Чи можна під час зарядки користуватися телефоном чи ні?

771 0 Новини високих технологій

Чи можна під час зарядки користуватися мобільним телефоном? Питання досить актуальне. Технології не стоять на місці, і наші смартфони стають все більш функціональними. З'являється швидкісний інтернет, соціальні мережі, месенджери і багато інших цікавих і захоплюючих речей. Відірватися від екрану телефону складно, але це потрібно зробити хоча б заради власної безпеки та збереження пристрою в робочому стані.

Чи можна під час зарядки користуватися телефоном

Чи можна під час зарядки користуватися телефоном чи ні?
Сучасні пристрої досить складні з технічної точки зору. Зростання функціональності викликає додаткові енерговитрати, що призводить до збільшення ємності батареї виробниками телефонів. При цьому самі апарати стають все менше, зменшується розмір деталей смартфонів, різні мікросхеми, плати, процесори і антени.


Однак менший розмір лише збільшує виділення тепла мобільними пристроями, відбувається нагрів елементів живлення. До речі, під час зарядки батарея гріється і без участі користувача, навіть у режимі очікування. Отже, чи можна під час зарядки користуватися телефоном? Очевидно, що як мінімум робити це не бажано.

Небезпечні смартфони

Чи можна під час зарядки користуватися телефоном чи ні?
Випадки, описані нижче, досить рідкісні, але мали місце бути. Смартфони дуже рідко займаються, причому роблячи це самі по собі, без участі користувача. Найчастіше такі випадки відбувалися під час зарядки пристрою, особливо небезпечно заряджати їх за допомогою підроблених зарядних пристроїв. Це шкодить не тільки батареї, але може погубити і користувача смартфона.


Що стосується мобільного - контролер живлення почне виходить з ладу, якщо напруга зарядника буде відрізнятися від "рідного" зарядного пристрою. З-за цього струм може почати подаватися на повністю заряджену батарею, що в кращому випадку просто позначиться на терміні служби. Однак таке може призвести до займання, вибуху або розплавлення батареї всередині смартфона. Ймовірність подібних ситуацій різко зростає при наявності незримого заводського дефекту мобільного пристрою. Як правило, виробники продумують і страхуються від будь-яких випадків, але предотварить все неможливо. Чи можна під час зарядки користуватися телефоном, якщо він повністю справний? У будь-якому випадку, краще відключити його від зарядного пристрою на момент використання. Як було описано вище - смартфони нагріваються під час зарядки. Теж саме походить і під час роботи. Якщо користувач розмовляє або ще гірше - грає, то нагрів відбувається з ще більшою силою. Це губить як батарею, так і підвищує шанс нещасного випадку пов'язаного з пожежею або вибухом. Про наслідки, пов'язані з цим, ви можете здогадатися самі.

Запобіжні заходи

Чи можна під час зарядки користуватися телефоном чи ні?
Можна користуватися телефоном під час заряджання? Ні, краще цього не робити. Слід відключати ваш смартфон або виймати вилку з електромережі на момент використання телефону. Якщо ви побачили, що батарея або корпус пристрою здувся, то краще вимкніть його і зверніться в сервісний центр. Не варто нехтувати обережністю: несправний телефон може, як мінімум, перестати працювати в самий потрібний момент. Також ви можете розраховувати на заміну пристрою, якщо гарантійний термін ще не вийшов, а в поломці немає вашої провини.
А як щодо power bank'а ів? Можна користуватися телефоном під час заряджання від переносних акумуляторів? Тут трохи інша ситуація. Напруга в переносних батарей трохи нижче, ніж те, яке дається на акумулятор телефону від мережі. Виходячи з цього, і нагрівання смартфона буде менше. Проте краще не грати і не користуватися смартфоном довго в процесі зарядки від переносних батарей. Також краще не залишати телефон заряджатися без нагляду, особливо на ніч. Хоч у виробників все продумано, краще зайвий раз не ризикувати. Дефект контролера живлення або батареї може бути невидимим.

Підсумки

Тепер ви знаєте, чи можна під час зарядки користуватися телефоном або не можна. Не нехтуйте запобіжними заходами: вони можуть продовжити роботу вашим пристроям. До речі, подібні інструкції застосовні також до планшетів, в них елементи живлення навіть потужніше, тому не наражайте себе на небезпеку.