Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору

377 0 Новини високих технологій

Не секрет, що продуктивність роботи фотографа залежить не тільки від якості техніки, але і від її безперебійного живлення. Власне, все просто – немає заряду, немає і знімків. Тому перед відправленням на чергову фотосесію явно зайвим буде перевірити свій професійний багаж на наявність батарейок для фотоапарата. Тим більше сучасна, так само як і просунута, техніка вельми вимоглива до елементів живлення. Тут і безперебійну роботу спалаху потрібно забезпечити, і нормальну яскравість екрану, і роботу «начинки». Так що до вибору батарейок для фотоапарата потрібно підходити особливо ретельно. Тим більше, що сьогоднішній ринок пропонує масу варіантів, що називається, на будь-який смак і колір.


Отже, спробуємо розібратися, які батарейки для фотоапарата підійдуть найкраще, на що звернути особливу увагу в першу чергу і як не помилитися з покупкою. Розглянемо основні характеристики елементів живлення і те, чим вони примітні, коли справа стосується сфери фото.

Труднощі вибору

Для початку проведемо короткий лікнеп щодо видів і типів батарей для фотоапарата. У продажу можна зустріти два види подібних елементів живлення, причому відрізняються вони один від одного досить істотно. Перші - це прості і одноразові батарейки для фотоапарата. Тобто про який-небудь перезарядці елементів живлення тут мови не йде. Вони прямо з полиці магазину готові до роботи і в рази дешевше своїх більш продуктивних побратимів.

Акумулятори

Акумуляторні батарейки для фотоапарата розраховані на безліч циклів заряджання. Незважаючи на свою дорожнечу, подібні елементи живлення більш практичні у плані не тільки ефективності, але і окупності. Після покупки їм, як правило, потрібна зарядка, після чого їх можна використовувати як звичайні батарейки.


Нестандартні батареї (фірмові)

Є ще специфічні і нестандартні елементи живлення. Ними оснащується фірмова техніка, підшукати їм альтернативу практично неможливо. Приміром, у доброї половини фотоапаратів «Соні» батарейка вбудована і змінюється тільки через природного зносу чи пошкодження. Так що тут про заміну елементів живлення можна навіть не замислюватися.

Види батарей

Прості та акумуляторні батареї також відрізняються форм-фактором. Виробники фототехніки особливо не мудрують і зупинилися на двох типах харчування – АА і ААА. В простолюдді «пальчикові» і «мізинчикові» відповідно. Є ще зовсім крихітні АААА і 9-вольтові масивні «Крони», але вони дуже і дуже рідко зустрічаються в фототехніці.
Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору
Новачкам у цій справі і власникам «мильниць» з головою вистачає звичайних батарей, а купівля акумуляторів просто непрактично. Тим, хто професійно займається фотозйомкою і в арсеналі має серйозні гаджети, необхідні стабільні, потужні і ємні елементи живлення. Такі якості як раз і пропонують акумуляторні батареї. Звичайно, розумна батарейка для фотоапарата Canon або «Нікон» обійдеться в кругленьку суму, але і віддача у них відповідна.

Хімічний склад

Елементи живлення можуть відрізнятися і за хімічним складом. Трохи раніше різновидів хімічної «начинки» було хоч греблю гати, але до сьогоднішнього дня дожила лише четвірка, яка може похвалитися прийнятною для сучасної техніки віддачею.

Ni-Cd

Нікель-кадмієві батареї є найпоширенішими елементами живлення. Вони порівняно недорогі, добре стійкі до мінусових температур та мають стабільно високі зарядні струми. Цей варіант також починає потихеньку застарівати, тому як мінуси інший раз переважують плюси.
Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору
В якості ложки дьогтю тут виступає токсичність елементів і зниження ємності при кожній підзарядки. Крім того, такі батареї необхідно заряджати тільки після повного виснаження. В іншому випадку експлуатаційний період елементів значно скоротиться.

Ni-MH

Нікель-метал-гідридні батареї можна назвати покращеною версією нікель-кадмієвих. Вони зберегли всі переваги минулого покоління і практично позбулися від його недоліків. Регулярні підзарядки тут тепер в меншій мірі впливають на експлуатаційний термін, була зменшена і токсичність елементів живлення.
Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору
Що стосується роботи, то ККД таких батарей збільшилася приблизно вдвічі, причому напруга стабільно тримається і не змінюється навіть при мінімальному заряді. Також варто відзначити, що нікель-метал-гидридні елементи живлення можуть мати помітно бо?більшу ємність, ніж звичайні нікель-кадмієві.

Li-Ion

Літій-іонні батареї геть позбавлені ефекту зниження ємності при підзарядка, відрізняються невеликою вагою і високою щільністю. Головні переваги елементів живлення такого типу – це самий низький саморозряд і швидка підживлення. До того ж батарея пропонує високу розрядну напругу.
Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору
Літій-іонні елементи живлення у багато хороші, але є у них і свої, особливо для фотографа, що працює в полі, критичні недоліки. Тут мова йде про високої чутливості до навколишнього середовища: низькі, так само як і високі температури вкрай несприятливо позначаються на стані та ефективності елемента живлення. Крім того, батареї такого плану погано переносять повний заряд і перенасичення. Тобто на ніч їх вже не залишиш. Також варто зауважити, що вартість літій-іонних елементів живлення помітно вище, ніж тих же Ni-MH.

Li-Pol

Літій-полімерні батареї є більш просунутою версією літій-іонних. Вони мають на 20% більшою щільністю заряду і помітно краще стійкі до температури навколишнього середовища.
Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору
Практично єдиний недолік літій-полімерних елементів живлення – це високий ризик загоряння при перенасиченні заряду або перегрів. Так що в жаркий сонячний день їх краще залишати розрядженими і вдома.

Підводячи підсумок

Професійні фотографи та експерти цій області вважають кращими батарейки для фотоапарата нікель-метал-гидридні елементи живлення (Ni-MH). Вони максимально універсальні, стоять помітно дешевше літій-іонних і полімерних, а також володіють достатньою ємністю для обслуговування практично будь-якої серйозної фототехніки.

Батарейки для фотоапарата: огляд, опис та види, характеристики, поради з вибору
Що стосується виробників, то тут ситуація більш менш зрозуміла. Ті ж профі і експерти рекомендують звернути увагу на перевірені і добре зарекомендували себе бренди, так само як і серії. Новачки можуть запропонувати цілком гідні і недорогі варіанти, але перебирати їх доводиться з особливою ретельністю. Серед інших відомих виробників можна порекомендувати бренд Sanyo, який, що називається, собаку з'їв на цьому ділі. Серія Eneloop XX вийшла найбільш вдалою, і можна без вагань вибирати будь-яку вподобану модель з цієї лінійки. Також багато теплих слів професіонали говорять про продукцію компанії «Панасонік», де практично кожна серія відрізняється якісним набором моделей. Ну і не варто забувати про підробки, які наводнили вітчизняний ринок, і купувати елементи живлення тільки в перевірених офлайн і онлайн-магазинах.

Популярі новини
Загрузка...