Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження

301 0 Новини високих технологій

Платформа Android завжди відрізнялася ненажерливістю. Заряд акумуляторної батареї в добрій половині мобільних гаджетів тане прямо на очах навіть в змішаному режимі використання, не кажучи вже про іграх і при перегляді відео у високому дозволі. Багато виробників смартфонів намагаються компенсувати цей недолік збільшенням ємності елемента живлення. Але це палиця про два кінці. З одного боку, так, час автономної роботи значно збільшується. Але з іншого, габарити гаджета і його вага також ростуть, що не найкращим чином позначається на ергономіці і зовнішньому вигляді пристрою. У зв'язку з цим багато володарі мобільних девайсів задаються цілком закономірним питанням: «Як продовжити заряд батареї на Android-смартфоні або планшеті?». Для вирішення цієї проблеми можна взяти на озброєння як апаратні, так і програмні методи, а іноді доводиться використовувати і ті і інші.


Отже, спробуємо розібратися, як довше зберегти заряд батареї на «Андроїд» і зробити це максимально безболісно як для самого гаджету, так і для його господаря. Розглянемо найбільш ефективні інструменти для реалізації даного підприємства. Для початку розповімо про штатні можливості платформи, а потім розберемо сторонні додатки для економії заряду батареї на «Андроїд».

Налаштування яскравості

Це самий простий спосіб, що дозволяє добре заощадити заряд батареї на «Андроїд». Даний метод не підійде тим, хто левову частку часу проводить під сонцем, тому що в цьому випадку яскравість з контрастністю викручуються на максимум.
Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
Оптимальним варіантом буде вибір автоматичного підстроювання, особливо якщо мова йде про гаджетах середньоцінового і преміального сегмента. Там вона реалізована більш толково і працює, як треба. Щоб продовжити заряд батареї на «Андроїд» цим способом, достатньо перейти в налаштування, вибрати розділ «Яскравість» і тапнути на маячке «Автоматична корекція рівня яскравості».


Якщо ж мова йде про бюджетні гаджетах або роботі з телефоном виключно у приміщенні, то краще скинути цей параметр на мінімальне значення, відключивши автоматичну підгонку, де дані на екрані будуть залишатися більш або менш чіткими. У цьому випадку ви точно зберегти заряд батареї на «Андроїд».

Відключення екрану

Досить часто екран гаджета працює даремно. Тобто ми подивилися час, подзвонили або відправили СМС, після чого екран продовжує працювати і тільки через деякий час йде в сплячий режим. За замовчуванням це одна хвилина, що явно забагато.
Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
Для економії батареї на «Андроїд» набагато практичніше виставити маячок на 15 або в крайньому випадку 30 секунд. Цей параметр жодним чином не впливає на мультимедійні додатки, тому як вони забороняють йти смартфону в сплячий режим. Так що можна не хвилюватися, під час перегляду фільмів або ігор, вам не доведеться будити» свій гаджет.

Wi-Fi

Від версії до версії розробники платформи вдосконалювали роботу з бездротовими протоколами. Це дало досить непогані результати, і тепер починаючи з четвертого покоління ОС для економії батареї на «Андроїд» досить включити оптимізацію цього процесу.
Даний пункт можна знайти у розділі додаткові настройки бездротової мережі. Як правило, пункт так і називається – «Оптимізація Wi-Fi». Опція дозволяє істотно продовжити заряд батареї на «Андроїд», особливо якщо мова йде про скачуванні об'ємних файлів сплячому режимі.

Синхронізація акаунтів

Практично всі соціальні програми, а також хмарні сховища після установки включають синхронізацію. Для економії заряду батареї на Android не зайвим буде вивчити всі встановлені програми і визначити, яким необхідно автоматичне оновлення, а яким ні. Мабуть, єдине додаток, яким дійсно потрібна постійна синхронізація, – це місцевий поштовий клієнт, а все решта можна оновити і вручну.

Повідомлення

Приблизно так само, як і у випадку з синхронізацією, працюють і повідомлення. Тобто споживають трафік, щоб оповістити вас про якомусь важливому, з точки зору розробника, подію. Все це, знову-таки, витрачає енергію батареї. Насправді добра половина подібних повідомлень – даремний спам, який можна і потрібно відключати. Це також дозволить продовжити заряд батареї на «Андроїд» і заощадити трафік, хай і небагато.

Вібросигнал

Використання вібрації, безумовно, зручно в деяких випадках, особливо під час набору текстової інформації. Вібросигнал також буває корисний, якщо виникає необхідність заглушити основний звуковий сигнал.
Вібрація – це результат дій невеликого моторчика, а не його роботу витрачається енергія, причому у деяких моделей вельми істотна. Для того щоб продовжити заряд батареї на «Андроїд», явно зайвим буде відключити вібросигнали. Звичайний поліфонічний дзвінок, нехай навіть у найвищому бітрейті, витрачає значно менше енергії, ніж активація вибромоторчика.

Віджети

Багатофункціональний робочий стіл – це, звичайно, добре, але кожен віджет в активному стані споживає енергоресурси. Обсяг останніх залежить від програми, до якого він прив'язаний, але якщо їх динамічних іконок дуже багато, то елемент живлення буде розряджатися досить швидко.
Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
Тут необхідно ретельно проаналізувати наявні віджети і позначити для себе тільки найнеобхідніший набір, без якого обійтися не вийде. Приміром, за погодою можна звернутися вручну в місцевий браузер, так само як і за новинками кіно або музику.

Живі шпалери

Річ це досить спірна. Так, живі шпалери додають вашого робочого столу краси, естетики, з телефоном приємно працювати. Але постійна опрацювання живих шпалер процесором витрачає ресурси акумуляторної батареї. Особливо якщо мова йде про якихось складних і тривалих флеш-переходах. Крім того, якщо у вас в руках мобільний гаджет з бюджетного сегменту, то це може відбитися на швидкості роботи пристрою і його стабільності. І тут краще поставити звичайні статичні шпалери.

Непотрібні додатки

Якщо ви не виконуєте якісь програми, або утиліти, то це зовсім не означає, що вони не працюють. Так, системні ресурси вони практично не використовують, але деякі програми паралельно активують свої служби.

А ось вони-то якраз періодично синхронізацію з серверами, відправляють запити і займаються іншою, невидимою для користувача діяльністю, яка споживає енергоресурси мобільного гаджета. Щоб не копатися в цих службах і не вистежувати активні, найпростіше видалити невикористовуване програму цілком, а при необхідності встановити його знову.

Правильна зарядка

На перших смартфонах з платформою Android використовувалися нікелеві елементи живлення. Подібні акумулятори мали так званий ефект пам'яті. Тобто під час підзарядки гаджета індикатор потрібно було обов'язково наганяти до 100%, так само як і розряджати батарею до повного нуля. В іншому випадку акумулятор досить швидко виходив з ладу – втрачав заряд.
Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
Сьогоднішні технології зробили крок далеко вперед, і необхідність такої ретельності пропала. Але по старій пам'яті деякі користувачі все ще йдуть вищевикладеним рекомендаціям. У більшості сучасних смартфонів використовуються літій-іонні елементи живлення. Виробники таких акумуляторів рекомендують, навпаки, не допускати повного виснаження батареї, а регулярно заряджати її.
В інструкції з експлуатації до літій-іонним елементів живлення сказано, що оптимальним варіантом буде заряд в межах 40-80%. У профілактичних цілях припустимо повне виснаження батареї і подальше наповнення до 100%. Це дозволяє відкалібрувати пристрій, але подібна процедура потрібна не частіше одного разу на місяць. Також варто зауважити, що сучасні літій-іонні акумуляторні батареї погано переносять високі температури. Крім того, постійне підключення до мережі не самим кращим чином позначається на експлуатаційних характеристиках елемента живлення. Так що не варто кидати ваш девайс під прямими сонячними променями або поряд з обігрівачем і залишати підключеним на всю ніч. Все це згодом вплине на час автономної роботи.

Сторонні додатки

Далі розглянемо найбільш популярні, так само як і ефективні програми для економії заряду батареї для андроїд-пристроїв. Весь цей софт можна скачати на «Гугл Плее», так що проблем з тестуванням виникнути не повинно.

DU Battery Saver

Це безкоштовна програма для заряду батареї на «Андроїд» та управління енергозбереженням. Утиліта має простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс плюс грамотну україномовну локалізацію. Так що з освоєнням ніяких проблем, як правило, не виникає.
Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
Розробник обіцяє збільшити заряд батареї на «Андроїд» аж до 50 %. Цифра дещо завищена, але реальна користь від програми все ж є. Тут є кілька автоматичних режимів для оптимізації роботи вашого гаджета, а також можливість більш тонкої ручної настройки. Основні можливості програми:
 • кілька повноцінних сценаріїв для оптимізації витрати батареї;
 • охолодження основних елементів гаджета;
 • вбудований антивірус;
 • оптимізація елемента живлення під час зарядки.
 • Battery Doctor

  Це досить популярна утиліта від відомого розробника android-додатків Clean Master. Софт розповсюджується за безкоштовною ліцензією і не містить реклами. Весь інтерфейс утиліти зведений практично до однієї кнопки. Перед натисненням необхідно один раз вибрати оптимальний для вашого гаджета режим, після чого запускати активувати роботу додатка одним тапом.
  Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
  Програма має зручний і практично не витрачає системні ресурси віджет, по натисканні на який відкривається основний інтерфейс. Також варто зауважити, що в «Гугл Плее» додаток має масу схвальних відгуків від користувачів і більше 300 млн установок. Основні переваги утиліти:
 • оптимізація витрат акумуляторної батареї в одне торкання;
 • зручний та «легкий» віджет;
 • контроль і аналіз енергоємних програм на вашому гаджет;
 • ретельне відстеження процесу зарядки.
 • Батарея HD – Battery

  Програма спрямована на оптимізацію витрат ресурсів елемента живлення. Воно бере на контроль всі програми, так чи інакше разряжающие батарею, після чого відключає непотрібні додатки і сторонні служби.
  Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
  Крім того, утиліта може похвалитися симпатичним, інтуїтивно зрозумілим і в той же час зручним інтерфейсом. Заблукати в ньому нереально, а весь основний інструментарій розташований в головному вікні. В меню можна знайти кілька базових енергозберігаючих пресетів для різних сценаріїв. Також варто відзначити наявність інформативних повідомлень, які будуть тримати вас в курсі залишку заряду батареї. Сам додаток, незважаючи на пристойний вагу, практично не споживає системних ресурсів. Програма дозволяє дізнатися скільки часу акумулятору залишилося при використанні:
 • фотозйомки;
 • музики;
 • запису відео;
 • веб-серфінгу;
 • розмов;
 • ігор;
 • GPS-навігації;
 • режиму очікування.
 • «Аваст. Економія заряду батареї»

  Близько року тому розробник популярних антивірусних продуктів представив на ринку неспецифічний для свого сегменту продукт, спрямований на оптимізацію енерговитрат акумуляторної батареї. Так само як і у вищеописаних випадках, додаток відключає зайві та невикористовувані процеси в системі, знижуючи тим самим енергоспоживання пристрою.
  Як продовжити заряд батареї на "Андроїд": способи збільшити час роботи і оптимізувати енергозбереження
  Причому робить це не абияк, а з повним знанням справи. До того ж, багатий досвід впровадження в системну оболонку дає про себе знати. Під час роботи утиліти якісь збої платформи через втручання «Аваст» зведені до мінімуму. Розробник заявляє про 20-відсоткову надбавку до автономності гаджета. На відміну від вищезазначеного DU Battery Saver, це реальна цифра, що дуже непогано для софта такого плану. До того ж сама програма не навантажує систему і практично ніяк не позначається на роботі платформи. Це особливо важливо для слабких смартфонів бюджетного сегмента. Інтерфейс програми досить простий, з нею розбереться будь новачок. Всі основні інструменти розташовані на головному екрані, тому блукати по гілках меню не доведеться без гострої на те необхідності. Базова версія продукту поширюється абсолютно безкоштовно, але користувачі у своїх відгуках частенько скаржаться на велику кількість реклами, особливо після останніх оновлень. Вона пропадає, якщо розщедритися на просунуту Pro-версію або ж після установки AdBlock або AdGuard. Правда, останні самі неслабо споживають енергію. Тим не менш програма дуже затребувана і відмінно зарекомендувала себе як хороший інструмент для енергозбереження. Переваги програми:
 • моніторинг енергоємних програм і служб;
 • дуже точний розрахунок залишкового часу автономної роботи;
 • велика кількість пресетів для різних сценаріїв використання;
 • можливість тонкої ручної налаштування програми;
 • просунутий режим «Смарт» для максимального енергозбереження;
 • тлумачні рекомендації майстра-помічника по налаштуванню програми;
 • приємний оку дизайн і простий інтерфейс.
 • Популярі новини
  Загрузка...