Як обрізати сім-карту під нано-та мікро формати?

537 0 Новини високих технологій

З кожним роком з'являються нові, більш вдосконалені моделі телефонів, і, природно, нам всім хочеться придбати щось "круте" і функціональне. Але перед тим як поміняти свій простенький телефончик на сучасний айфон, мало хто замислюється про те, що, можливо, доведеться міняти і формат своєї сім-карти. Для того щоб ваша стара карта помістилася в гніздо нового телефону, її доведеться обрізати по потрібного розміру. Ось тільки як це зробити правильно, і всі сім-карти можна різати? А якщо потрібна нано-сім-карта, як обрізати велику, щоб не пошкодити контакти?

Як обрізати сім-карту під нано-та мікро формати?

Які бувають сім-карти?

Отже, які бувають сімки? На сьогоднішній день можна зустріти три їх види: нано-, мікро - і звичайні — великі. Останні вже не продаються в салонах зв'язку, але все ще зустрічаються у користувачів. При бажанні і наявності невеликих здібностей можна з великою зробити перші два види.


І все-таки не всі сім-карти можна різати, все залежить від чіпа. У зовсім старих симках чіп занадто великий, і якщо ви задалися питанням, як обрізати стару сім-карту під нано-, доведеться вас засмутити — це неможливо. Такі чіпи дуже тверді і крихкі, тому надати їм необхідний розмір не вийде. Але є й інші великі сім-карти, вони теж старі, при цьому вбудований в них чіп більш модернізований. Ось їх якраз таки можна сміливо підрізати під необхідні параметри.
Як обрізати сім-карту під нано-та мікро формати?

Як обрізати карту під мікро-сім?

Велика сім-карта відрізняється від мікро - тим, що чіп у неї приклеєний на пластикову основу, від якої треба позбутися. Якщо розглянути робочу поверхню карти, можна помітити потертості на певних осередках. Головне завдання — зробити так, щоб ці самі клітинки на карті точно потрапляли на контакти слота. Розміри мікро-сімки - 15 х 17 в той час як у стандартній — 25 х 15 мм. Таким чином, за допомогою гострих ножиць відрізаємо всю зайву частину, намагаючись не пошкодити контактну площадку. Не забудьте зробити куточок, інакше ризикуєте вставити карту в телефон неправильної стороною.

На цьому все, і якщо робота виконана правильно, саморобна мікро-сім-карта буде працювати без проблем.
Як обрізати сім-карту під нано-та мікро формати?

Як обрізати сім-карту під нано-?

Як зробити мікро-сімку, ми з'ясували, що таке нано-формат? Парадокс: чим більше сучасні телефони, тим менше у них слот для карти. Смартфони останнього покоління частіше мають слоти для нано-sim-карт (як обрізати стандартну, ми розповімо нижче). Вони навіть менше за розмірами, ніж мікро-, отже, вирізати доведеться ще більше. Тут вже потрібна справжня вправність, адже під нано - обрізати сім-карту в домашніх умовах, не пошкодивши чіп і контакти, дуже складно. Для того щоб все пройшло успішно, можна скористатися шаблоном, наприклад, прикласти поверх великий картки непотрібну нано - і вирізати точно по ній. Якщо під рукою не виявилося, в якості шаблону чудово підійде зразок, роздрукований на принтері. Далі залишається акуратно обрізати сім-карту по краях і відшліфувати кути. Можливо, вам знадобиться зменшити товщину самої карти. Для цього скористайтесь наждачним папером. Будьте готові, що завжди є ризик зіпсувати її, тому якщо не впевнені в собі, можливо, краще надати це справа досвідченій людині.
Як обрізати сім-карту під нано-та мікро формати?

Корисні поради

Перед тим як обрізати сім-карту під нано - або мікро-, заздалегідь приготуйте гострі ножиці (ідеально підійдуть манікюрні), олівець, наждачний папір, шаблон. Можливо, вам знадобиться двосторонній скотч, для того щоб додати шаблон до великої карті (хоча це вкрай не рекомендується, можна пошкодити чіп).
Консультанти салонів стільникового зв'язку прекрасно знають, як обрізати сім-карту під нано - або мікро-, і якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, можна попросити їх зробити це за вас. Зазвичай такі послуги не тарифікуються і йдуть як чайові співробітникам в кишеню, тому можете не розраховувати, що вам допоможуть безкоштовно. А ще краще просто зажадати заміну карти на карту відповідного формату, зберігши номер телефону. Для цього доведеться звернутися до фахівця свого стільникового оператора, заздалегідь прихопивши паспорт. Якщо номер був зареєстрований на третю особу, на жаль, у вас нічого не вийде. Для того щоб успішно змінити сім-карту на нову, вона повинна бути зареєстрована на ваше ім'я. Головне, не забудьте перед цим імпортувати всі контакти на телефонний довідник, інакше ризикуєте втратити всі зв'язки.