Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

190 0 Новини високих технологій

Блок живлення - дуже важливий компонент у будь-якому комп'ютері. Саме він визначає, який потужності компоненти можна встановити в комп'ютер. Багато виробників випускають досить цікаві моделі. І блок живлення AeroCool VX-500 - один з найцікавіших екземплярів. Коштує він не дуже дорого, але має масу переваг перед продукцією конкурентів. Давайте розглянемо цей блок детальніше. Але спочатку кілька слів про виробника.

Трохи про компанії

Компанія AeroCool була заснована в 2001 році. Основна галузь виробника - випуск компонентів, необхідних для модифікації або самостійного складання персонального комп'ютера. В число компонентів, що випускаються компанією, входять блоки живлення, корпуси системних блоків, кулери і вентилятори, системи водяного охолодження і багато іншого. Компанія вже досить міцно влаштувалася в перших рядках рейтингу серед собі подібних і не збирається поступатися пальмою першості. Саме її продукцію вибирають просунуті користувачі поряд з такими метрами жанру, як "Зальман" і "ДипКул". Дуже цікаві в цьому плані такі продукти, як блок живлення AeroCool VX-500. Але не варто забувати і про інших продуктах компанії. Вони теж дуже цікаві і користуються заслуженою популярністю серед геймерів. Однак ми трохи забалакалися і відволіклися від нашого сьогоднішнього героя. Давайте розглянемо основні технічні характеристики блоку живлення.


Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

Технічні характеристики

Отже, перейдемо до нудних цифр. Номінальна потужність блоку живлення AeroCool VX-500 близько 500 Ватт. Може бути, на одну соту більше або менше, але це вже дрібниці. Такої потужності цілком вистачить для складання домашнього комп'ютера з досить середніми характеристиками. Блок забезпечує силу струму від 03 до 20 ампер. Цього цілком достатньо для живлення будь-якого компонента комп'ютера. Блок забезпечений одним кулером з діаметром лопатей 120 міліметрів. З його потужністю такої системи охолодження цілком достатньо. Енергоефективність блоку теж на високому рівні. Він відноситься до типу "Голд". Це означає, що блок живлення забезпечує хорошу потужність при мінімальному енергоспоживанні. А в нинішніх умовах (при дорожнечі електроенергії) це дуже актуально.


Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

Зовнішній вид

Блок живлення AeroCool Retail VX-500500W відрізняється від продуктів конкурентів цікавим зовнішнім виглядом. По-перше, він пофарбований в чорний колір. По-друге, решітки незвичайної форми надають йому унікальність. По-третє, в якості основного матеріалу використовується високоякісний метал. Вже одне це робить цей блок набагато цікавіше китайських аналогів. У нових версіях використовуються решітки іншого типу, що змушує блок виглядати ще більш сучасно. Зовнішній вигляд - це ще один плюс даного продукту. Хлопці з "АэроКул" явно попрацювали над дизайном. За що їм глибока вдячність користувачів, моддерів і гиків.
Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

Комплект поставки

Блок живлення AeroCool VX-500 поставляється в коробці з щільного переробленого картону. На лицьовій стороні - барвистий логотип компанії з фірмовим гаслом і художнє виконання самого блоку. На задній стінці коробки і її бічних гранях знаходяться специфікації пристрою. У числі інших мов є і російська. Що не може не радувати. У коробці розміщується сам пристрій, загорнуте в пухирчастий пакет, інструкція користувача, пакет з гвинтами кріплення і диск з додатковим програмним забезпеченням. Чисто спартанський набір. Вельми цікава інструкція. У ній доступно (і на нормальному російською мовою) описується процес установки пристрою і підключення його до всіх основних компонентів комп'ютера. Текст забезпечений ілюстраціями. Все це дозволить правильно встановити блок живлення навіть тим, хто раніше не стикався з такою справою.
Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

Дроти і коннектори

Блок живлення ATX AeroCool VX-500 оснащений досить довгими проводами в полотняній оплітці. Це допомагає уникати пошкодження ізоляції і перегинів. Такі з'єднувальні елементи допоможуть блоку опрацювати як можна довше. Що стосується конекторів, то від них враження двояке. З одного боку, добре, що вони такі жорсткі. Зведений до мінімуму шанс раптового відключення того або іншого компонента. Але, з іншого боку, якщо користувачеві потрібно буде відключити який-небудь компонент, то можуть виникнути проблеми. Контакт роз'єму з гніздом настільки жорсткий, що часто дроти вириваються з затискачів, а сам коннектор залишається на місці. Неприємно трохи.
Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

Поведінка при тестуваннях

Блок живлення AeroCool VX-500500 Вт показав себе в тестах досить непогано. Він з легкістю забезпечує живлення всіх компонентів помірного по потужності комп'ютера, не перегрівається і має спеціальний захист від перепадів напруги. Штатний вентилятор чудово справляється зі своїми обов'язками. Правда, гуде, як "Феррарі" на форсажі, але це терпимо. При перепадах напруги блок успішно вирівнює його для того, щоб не сталося коротке замикання в компонентах комп'ютера. Така опція вельми корисна. Загалом, результати тестування відмінні. І це добре, враховуючи вартість блока живлення. Зазвичай моделі за таку ціну не можуть нічого.

Як правильно вибрати блок живлення?

Відповідь на це питання не так простий, як здається на перший погляд. Для вибору "правильного" блоку потрібно знати досить багато. Першим ділом потрібно обчислити загальне енергоспоживання всіх компонентів комп'ютера. До них відносяться: материнська плата, процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск, привід для читання дисків, відеокарта, звукова карта, мережева карта. Тільки дізнавшись енергоспоживання кожного компонента окремо і скласти їх разом, можна зрозуміти, яку потужність блоку живлення потрібно вибрати. Варто відразу зазначити, що для потужних геймерських комп'ютерів потрібно відштовхуватися від цифри в 750-800 Ват. Також потрібно врахувати можливу процедуру апгрейду (поліпшення) компонентів ПК. Більш потужні комплектуючі вимагають більше енергії. Тепер про енергоефективність. Краще купувати блоки з позначкою "Платина". При великій питомій потужності вони споживають дуже мало електроенергії. Блоки з відміткою "Голд" теж дуже гарні.
Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи
А на що здатен блок живлення AeroCool VX-500? Його потужність - всього 500 ватт. Це означає, що на всі ігрові машини його не поставити. З його питомою потужністю йому по силам тільки офісні ПК комп'ютери і середньої потужності. Але під останні теж треба скрупульозно підраховувати енергоспоживання компонентів. А ось для не особливо навантажуємо офісних машин цей блок підійде ідеально. Також буде простір для апгрейда. У підсумку слабкий ПК можна буде перетворити в хороший мультимедійний центр. У цього блоку також маркування "Голд". Це, звичайно, трохи гірше "Платини", але енергоефективність у нього на досить високому рівні. Так що тим, кому не потрібні надмірні потужності, цей блок живлення підійде ідеально.

Відгуки власників даного блоку

Якщо потрібно дізнатися, як веде себе продукт в реальних умовах, то краще звернутися до відгуками тих, хто вже встиг придбати собі пристрій. Точно така ж ситуація і з такою штукою, як блок живлення AeroCool VX-500. Відгуки про даному товарі, як не дивно, мають як позитивний, так і негативний характер. Причому коментарів зі знаком плюс приблизно така ж кількість, як і зі знаком мінус. Для того, щоб отримати повну картину, необхідно розібрати їх усі. Почнемо з позитивних.

Позитивні відгуки

Отже, що кажуть ті, хто встиг придбати собі блок живлення AeroCool VX-500? Чорний варіант, до речі, набагато популярніше усіх інших забарвлень. саме тому практично всі відгуки саме про продукт з цим колірним рішенням. Переважна більшість користувачів відзначають, що блок чудово справляється зі своїми обов'язками. Він забезпечує точне і безперебійне живлення всіх компонентів комп'ютера. А це - його головна задача. Також багатьом подобається, що блок важкий, значний і виготовлений з якісного металу. Окремої похвали удостоїлися проводу в спеціальній оплітці. Тепер не потрібно згинати стандартні проводу немислимим чином, щоб увіткнути їх куди слід. Деякі власники відзначають, що вбудований стабілізатор напруги пару раз рятував їх комп'ютер від катастрофи. За що вони дуже вдячні виробнику цього дива. Також хвалебні оди вимовляються на адресу коннекторів з'єднання проводів. Увіткнув і забув. Що, природно, не може не радувати.
Блок живлення AeroCool VX-500: технічні характеристики, опис, принцип роботи

Негативні відгуки

Як не дивно, є ті, кому блок живлення AeroCool VX-500 характеристики якого ми тільки що розібрали, категорично не сподобався. Здебільшого ці коментарі залишені тими, хто розраховував отримати нереально потужний блок за невеликі гроші. На жаль, такий варіант отримати не вийшло. Ось вони і вирішили обхаяти цей продукт. Але є серед цього моря неадеквату і цілком конструктивні коментарі. Наприклад, деякі власники цього дива скаржаться на нереально гучний гул системи охолодження блоку живлення. І це правда. Це один з головних недоліків пристрою. І зробити з ним нічого не можна. Якщо встановити інший, більш тихий кулер, то не факт, що він впорається з охолодженням всіх компонентів блоку. Деякі користувачі скаржаться на те, що дроти занадто короткі. Але це може доставити проблеми тільки тим, у кого не стандартні, а більш просунуті - Big-Tower - системні блоки. Ось тоді дійсно проводів може не вистачити для того, щоб подати живлення на деякі компоненти. Це, звичайно, неприємно, але треба було якось примірятися перед покупкою. Це мінуси записати не можна. Користувач бачив, що купував. І повинен був розуміти, що для його корпусу ПК потрібно підбирати відповідний варіант БЖ. Ось, в принципі, і всі недоліки цього блоку живлення. Як бачите, їх дуже мало. Тобто, негативних відгуків повно, але конструктивних вкрай мало.

Висновок

Отже, ми розібрали блок живлення AeroCool VX-500. Огляд вийшов повним і вичерпним. З нього зрозуміло, що перед нами пристрій середнього рівня, яке ідеально підійде для бюджетних офісних комп'ютерів і не особливо потужних домашніх машин. Блок живлення має кілька переваг, які вигідно виділяють його на тлі конкурентів. І головний з плюсів - наявність стабілізатора напруги. Він не дасть компонентів комп'ютера згоріти від раптових стрибків напруги. Також гарні проводи в спеціальній оплітці. Завдяки їй, з'єднувальні елементи прослужать набагато довше покладеного строку. До плюсів варто віднести і ціну пристрою. За такі гроші знайти якісний продукт іншого виробника практично неможливо. І на тлі всіх цих переваг є лише одна негативна риса: сильно шумить кулер охолодження. Але з такою неприємністю можна змиритися за такі гроші. Загалом, цей блок живлення - відмінне бюджетне рішення для домашнього комп'ютера.

Популярі новини
Загрузка...