ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору

213 0 Новини високих технологій

Сучасні газові котли опалення здебільшого є «розумними» девайсами, де за підтримання комфортної температури в приміщенні відповідає складна електроніка. До того ж робота в тандемі з циркулярним насосом робить пристрій на 100 % залежною від якісного, так само як і безперебійного електроживлення. Для вирішення подібних завдань передбачені спеціальні апарати для газових котлів – ДБЖ (джерело безперебійного живлення). На ринку можна зустріти масу варіантів подібного обладнання, але далеко не кожен пристрій гідно справляється з поставленим завданням. Тому перед тим як вибрати ДБЖ для котла, незайвим буде навантажитися мінімальним багажем знань в цій області і звернути увагу на наш список кращих апаратів. Тому що в цьому випадку правило «чим дорожче, тим краще» не завжди працює.


Отже, представляємо вашій увазі огляд ДБЖ для котлів. Розглянемо принципи роботи обладнання, основні види та наведемо перелік найбільш важливих моделей, які можна зустріти на вітчизняному ринку. Це допоможе звузити коло вибору та більш точно визначитися з покупкою.

Пристрій ДБЖ і принцип роботи

Комплект ДБЖ для котла складається з двох частин – це стабілізатор струму і акумуляторна батарея. На плечі першого лягає завдання вирівняти напругу і позбавити техніку від стрибків і якихось коливань. Одночасно з цим стабілізатор повинен захищати елемент живлення під час його підзарядки.
ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
Акумуляторні батареї у ДБЖ для котлів опалення можуть бути самими різними, і відрізняються вони один від одного головним чином своєю ємністю. Крім того, деякі просунуті моделі можуть оснащуватися декількома елементами харчування, що в значній мірі збільшує час автономної роботи обладнання.

Види ДБЖ

ДБЖ для котлів опалення можуть також розрізнятися за принципом дії і способів установки. У продажу можна зустріти моделі виду офлайн, лінійно-інтерактивні і онлайн. Перші можна назвати самими простими пристроями, який навіть стабілізатора немає.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ для котла – це усереднений варіант. Вони мають привабливу вартість і забезпечують більш або менш гідне обслуговування обладнання. Єдине критичне відміну від попереднього виду – це наявність власне стабілізатора напруги. Онлайн-моделі – це кращі ДБЖ для котлів. Вони здатні повноцінно обслужити навіть генераторні установки. Така особливість доведеться як не можна до речі, якщо будинок забезпечується міні-електростанцією. Обладнання такого плану забезпечує максимальний ККД. Тут будь-яке входить змінна напруга стає постійним і на виході виходить максимально стабілізованим.

Спосіб установки

ДБЖ для котлів можуть бути настінними і підлоговими. У першому випадку це невеликі апарати з елементом живлення невеликої ємності. Деякі ДБЖ такого плану можна підключати до зовнішньої акумуляторної батареї, що дозволяє в значній мірі збільшити автономність пристрою.
ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
Підлогові ДБЖ для газових котлів – це обладнання високої потужності, спрямоване на обслуговування серйозної техніки з розрахунком на високе навантаження і тривалий час автономної роботи. Стоять вони, природно, дорожче настінних моделей, але і ККД у них помітно вище. Визначальних характеристик, на які потрібно звернути особливу увагу в момент вибору ДБЖ для котла, всього дві – це сумарна потужність підключається техніки і тривалість автономної роботи. Все інше вторинне і здебільшого залежить від ваших особистих переваг.

Кращі моделі

Далі розглянемо конкретні і кращі моделі ДБЖ для котла. Відразу варто обмовитися, що в огляді будуть вказані тільки онлайн-апарати підлогового типу, що забезпечують максимальний захист обладнання від стрибків напруги і з прийнятною для вітчизняного споживача ціною. Вони як раз і потрапляють під визначення «кращі». Рейтинг ДБЖ для котлів виглядає наступним чином:
 • Helior Sigma 1KSL 24V.
 • Zenon Ultra 1000LT-2412A.
 • Lanches EA910II LCDH.
 • Stark Country 1000 online 12A.
 • Inelt Monolith K1000 LT.
 • Розглянемо кожного учасника детальніше.

  Helior Sigma 1KSL 24V

  Це оптимальний варіант для забезпечення безперебійного живлення опалювальних котлів в приватних котеджах і будинках площею до 250 м 2 . Час автономної роботи пристрою коливається від 6 до 10 годин в залежності від навантаження. Також слід зауважити, що апарат чудово адаптований під російські умови і справляється навіть з найважчими завданнями.
  ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
  Модель може похвалитися практично безшумним кулером. Навіть на максимальному навантаженні він не буде настирливо плескати лопатями. Також варто відзначити наявність спеціального режиму роботи від генератора зі значно розширеним діапазоном ведучих частот. В плюси можна записати невеликі габарити пристрою, можливість його використання в двох положеннях і цілком адекватну вартість наявних характеристик. Користувачі у своїх відгуках також відмічають досить примітний і універсальний вид ДБЖ, який ніяк не зіпсує загальну стилістику кухні.

  Орієнтовна вартість моделі – близько 18000 рублів.

  Zenon Ultra 1000LT-2412A

  Це одна з найпопулярніших моделей у вітчизняних споживачів від відомого міжнародного концерну K-Star. Апарат ось вже довгі роки працює в будинках сотень тисяч росіян, а відгуки про нього суцільно позитивні. Модель відрізняється високим зарядним струмом, що дозволяє використовувати елементи живлення великої ємності з широким діапазоном вхідної напруги – від 110 В до 290 Ст. Також користувачі відзначають наявність розумного дисплея, де відображаються всі критичні параметри і відмінна якість зборки. ДБЖ отримав простий, але в теж час привабливий зовнішній вигляд, який повинен вписатися в інтер'єр будь-якої кухні, не кажучи вже про підсобному приміщенні. Апарат стане в нагоді там, де потрібно тривалий час автономної роботи (більше 10 годин) при низькоякісних характеристики живильної мережі. Критичних недоліків у моделі немає, що доводить маса приємних відгуків від користувачів.
  Орієнтовна ціна ДБЖ – близько 17000 рублів.

  Lanches EA910II LCDH

  Модель від відомого китайського виробника подібних пристроїв East може похвалитися високою стійкістю до навантажень, вкрай якісною зборкою, тривалим часом автономної роботи (близько 6-8 годин) і тямущим дисплеєм, де зручно і зрозуміло вказана вся необхідна інформація.
  ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
  Для елементів живлення до 15 Ач середній струм заряду становить 8 А, що більш ніж прийнятно для такого роду техніки. Апарат також може похвалитися практично безшумними кулерами, які навіть при високому навантаженні не доставляють незручностей. Також варто відзначити привабливий і універсальний дизайн моделі. Він чудово впишеться практично в будь-яке приміщення і не буде вибиватися з загальної стилістики. В якості ложки дьогтю тут виступає вузький діапазон вхідної напруги – від 145 до 300 У. Щоб уникнути якихось проблем, краще всього використовувати модель в більш або менш стійкої мережі живлення. Також багато споживачі нарікали на нестабільні поставки бренду дистриб'юторам, тому апарат можна назвати досить рідкісним на вітчизняному ринку. Орієнтовна вартість пристрою – близько 15000 рублів.

  Stark Country 1000 online 12A

  Апарат призначений для безперебійного енергопостачання котлів, розрахованих на площу понад 300 м 2 . Модель від тайванського бренду Voltronic Power здатна живити техніку без малого протягом доби. Цьому значною мірою посприяли три акумуляторні батареї в комплекті.
  ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
  Судячи по статистиці (форуми, відгуки в магазинах), кількість звернень користувачів в сервісні центри з пристроями від цього бренду і з цією моделлю зокрема практично нульове. Цим можуть похвалитися далеко не всі ДБЖ в цьому сегменті. Окремо варто згадати про високий струмі заряду в 12 А. Це дозволяє підключати акумуляторні батареї значних ємностей. Також модель відрізняється широким діапазоном вхідних напруг від 110 до 300 Ст.
  ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
  Крім того, багато користувачів були в захваті від зовнішнього вигляду ДБЖ: інші конкуруючі аналоги по більшій частині були практичними і не більше, а тут же ми маємо вкрай привабливий дизайн зі своїм оригінальним стилем. Та й якість збірки на висоті: ніяких зазорів, люфтів або скрипів. Орієнтовна ціна моделі – близько 17000 рублів.

  Inelt Monolith K1000 LT

  Спочатку це був один найпопулярніших ДБЖ від відомого виробника з Піднебесної – Kehua Tech для живлення будь-якої домашньої техніки. Вітчизняні інженери з компанії Inelt адаптували пристрій під російські реалії і отримали в результаті вельми гідний апарат, який відзначився підвищеною надійністю і широким діапазоном вхідних напруг – від 120 до 295 Ст.
  ДБЖ для котла: фото, огляд кращих моделей, рейтинг, характеристики, поради з вибору
  Модель можна назвати відмінною робочою конячкою, яка не так приваблива зовні, але зі своїм завданням справляється на п'ять балів і забезпечує чудову автономність котлів опалення. В якості ложки дьогтю тут виступає дизайн, а вірніше його відсутність: масивна коробочка, водруженная на елементи живлення, – ось і весь екстер'єр. Те ж можна сказати і про малоинформативном дисплеї на РК. Так що в цьому випадку краще сховати ДБЖ подалі від очей, або в спеціальний відсік, або в який-небудь найближчий шафка, щоб не псувати інтер'єр кімнати. Особливо якщо мова йде про кухню або приміщенні з гарним євроремонтом і привабливою меблями. Орієнтовна вартість пристрою – близько 20000 рублів.

  Популярі новини
  Загрузка...