Кишеньковий вай-фай-доступ в мережу в будь-якому місці!

147 0 Новини високих технологій

У сучасному світі стабільне підключення до інтернету є стійким ознакою розвиненості регіону. Доступ до бездротової мережі з телефону з будь-якого місця працює лише в найбільших містах світу. Кишеньковий вай-фай може вирішити цю проблему. Ця сучасна технологія має ряд незаперечних переваг. Проте вона не позбавлена істотних недоліків.

Світ без проводів

Лише 15 років тому ніхто і уявити не міг, що інтернет буває бездротовою. Нам доводилося використовувати підключення через телефон і задовольнятися незначними швидкостями. Навіть сторінки в браузері відкривалися довго. Іноді доводилося чекати по 10 хвилин. Про мобільному інтернеті навіть годі й говорити, його просто не було. Перші мобільні телефони з можливістю підключення до Глобальної мережі робили це настільки повільно, що картинку можна було завантажувати годинами. Тоді нікому в голову не могло прийти, що одного разу з'явиться кишеньковий вай-фай, який зробить інтернет доступним де завгодно і коли завгодно.


Кишеньковий вай-фай-доступ в мережу в будь-якому місці!
Ми вже звикли до бездротових мереж. До хорошого швидко звикаєш, а життя без проводів – це зручно і практично. Спочатку на ринок прийшов досить швидкий мобільний інтернет. Мережі 2G, а потім і 3G поколінь. З телефонів стало можливо слухати музику, використовувати соціальні мережі і навіть переглядати картинки. Потім з'явився вай-фай і буквально перевернув світ з ніг на голову.

Незручні маршрутизатори

Кожен, хто стикався з самостійної налаштування маршрутизатора, знає, що даний пристрій володіє не найзручнішою формою. Так, якщо порівнювати з системним блоком комп'ютера, то маршрутизатор буде маленьким. Однак носити його в кишені не вийде. Проблема полягає не тільки в розмірах, але і в принципі роботи. Великі стаціонарні роутери вимагають прямого підключення кабелю, що й обмежує можливості по транспортуванню.

Мобільність і простота

Кишеньковий вай-фай – пристрій, аналогічний стаціонарного роутеру, але припускає використання сім-карти. Які у нього плюси? Звичайно ж, основне достоїнство – це мініатюрний розмір. Поміщається навіть в кишеню. Деякі моделі можуть бути досить великими, але це тому, що там немає вбудованого слота для sim-карт. Плюси такого пристрою в тому, що до нього можна підключити будь-який зовнішній модем за допомогою USB, а при необхідності і інтернет-кабель. Однак такі прилади досить дорогі.

Кишеньковий вай-фай-доступ в мережу в будь-якому місці!
Кишеньковий вай-фай найчастіше асоціюють з пристроями від мобільного оператора. Це найбільш доступний варіант на ринку. Проте спокушатися не варто. За доступність і простоту доведеться заплатити рядом обмежень. Насамперед, такі роутери просто не дають прийнятних швидкостей. Можна сидіти в соціальних мережах, але не дивитися відео. По-друге, внутрішнє програмне забезпечення передбачає використання тільки сім-карт одного оператора. Вставити іншу можливо, але працювати роутер не буде.

Види мініатюрних роутерів

Прийнято виділяти кілька різновидів таких пристроїв:
 • Швидкісні роутери. Вони досить дорогі, але в межах великих міст надають найшвидший і зручний інтернет. Найчастіше працюють на швидкостях, аналогічних LTE. Проблема лише одна – якщо це роутер від оператора, то швидкість буде також залежати від обраного тарифу. Якщо сім-карта підтримує 3G мережу, то розраховувати на LTE не варто.
 • Потужні роутери. Багатьом здасться, що потужність аналогічна швидкості. Це не так. Даний тип роутерів не може похвалитися швидкістю. Проте до них можна підключити зовнішню антену, тим самим посиливши сигнал. Працюють у сільській місцевості і навіть в лісах. Виняток становить тайговий лісовий масив. Навіть якщо мобільна мережа не ловить, за рахунок підключеної зовнішньої антени можна вийти в інтернет. Єдиний недолік таких роутерів – це, як ні дивно, антена. Від неї залежить все.
 • Бюджетні роутери. Яскравий приклад – кишеньковий вай-фай МТС або будь-якого іншого оператора. Підключити антену можна, USB-портів не має і може похвалитися обмеженням на сім-карти. Всупереч очікуванням, показує гідну швидкість. Практично не працює за межами великих міст і вкрай погано функціонує при одночасному підключенні декількох пристроїв.
 • Кишеньковий вай-фай-доступ в мережу в будь-якому місці!

  Як же вибрати потрібну модель?

  Перед покупкою кишенькового вай-фай роутера потрібно визначитися з власними потребами. Необхідно чітко розуміти, для чого потрібен роутер. Якщо потрібна точка доступу в інтернет для декількох пристроїв в межах міста, то підійде і простий роутер від оператора. Однак, якщо важливий сам факт виходу в інтернет з декількох пристроїв в будь-яких умовах, найкращим варіантом буде вибрати потужний роутер і докупити якісну зовнішню антену. Визначивши з потребами, можна приступити до вибору. Не рекомендується купувати так звані ноу нейми, пристрої невідомих виробників. Перше, на що дійсно варто звернути увагу, – це на виробника. Потім потрібно подумати, чи потрібен порт для інтернет-кабелю або можна обмежитися USB. В останню чергу варто дивитися на матеріал. Однак він теж важливий, адже роутер то кишеньковий, отже, він повинен бути міцніше.

  Як використовувати?

  Як підключити кишеньковий вай-фай? Дуже просто! Якщо це прилад від оператора, то вставити в нього сім-карту, включити роутер і, попередньо активувавши в телефоні пошук бездротових мереж, підключитися до потрібної. Назва за замовчуванням – це номер моделі.
  Кишеньковий вай-фай-доступ в мережу в будь-якому місці!
  Якщо ж це потужний роутер з антеною або високошвидкісний, то спочатку потрібно вставити сім-карту в окремий модем, потім через USB підключити його до самого пристрою. Якщо це необхідно підключити зовнішню антену. Включити роутер, знайти мережу з телефону, і все готово!