Як вибрати камін - зволожувач повітря

514 0 Новини високих технологій

Камін - зволожувач повітря може прикрасити будь-яке приміщення красивим дизайном, а також важливим функціоналом. Що це за пристрій, якого виду може бути камін і як він працює? Розглянемо переваги, недоліки вироби та критерії вибору.

Особливості пристрою

Як вибрати камін - зволожувач повітря
Купуючи камін з функцією зволожувача повітря, можна не тільки прикрасити додатково приміщення, але і нагріти його, при цьому не висушуючи повітря в приміщенні. Він працює на основі простої води, яка з використанням спеціальної технології створює ефект полум'я. В конструкцію вбудований ультразвуковий генератор, який перетворює водний потік в холодний пар. Ефект горіння живого вогню, який не може обпалити руку, створюється за рахунок того, що галогенні лампи підсвічують розсіяні водяні краплі. Резервуар наповнюється водою один раз на 24 або 36 годин.


Пристрій при цьому виконує відразу кілька функцій: опалювальну (оскільки виділяється тепло), зволожуючу (не пересушує повітря) і декоративну (може доповнити будь-вже наявний інтер'єр в приміщенні). Тут важливо визначитися з моделлю установки, яка може бути стаціонарна, настінна або кутова.

Класифікація

Як вибрати камін - зволожувач повітря
Всі каміни - зволожувачі повітря можна поділити на дві основні групи:
 • з відкритим полум'ям (найбільше такий вигляд установки підходить під класичний дизайн приміщення, до того ж є можливість доторкнутися до мов полум'я, але треба бути обережним при облаштуванні такого каміна сім'ям, у яких є маленькі діти);
 • з закритим полум'ям (доступ до вогню перекритий або обмежений, він може бути накритий склом або ґратами, така установка підходить під сучасний дизайн приміщенні).
 • Розподіл пристроїв на ці дві групи носить чисто умовний характер, оскільки будь-яку наявну установку можна доповнити аксесуарами і видозмінити.


  Як працює камін - зволожувач повітря?

  Як вибрати камін - зволожувач повітря
  Завжди при використанні нагрівальних приладів зменшується вологість у закритому приміщенні, що позначається не тільки на самопочутті людини, але і шкодить кімнатним рослинам і дерев'яних меблів, провокуючи її псування. Зволожувач повітря у вигляді каміна діє за принципом парогенератора. Він одночасно і створює теплу атмосферу в приміщенні, і не висушує повітря. При цьому режим горіння може регулюватися. Найбільш популярним є електрокамін з функцією зволожувача повітря та додатковим звуком топки дерева. На спеціальному плеєрі, вбудований в пристрій, записані такі звуки, а якщо ще й додати ароматичних свічок, тоді й зовсім можна подумати, що працює не штучний камін, а натуральний. Важливо, щоб пристрій відповідав усім вимогам безпеки. Резервуар наповнюється водою акуратно, щоб вона не потрапила на відкриті частини електромережі. Температура нагрівальних ламп досить висока, але навіть якщо підставити руку під штучні мови полум'я, людина не отримає опік, він відчує тільки тепло. Камін оснащений таймером, з допомогою якого можна налаштувати період роботи пристрою і його вимкнути в певний час.

  Переваги і недоліки

  Як вибрати камін - зволожувач повітря
  Як і будь-який пристрій, зволожувач повітря у вигляді каміна має свої плюси і недоліки. До переваг можна віднести наступне:
 • широкий асортимент моделей в залежності від дизайну, починаючи від класичних установок і закінчуючи дитячими і фантазійними;
 • компактність і простота в установці і догляді;
 • не потребує паливі або деревині для роботи, відповідно, відсутні продукти згоряння;
 • регулювати ступінь обігріву і яскравість самого полум'я можна дистанційно за допомогою пульта;
 • таймер і кілька режимів роботи.
 • Серед недоліків установки можна відзначити високу ціну, контроль над рівнем рідини в ємності, а також періодичну заміну галогенних ламп, які безпосередньо контактують з вологою. Резервуар повинен заповнюватися рідиною як мінімум раз на добу при постійній роботі електрокаміна.

  Критерії вибору

  При виборі каміна - зволожувача повітря для будинку важливо враховувати наступні аспекти:
 • Витрата електрики (чим менше галогенних ламп в установці, тим менша кількість споживаної електроенергії).
 • Розмір установки (для початку треба в приміщенні визначити спеціальне місце, де буде стояти камін, і тільки потім приступати до вибору моделі; вони можуть значно відрізнятися не тільки за дизайном, але і за розміром).
 • Вид установки (це може бути не тільки підлоговий камін, але і настінний варіант, тоді буде потрібно додатковий час і знання для його монтажу).
 • Принцип роботи (при виборі каміна потрібно ознайомитися з інструкцією і знати не тільки його характер роботи, але й правила експлуатації - установка працює за принципом зволожувача повітря Philips, який рівномірно розподіляє зволожене повітря, відключається у разі відсутності води в резервуарі або сповіщає про те, що ємність потрібно наповнити рідиною для продовження роботи).
 • Додаткові функції (це може бути звук топки або таймер, що зробить штучний камін більш привабливим, а не тільки корисним).
 • Купуючи зволожувач повітря - камін, ціна якого варіюється від 50 тис. до 70 тис. рублів, варто звернути увагу на функції пристрою і додаткові опції. Є також ексклюзивні декоративні моделі вартістю від 100 тис. рублів.

  Популярі новини
  Загрузка...