Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників

268 0 Новини високих технологій

Лінійка з 3-х навігаторів Garmin ETrex 1020 і 30 випущена в 2011 р., стала довгоочікуваним оновленням популярної серії. З них виділяється модель середнього рівня з новими можливостями налаштування, а також підтримкою аерофотознімків Birdseye і геокешінга – ігри, що полягає в пошуку по GPS-координатами схованок, закладених її учасниками. Щоб повною мірою оцінити функціональність пристрою, слід зупинитися на відмінностях між Garmin eTrex 1020 і 30.

Особливості інших навігаторів серії

До найбільш високому класу в лінійці eTrex належить 30-я модель. На відміну від інших пристроїв навігатор обладнаний тривісним електронним компасом, барометричним висотоміром, модулем бездротового зв'язку і сумісний з Garmin chirp – бездротовим маяком для геокешинга. З іншого боку, 10-я модель не дозволяє додавати користувальницькі карти і має монохромний дисплей з більш низькою роздільною здатністю. За відгуками власників, у певних умовах такий екран важко читати.


Електронний компас повідомляє про те, куди спрямований навігатор, навіть якщо користувач стоїть на місці, на відміну від звичайного GPS-пристрою, який обчислює сторони світу за напрямом руху. Його можна використовувати, щоб дістатися до заданій точці маршруту. ETrex 30 дасть для неї необхідний кут напрямку і повідомить, як далеко вона знаходиться. Барометр можна використовувати для відстеження змін атмосферного тиску або для вимірювання висоти. GPS-навігатор отримує дані про висоті з супутників, але вони не зовсім надійні, тому 30-я модель доповнює їх власними вимірами.
Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників
Однак значення висоти, визначене за допомогою барометра, великою точністю також не відрізняється. На нього впливають зміни тиску навколишнього повітря. За відгуками користувачів, були випадки, коли після вчинення прогулянки по колу дані про висоту в кінцевій точці істотно відрізнялися від тих, які показувало пристрій спочатку. З цієї причини деякі власники навіть вирішували відключити прилад, щоб спиратися тільки на дані супутника. Технічно барометр можна використовувати, щоб стежити за погодою: якщо тиск повітря падає, вона погіршиться. Але для цього пристрій довелося б залишати включеним на ніч, і воно швидше б розтратило заряд. Годинник Casio PRG270 наприклад, з цим завданням справляються набагато краще. Вони працюють від сонячної батареї, тому не потрібно турбуватися про заряд акумулятора, і, крім того, вони подають звуковий сигнал, коли тиск істотно зміниться, чого 30-я модель робити не здатна.

Конструктивне виконання: призначення кнопок

Garmin eTrex 20 обладнаний 6-ма кнопками – трьома ліворуч, праворуч і двома лдной спереду. Клавіші зміни масштабу розташовані c лівого боку і можуть служити для переміщення по меню. Кнопка виклику Меню розміщена ліворуч і викликає контекстне меню. При подвійному натисканні відкривається головне меню, а натиснення і утримання викликає меню «Пошук». Клавіша «Назад» розташована праворуч. Вона служить для повернення в попереднє меню.
Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників
Увімкнення підсвічування теж знаходиться праворуч. При короткочасному натисканні відображається екран з датою і часом, станом батареї і GPS. Наступні короткі натискання перемикають яскравість підсвічування між 50 % та 100 %. Тривале утримання в натиснутому стані веде до відключення живлення. Важіль для великого пальця знаходиться на фронтальній панелі. Він служить для навігації по меню зміни масштабу. Натискання на нього дозволяє ввести команду або вибрати точку на карті. Натиснення і утримання встановлює точку маршруту. Порівняно з сенсорним екраном і маленькими кнопками джойстик полегшує використання пристрою велосипедних рукавичках, однак натискати на нього не так просто. Часто така спроба завершується рухом курсору. За відгуками користувачів, з-за цього для перемикання екрану їм часто доводиться зупиняти велосипед. Елементи управління, якими зручно користуватися під час руху, були б краще.

Екран

Garmin ETrex 20 забезпечений яскравим, але невеликим 22-дюймовим TFT-дисплеєм з дозволом 176 x 220 пікселів, підтримує 65 тис. квітів. Він без праці читається під прямими сонячними променями або включеній підсвічуванні. Екран чітко відображає вигнуті лінії і шрифти. Користувач може вибирати з 14 різних колірних палітр для денного та нічного перегляду. Окрема кнопка для активації підсвічування немає. Дисплей не є сенсорним.
Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників

Апаратне забезпечення

Корпус навігатора має розміри 10 см у висоту, 53 см в ширину і товщину 3 див. З батарейками важить 142 р. Пристрій зручно лежить в руці. Гумова смуга по периметру корпусу запобігає вислизанню. Конструкція і матеріали, використані в навігаторі, високої якості. В комплект входить сам пристрій, USB-кабель, інструкція Garmin eTrex 20 російською мовою. На задній панелі розташовано кріплення для монтажу навігатора на велосипеді або його фіксації карабіном. На відміну від серії Oregon, воно зроблено з пластику та з часом може зношуватися. За відгуками користувачів, кріплення карабіна дещо утруднене, хоча з монтажем на велосипеді проблем не виникає. За відгуками користувачів, без навігатора кріплення виглядає непривабливо, і воно не забезпечує надійну фіксацію пристрою, хоча це і дозволяє на ходу регулювати його положення.

Відсік для двох батарей типу АА (не входять в комплект), miniUSB-порт і слот для microSD-карт знаходяться під задньою кришкою. При цьому для установки карти пам'яті батарейки потрібно вийняти. Однак c 17 ГБ внутрішньої пам'яті цілком імовірно, що багатьом використовувати слот розширення не знадобиться. У моделі Garmin eTrex 20 x обсяг ПЗУ на 2 ГБ більше. Навігатор захищений від дії вологи. Він виконаний за стандартом IPX7 тобто витримує занурення у воду на глибину до 1 м на строк до 30 хв. USB-порт дозволяє завантажувати дані про маршрут, координати точок і знімки екрану на ПК. Бездротова передача не підтримується.
Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників

Інтерфейс

Після включення Garmin eTrex 20 користувач потрапляє в основне меню, звідки він може відкрити карту, компас, розрахувати маршрут, відзначити, видалити або знайти вже збережену в пам'яті точку траси, змінити настройки. Власнику надано можливість змінювати порядок пунктів, натискаючи кнопку «Меню». Після вибору іншого екрану (наприклад, карти), виклик меню виведе на дисплей контекстно-залежний список команд. Система меню досить зручна і більшість функцій зрозумілі без необхідності вдаватися до керівництва користувача.

ГЛОНАСС

Єдиний елемент, який з'явився в лінійці eTrex і якого немає в раніше випущених пристроях – це підтримка ГЛОНАСС. Навігатор може використовувати Глобальну навігаційну систему поряд з GPS. Теоретично це повинно збільшити точність позиціонування і швидкість виявлення супутників. Особливо це справедливо для північних широт і міських (і природних) «каньйонів».

Функціональні можливості

У 20-ї моделі з'явилися багато функцій, які раніше були доступні тільки в навігаторах високого класу. Нижче наведено основні з них:
 • Підтримка геокешинга. Користувач прямо на місці може читати описи, підказки і журнал маршруту. Garmin eTrex 20 також дає можливість фільтрувати кеші і здійснювати пошук за розміром, складності, місцевості і т. д.
 • Використання аерофотознімків і топографічних карт. Навігатор сумісний з продуктами BirdsEye, що надаються у вигляді платній річної підписки. Зображення, завантажені протягом цього періоду, можна використовувати і без оновлення. Вони знадобляться як в міських умовах, так любителям природи на відкритій місцевості. Не менш високо користувачі цінують і наявність топографічних карт. Ніщо не може зрівнятися з тим, що зображення в навігаторі повністю відповідає детальної паперовій карті.
 • Розширені можливості навігації за маршрутами. Власникові досить вибрати трасу, і пристрій самостійно побудує маршрут з проміжних точок, позначить їх висоту і дасть реальне відстань між ними.
 • Підтримка користувацьких карт. При наявності аерофотознімків великої необхідності в додаванні своєї власної карти немає, але таку можливість мати приємно.
 • Календар. Відображає дати збережених шляхових точок і маршрутів, а також записаний геокэш.
 • Профілі. Дозволяють зберігати групи налаштувань. Наприклад, користувач може мати один профіль для геокешінга, інший для поїздок на гірському велосипеді, третій для риболовлі і т. д.
 • Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників

  Редагування даних

  Навігатор Garmin eTrex 20 володіє відмінними засобами редагування маршрутів пересування, їх записів і шляхових точок, в т. ч.:
 • Користувач може проектувати проміжні точки маршруту, знаходити середину шляху, встановити попередження про наближення до них і відзначити точку в поточному розташуванні.
 • Записати шлях прямування, показати або приховати на карті кілька таких трас, переглянути для них графік висот і пофарбувати їх будь-якій з доступних 17 кольорів. Колір активної траси також можна змінити.
 • Користувач може переглянути карту всього маршруту, змінити або скасувати його і переглянути графік висот.
 • Одна з чудових особливостей навігатора – доступність безкоштовних карт, джерелом яких є сайт GPSFileDepot. Модель здатна зберігати в пам'яті до 2 тис. шляхових точок, 200 маршрутів.

  Garmin eTrex 20: інструкція по налаштуванню

  Послідовність пунктів основного меню змінюється при натисканні клавіші «Меню» під час його перегляду. Передбачений доступ до сторінок за допомогою кнопки «Назад». Користувачеві необхідно скористатися пунктом Setup – Page, але слід пам'ятати, що цих сторінок в основному меню вже не буде. Навігатор поставляється з рекреаційним, геокэшинговым, автомобільним, морським і фітнес-профілями. Користувач може вибрати будь-який з них у пункті «Зміна профілю» головного меню або створити новий командою Setup – Profiles – Create. Щоб змінити його назву, потрібно його вибрати. У ньому зберігаються зміни в меню інші настройки. Користувач може змінювати поля даних їх практично скрізь, де вони є. Досить виконати команду Change Dashboard. Поля даних для компаса, карти маршруту можна замінити або доповнити панеллю моніторингу. B залежності від екрану вибір може включати компас, секундомір, автомобільну, геокэшинговую або рекреаційну панелі. А в eTrex 30 доступний і графік висоти. Доступ до сторінок маршрутного комп'ютера і компаса здійснюється через команду «Змінити панель моніторингу». Для цього на екрані карти слід вибрати пункт «Налаштування карти – Поля даних – Панель моніторингу». Єдиною незручністю є невеликий розмір дисплея моделей серії eTrex. Використання приладовій панелі може значно скоротити корисну площу екрану.
  Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників

  Корисні поради

  Нижче наведено поради, дотримання яких полегшить роботу з навігатором:
 • Для переходу на наступну сторінку меню можна використовувати кнопки масштабування.
 • З їхньою ж допомогою можна змінити розкладку клавіатури при введенні тексту.
 • Користувач може змінити повідомлення про запуск (наприклад, вказати свій номер телефону, щоб знайшли загублений навігатор могли його повернути), підключивши його до ПК і відредагувавши файл startup.txt.
 • Перевірити рівень заряду дозволяє нетривалий натискання кнопки включення. Статус батареї також можна вивести на екран.
 • Час автономної роботи

  За відгуками користувачів, при запису точок маршруту кожні 5 сек. і включеної на повну потужність підсвічуванню повністю заряджені акумулятори забезпечують 10 ч. 17 хв. роботи пристрою. При вимкненому підсвічуванні GPS-навігатор Garmin eTrex 20 функціонує протягом 23 год. 29 хв. Власники високо оцінюють можливість швидкої заміни акумуляторів. Батарейний відсік відкривається і закривається простим поворотом гвинта.

  Точність

  Одним з недоліків пристрою є його базова карта, по якій складно орієнтуватися, оскільки вона містить інформацію про дорогах. Тому важливо завантажити карти з іншого джерела, такого як GPSFileDepot. Топографічна карта містить ідеальний обсяг інформації про місцевість для навігації. Точність запису координат пристрою можна перевірити, звіривши результати, отримані при повторному проходженні траси. В ідеальному випадку ці маршрути повинні ідеально збігатися. Зрозуміло, жоден пристрій не здатне показати такий результат. За відгуками власників, точність навігатора Garmin eTrex 20 поступається багатьом моделям, оскільки реєструє розташування користувача з великою кількістю помітних помилок – координати одних і тих же точок можуть відрізнятися аж до 40 м. багато В чому це пов'язано з прошивкою, оскільки більш старі модулі з більш зрілим програмним забезпеченням демонструють найкращі результати. Тому користувачі рекомендують оновити Garmin eTrex 20 до останньої версії програмного забезпечення.
  Навігатор Garmin Etrex 20: огляд, характеристики, особливості експлуатації та відгуки власників

  Геокешинг

  Отже, наскільки хороший GPS Garmin eTrex 20 для пошуку схованок? У цьому процесі дуже багато змінних. Успіх залежить від точності заданих координат, зміни положення супутників, рельєфу місцевості, який створює ефект багатопроменевого розповсюдження, тощо Залишається користуватися дуже ненауковими тестами. Власники порівняли результати пошуку різних моделей і визначили різницю між фактичним і реальним відстанню до схованки. Середнє відхилення навігатора Garmin eTrex 20 з GPS склало 86 м, з GPS і ГЛОНАСС – 5 м. Це непоганий результат, і він демонструє, що використання ГЛОНАСС кілька покращує точність вимірювань. ETrex 20 схоже, страждає від недоліку, який зачіпає всі нові моделі Garmin – його прошивка далека від досконалості. Така ж проблема спостерігалася з ранніми версіями програмного забезпечення GPSMAP 62 і серії Oregon.

  Затримки і швидкість відновлення зображення

  За відгуками, у Garmin eTrex 20 помітні невеликі паузи при навігації по меню, і невелика заминка, що триває секунду або близько того, при перерисовывании карти під час зміни її масштабу. Подібне не спостерігається при звичайному використанні пристрою. Крім того, є затримки перемальовування карт у вигляді растрових зображень, таких як продукти BirdsEye, хоча вони також обмежені випадками панорамування, а не при русі по місцевості. Внесення інформації про точку маршруту є надзвичайно повільною процедурою, оскільки необхідно вибирати кожну букву з допомогою джойстика і натискати enter перед вибором кожної наступної.

  Достоїнства і недоліки

  За відгуками користувачів, модель відрізняється яскравим екраном, компактними розмірами, підтримкою ГЛОНАСС, яка підвищує точність вимірювань. Garmin eTrex 20 підтримує геокеширование, створення користувацьких карт, використання аерофотознімків BirdsEye і топографічних карт. Крім того, навігатор відрізняється розширеним функціоналом відстеження маршруту руху, безліччю налаштувань (панелей моніторингу, профілів тощо) і тривалим часом автономної роботи. До недоліків моделі відносяться невеликий екран, не зовсім вірне визначення дистанції і координат точок маршруту, пов'язане з недосконалістю прошивки Garmin eTrex 20 відсутність електронного компаса, барометра і модуля бездротової передачі даних, а також несумісність з маяком Garmin chirp.

  На закінчення

  Незважаючи на деякі помилки, туристичний навігатор Garmin eTrex 20 користувачам сподобався. Це хороша модель початкового рівня для любителів всіх типів відпочинку на природі. Недоліки пристрою досить незначні, і виробник має гарну історію їх усунення, хоча часто це займає деякий час. Помилки поділу маршрутів не настільки великі, щоб викликати проблеми з навігацією, хоча неправильна відстань до місця призначення може розчарувати тих, хто займається геокэшингом. Широкий набір функцій, включаючи підтримку ГЛОНАСС і аерофотознімків BirdsEye, дуже хороший для моделі базового рівня.

  Популярі новини
  Загрузка...