Як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту"

291 0 Новини високих технологій

У часи Карла Бенца - людини, який показав світові перший прототип сучасного автомобіля, пристрій машин було досить простим. Двигун, трансмісія, кузов, гальма, рульове управління - ось, всі нехитрі складові, які залишилися без зміни і в наш час. Про безпеку, комфорт, доступності автомобілів в ті часи ще не було мови. Але сучасний автомобіль - це складний технічний пристрій. Сучасні електронні системи "організму" стежать практично за всіма параметрами і фіксують найменші відхилення в їх роботі. Участь у цьому водія зводиться до спостереження за приладами і, в разі якого-небудь відхилення, звернення в автосервіс. Приладом, який стежить за параметрами автомобіля, є автомобільний комп'ютер. Про те, що це таке, для чого він служить, і як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту", піде мова в цій статті.


Для чого служить бортовий комп'ютер

Або маршрутний бортовий комп'ютер призначений для обчислення параметрів руху транспортного засобу. Це можуть бути не тільки автомобілі, але і велосипеди, мопеди, мотоцикли. Сучасні бортові комп'ютери - це багатофункціональні прилади, вони можуть не тільки вимірювати швидкість пересування, але і володіють такими опціями, як включення передніх ходових вогнів при рушанні з місця, спрацьовування двірників при наявності датчика дощу, обчислення витрати палива, час у дорозі та багато іншого.
Як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту"
Альтернативний бортовий комп'ютер на "Грант" може доповнювати основний, в якому урізані більшість опцій. Значна частина маршрутних комп'ютерів підключається безпосередньо до контролера автомобіля, але може бути і зі своїм джерелом живлення. Такі комп'ютери визначають параметри завдяки вбудованому датчику GPS, можуть встановлюватися навіть на велосипеди та скутери.


Навіщо встановлювати бортовий комп'ютер

Здавалося б, всі сучасні автомобілі обладнані штатними комп'ютерами. Навіть у такий автомобіль, як "Лада Гранта" бортовий комп'ютер ставиться заводом-виробником. Але, що ми маємо насправді? Далеко не у всіх комплектаціях маршрутні комп'ютери відображають необхідні параметри. В комплектації "норма" або "стандарт" опції БК дуже урізані. У кращому випадку вони показують рівень палива, час, витрата бензину і відстань, яку можна подолати на його рештках. Такі комп'ютери не показують навіть температуру охолоджуючої рідини, що дуже важливо для водія. Ось, саме з цієї причини і встановлюють бортовий комп'ютер на "Гранту" як альтернатива штатним.
Як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту"

Види альтернативних бортових комп'ютерів

Бортові комп'ютери від різних виробників значно відрізняються один від одного як за ціною, так і за якістю. Деякі виробники випускають БК, спеціально заточені під потрібний бренд. Такі маршрутні комп'ютери ставляться тільки на певні моделі автомобілів і до інших не підходять. У нашому випадку - це бортовий комп'ютер штат "Гранта х1". Ці комп'ютери можуть підходити і для "Пріори", і для "Лади-Калини", але поставити їх на інші моделі, а тим більше на іномарки - неможливо.
Як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту"
Є виробники, які випускають БК, що підходять виключно для усіх автомобілів. Ці маршрутні комп'ютери теж можуть замінити штатний БК, відрізняються лише способом кріплення, функціональністю і ціною. Кріпитися такі БК можуть на торпедо, на лобове скло або в штатні місця магнітол. Штат X1 - бортовий комп'ютер на "Грант" встановлюється замість заглушок на панелі приладів, він схожий на звичайну кнопку.

Установка БК на "Гранту"

Перш ніж зайнятися установкою БК на "Гранту", потрібно визначитися з вибором цього девайса, виходячи з ваших потреб. Знайте, що чим дешевше бортовий комп'ютер для "Лади-Гранти", тим менше його функціональність. Однак і недорогі моделі можуть мати функції, які недоступні звичайним штатним БК. Наприклад, підігрів свічок в зимовий час або регульоване включення вентилятора системи охолодження. Вибір таких моделей досить широкий, і все залежить від потреб покупця.
Як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту"
На "Грант" бортовий комп'ютер можна встановити як в штатне місце, так і в альтернативне на панелі приладів. БК типу "ШТАТ" кріпляться замість заглушок кнопок на лицьовій стороні торпеди. Є маршрутні комп'ютери, які можуть встановлюватися в тунель підлоги, на панель приладів замість магнітоли, кріпиться на лобове скло, навіть повністю замінювати панель приладів. Щоб встановити такий маршрутний комп'ютер, достатньо закріпити його згідно інструкції і підключити до роз'єму на контролері автомобіля. У "Лади-Гранти" цей роз'єм знаходиться перед пасажирським сидінням в лівому кутку.

Висновок

У цій статті було порушено питання, як встановити бортовий комп'ютер на "Гранту". Як виявилося, це зовсім не складна операція, і під силу будь-якому автолюбителю незалежно від його досвіду. Досить вибрати БК, що задовольняє автолюбителя по параметрах і ціні. Будь-який сучасний маршрутний комп'ютер укомплектований докладною інструкцією по його установці. Потрібно лише виконувати дії, прописані в ній, і не винаходити нічого зайвого.

Популярі новини
Загрузка...