Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера

1170 0 Новини високих технологій

Сьогодні при різних торгових марок і моделей кондиціонерів буває важко відразу знайти ту, яка б вас влаштовувала. Продавці нахвалюють свій товар. Їх спліт-системи, звичайно ж, найкращі. Виробники всіляко виділяють свої бренди, додаючи нові функції та режими. А для покупця важливі режими роботи кондиціонера, якими він користуватиметься.

Чим корисне знання режимів?

Стаття не дає порад, як розрахувати потужність кондиціонера, для вашого приміщення, де встановити спліт-систему, як проконтролювати правильність монтажу. Це не інструкція з експлуатації кондиціонера. Інструкція пишеться для кожного кондиціонера індивідуально і описує функції лише однієї моделі. Тут дано зрозумілі описи основних функцій кондиціонерів. За ним дуже зручно порівнювати обладнання (навіть різних цінових груп) і вибирати те, що потрібно, а не переплачувати за зайві опції.Основні режими роботи кондиціонера

Побутовий кондиціонер — це, насамперед, обладнання, що підтримує бажану температуру в приміщенні. Управляються кондиціонери пультами, які бувають дистанційними і стаціонарними (настінними, наприклад). Призначення всіх кнопок пульта детально описано в інструкції з експлуатації кондиціонера. Але його можна зрозуміти інтуїтивно по значках і написам близько кнопок пульта.
Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера

Кнопка перемикання режимів

У різних кондиціонерів набори клавіш на лицьовій панелі пульта можуть сильно відрізнятися. Але одна кнопка є у всіх. Кнопка — MODE («Режим»). Її послідовне натискання включає почергово основні режими кондиціонера: "Охолодження", "Обігрів", "Авто", "Осушення", "Вентиляція".


Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера

Особливості основних режимів

 • "Охолодження". Головна функція кондиціонера. При її включенні в приміщенні відбувається охолодження повітря. У внутрішньому блоці кондиціонера встановлений датчик, що відслідковує зміну температури і подає сигнал кондиціонеру при її зміні. При роботі на охолодження послідовним натисканням кнопки FAN можна змінювати продуктивність вентилятора, а отже, і інтенсивність охолодження.
 • "Обігрів". Завдання — нагріти повітря в кімнаті. Так як кондиціонер — це тепловий насос, то при роботі в даному режимі він буде споживати в три рази менше енергії, ніж електричний обігрівач. У цьому режимі роботи кондиціонера також можна змінювати інтенсивність нагріву приміщення, змінюючи продуктивність вентилятора внутрішнього блоку, послідовно натискаючи кнопку FAN.
 • "Вентиляція". Повітря приміщення проганяється через внутрішній блок кондиціонера без зміни температури і фільтрується. У цьому режимі роботи кондиціонера відбувається рециркуляція повітря. Тут немає його надходження або вилучення.
 • "Осушення". При цьому режимі роботи кондиціонера значок на пульті буде мати вигляд краплі. У режимі осушення відбувається видалення зайвої вологи. Спочатку кондиціонер десять хвилин сушить повітря, потім 2 хвилини не працює і, нарешті, працює 5 хвилин в режимі посиленої продувки. У режимі осушення, перемикаючи швидкість обертання вентилятора, можна вибирати швидкість осушення.
 • В режимі "Авто" автоматично встановлюється температура 22 градуси і швидкість вентилятора. Кондиціонер сам вибирає між режимами "Охолодження" і "Обігрів". Сам підтримує задані умови. Зміна будь-яких налаштувань всередині режиму "Авто" не передбачено.
 • Режим SWING ("Свінг"). Управління горизонтальними (в деяких моделях і вертикальними) жалюзі внутрішнього блоку.
 • Таблиця основних режимів роботи

  У таблиці представлено короткий опис режимів роботи. Це як би шпаргалка про те, як користуватися кондиціонером на основних режимах.
  Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера

  Додаткові режими

  Наведені в таблиці основні режими є у всіх кондиціонерів. Вони забезпечують мінімальний комфорт. Зараз розповімо про опціях, які роблять кожен кондиціонер унікальним по-своєму, і про те, як користуватися кондиціонером додаткових режимах. Виберіть сподобалися, і консультант магазину кліматичної техніки підкаже відповідну модель спліта.
 • "Іонізація". Включення режиму передбачає насичення приміщення негативно зарядженими іонами (аніонами). У середньому кондиціонер виробляє до 20000 їх на квадратний сантиметр. Така кількість аніонів зустрічається тільки в екологічно чистих місцях. Аніони антибактеріальний ефект. Функцію іонізації можна розглядати як додатковий фільтр тонкого очищення.
 • Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера
 • "Самоочищення". При використанні цієї функції в кондиціонері ніколи не заведеться цвіль. Триває процес близько півгодини: жалюзі закриваються, і відбувається продування внутрішнього блоку, вилучається вся волога, теплообмінник нагрівається, сушиться, кондиціонер переходить в режим FAN ("Вентиляція"), і повітря, що надходить в кондиціонер, забирає з собою всі неприємні запахи.
 • "Генератор кисню". Збагачення повітря киснем, засноване на нерівномірному проходженні газів через полімерну мембрану.
 • "Режим додаткової фільтрації". У багатьох моделях існують системи додаткової фільтрації. Наприклад, на російський ринок LG принесла плазмовий фільтр, компанія Samsung - фільтр біоочищення. Практично у кожного бренда є моделі з багатоступеневою фільтрацією. Дуже корисна опція.
 • "Подача свіжого повітря". Функція в системах з настінними блоками швидше рекламна. Дуже маленьке переріз трубки, через яку повітря повинен потрапляти в приміщення. Якщо ця функція є, то застосовується вона в кондиціонерах з фільтрами багатоступінчастої очищення.
 • "Нічний режим" ("Режим сну"). Перехід кондиціонера в оптимальний для сну режим. Вентилятор включається на малошумном режимі. Тобто знижується її швидкість обертання. Крім того, при роботі кондиціонера в режимі охолодження температура протягом кількох годин піднімається на 1-3 градуси. А при роботі в режимі обігріву - протягом декількох годин опускається.
 • Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера
 • "Таймер". Дозволяє включати кондиціонер до певного часу (наприклад, до часу приходу на роботу) і вимикати його до певного часу.
 • "Форсоване охолодження або обігрів". В одних моделях режим може називатися TURBO, в інших - JET COOL. Суть одна - протягом півгодини (після натискання відповідної кнопки) кондиціонер працює при мінімальній температурі на максимально можливій швидкості вентилятора. Застосовується для швидкого охолодження приміщення.
 • I FEEL. У цьому режимі температура вимірюється не датчиком внутрішнього блоку, а датчиком пульта. Максимально комфортні умови створюються в місці, де знаходиться пульт, тобто поряд з людиною.
 • «Розумне око». I SEE — датчик об'ємного температурного сканування. Відстежує температуру і вологість по всьому об'єму кімнати. Кондиціонер, отримуючи інформацію, коригує температуру по зонам. I SEE не допускає різких перепадів температур, синхронізуючи роботу вентилятора і жалюзі.
 • Режими роботи кондиціонерів. Інструкція з експлуатації кондиціонера

  Системи захисту

  Додаткові функції підвищують комфорт. Крім цього, виробники встановлюють на кондиціонерах системи захисту та контролю.
 • "Розморожування (розморожування) зовнішнього блоку". Функція включається автоматично, коли на зовнішньому блоці намерзає лід. Спліт-система починає підігрів зовнішнього блоку. На жаль, є не у всіх кондиціонерів. Якщо у вибраному вами кондиціонері її немає, то розтопити лід на зовнішньому блоці можна, включивши короткочасно режим охолодження.
 • "Авторестарт". Функція кондиціонера відновлювати налаштування після відновлення живлення при відключенні електроенергії.
 • "Теплий старт". Захист від потоку холодного повітря при переході в режим обігріву. Вентилятор внутрішнього блоку не включиться, поки холодоагент не прогріється. При такій опції попадання холодного повітря на людину неможливо.
 • "Захист компресора".
 • "Функція самодіагностики". Поломки діагностує мікросхема, вбудована у внутрішній блок кондиціонера. Про тип несправності можна дізнатися за кодом помилки або по миганню світлових індикаторів.
 • "Робота при низьких температурах". Кондиціонери стабільно працюють в період міжсезоння (температура до -7 градусів). Якщо ви хочете обігріватися кондиціонером взимку, то варто придбати інвертор. Багато інверторні моделі можуть без втрати потужності працювати на обігрів при температурі зовнішнього повітря -15 градусів. Кондиціонери з додатковим комплектом для низьких температур можуть працювати і при температурах менше -60 градусів. Але ціна систем з тепловим насосом вище, ніж у звичайних кондиціонерів, в кілька разів.
 • Якщо пульт загубився. Включення кондиціонера без допомоги пульта

  Є ще одна цікава функція у настінних сплитов. Їх можна включити в тестовому режимі, навіть якщо пульт загубився. Під лицьовою панеллю з правого боку, прикритий пластиковою кришечкою, розташована кнопка OPERATION або ON/OFF. Натиснувши її можна запустити кондиціонер без пульта. Є тільки одне "але". При натисканні цієї кнопки деякі моделі включаються в режимі "Авто", але більшість в тому режимі, в якому працювали до виключення. Всі сучасні кондиціонери (з будь-якого цінового сегменту) мають складний і часто збігається набір функцій: "Охолодження", "Обігрів", "Осушення", "Вентиляція", "Включення/вимикання таймера", різні фільтри Відмінність між справжніми моделями і моделями простіше — відсоток браку в партії обладнання і гарантований виробником термін служби. Вибір бренда теж важливий. Але це зовсім інша історія.

  Стаття підготовленна сайтом Кондиционеры Черновцы

  Популярі новини
  Загрузка...