Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи

658 0 Новини високих технологій

Кожен, навіть самий акуратний господар телефону колись стикається з такою проблемою, як некрасиві подряпини на екрані. Якщо це великі дефекти або тріщини, то допомогти може або придбання нового телефону, або повна заміна екрану. Однак що робити, якщо вони носять косметичний характер? Можна прибрати подряпини з екрану телефону самому, використовуючи домашні засоби, без звернення в спеціалізовану майстерню? Постараємося відповісти на це питання в нашій сьогоднішній статті.

Використання зубної пасти

Один із способів прибрати подряпини з екрану телефону - це використовувати звичайну зубну пасту, яка знайдеться практично у кожної людини в ванній кімнаті і її не потрібно придбавати спеціально для цієї мети. Завдяки абразивним властивостями, які і допомагають пасти чистити зубну емаль, невеликі подряпини цілком можна усунути.


Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
Наноситься склад на місце обробки паперовим рушником, м'якою тканиною, ватною паличкою або м'якою зубною щіткою. Для полірування знадобиться буквально горошинка кошти. Його акуратно втираємо в місце пошкодження і круговими рухами прибираємо подряпини з екрану телефону.
Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
Втирання триває до тих пір, поки подряпина не стане невидимою. Не забудьте видалити залишки зубної пасти з телефону за допомогою м'якої вологої матерії або зволоженим ватним диском.

Гелева паста

Ще один варіант, як прибрати маленькі подряпини на екрані телефону, - це використовувати не звичайну зубну пасту, а гелеподібну. Такий варіант більш щадний. Отже, приступимо:
 • Потрібно приготувати ватний диск або м'яку матерію, на яку наноситься трохи гелевою зубної пасти.
 • Паста обережно втирається в місце дефекту. За допомогою рухів по колу прибираємо подряпини з екрану телефону.
 • Щоб зайва паста пішла, телефон протираємо вологою тканиною (зволожується тканину чистою водою).
 • Засоби для ліквідації подряпин на машинах

  Засоби для ліквідації подряпин на покритті автомобіля можуть повністю знищити або звести до мінімуму подряпини на екрані телефону.


  Спосіб застосування простий. Крем проти подряпин наноситься на ватний диск або м'яку матерію, якої потім і протирають телефон акуратними рухами по колу.

  Дрібнозерниста наждачний папір

  І це не жарт. Тільки треба заздалегідь дістати наждачний папір з самої мінімальної зернистістю і потренуватися на ідентичній поверхні, щоб попрактикуватися і знати конкретно, як прибрати дрібні подряпини на екрані телефону.
  Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
  Суть цього методу в поліруванні або сточуванні країв подряпини. Поверхнева частина екрану стає увігнутою, але візуально рівною і без пошкоджень, адже зникають світловідбиваючі краю подряпини.

  Використання харчової соди

  Сода є найдоступнішим засобом для прибирання подряпин з екрану телефону. Але є певна послідовність:
 • Сода і вода в пропорції 2:1 змішуються в маленькій тарілці або чашці.
 • Перемішування триває до тих пір, поки не з'явиться густа однорідна паста.
 • Готова паста з води і соди наноситься на ватний диск або м'яку матерію, якої протирається подряпина екрану. Втирання робиться вкрай акуратно.
 • Решту зайву частину содового розчину видаляють вологою тканиною.
 • Присипка для дітей

  Як можна прибрати подряпини з екрану телефону за допомогою присипки для маленьких дітей? Дуже просто: потрібно зробити пасту, додавши трохи води, і використовувати аналогічно содовому розчину.

  Масло

  Для додання екрану блиску використовується будь-яке масло рослинного походження. Для втирання достатньо буквально 1 краплі - і зношений телефон знову заблищить, хоча б на час.

  Поліроль для скла

  Якщо екран вашого телефону скляний, то можна скористатися поліролем для скла (тільки обов'язково, щоб до складу входив оксид церію). Такий поліроль буває двох видів: порошкоподібний та пастоподібний. Якщо придбати перший, то для початку роботи його необхідно розвести водою до консистенції вершків.
  Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
  Для безпеки краще липкою стрічкою захистити всі місця, що можуть пошкодитися в процесі полірування. Це можуть бути отвори для динаміка, роз'єм від зарядки або гарнітури, камерний модуль. Попадання навіть невеликої кількості поліролю в будь-який отвір телефону здатне привести до остаточної поломки пристрою. Якщо планується полірувати не весь екран, а тільки частини з подряпинами, то весь навколишній простір на телефоні теж можна обклеїти захисною стрічкою. Безпосереднє нанесення поліролі на поверхню здійснюється за допомогою спеціального м'якого полірувального матеріалу шляхом енергійних кругових рухів з метою зачистити подряпину. Щоб результат був максимальний, бажано протирати поліровану поверхню чистою матерією кожні півхвилини - кажуть відгуки. Інтенсивно і з силою натискати на поверхню при обробці не варто. Адже поліроль має абразивні функції і може сприяти появі інших пошкоджень.
  Для закінчення роботи необхідно протерти весь смартфон полірувальних чистим і сухим матеріалом, щоб остаточно звільнитися від всіх грязьових розлучень і зайвого поліролю.
  Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
  Деякі моделі телефонів (наприклад, «Айфон 8») мають не тільки скляний екран, але і скляну задню панель. Маючи поліроль, ви знаєте, як прибрати подряпини з екрану телефону «Айфон» і очистити від мікротріщин весь корпус.

  Паста ГОІ

  Така паста для полірування дорогоцінних металів, скла, дзеркала та пластику продається у вигляді твердого зеленого речовини в баночках або ємностях по одному кілограму в спеціалізованих магазинах або автомобільних ринках. До складу входить оксид хрому. Як прибрати подряпини з екрану телефону? Відгуки кажуть, що підходить для полірування всього один вид цієї пасти - «особливо тонка №1», так як інші будуть занадто грубими для такої делікатної справи. Перед початком роботи слід протерти екран телефону від пилу та інших забруднень для кращого і більш швидкого результату. Щоб відполірувати екран мобільного телефону, пастою ГОІ натирається м'який матеріал, яким потім і обробляється поверхня екрану. Брусок пасти дуже твердий і щільний. Тому для більш легкого нанесення його на тканину в пасту додають кілька крапель олії.

  Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
  По закінченні роботи з пастою екран витирається злегка зволоженою м'якою тканиною.

  Більш глибокі подряпини і тріщини

  А як прибрати глибокі подряпини з екрану телефону? Звичайно, всі вищеперелічені способи не зможуть повністю видалити серйозні пошкодження екрана і глибокі тріщини, але вони, принаймні, зможуть зробити їх менш помітними, і тоді екран буде виглядати вже не так сумно. Тріщини і подібні дефекти повністю усунути вже ніяк не вийде.

  Загальні рекомендації

  Перед тим як застосовувати будь-який з описаних вище способів боротьби з подряпинами, потрібно точно визначити, який саме екран на моделі вашого телефону: з пластику або скла. Якщо не збереглася інструкція з описом гаджета, можна скористатися описом вашого пристрою в інтернет-магазинах або на сторінці офіційного сайту. Визначення складу поверхні екрана допоможе правильно вибрати, яким саме матеріалом краще обробити пошкоджену поверхню. Потреба і популярність мобільних апаратів сьогодні дуже велика, тому спеціальність з ремонту телефонів, і зокрема дисплеїв, досить затребувана і поширена. Отже, при відсутності вільного часу і бажання ризикувати, намагаючись самому побороти непрезентабельний зовнішній вигляд свого телефону, достатньо просто звернутися в майстерню, що надає таку послугу і має досвід в усуненні екранних подряпин. Однак і в даній ситуації краще не гнатися за низькою ціною, а звернутися в надійний спеціалізований сервісний центр.
  Якщо у вас одна з останніх моделей смартфонів, то варто також довідатися, чи немає на екрані, крім захисної функції, ще і олеофобним покриття, яке робить процес використання телефону більш комфортним і приємним. Якщо таке покриття є, то краще повністю відмовитися або використовувати максимально обережно всі полірувальні матеріали абразивного характеру, щоб не ризикувати і не пошкодити олеофобный шар. Адже використання такого телефону після абразивної обробки буде менш комфортним.

  Профілактика виникнення

  Щоб не «гуглити» в інтернеті, можна прибрати подряпини з екрану телефону в домашніх умовах і як це зробити, краще заздалегідь зробити все можливе для захисту екрану телефону від різного роду пошкоджень. Що можна зробити:
 • На самому початку при покупці телефону поставити захист на екран.
 • Проводити регулярне протирання дисплея.
 • Акуратно переносити телефон, особливо в сумці або з собою в одязі. Намагатися, щоб він не стикався з гострими предметами.
 • Установка захисту на екран

  Самою уразливою частиною будь-якого смартфона є сенсорний екран. Внаслідок механічного впливу він часто дряпається. Щоб запобігти цю неприємну ситуацію і не прибирати подряпини з екрану телефону, можна скористатися порівняно недорогим, але надійним аксесуаром: плівкою або армованим склом. Такий захисний механізм однозначно варто встановити, адже його установка або заміна коштує в рази менше, ніж купувати весь модуль екрану. Якщо говорити про ціну, то плівка дешевше, але вона не дає стовідсоткової гарантії безпеки, а лише виключає варіант виникнення мікротріщин і подряпин. А ось скло за ціною вище, але і гарантія захисту тендітної поверхні гаджета фактично повна. У разі падіння екран не пошкодиться. Весь удар на себе візьме захисне скло.

  Протирання дисплея

  Зазвичай дрібні подряпини є наслідком присутності на поверхні телефону пилу, піску та інших дрібних частинок. Протирання дисплея повинно проводитись регулярно за допомогою мікрофібри. Така процедура не тільки прибере подряпини з екрану телефону, але і посприяє поліпшенню роботи пристрою. Адже сенсорний екран може втратити чутливість через грязьових розлучень, що залишилися від відбитків рук, обличчя і т. п.

  Акуратне носіння

  У сучасному темпі життя без телефону неможливо прожити ні секунди, тому він завжди повинен перебувати з людиною. З цієї причини при пересуванні його кладуть в кишеню, сумку, барсетку, рюкзак і т. д. Але в цих місцях може не тільки бути телефон, але і інші предмети з гострими кінцями (наприклад, ключі), які і наносять як дрібний, так і непоправної шкоди. Тому вкрай важливо завжди перевіряти, куди кладеться телефон і що знаходиться там, поруч з ним. Бажано, щоб сумка або кишеню були застебнуті. Це попередить ймовірність випадкового вислизання телефону в процесі пересування.

  Як ще можна захистити себе від проблем з подряпинами?

  Щоб не обтяжувати себе установками захисту і регулярними процедурами по боротьбі з подряпинами, можна вибрати такий мобільний телефон, де вже стоїть надміцне скло. Наприклад, вам не знадобиться прибрати подряпини екрану Gorilla Glass.
  Прибираємо подряпини з екрану телефону: ефективні способи і методи
  Телефони мають особливе скло. Gorilla Glass загартоване хімічно з метою протистояти ударів і подряпин. Виробляє його компанія Corning. Ця компанія ще з 1959 року проводить експерименти з хімічною обробкою скла. З 2010 року провідні компанії з виробництва мобільних телефонів (такі як "Нокіа", "Самсунг", "Моторолла", НТС та інші) почали використання надміцних скла Gorilla Glass для екранної поверхні на своїх моделях. Так що, купуючи смартфон зі скляним екраном Gorilla Glass, можна не переживати, як прибрати подряпини з екрану телефону «Самсунг» та інших провідних сучасних виробників.

  Висновок

  Отже, ми з'ясували, як можна прибрати подряпини зі смартфона. Як бачите, існує маса способів усунення дефектів. І всі вони легко повторюються в домашніх умовах без досвіду.

  Популярі новини
  Загрузка...