Історія створення і докладний опис телефону Motorola E1

456 0 Новини високих технологій

Шанувальники бренду Motorola з нетерпінням чекали виходу телефону Motorola E1 що цілком зрозуміло, враховуючи характеристики і можливості цього пристрою. Самою незвичайною і унікальною функцією, доступної E1 стало підключення до Apple iTunes. Завдяки цьому ROKR E1 відкрив абсолютно нову лінійку музичних пристроїв.

Історія створення і докладний опис телефону Motorola E1

Перше враження

Реліз Motorola ROKR E1 відбувся 7 вересня 2005 року на виставці в Сан-Франциско. Цей продукт став результатом діяльності відразу трьох великих корпорацій:
 • Apple, яка відповідає за розробку програмного забезпечення,
 • Cingular, що надає послуги стільникового зв'язку,
 • Motorola, що займається створенням самого апарату.
 • Спочатку експерти покладали на це пристрій великі надії, у зв'язку з чим презентація Моторола Е1 стала чи не найбільш очікуваною подією того року. Проте вже при першому ж вивченні цього телефону стали видні істотні недоліки. Наприклад, у моделі Е1 відсутня властива пристроїв Apple простота у використанні. Замість цього можна було побачити досить заплутаний інтерфейс, складний процес синхронізації з комп'ютером і обмеження на завантаження композицій (100 штук).


  Примітно, що даний ліміт залишався актуальним, навіть коли на телефон встановлювалася карта пам'яті з максимально допустимою місткістю. Однак навіть не це стало причиною розчарування прихильників – по-справжньому відштовхував і залишав після себе неприємне враження зовнішній вигляд Motorola ROKR E1.
  Історія створення і докладний опис телефону Motorola E1

  Технічні характеристики

  Після дебюту телефону відразу стало зрозуміло, що перше враження про нього склалося не найкраще, і єдине, що могло врятувати ситуацію, – це «нутрощі» Motorola E1. Однак і тут апарату особливо похвалитися було нічим – за своїми характеристиками пристрій нагадував йому подібні телефони тих років, не маючи ніяких видимих відмінностей.


  Ця модель «Мотороли» мала вбудовану пам'ять 32 Мб, вбудовані планувальник справ, будильник і калькулятор, функції голосового набору і голосового управління. Пристрій працював на одному ядрі, а доступ в Інтернет здійснювався за допомогою технологій WAP 2.0 і GPRS, про яких вже зараз геть забули. Е1 підтримував MP3 мелодії і звичайну поліфонію, мав камеру на 03 мегапікселя, «дружив» з додатками Java і міг працювати у режимі очікування 80 год, однак все це не робило його «телефоном майбутнього», як позиціонували пристрій його розробники. У підсумку ROKR 1 зазнав нищівно фіаско, у зв'язку з чим вже в 2006 році було остаточно знято з виробництва.

  E1 VS iPod

  Після того як модель Motorola E1 не змогла здивувати світ в якості мобільного пристрою, її стали позиціонувати як компактний музичний програвач, так званий магнітофон в кишені. Однак і на цьому «троні» ROKR протримався недовго, адже в той час лідируюча позиція на ринку музичних плеєрів впевнено закріпилася за Apple iPod.
  Історія створення і докладний опис телефону Motorola E1

  Попередник iPhone

  Деякі експерти досі називають пристрій ROKR E1 невдалої репетицією iPhone. Насправді, в цьому твердженні є частка істини. На початку XXI століття стало зрозуміло, що дуже скоро iPod відійде на задній план, адже на ринку з'явиться смартфон – гаджет, що рятує від необхідності носити з собою телефон, і музичний плеєр одночасно.
  Тоді Стів Джобс зрозумів, що йому необхідно обійти своїх конкурентів, створивши компактний і функціональний телефон з функцією підтримки музичного плеєра. У той час майбутній геній ще не вірив у сили своєї компанії, а тому уклав договір з Cingular і Motorola – тодішніми лідерами на ринку мобільних пристроїв. В результаті з'явився ROKR E1 який, на жаль, чи, навпаки, на щастя, не виправдав сподівань своїх творців. Чому «на щастя»? Та тому що, вражений критикою громадськості Стів Джобс закрив проект Motorola E1 і приступив до розробки власного пристрою, здатного виконувати роль мобільника, фотоапарата і музичного плеєра одночасно. Так і з'явився перший iPhone, а про те, як він вплинув на світ і подальший розвиток мобільної індустрії зайвий раз згадувати не варто.

  Популярі новини
  Загрузка...