Дзеркало сайту: що це таке і для чого використовується

344 0 Новини високих технологій

Поняття «дзеркало сайту» або «аліас сайту» передбачає, що один і той же веб-ресурс доступний за двома доменними адресами.

Дзеркало сайту: що це таке і для чого використовується
Сьогодні багато підприємців, які працюють в сфері електронної комерції, навмисне створюють для своїх проектів за кілька схожих адрес (наприклад, «kislorod», «kyslorod» і так далі). Таким чином вони відвертають можливі спроби конкурентів створювати аналогічні домени. Мета таких маніпуляцій – перешкодити супротивникові користуватися чужим трафіком.

Що таке дзеркало сайту

Дзеркало сайту: що це таке і для чого використовується
Дзеркалом веб-ресурсу називають його дублікат. Продубльованим може бути як весь сайт, так і його частина (або кілька частин). У більшості випадків під поняттям «дзеркало сайту» мається на увазі наявність у Мережі двох (або більше) однакових версій сайту, адресу однієї з яких містить префікс «www» (хоча це і не обов'язково).


Для чого сайту «www»?

Складноскорочені слова WWW колись вважалося невід'ємною частиною адреси кожного сайту і передбачало приналежність ресурсу до Всесвітньої павутини (World Wide Web). Зараз в цьому вже немає необхідності - сучасні пошукові роботи наділені здатністю індексувати контент незалежно від того, чи є в його адресному рядку «три дабі» чи ні. До речі, на думку експертів, сьогоднішні пошуковики «недолюблює» цю абревіатуру. Виявивши в інтернеті два абсолютно однакових сайту, розташовані за двома адресами (один з «www», а інший – без), бот прибере одну з версій з пошукової видачі. Пошуковий робот не зробить цього, якщо сайт побудований некоректно, і сторінки, розташовані всередині інтернет-проекту, містять обидва варіанти url. Тоді в пошуковій видачі опиняться два ідентичних сайту, і цей факт негативно позначиться на репутації кожного з них.

Багато сучасні сайтостроітелі називають ці колись писання літери атавізмом і використовують їх в основному для краси, а частіше – за звичкою.

Дзеркало сайту: принцип роботи і користь

Коли у сайту з'являється «www» (це може, наприклад, відбутися, коли власник блогу приймає рішення прикріпити до свого контенту платний домен), в Мережі з'являється два однакових сайту. Щоб вони не сприймалися як два ботами незалежних проекту, веб-майстру належить склеїти обидва домена. Після склеювання користувачі, які прийшли на безкоштовний домен, будуть перенаправлятися на платний. Один з найбільш поширених випадків появи двох адрес в одного проекту – «переїзд» сайту на новий сервер. Але з цього зовсім не випливає, що другий адреса обов'язково повинен містити три дабі». Великі інформаційні майданчики, що володіють величезною кількістю затребуваного контенту, навмисне переносять частина інформації на запасну версію сайту (дублікат). Зверніть увагу! Дзеркала сайту можуть перебувати не тільки на декількох серверах, але і в доменних зонах різних країн.

У яких ще випадках необхідно створення псевдонімів сайту

Ще одне призначення дзеркала сайту – не дати безповоротно зникнути веб-проекту, заблокованого пошуковою системою. Не можна також не згадати про те, що періодично кожен веб-майстер стикається з необхідністю закрити доступ до основного сайту через проведення технічних робіт. Власник сайту не втратить відвідувачів завдяки наявності сайту-дубліката. Вимкнувши основний сайт, він просто перенаправляє трафік на другорядний ресурс.
Дзеркало сайту: що це таке і для чого використовується
Певну вигоду отримують з цієї можливості власники великих інформаційно-комерційних майданчиків, на яких завжди багато роззяв, а ще більше – цільових відвідувачів, власників конкуруючих проектів і копипастеров (користувачів крадуть контент).
Дзеркало сайту: що це таке і для чого використовується
Створення дзеркал сайту – прекрасна можливість перенаправляти відвідувачів на менш завантажену платформу і зберегти інформацію, зниклу в результаті злому.

Як захистити сайт від копипастеров?

Якщо захист зображень не викликає у веб-майстрів труднощів (завдяки опції накладання водяного знаку), то з захистом текстового вмісту справа йде складніше. Відомо кілька варіантів захисту, які не зупинять зловмисників, зате змусять їх понервувати. Існує безліч способів накладення заборони на копіювання викладених на сайті унікальних статей. Один з них – створення відповідного стилю CSS. Веб-майстер створює стиль, що забороняє виділення текстового контенту. Цей спосіб також не здатний зупинити «гостей», які крадуть контент. Будь більш-менш досвідчений копіпастер знає, як скопіювати вміст всієї сторінки, відкривши її HTML-код. Однак далеко не всі йдуть на це: скопіювавши HTML, викрадачеві доведеться витратити багато часу, звільняючи вміст від контекстних та інших посилань, а також від рекламних повідомлень.

Хочеться відзначити, що якщо на захищений проект забреде ледачий викрадач текстів, він тут же покине його і відправиться на пошуки більш доступною видобутку.

Як новачкові створити аліас сайту?

Щоб пошуковики не сприймали дзеркала сайту як різні проекти, наповнені однаковим контентом, починаючому веб-майстру необхідно спочатку визначитися, яке дзеркало буде головним. Впоравшись із завданням, він повинен сповістити про це пошуковиків, відвідавши спеціалізовану майданчик для веб-майстрів.
Дзеркало сайту: що це таке і для чого використовується
Опинившись на майданчику (наприклад, у системі Google), початківець сайтостроитель, навіть якщо і випробує труднощі, легко з ними впорається, звернувшись за допомогою в службу технічної підтримки. Авторизувавшись в Google і увійшовши в панель інструментів, веб-майстер шукає вкладці «Конфігурація», в ній - «Налаштування», а потім переходить в підрозділ «Основний домен». Визначивши, який з адрес буде називатися основним дзеркалом сайту, сайтостроитель повинен підтвердити свої права на володіння цього доменного адреси. Але спочатку йому потрібно зареєструватися в системі, де він повинен фігурувати як власник бізнес-сайту. Підтвердження права власності передбачає перехід у відповідну вкладку на адміністративній панелі. Процедура складається з декількох етапів, кожний з яких буквально «нашпигований» спливаючими підказками.

Популярі новини
Загрузка...