторними. У таких пристроях відбувається подвійне перетворення напруги: спочатку змінного в постійну, а потім навпаки. На сьогоднішній день це найбільш ефективні прилади для стабілізації напруги, однак і найдорожчі.
 • Технічні характеристики

  Стабілізатори мережевої напруги характеризуються:


 • діапазоном вхідних напруг: 140-260 (у простих релейних моделей) до 90-310 (у інверторних стабілізаторів);
 • потужністю навантаження (тобто сумарною номінальною потужністю одночасно підключаються приладів): від 250 до 30000 Вт.
 • Для інформації! Найбільш затребуваними у споживачів є вироби потужністю 5000 Вт, тому їм буде приділено основну увагу в наведених нижче рейтингах стабілізаторів напруги. Вони відрізняються:
 • точність стабілізації вихідної напруги: ±8 ±2 %;
 • ККД: від 95 до 98 %;
 • клас захисту корпусу від зовнішніх впливів: IP20 або IP21;
 • системою охолодження: природною або примусовою (за допомогою вбудованого вентилятора);
 • діапазоном робочих температур навколишнього повітря: від 0 до +40 °С (у топових моделей від -25 °С до +45 °С);
 • допустимою для нормальної експлуатації відносною вологістю повітря: як правило, не більше 80 % (у виробів верхнього цінового діапазону - до 90 %);
 • габаритними розмірами;
 • масою.
 • Виробники

  Найбільш відомі виробники, чиї вироби регулярно займають верхні рядки рейтингів стабілізаторів напруги для будинку:
 • російські: Iek, Elitech, Rucelf, "Ресанта", "Енерготех", "Енергія", "Ударник", "Калібр", Teplocom, TDM, Wester і "Штиль";
 • італійські: Quattro Elementi і Ortea;
 • китайські: Uniel, Vinon і Suntek;
 • південнокорейський Daewoo.
 • Популярні релейні стабілізатори потужністю 5000 Вт

  Всі три релейні моделі, що потрапили в рейтинг стабілізаторів напруги 5 кВт, володіють однаковою точністю рівня підтримки вихідної напруги – ±8 %. Допустимі за Гостом відхилення від стандартного значення складають 220 В ±10 %. Тому навіть ці цілком бюджетні пристосування зможуть забезпечити гідне вирівнювання мережевого напруги, яке часом змінюється в значних межах. На першу сходинку користувачі поставили Quattro Elementi Stabilia 5000 вартістю 6500-6800 рублів. Діапазон вхідних напруг цілком стандартний для пристроїв цього типу і становить 140-270 Ст. Причому 100 % віддача заявленої потужності забезпечується тільки при 190-270 Ст. При зменшенні вхідної напруги від 190 до 140 потужність поступово знижується до 40 %.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників
  Друге місце в рейтингу стабілізаторів напруги займає Elitech АСН 5000РН (6100-6500 рублів). Відмінною особливістю моделі є досить широкий діапазон вхідних напруг – 100-260 Ст. Природно, російський виробник не розповідає про те, які «ноу-хау» були використані для досягнення такого гарного показника. Замикає трійку лідерів "Ресанта АСН-5000 Н/1-Ц" (6200-6700 рублів). Апарат з настінним кріпленням розрахований на цілодобову роботу. Автоматичний вбудований вентилятор запобігає перегріву трансформатора. Величини вхідного і вихідного напруг відображаються на цифровому екрані.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників

  Релейні моделі потужністю 10000 Вт

  Серед релейних моделей потужністю 10 кВт рейтинг стабілізаторів напруги для будинку очолює Rucelf SRW II-12000-L вартістю 15700-16100 рублів. Російському виробникові вдалося домогтися просто феноменальною для цього різновиду приладів точності стабілізації – ±35 %.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників
  Китайський стабілізатор Vinon FDR-10000 вартістю 12600-13500 рублів впевнено закріпився на другому місці. У «середнячка» найвищий порівняно з конкурентами ККД – 98 %. Південнокорейську модель Daewoo DW-TM10 користувачі (про що однозначно свідчать їх відгуки) поставили на третє місце тільки з-за прихильності до бренду і, природно, очікуваної надійності і довговічності. Ціна досить висока і на сьогоднішній день становить 18000-18500 рублів. На багатофункціональний дисплей виводяться не тільки значення вхідного і вихідного напруг, але і рівень навантаження і індикація спрацьовування захисту.

  Топ-3 тиристорних стабілізаторів потужністю 5000 Вт

  Серед тиристорних пристроїв потужністю 5000 Вт рейтинг стабілізаторів напруги для будинку очолює "Енергія 5000 Classic" з 12-ма ступенями регулювання і ступенем точності ±5 %. Вартість на сьогоднішній день становить 22500-23500 рублів. Діапазон вхідних напруг - від 125 до 254 Ст. "Енерготех Norma 5000" вартістю 18700-19100 рублів впевнено займає другу сходинку. Маючи більш скромними 9-ю ступнями авторегулювання і точністю ±7 %, ця модель має більш широкий діапазон вхідних напруг – 121-259 В. До того ж в апараті передбачена подвійний захист від короткого замикання. Трирічна гарантія говорить про якість збірки і надійності пристрою.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників
  На третю «сходинку п'єдесталу» користувачі поставили Teplocom Skat STM-5000 з оригінальним круглим корпусом у вигляді «вежі» вартістю 19800-20500 рублів. Ступінь точності стабілізації така ж, як у лідера, – ±5 %, а ось ступенів регулювання всього 7 (при достатньо широкому діапазоні вхідних напруг – 125-290 В).
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників
  У рейтинг стабілізаторів напруги 10 кВт (з тиристорної комутацією обмоток) входять вироби від тих самих російських виробників: "Енергія", "Енерготех", Teplocom. Природно, більш потужні моделі коштують дорожче. Наприклад, Teplocom Skat STM-10000 буде коштувати вже 31000-32000 рублів, "Енерготех Norma Exclusive" – 34000-34500 рублів.

  Електромеханічні стабілізатори потужністю 5000 Вт

  Рейтинг стабілізаторів напруги 220 В серед моделей електромеханічних очолює Sunter СНЭТ-5000-ЕМ вартістю 12900-13500 рублів. Для пристроїв з таким принципом дії діапазон вхідної робочої напруги один з кращих: 120-285 Ст. Технологічною особливістю конструкції є те, що рухома щітка сервоприводу перекриває одночасно два витка обмотки трансформатора, що виключає ймовірність розриву електричного кола на виході стабілізатора і перешкоджає небажаному іскроутворення. Корпус виконаний в універсальному підлоговому/настінному варіанті. На це виріб виробник надає трирічну гарантію. Впевнене друге місце (особливо по співвідношенню ціна/якість) займає "Ресанта АСН-5000/1-ЕМ" вартістю 10000-10500 рублів. Поступаючись лідеру за діапазоном вхідних напруг (140-260 В), «середнячок» перевершує його за точністю стабілізації ±2 % (у Sunter – ±3 %). Замикає трійку рейтингу стабілізаторів напруги Rucelf SDW II-6000-L вартістю 12300-13000 рублів. Модель оснащена широким рідкокристалічним дисплеєм, що відображає параметри мережі та режимів роботи самого пристрою. Точність стабілізації трохи нижче, ніж у двох вищеописаних моделей, і становить ±3 %. Корпус виробу розрахований на настільну або настінну експлуатацію.

  Електромеханічні стабілізатори від Ortea

  При створенні електромеханічних стабілізаторів напруги відомий італійський виробник Ortea використовував передові технології. В системі автоматичного управління застосовані мікропроцесори останнього покоління. Швидкість відстеження змін вхідної напруги просто феноменальна – 2000 раз/сек. Це дозволяє забезпечувати швидке, точне і плавне регулювання вихідної напруги з точністю від 05 до 3 %. При створенні трансформаторів використовують унікальний метод вакуумного просочення, що в комплексі з застосованими морозостійкими компонентами забезпечує безперебійну роботу пристрою навіть при температурі -25 °С. Діапазон вхідної напруги, при якому забезпечується стабілізація 141-266 Ст. захист надійно вберігає всі підключені побутові прилади навіть від пікових кидків напруги в електромережі. Чому ж вироби від Ortea не потрапили в рейтинг кращих стабілізаторів напруги? Та тому, що ціна на такі пристрої перевищує аналоги в 4-5 разів. Так 5000-ватний Ortea Atlas 5-10/20 на сьогоднішній день варто 45800-51000 рублів. Більш потужна (7000 Вт) модель Atlas 7-10/20 обійдеться вже в 56000-57000 рублів. Таку техніку з упевненістю можна порекомендувати тільки любителям пристроїв преміум-класу.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників

  Гібридні пристрої від російського виробника «Енергія»

  Серед виробів з гібридним принципом роботи провідні місця в рейтингах стабілізаторів напруги для дачі, дому, квартири або офісу регулярно займають пристрої відомого російського виробника «Енергія». Це обумовлено високими технічними характеристиками:
 • широким діапазоном вхідних напруг: від 105 до 280 В;
 • високою швидкістю реакції на зміни параметрів електромережі: не більше 10 мс;
 • можливістю вибору точності стабілізації: від ±3 % до ±5 %;
 • високим ККД: 98 %;
 • посиленою конструкцією щіткового вузла сервоприводу.
 • Лінійка випускаються «Енергією» гібридних стабілізаторів досить широка. Для інформації вказуємо ціни на найбільш популярні моделі: Hybrid 5000 (14200-14500 рублів), Hybrid 8000 (18400-18800 рублів), Hybrid 10000 (21900-22300 рублів). Цифровий індекс в назві пристрою відповідає максимальній потужності.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників

  Інверторні стабілізатори від «Штилю»

  Серед інверторних пристроїв безперечними лідерами в рейтингах кращих стабілізаторів напруги для будинку були і залишаються вироби російського виробника «Штиль». Унікальні технічні рішення подвійного перетворення напруги без застосування трансформаторів і використання сучасної елементної бази (наприклад, IGBT-транзисторів) дозволили розробникам досягти воістину вражаючих технічних показників:
 • найширшого на сьогоднішній день діапазону вхідної напруги: від 90 до 310;
 • миттєвої реакції на зміни вхідних параметрів (0 мс);
 • високої точності стабілізації вихідної напруги – не менше ±2 %;
 • збереження живлення навантаження при короткостроковому (до 200 мс) відключення мережі.
 • Все що випускаються вироби обладнані системами електронного захисту (як самого стабілізатора, так і підключених до нього пристроїв) від короткого замикання і перевантаження. До того ж при подвійному перетворенні здійснюється ефективна фільтрація від високочастотних перешкод первинної електромережі (що буває досить важливим для власників Hi-Fi і Hi-End аудіоапаратури). Компанія пропонує лінійку стабілізаторів потужністю від 350 до 20000 Вт. Ціна на найпопулярніші моделі: IS1000 (1000 Вт) – 11000 рублів; IS3500 (3500 Вт) – 22600-23000 рублів; IS1110RT (6000 Вт) – 38300-39000 рублів; IS1110RT (10000 Вт) – 57200-58000 рублів.
  Рейтинг стабілізаторів напруги: які бувають стабілізатори напруги, поради щодо вибору та відгуки про виробників
  На всі вироби компанія надає дворічну гарантію.

  На що звернути увагу при виборі

  Ознайомившись з представленими вище рейтингами стабілізаторів напруги 220 В для дому, ви вже маєте загальне уявлення про деяких моделях і їх характеристиках. Тепер поговоримо про те, на що звернути увагу при виборі:
 • Перш за все, визначаємо, чи існують проблеми з електрикою чи ні. Для цього обзаводимся найпростішим мультиметром і регулярно вимірюємо напругу мережі (в будинку або квартирі) протягом хоча б одного тижня (щодня вранці і ввечері, коли енергоспоживання максимально). Показання обов'язково записуємо. Обчисливши мінімальне і максимальне значення, визначаємо діапазон вхідних напруг, в якому повинен буде працювати стабілізатор.
 • Потім визначаємо потужність навантаження. Для приватного будинку або квартири (якщо хочемо живити всі споживачі електроенергії через стабілізатор) все гранично просто. Дивимося, на який максимальний струм розрахований вхідний «автомат». Множимо це значення на 220 В, додаємо до отриманого значення 20-30 % (рекомендації від «електричних» гуру) і отримуємо необхідну потужність. Якщо хочемо заощадити, то робимо точний розрахунок, підсумувавши потужності всіх наявних в будинку приладів.
 • Далі вибираємо тип стабілізатора. Якщо у вас відбуваються регулярні перепади напруги (причому в обидві сторони: і підвищення, і зниження), то краще вибрати релейний, електронний або гібридний стабілізатор. Якщо мережа «просідає» (зазвичай у вечірній період), а різких стрибків не спостерігається, то розумніше придбати електромеханічне пристрій. Для прихильників отримання найвищих показників стабілізації рекомендуємо інверторні пристосування.
 • На закінчення

  Остаточний вибір конкретної моделі, природно, багато в чому буде залежати від ваших особистих переваг і фінансових можливостей. У будь-якому випадку, якщо є проблеми з перепадами напруги, то незалежно від того, стабілізатор якого типу ви придбали, всі електричні прилади тільки скажуть вам спасибі. Та й ви самі відчуєте, що лампочки світять яскраво, дриль свердлить з потрібними оборотами, а морозить холодильник з необхідною температурою.

  Популярі новини
  Загрузка...