Позначення на пульті кондиціонера (фото)

351 0 Новини високих технологій

Кондиціонер щільно увійшов у повсякденне життя більшості людей. Його використовують вдома, в офісах, торгових центрах - практично скрізь. З його допомогою легко і швидко можна охолодити, так і нагріти приміщення. Але при величезному попиті більшість споживачів толком і не знають про його можливості. Не менша кількість людей мало орієнтується в позначеннях кнопок на пульті кондиціонера. Дана стаття допоможе розібратися в цьому питанні.

Види і особливості

Пульт від кондиціонера поділяються на:
 • інфрачервоні;
 • дротові.
 • Інфрачервоними вважаються пульти, передають сигнал завдяки випромінюванню. Дана система використовується в настінних спліт-системи, касетні, стельових кондиціонерах, а також в деяких моделях віконних кондиціонерів. Інфрачервоні пульти зручні у використанні, але їх дальність дії обмежена до 8 метрів, при цьому потрібно враховувати, що після 5 метрів можуть виникнути збої в роботі із-за яскравого освітлення. Даний вид управління не підійде для систем, що встановлюються вище рекомендованих значень, а також тих моделей, у яких внутрішні блоки приховані за підвісними стелями або гіпсокартонними конструкціями.


  Позначення на пульті кондиціонера (фото)
  Інфрачервоні пульти володіють системою самодіагностики, тому під час збою лампочки-індикатори на внутрішньому блоці спліт-системи починають сигналізувати миготінням, завдяки чому сервісній службі знадобиться менше часу на діагностику та ремонт. Дротові керують кондиціонером на будь-якій відстані. При неполадки в роботі відображають на дисплеї код помилки, що робить діагностику ще простіше, ніж у інфрачервоного пульта. Провідний вид управління дозволяє контролювати роботу 4-8 кондиціонерів. У деяких моделях додатково є датчик температури, що допомагає забезпечувати оптимальну продуктивність.


  НЕАТ

  Незалежно від виробника спліт-системи можна виділити основні позначення на пульті кондиціонера.
  Позначення на пульті кондиціонера (фото)
  НЕАТ обігрів, температура до 30 градусів. Цей режим використовують для нагріву повітря в приміщенні. Він має позначення на пульті управління кондиціонера у вигляді сонечка. Програма самостійно наганяє температуру до заданої, як тільки вона починає падати. Важливо знати, що у кожного приладу є свої обмеження при використанні в холодну погоду. Обмеження в роботі можуть бути від -5 до -15 градусів в залежності від технічних характеристик кондиціонера. Не слід нехтувати правилами експлуатації приладу, щоб уникнути поломок. При виборі кондиціонера важливо дізнатися умови, при яких його можна використовувати. Є моделі, в яких немає обмежень.

  COOL

  Цим режимом охолоджують приміщення у спекотну погоду до 16-18 градусів. Дана функція вважається головною і присутня в будь-якому кондиціонері. Вона має позначення на пульті кондиціонера у вигляді сніжинки. Охолодження відбувається завдяки залитому хладагента, який повільно забирає тепло з приміщення за рахунок газоутворення і випускає тепле повітря на вулицю. Потужність кондиціонера слід вибирати з розрахунку один кіловат на 8-10 квадратних метрів, при таких умовах прилад буде працювати найбільш оптимально. При використанні режиму cool найбільш сприятливою вважається температура 16-18 градусів, якщо не вистачає, то можна включити вентилятор.
  Позначення на пульті кондиціонера (фото)

  DRI

  Функція осушення, призначена для зміни заданої температури на кілька градусів для активного видалення підвищеної вологості в приміщенні. Даний режим ідентичний COOL, але при дуже низьких обертах вентилятора внутрішнього блоку спліт-системи. Спільне застосування функції з охолодженням приміщення означає надання більш комфортного повітря. Режим DRI допомагає швидко осушити простір і позбутися від підвищеної вологості, легше перенести спеку та зупинити розвиток плісняви. У деяких моделях кондиціонера є спеціальні датчики, які реагують автоматичним включенням даної функції при відхиленні від норми. Наприклад, чи є дане позначення на пульті кондиціонери Gree. При цьому режимі не можна запрограмувати і підтримувати показники вологості.
  Позначення на пульті кондиціонера (фото)
  Осушення повітря відбувається таким чином:
 • Перші 10 хвилин вентилятор активно працює.
 • Наступні 5 хвилин знаходиться на паузі.
 • Далі 2 хвилини здійснюється посилене вентилювання.
 • Не можна використовувати цей режим близько відкритих джерел вологи, наприклад, басейну. У цьому випадку слід застосовувати інші способи осушення.

  FAN

  Функція аналогічна вентилятору, використовують її для зміни швидкості охолодження кондиціонера. У даному режимі охолоджувальне і нагрівальне обладнання не функціонує, а відбувається лише забір повітря з вулиці. Підійде для будинків, в яких є центральне опалення. В деяких моделях можна тільки включити вентилювання приміщення без забору повітря з вулиці. Виробники найчастіше надають покупцям на вибір 3 швидкості обертання, і режим самостійно підбирає найбільш підходящу швидкість обдування.

  AUTO

  Функція підтримує в приміщенні температуру в 22-24 градуси, оскільки вона вважається найбільш комфортною для людини. Задане значення вирівнюється кожні півгодини. У даному режимі показники температури на дисплеї пульта управління не висвітлюються.

  TURBO

  Режим, в якому потоки повітря на великій швидкості поширюються по кімнаті. Якщо є можливість відключити забір повітря з вулиці, можна швидко змішати шари повітря. Таким чином температура в приміщенні буде однаковою.

  SLEEP

  Режим використовується під час сну для створення сприятливих умов. У даному режимі температура змінюється протягом 6-8 годин, збільшуючи або зменшуючи поступово на 1 градус температуру повітря для того, щоб не переохолодити або не перегріти сплячої людини. Якщо кондиціонер працює на обігрів, то температура зростає, якщо на охолодження, то падає.
  Позначення на пульті кондиціонера (фото)

  SWING

  За допомогою даного режиму здійснюється фіксація або зміна положення жалюзі спліт-системи. Завдяки цьому режиму повітря розподіляється рівномірно по всьому приміщенню. На деяких пультах відображаються руху жалюзі.

  AUTORESTART

  Даний режим не вказано на пульті управління, але його наявність дуже важливо. Дана програма спрацьовує при раптовому відключенні електроенергії, самостійно відновлюючи роботу кондиціонера в заданому режимі, коли електрика з'явиться заново.

  Стандартні режими

  Основними функціями кондиціонера є: осушення, охолодження і підігрів повітря в приміщенні. Режими і їх позначення на пульті кондиціонера слід вивчити заздалегідь, щоб знати технічні можливості обладнання. Охолодження відбувається завдяки переходу рідкого стану холодоагенту в газоподібний, яке здійснюється завдяки забору теплого повітря з приміщення, а при обігріві процес відбувається навпаки.
  Позначення на пульті кондиціонера (фото)
  У кожному кондиціонері присутні основні режими і додаткові, які безпосередньо залежать від виробника і моделі пристрою. Позначення значків на пульті кондиціонера:
 • Cool – охолодження, виглядає у вигляді сніжинки.
 • Heat – обігрів, позначений на пульті кондиціонера сонечком.
 • Dry – осушення, зображення краплі.
 • Fan – вентилятор з відповідним малюнком.
 • Sleep – нічний режим, зображення зірочки.
 • Lock – захист від дітей.
 • Led – підсвічування дисплея для роботи в темряві.
 • Спеціальні можливості

  Деякі виробники в гонитві за споживачем намагаються удосконалити кондиціонери додатковими опціями. Деякі з них за підсумками експлуатації стають дуже корисними. Отже, до спеціальних можливостей відносяться:
 • Налаштування комфорту - здатна включити кондиціонер в режим розрахунку оптимального режиму. Як правило, в цьому режимі оптимальним вважається 20 градусів для обігріву, 25 градусів - для охолодження приміщення.
 • Очищення повітря відбувається завдяки вбудованим фільтрів різного ступеня очищення. Вона може бути грубою - допомагає видалити великі частки бруду, і тонкої - може впоратися навіть з квітковим пилком. У додатку кондиціонер може бути оснащений фільтрами, які поглинають запахи. Вуличний пил осідає на фільтрах, а повітря в кімнаті завжди залишається свіжим. Таке позначення на пульті кондиціонера "Самсунг" можна зустріти.
 • 3D-потік - направляє повітряний потік по вертикалі. Споживач використовує цю функцію, коли боїться застудитися. На пульті кондиціонера вона буде позначена lfeel.
 • Іонізація - насичує кімнату іонами з негативними зарядами. Опція призначена для поліпшення імунітету і самопочуття людини. В деяких відгуках споживачів сказано про те, що під час іонізації з'являється відчуття бризу. Є дане позначення на пульті кондиціонера LG, Mitsubishi в деяких моделях
 • Фільтрування і очищення повітря – дана функція є не у всіх моделях кондиціонера, здійснюється за рахунок ступінчастих фільтрів. Вона допомагає очистити повітря від пилу, бруду і різних мікроорганізмів, а також допомагає позбутися від неприємних запахів. Функція незамінна для людей, схильних до алергії, та власників тварин.
 • Розморожування теплового обмінника – зберігає продуктивність кондиціонера протягом тривалого часу. При даному режимі під час охолодження знижується навантаження на холодоагент під час збору холоду.
 • Набір додаткових функцій безпосередньо залежить від виробника і моделі спліт-системи. Позначення на пульті кондиціонера Mitsubishi буде відрізнятися від тих же значень інших виробників. Перед покупкою агрегату потрібно проконсультуватися з продавцем або ознайомитися з опціями за допомогою інструкції, яка входить в комплект.
  Позначення на пульті кондиціонера (фото)
  Отже, кожен кондиціонер оснащений такими функціями: осушення, підігрів та охолодження повітря. Крім цього, кожен виробник намагається здивувати споживача і урізноманітнити можливості апарату. Тому при виборі кондиціонера важливо вивчити набір функцій у вподобаної моделі.

  Популярі новини
  Загрузка...