Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу

482 0 Новини високих технологій

Кондиціонер — це пристрій, який призначений для створення комфортних умов проживання в будинку. Для своєї роботи він використовує дуже шкідливу рідину, звану холодоагентом. Якщо при монтажі і експлуатації пристрою не виконуються правила установки кондиціонера, це може викликати витік фреону, коротке замикання або навіть пожежа. Тому перед тим як встановлювати, рекомендується проконсультуватися з фахівцями. Тим не менше для досвідчених домашніх майстрів існує кілька рекомендацій, які допоможуть виконати монтаж своїми руками, що дозволить заощадити на вартість установки кондиціонера від 2000 до 4000 грн. на оплату роботи професіонала.

Принципи хорошого монтажу

Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
Щоб гарантувати правильне функціонування кондиціонера, потрібно до його встановлення вибрати модель, адаптовану до конструкції будинку, площі, кількості кімнат і т. д. Критерії вибору кондиціонування повітря:


 • Потужність, яка повинна бути вивчена у відповідності з охолоджуваною поверхнею або об'ємом приміщень.
 • Рівень звуку пристрою, який може бути більш або менш гучним.
 • Дизайн кондиціонера - важливий критерій вибору.
 • Імператив для спліт-систем, що працюють на охолодження та обігрів.
 • Необхідно правильно визначити тепловий баланс будинку для забезпечення якісного опалення і підбору найбільш підходящої системи кондиціонування повітря.
 • Конструктивні особливості будівлі, їх ретельне вивчення обов'язково перед виконанням монтажу і встановлення кондиціонерів.
 • Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Для ідеального розташування необхідно зовнішній і внутрішній блоки машини встановити як можна ближче один до одного, щоб не потрібно було купувати додатково сполучну трубу. Енергетично, чим менше відстань між цими двома одиницями, тим менше втрат тепла.


  Монтаж і установка кондиціонерів повинні забезпечити найкращу його роботу.
 • Зовнішній блок найкраще зафіксувати на нульовій позначці.
 • Галасливий агрегат, встановлений на стіні, може викликати неприємні вібрації.
 • Уникати прямого впливу повітря, який може вплинути на ефективність кондиціювання.
 • При необхідності встановити захищає зовнішній блок від сонця, дощу і протягів, а краще використовувати переваги ділянки, де встановити кондиціонер буде дешевше.
 • Внутрішній блок розмістити на відкритій площі, щоб забезпечити найкращий повітрообмін.
 • Для збереження здоров'я проживаючих подача повітря не повинна бути прямо спрямованої на людей.
 • Дотримуватися правила установки внутрішнього блоку кондиціонера, а також рекомендації виробника та постачальника щодо відстані навколо внутрішнього блоку. У будь-якому випадку тримати його треба подалі від джерел тепла, опалювальних приладів або вікон.
 • Вплив зовнішньої конструкції будинку

  Якщо користувач живе в квартирі з невеликим балконом або має спільну стіну з іншими власниками, місце установки вибирають таким, щоб не порушити права сусідів. Правила установки кондиціонера вимагають виконання умов шумозахисту і, якщо система встановлюється в декількох метрах від вікон або дверей сусіда, користувач повинен перевірити її на звукове забруднення, щоб відповідати місцевим правилам захисту. Ймовірно, буде потрібно схвалення сусідів, перш ніж встановлювати агрегат.
  Власнику стоїть окремо варто пам'ятати, що установка кондиціонера не повинна зменшувати рівень вогнестійкості будь стіни або впливати на структурну цілісність будинку. Є багато інших факторів, які можуть вплинути на встановлення нової системи кондиціонування повітря і встановлювати обмеження, їх треба знати, перед тим як встановити кондиціонер в квартирі. В ідеалі зовнішній блок повинен бути встановлений там, де є багато вільного місця з обох сторін, щоб забезпечити повітряний потік і доступ для обслуговування. Якщо обрана спліт-система або система з декількома відводами, зовнішній блок повинен бути встановлений на твердій основі — прикріплений до стіни або до бетонної плити.

  Розташування зовнішнього блоку

  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Воно залежить від різних факторів. Варто встановлювати агрегат так, щоб відстань від внутрішнього блоку було як можна коротше. Кронштейн для зовнішнього блоку кондиціонера має несучу конструкцію L-типу, прикріплену до зовнішньої стіни будівлі. І також можна розмістити агрегат на несучої конструкції даху будівлі або на бетонній стяжці, на землі. У разі кондиціонерів з тепловим насосом зовнішній блок повинен бути встановлений приблизно на 30-50 см над землею, щоб забезпечити збір дренажу і конденсату під час розморожування зовнішнього блоку. Крім того, зовнішні блоки повинні встановлюватися в добре вентильованих приміщеннях. Там, де це можливо, повинен бути забезпечений легкий доступ до пристрою для службових цілей. Не рекомендується монтувати агрегат поблизу вікон і входу в будівлю.

  Обладнання і матеріали

  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Для самостійної роботи користувач повинен бути належним чином екіпірований. Деякі запчастини поставляються з комплектом при покупці, але далі здобувати необхідні інструменти, оснастку та нестандартне обладнання доведеться самостійно. Правила установки кондиціонера зобов'язують при монтажі використовувати тільки сертифіковані матеріали.
  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Матеріали, що поставляються з комплектом кондиціонування повітря:
 • Кондиціонер з холодильними з'єднаннями між двома блоками, як правило, на 10 м. Якщо пристрої будуть встановлюватися далі, то потрібно буде замовити сполучну трубу потрібної довжини. Фахівці радять уникати використання сполучених шлангів з декількох шматків, які підвищують ризик витоків.
 • Труба для зливу конденсату, довжина якої зазвичай складає до 30 м. При установці вона повинна мати мінімальний нахил 1 см, якщо такої можливості немає, то обов'язково знадобиться відкачує міні-насос.
 • Гвинти і анкери, які не поставляються з кондиціонером. Перед тим як встановити кондиціонер будинки, їх вибирають згідно з рекомендаціями виробника.
 • Електричні кабелі для підключення до системи захисту у вигляді автоматичних вимикачів.
 • Оздоблювальні матеріали: розчин, фарба, щоб приховати отвори, залишені при установці.
 • Ізоляційні матеріали для труб, щоб забезпечити оптимальну і енергозберігаючу роботу.
 • Інструменти, необхідні для установки.
 • Установка СПЛІТ-систем

  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  В індустрії кондиціонування повітря є одним з найбільш часто використовуваних типів є спліт-кондиціонери. Ці системи складаються з двох окремих частин: зовнішнього блоку і внутрішнього, які з'єднані один з одним за допомогою мідного трубопроводу з утворенням замкнутої схеми. В даний час більшість виробників пропонують спліт-кондиціонери, які можуть працювати в режимі охолодження або обігріву приміщення. Процес нагріву здійснюється тепловим насосом шляхом зміни циклу. Щоб забезпечити розрахунковий режим роботи, необхідно виконати правила установки зовнішнього блоку кондиціонера і правильно вибрати потужність.

  Збірка спліт-кондиціонерів.
 • Вибрати потрібне місце для встановлення внутрішніх і зовнішніх блоків. При виборі місця розташування потрібно забезпечити рівномірний розподіл повітря в приміщенні і зручність користування системою. Не можна допускати надмірних протягів в зоні постійного перебування людей.
 • При встановленні внутрішнього блоку слід враховувати доступ до пристрою з метою очищення фільтрів і дезінфекції випарника.
 • Після правильного вибору місця установки спочатку збирається внутрішній блок.
 • Його монтують на раму, відзначаючи центр положення, вирівнюючи і закріплюючи конструкцію.
 • Потім в стіні робиться отвір діаметром 65 мм так, щоб воно було закрито внутрішнім блоком, через яке буде виконуватися монтаж труб, електричного та конденсатного дренажу.
 • Отвір виконується з невеликим нахилом зовні.
 • Рекомендується встановити захисну втулку в дірі, а з боку зовнішньої стіни — розетку, яка закриває її і збільшує естетику монтажу.
 • Злив конденсату з внутрішнього блоку завжди повинен виконуватися природним способом, якщо це можливо, забезпечуючи ухил труби приблизно на 3 %. Рішення з конденсатним насосом слід розглядати тільки в крайньому випадку. Насос являє собою механічну частину, яка служить для скидання конденсату і збільшує надійність системи кондиціонування.
 • Після установки системи зливу конденсату необхідно перевірити її прохідність, прокачувавши через злив близько 2 літрів води в піддон для крапель.
 • Якщо кондиціонер працює в цілорічному режимі, в дренажній трубі повинен бути встановлений гріючий кабель. Перед тим як повісити внутрішній блок на стійку, встановлену на стіні, необхідно підключити до нього охолоджувальну установку.
 • Під'єднання повинно бути виконано у вигляді шнекового з'єднання, тому необхідно дотримувати особливу обережність, щоб переконатися, що забезпечена міцність і герметичність холодильної системи.
 • На зовнішній поверхні гнізда при затягуванні гвинтових з'єднань потрібно використовувати пасту, яка запобігає самоскручивание гайок.
 • Необхідно ізолювати з'єднання трубопроводів на внутрішньому блоці, що запобігає конденсації вологи на зовнішній поверхні труб і освіта смуг на стіні нижче внутрішнього блоку.
 • Встановлення зовнішнього блоку виконують на опорній конструкції L-типу.
 • Пристрій має бути встановлено на безпечній відстані від стіни, щоб забезпечити вільний потік повітря через конденсатор, його подальше технічне обслуговування і очищення.
 • Тест на герметичність

  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Після виконання правил встановлення кондиціонерів на фасаді будівлі потрібно підключити систему охолодження. При монтажі конструкції необхідно забезпечити герметизацію холодильних ліній, щоб убезпечити від попадання домішок у внутрішній простір трубопроводу, а також встановити масляні пастки, які повертають олія в картер компресора. При монтажі повинні дотримуватися допустимі різниці рівнів і довжин установки, вказані виробником.
  Випробування на герметичність при надлишковому тиску холодильної системи повинно виконуватися з використанням технічного азоту. У випадку систем кондиціонування повітря, що працюють на холодоагент R410A, в режимі нагріву тиск конденсації може досягати близько 37 бар. Тому значення тиску, при якому необхідно перевірити систему, становить 43 бар. Випробування на герметичність дає гарантію працездатності пристрою, а також випробування на розрядження, що виконується вакуумним насосом. Ці випробування особливо важливі для початківців фахівців, у яких немає достатнього досвіду і практики в створенні якісних з'єднань. Під час випробування на надмірний тиск будуть виявлені всі витоки, що буде перешкоджати викиду холодоагенту в атмосферу. Герметичність в найпростішому варіанті перевіряється розчином мила і води, наносять його на болтові з'єднання.

  Заповнення системи вакуумом

  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Після успішного тесту на герметичність потрібно створити вакуум у холодильній системі. Для цієї мети використовується вакуумний насос, який видаляє повітря і знижує тиск у холодильній системі. При зниженому тиску волога з повітря випаровується і установка сушиться. Під час вакуумування велике значення мають її тривалість і зовнішня температура. Чим нижче температура зовнішнього повітря, тим нижче тиск має бути досягнуто при установці, а час при цьому збільшено. У випадку систем з довжиною труб, що не перевищують 10 м, рекомендують тривалість випробувань-не менше 60 хвилин. Метою використання насоса є не лише створення вакууму, як думають деякі користувачі. Існує ще одне не менш важливе зобов'язання - створення умов, щоб встигла випаруватися внутрішня волога. Правильна реалізація цієї вимоги важлива для життя кондиціонера. Волога, що залишилася в холодильній системі, реагує з маслом, утворюючи кислоти, які пошкоджують обмотки електродвигуна в компресорі. Це також може призвести до заморожування і блокування елемента розширення. Під час створення вакууму є час для одночасного виконання електричних з'єднань у зовнішньому і внутрішньому блоках. Добре, якщо кондиціонер підключений в розподільному щиті до окремого елементу захисту. Під час цих робіт необхідно ознайомитися з інструкцією виробника зі складання електричних з'єднань внутрішнього і зовнішнього блоків.

  Додавання хладагента і запуск

  Після того як вакуум в пристрої створений, можна заповнювати систему холодоагентом. У разі спліт-зовнішні блоки кондиціонерів заповнюються на заводі відповідною кількістю, достатнім для довжини трубопроводу, зазначеної виробником. Якщо агрегат буде з установкою понад 10 м, потрібно визначити кількість холодоагенту і долити його до відкриття клапанів зовнішнього блоку. Обсяг кожен зайвий метр залежить від потужності системи і діаметра трубопроводу. Для 1/4 дюймової труби кількість додаткового холодоагенту становить 20 г /м. Після заповнення фреоном запускається кондиціонер за допомогою пульта дистанційного керування і встановлюється режим охолодження, проводиться контроль показань тиску на манометрах, підключених до сервісного клапану кондиціонера. Тиск, виміряний манометром під час роботи в режимі охолодження, являє собою тиск всмоктування. Для коефіцієнта R410 A він повинен становити близько 75 бару, що відповідає температурі випаровування хладагента +2 градуси.

  Технічне обслуговування

  Правильно встановлена спліт-система повинна радувати користувача протягом багатьох років. Дуже важливо пам'ятати про необхідність проведення періодичних зовнішніх і внутрішніх оглядів, бажано перед весняним і осіннім періодами експлуатації. Частота перевірок залежить від місця розташування, ступеня забруднення довкілля та інтенсивності експлуатації обладнання. Це необхідно для захисту здоров'я користувачів, правильної роботи системи і гарантійного обслуговування пристрою. Важливо, щоб кондиціонер був в зручному місці для обслуговування. Фільтри повинні періодично очищатися від пилу. У зовнішнього блоку пил або опале листя можуть перешкоджати повітряному потоку. Користувачі повинні періодично перевіряти відсутність витоку рідини і не забувати очищати конденсатний піддон. Нарешті, щоб отримати максимальну віддачу від кондиціонера, кімната повинна залишатися герметичною, щоб перешкоджати подсосам гарячого повітря. Остання обставина призводить до зниження комфорту і значно збільшує споживання енергоресурсів.

  Найбільш поширені помилки монтажу

  Правила установки кондиціонера: вибір місця, інструменти для монтажу
  Установка не є простою справою, і навіть повне виконання правил установки кондиціонера недостатньо, щоб пристрій працював належним чином. Помилками в збірці кондиціонерів є:
 • Погане розташування внутрішнього блоку.
 • Неправильне підключення заводський секції, встановленої в пристрої з іншою частиною системи. Дане порушення може призвести до витоків і втрат хладагента.
 • Слабке кріплення зовнішнього блоку кондиціонера.
 • Неправильне підключення установки до зовнішнього агрегату, що може призвести до витоку і втрати хладагента.
 • Ненавмисне затискання мідного трубопроводу при вигині установки. Слід пам'ятати, що мідна труба повинна бути правильно зігнута з прямим кутом вигину. В іншому випадку вона сплющується, а заломлення перерізу призводить до обмеження потоку хладагента і неправильній роботі.
 • Невідповідна довжина та висота монтажу, відсутність кронштейна для зовнішнього блоку кондиціонера.
 • Неправильна маршрутизація конденсатної установки.
 • Неправильне підключення дренажу до каналізаційної системи, наприклад, відсутність сифона, з'єднання безпосередньо створює смердючі запахи, які виходять з кондиціонера.
 • Неправильний вибір потужності охолодження пристрою. Норма 1 кВт на 10 м 2 - в будинках, офісах і інших установах, що значно збільшить вартість установки кондиціонера.
 • Установка конденсатора без амортизуючих шайб, що призводить до передачі вібрацій від пристрою до будівлі.
 • Несправність тиску в системі після випуску хладагента і включення кондиціонера.
 • Непрофесійна установка пов'язана з високим ризиком. Подальша безвідмовна операція залежить від ретельності і точності складання, виконаної перед тим, як встановити кондиціонер в квартирі. Варто пам'ятати, що навіть найдосконаліше пристрій не буде працювати довго, якщо збирання буде зроблена недбало і з порушенням основних правил.

  Статтю підготували Кондиціонери Чернівці

  Популярі новини
  Загрузка...