Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

214 0 Новини високих технологій

За останні роки камери смартфонів зазнали великі зміни і обзавелися поруч функціональних можливостей, які значно поліпшили якість знімків, включаючи оптичну стабілізацію зображення, великі сенсори зображення, яскраві лінзи і навіть оптичний зум. При цьому не потрібно витрачати ціле стан, щоб отримати хорошу модель. У даному огляді представлений топ недорогих телефонів з гарною камерою і акумулятором, вартість яких не перевищує 25 тис. рублів. Крім того, вказані специфікації камер і особливості їх застосування.

Вибираємо недорогий телефон з гарною камерою

Смартфони можна класифікувати за кількістю сенсорів зображення, технології виробництва матриці, кількістю і розміром пікселів, світлосилі об'єктива, наявності оптичної стабілізації і т. д.


При оцінці специфікацій смартфона не потрібно забувати про наступне:
 • Кількість мегапікселів сенсора зображення не так важливо, як діаметр зіниці об'єктива. Оптика з широким відносним отвором (відношення фокусної відстані до ефективної діафрагмі; менше число означає більшу ширину об'єктива) пропускає більше світла, покращуючи якість фотографій при слабкому освітленні.
 • Розміри пікселя, робота в умовах слабкого освітлення важливі, але високі специфікації рідко означають хорошу роботу камери в реальних умовах.
 • Модний оптичний стабілізатор зображення хоча і повинен покращувати якість фотографій при низькій освітленості, робить це не завжди, оскільки програмне забезпечення обробки фотографій має з ним взаємодіяти належним чином.
 • Не всі здвоєні камери однакові. Одні смартфони (наприклад, iPhone X) використовують їх для отримання ефекту боке. Інші (такі як LG V30) дозволяють перемикатися між ширококутним і стандартними об'єктивами.
 • Необхідний портретний режим? У нього можуть бути різні назви. В «Айфоні» це «Портретний режим», а в Note 8 – Live Photos, але інші телефони також дозволяють добитися ефекту боке, коли об'єкт зйомки знаходиться в фокусі, а фон художньо розмитий. Цю функцію в основному підтримують смартфони з двома сенсорами зображення, однак недорогі мобільні телефони з гарною камерою дозволяють домогтися того ж результату програмними засобами. Деякі моделі надають можливість змінювати розмиттям фону вже готової фотографії.
 • Специфікації селфи-камер важливі не менш основних. Оскільки кількість любителів автопортретів неухильно зростає, не можна упускати з виду недорогі телефони з хорошою фронтальною камерою. Для розуміння того, як смартфон буде знімати при слабкому освітленні, крім дозволу, необхідно перевірити діафрагму. Деякі передні камери (наприклад, в Pixel 2) здатні виробляти ті ж ефекти, що і подвійні основні.
 • Слід пам'ятати про відео. Недорогий телефон з відмінною камерою може знімати не тільки нерухомі зображення. Потрібно знати, з яким дозволом і частотою кадрів проводиться захоплення. Наприклад, LG V30 здатний записувати UHD-відео зі швидкістю 30 к/с, а iPhone 8 – з удвічі більшою частотою кадрів. Також варто пошукати камеру з фільтрами і функцією сповільненої зйомки.
 • Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Honor 9

  Недорогий телефон з відмінною камерою Honor 9 пропонує 2 основних сенсора зображення - кольоровий і монохромний. Є ручне управління, а завдяки режимам широкої апертури і портретного можна знімати з ефектом боке в стилі цифрових дзеркальних апаратів.


  Додаток камери запускається подвійним натисканням клавіші зменшення гучності. Користувач може скористатися поряд творчих ефектів, включаючи світлопис, інтервальну зйомку, уповільнене відео та багато іншого. Камера дозволяє записувати UHD-відео, зберігати фотографії в стислому форматі і здійснювати серійну зйомку з частотою кадрів 10 к/с. Доступна чутливість ISO в діапазоні від 100 до 3200 і є 2-гібридний зум. В даний час цей недорогий мобільний телефон з камерою ближче всіх до смартфонів преміум-класу. Функціональні можливості моделі включають монохромний 20-Мп і кольоровий 12-Мп датчики ззаду c відносним отвором f2 об'єктива.2 і передній 8-Мп сенсор c f2-об'єктивом, 515-дюймовий дисплей високої чіткості 4K-відеозйомку, постійну внутрішню пам'ять об'ємом 64 ГБ, запис у RAW-форматі.

  Moto Х Play

  Це недорогий телефон з гарною камерою і батареєю, що в поточній лінійці смартфонів Motorola займає нішу між Moto G і X Style як модель середнього класу. Обладнаний 21-Мп тильним і 5-Мп фронтальним сенсорами зображення з відносним отвором f2 об'єктива.0 і великим 55" дисплеєм. Кадри, захоплювані 21-Мп матрицею X Play, є яскравими, добре освітленими і мають великий динамічний діапазон. Якщо камера виявляє сцену з високою контрастністю, автоматичний режим HDR значно покращує якість світлих і темних ділянок, а також підвищує інтенсивність кольору. Ефект дуже помітний, хоча в деяких випадках він може виглядати занадто інтенсивним. За відгуками власників, при недостатньому освітленні якість фотографій вражає менше, оскільки шум стає більш помітним, т. к. камера вимагає більш високої чутливості ISO, щоб компенсувати відсутність стабілізації зображення. Ручного налаштування ISO немає, що розчаровує багатьох користувачів. Модель не повністю водонепроникна, відсутня порт USB Type-C, а зарядний пристрій турбо-типу в комплект не входить. Об'єм пам'яті розширюємо завдяки наявності слота для карт MicroSD.
  Додаток камери просте і чисте, а установки розташовані на віртуальному диску управління, яке можна прокручувати на екрані. Це дозволяє швидко перемикатися між режимами зйомки – серійним, панорами, HDR і прискореної відеозапису. Основні функціональні можливості камер: 21-Мп основний сенсор з відносним отвором оптики F2.0 і 27-мм фокусною відстанню (в еквіваленті), 5-Мп фронтальна з f22-об'єктивом, фазовий автофокус, авто-РВК, двухтоновая світлодіодна спалах, FullHD-відео з частотою кадрів 30 к/с.
  Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Moto G5

  Смартфон 5-го покоління Moto G оснащений 13-мегапіксельним 1/3-дюймовим основним сенсором зображення, f2.0-об'єктивом з 4-кратним цифровим зумом і 28-мм (в еквіваленті) фокусною відстанню і 5" IPS-екраном. Оптика c фіксованою фокусною відстанню створює фотознімки без спотворень, а різкість в кутах майже відповідає центру кадру, хоча вбудований додаток камери має досить обмежені можливості налаштування. Передня камера забезпечує якість зображення, достатню для соціальних мереж або відбитків 6 x 4 але, якщо розглядати їх зблизька, можна помітити відсутність дрібних деталей. За відгуками власників, панорами трохи розчаровують, проте відео, зняте з роздільною здатністю 1080р, добре деталізовано, яскраве і добре освітлене.

  Moto G – один із самих недорогих телефонів з відмінною камерою, який є водонепроникним. Його вбудована пам'ять може бути розширена за допомогою microSD-карти. Додаток камери ідентично Moto G5+, воно просте і підтримує авто-HDR. Доторкнувшись до екрану, можна вибрати об'єкт фокусування, навколо якого з'являється диск регулювання яскравості. Специфікації камери: 13-Мп сенсор, відносний отвір об'єктива f2.0 і фокусна відстань 28 мм (в 50-мм еквіваленті), FullHD-відеозапис.

  Moto G5+

  Це недорогий телефон з гарною камерою і акумулятором, що забезпечує роботу протягом всього дня, який всього за 15 хвилин може заряджатися на 6 ч використання. Тривалий час роботи між заряджаннями гарантується високопродуктивним і енергозберігаючим чіпом Snapdragon 625. Приємні HD-зображення на IPS-дисплеї не навантажують батарею і графічний процесор, що значно подовжує час між заряджаннями, перевершуючи навіть деякі з кращих моделей. ГПУ з вісьмома 2-ГГц ядрами та оперативна пам'ять об'ємом 2 ГБ гарантують гарну продуктивність, а 12-Мп камера дозволяє робити високоякісні фотографії. Основний сенсор зображення має систему автофокусування, завдяки якій всі пікселі беруть участь у процесі наведення на різкість, а не 5%, як у звичайних камерах. При цьому АФ працює на 60% швидше. Це перший бюджетний смартфон з подібною функцією.
  Таким чином, телефон обладнаний основним 12-Мп датчиком і відносним отвором об'єктива f1.7 а також 5-Мп ширококутної селфи-камерою c f2.2-об'єктивом, фазовим автофокусом, авто-HDR, слотом для microSD-карт (до 128 ГБ) і внутрішнім сховищем ємністю 32/64 ГБ.
  Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Moto G4+

  Смартфон оснащений 16-Мп CMOS-сенсором, записує FullHD-відео, має досить яскравий об'єктив з діафрагмовим числом F2.0 і 55" fullHD-екран. Дозвіл передньої камери – 5 Мп. За відгуками власників, деталізація і перенесення кольорів кадрів хороша, і вони вражені передачею кольору двотональною спалаху. Діапазон ISO від 64 до 3200. Доступний слот для карт MicroSD, тому при необхідності можна додати додатковий обсяг пам'яті. Це смартфон задньої камери з роздільною здатністю 16 Мп, f2.0-об'єктивом і переднім 5-мегапіксельним сенсором зображення c f2.2-оптикою, фазовим і лазерним автофокусом, двухтоновой спалахом, авто-HDR, FullHD-відео з частотою 30 к/с.

  Moto X4

  Недорогий телефон з гарною камерою і батареєю Moto X4 пропонує відмінний функціонал в досить компактному (за сьогоднішніми мірками) водонепроникному корпусі. Основних сенсорів зображення два. Надширококутна камера має явні викривлення і деякі проблеми з якістю фотографій, але як доповнення вона досить корисна. Смартфон записує відео надвисокої чіткості або в сверхширокоугольном fullHD-форматі, тому власники радять використовувати його в якості екшн-камери, тим більше що він захищений від проникнення вологи. Порівняно з іншими моделями, такими як HTC U Play і Honor 7X, ціна Moto X4 здається трохи завищеною. Тим не менш, це один з небагатьох водонепроникних смартфонів, тому він вартує своїх грошей. Функціональні можливості моделі: подвійна камера c 12-Мп сенсором з відносним отвором f2 об'єктива.0 і 8-Мп датчиком з надширококутної оптикою f2216-мегапіксельна селфи-камера c діафрагмовим числом f2.0 світлодіодна спалах, 1080p-дисплей з діагоналлю 52", зйомка 4K-відео, 32 ГБ постійної пам'яті.
  Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Huawei P8

  Це недорогий телефон з гарною камерою і акумулятором, тонким металевим корпусом, великим 52" екраном високої чіткості і 13-Мп сенсором co світлосильним об'єктивом c відносним отвором f/2.0. У смартфоні також є ряд покращених фотофункций, включаючи режим світлопису і оптичну стабілізацію. За відгуками власників, якість знімків досить висока, хоча і не настільки різке або деталізоване, як у телефонів конкурентів. Однак для тих, хто не хоче витрачати багато коштів, але все ж бажає отримати преміальну камеру, P8 буде оптимальним варіантом. Смартфон обладнаний датчиком Sony, призначеним для роботи в умовах низької освітленості, і має діапазон чутливості ISO 64-1600. Постійну пам'ять моделі можна розширити MicroSD-картою. Додаток камери нагадує "Айфон". Тут така ж кругла кнопка спуску затвора під рядком режимів зйомки, які можна переглянути, прокручуючи в сторони. Серед них – запис відео і HDR. Меню у верхньому кутку відкриває додаткові режими, такі як додавання водяного знака, можливості створення ефекту боке після зйомки і нічний фотографії. Таким чином, цей великий недорогий телефон з гарною камерою обладнаний 13-Мп сенсором зображення, f2.0-об'єктивом з 28-мм фокусною відстанню (в еквіваленті), системою оптичної стабілізації і дозволяє знімати FullHD-відео. Є також фронтальний датчик роздільною здатністю 8 Мп, відносним отвором оптики f2.4 і 28-мм фокусною відстанню (в еквіваленті).

  Huawei Ascend Mate 2

  Дизайн, безумовно, є суб'єктивною категорією, але користувачам Ascend Mate 2 він подобається, оскільки важко знайти інший телефон такого розміру дешевше 25 тис. рублів. Його 61-дюймова панель впевнено відносить його до категорії фаблетов, і хоча він може бути занадто великим для деяких користувачів, читати статті і переглядати відео на ньому приємно. Роздільна здатність дисплея 720р, що не так добре, як 1080p, але в даному ціновому діапазоні на це скаржитися не доводиться. Телефон оснащений 13-Мп основним і 5-Мп переднім сенсорами, а також слотом для microSD-карт під задньою панеллю, що дозволяє збільшити вбудовану постійну пам'ять. За відгуками, смартфон працює під управлінням не самої сучасної версії Android 4.3 але є голосовий пошук, Google Now і навіть режим рукавичок, який робить екран більш чутливим. Модель оснащена 4-ядерним чіпсетом Snapdragon 400 c тактовою частотою 16 ГГц і фіксованого батареєю ємністю 4050 мА?ч, якої вистачає на 25 год роботи пристрою. Mate 2 – телефон з гарною камерою і пам'яттю та недорого коштує. Його фотофункционал – 13 Мп основного і 5 Мп селфи-сенсора co світлодіодним спалахом і АФ, 1080р-відеозапис зі швидкістю 30 к/с

  HTC U Play

  Це недорогий сенсорний телефон з гарною камерою з роздільною здатністю 16 Мп, відносним отвором f2 об'єктива.0 і оптичним стабілізатором зображення. Є подвійний світлодіодний спалах і екран високої чіткості з діагоналлю 52". Передня камера також має 16 Мп і оптику c діафрагмовим числом f2.0. Об'єм ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті складає 3 ГБ, а ПЗУ – 32 ГБ. Задня панель виконана з стильного скла, а датчик відбитків пальців знаходиться спереду. Це одна з найбільш недорогих моделей з оптичною стабілізацією на ринку. Отже, основна і селфи-камери телефону мають дозвіл 16 Мп і відносний отвір f2.0 ззаду є подвійний світлодіодний спалах, підтримується запис FullHD, і є слот розширення пам'яті MicroSD-картами.
  Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Nokia 6

  Завдяки високій швидкості 4G LTE, 16-Мп камеру і чудовому 55" дисплею високої чіткості телефон Nokia 6 забезпечує відмінне співвідношення ціни і продуктивності. В відміну від іншої бюджетної електроніки, він не зламається відразу після покупки. Його корпус виготовлений з анодованого алюмінію серії 6000 з яскравими гранями і привабливим покриттям. Смартфон обладнаний IPS-дисплеєм високої чіткості, здатним відтворити простір sRGB. За відгуками власників, перегляд фільмів приносить задоволення завдяки голосного звуку і глибокого басу від двох динаміків Dolby Atmos з піковою вихідною потужністю 72 Вт. Ексклюзивна пропозиція Amazon забезпечує підключення до медіа і набору офісних додатків, а також сховище даних обсягом 32 ГБ. Недорогий телефон з фронтальною камерою Nokia 6 обладнаний 16-Мп основним і 8-Мп переднім сенсорами зображення, відносним отвором f2 об'єктива.0 двухтоновой світлодіодним спалахом, фазним автофокусом, 1080р-відео зі швидкістю 30 к/с, акумулятором ємністю 3 тис. мА?ч.

  LG Q6

  Тим, хто вирішує, який недорогий телефон з гарною камерою придбати, варто розглянути можливість покупки LG Q6. По багатьом показникам це топ-модель, що відрізняється прийнятною вартістю. Пластикова задня панель схильна до подряпин і позбавлена сенсора відбитків пальців. Гарний IPS-екран з QHD-дозволом має розміри 55" по діагоналі і співвідношення сторін 2:1. Задня камера пропонує автоматичну і ручне фокусування і робить це з досить великою роздільною здатністю 13 Мп. Фронтальний 5-Мп сенсор забезпечений ширококутним об'єктивом, підсвічуванням і автофокусом. Користувачеві доступні такі режими, як GIF і зйомка їжі. Міцне металеве обрамлення відповідає армійським стандартам і пройшло безліч тестів на довговічність. Смартфон поставляється з Android 718-ядерним 14-ГГц Snapdragon 43532 ГБ ПЗП і 3 ГБ ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. Це характеристики, які відповідають телефонами вищого класу. Користувач може розширити обсяг сховища до 2 ТБ за допомогою слота для SD-карт. Ємність батареї живлення дорівнює 3000 мА?ч. Підтримуються такі функції, як розблокування особі користувача і постукуванням по екрану. Компанія Amazon готова майже вдвічі знизити ціну, якщо користувач погодиться отримувати спеціальні пропозиції на екрані блокування. Таким чином, фотофункции смартфона включають 13-Мп тильна (f2.2) і 5-Мп передні сенсори з автофокусом, спалахом і 1080р-відеозаписом.

  Sony XA1

  Недорогий телефон з потужною камерою Sony XA1 пропонує продумане 23-мегапіксельний дозвіл, яке конкурує з цифровими дзеркальними фотоапаратами середнього рівня. Відносний отвір об'єктива, рівне f2.0 і можливість роботи в умовах низького освітлення забезпечують неперевершену продуктивність смартфона з точки зору фотозйомки. Ультрасучасний вигляд моделі створюється 5" дисплеєм, у якого практично відсутній обрамлення. Телефон поставляється з 16 ГБ вбудованого сховища даних, яке можна розширити до 256 ГБ завдяки слоту для карт SD. Виробник навіть встановив додаток, що дозволяє видаляти непотрібне або рідко використовується для оптимізації простору сховища даних і швидкості роботи. Смартфон обладнаний 8-ядерним 64-бітним чіпом MediaTek Helio P20 що працює на частоті 24 ГГц, і батареєю ємністю 2300 мА?ч. Модель сумісна з останніми версіями Android, але Sony додала деякі корисні функції, такі як можливість дізнатися переваги власника і на ходу оптимізувати його функціональність. Це відмінний варіант для тих, кому потрібен якісний телефон з гарною камерою і пам'яттю. Недорого обійдуться висококласний основний сенсор зображення з роздільною здатністю 23 Мп і 8-Мп фронтальна c діафрагмовим числом f2.0 і фокусною відстанню 23 мм (в еквіваленті), фазним АФ, світлодіодним спалахом і можливістю 1080р-відео на швидкості 30 к/с.
  Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Samsung Galaxy S5

  Цей недорогий телефон з відмінною камерою забезпечує вражаючу 30-секундну послідовну зйомку з частотою кадрів 6 до/c записує відео з надвисокою чіткістю. S5 також сертифікований як пилозахисний і водонепроникний до глибини 1 метр і випускається з об'ємом внутрішньої 16/32 ГБ постійної пам'яті, розширюваної MicroSD-картою. Що стосується можливостей зйомки, S5 обладнаний фіксованим 31-міліметровим об'єктивом co світлопропусканням f2.2 і має функцію цифрової стабілізації зображення. Galaxy S5 захоплює добре деталізовані кадри як зблизька, так і віддалені об'єкти, з чутливістю ISO400 і нижче при максимальному значенні, рівному ISO800. При цьому, за відгуками власників, камера забезпечує вражаюче низькі рівні згладжування і шуму зображення. Точна передача кольору, а експозамір дозволяє робити добре експоновані знімки з прийнятним динамічним діапазоном. Функціональні можливості основної камери включають 16-Мп тильна сенсор, об'єктив f2.2 фокусна відстань 31 мм (в еквіваленті), фазовий автофокус, світлодіодний спалах, 4K-відеозапис з частотою кадрів 30 к/с і відеозйомку у форматі високої чіткості з частотою 60 к/с, розширення обсягу пам'яті через MicroSD слот. Фронтальний датчик зображення має роздільну здатність 2 Мп і оптику з відносним отвором f2 об'єктива.4 і фокусною відстанню 22 мм.
  Недорогий телефон з відмінною камерою: марки, моделі, рейтинг кращих, класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції із застосування, відгуки та огляди власників

  Samsung Galaxy J7

  Лінія Galaxy S виробника приваблює до себе основну увагу засобів масової інформації, і не дарма – ці телефони дійсно є лідерами серед високопродуктивних пристроїв. Але набагато більш доступна лінія J7 також забезпечує достатню потужність. Недорогий телефон «Самсунг» з гарною камерою обладнаний 8-ядерним чіпом, який працює на частоті 16 ГГц, оперативною пам'яттю об'ємом 2 ГБ. Цього вистачить для роботи ОС «Андроїд» останнього покоління, тому смартфон не буде схожий на бюджетний. 55" екран виконаний за Super AMOLED-технології і має дозвіл 720р зі співвідношенням сторін 16: 9 яке відмінно підходить для перегляду відео. Задня 13-Мп камера нічого особливого собою не являє, але 5-Мп передня не ступає якості моделей більш високого класу. Доступно 16 ГБ вбудованої пам'яті, що досить обмежена, порівняно з флагманами, але сховище даних можна розширити завдяки слоту microSD, який є стандартним додаванням у більшості Android-смартфонів. При вазі 170 г це відносно легкий невеликий телефон з преміум-функціями. Хоча якість збірки і не таке, як у моделей високого класу, смартфон чудово лежить в руці. Правда, за відгуками користувачів, для недосвідченого ока він виглядає як представник одного з попередніх поколінь. Загалом, Galaxy J7 є вигідним придбанням і до того ж з брендом Samsung. Фотофункционал телефону представлений 13-Мп заднім і 5-Мп фронтальним сенсорами c діафрагмовим числом f19 і фокусною відстанню 28 мм (в еквіваленті), світлодіодним підсвічуванням, автофокусом і 1080р-відеозйомкою.

  Популярі новини
  Загрузка...