Що робити, якщо не працює один навушник? Причини поломки

172 0 Новини високих технологій

Куплена нами техніка має визначені терміни придатності. І може зламатися в самий невідповідний момент. Так, наприклад, аксесуар для прослуховування різної інформації може вийти з ладу. Спробуємо розібратися, що робити, якщо не працює один навушник?

Що робити, якщо не працює один навушник? Причини поломки
Будь-яке пошкодження гарнітури для гаджета, безсумнівно, заподіює незручність. Особливо якщо чекає тривала поїздка, прикро буде виявити поломку вже в дорозі. Тим більше що з ладу найчастіше виходить один навушник. У цій статті розповімо, що робити, якщо не працює один навушник. Причини, як виявилося, можуть бути різноманітні.

Не повністю приєднано пристрій або динамік засмічений вушного

Користувач міг не повністю приєднати пристрій в роз'єм штекера. Звук або повністю відсутній, або далеко чути незрозумілу мову. Кожен, хто слухає музику, зауважує з часом що відтворення стає нечітким і значно знижується. Можливо пропажа звуку або перестає працювати один навушник. Що робити в цьому випадку? Не варто панікувати і відразу бігти в ремонтну майстерню. Частою причиною стає забруднення навушника від дотику шкірних покривів вуха, з яких виділяється сірка. Остання забруднює навушник, і з цієї причини звук спотворюється або частково зникає. Фахівці рекомендують поміняти навушники або зайнятися копіткою роботою і постаратися очистити від сірки.


Щільно встромлений штекер

Так, ця причина теж цілком доречна. Подібне може часто давати перебої у відтворенні звуку.
Що робити, якщо не працює один навушник? Причини поломки
У цій ситуації варто перепідключити пристрій. І далі перевірити справність в навушниках. Можливо, вони і почнуть бездоганно працювати.

Досліджуємо навушники

Якщо не працює динамік на телефоні, що робити? Необхідно ретельно дослідити весь провід. Можливо, там є невеликі тріщини або пошкодження внутрішньої жили. Тоді необхідно підготувати ніж, ізоляційну стрічку і навіть паяльник. Далі підключіть пристрій до будь-якій системі, яка відтворює звук, і послідовно прощупуємо провід, під час роботи навушників. Як тільки почулися шуми або всілякі потріскування, можна вважати, що джерело проблеми знайдений.

Тепер починається копітка робота. Відрізаємо провід нижче ділянки і зачищаємо його від обплетення. Включаємо паяльник (без нього ніяк, але працювати з ним бажано людині, яка має в цьому досвід). Споюємо два оголених проводка. Обробляємо сполучені, оголені дроти ізолентою і одночасно надаємо пристрою приємний зовнішній вигляд.

Програмне забезпечення

Що робити, якщо один навушник не працює? Для усунення цієї проблеми необхідно зайти на офіційний сайт виробника. Завантажити файл з ліцензією драйвера для навушників. Далі все просто, потрібно дотримуватися інструкції і встановити його на свій телефон або інший гаджет. По закінченні перезапустити програму. Найчастіше це одна з найпоширеніших проблем, пов'язана з навушниками.
Що робити, якщо не працює один навушник? Причини поломки

Інші причини виникнення подібної проблеми

Що робити якщо не працює один навушник? Часта поломка – розрив внутрішніх дротів. У більшості випадків це пов'язано з низькою якістю збірки навушників. Для вирішення цієї проблеми особливих навичок не потрібно. Багато користувачів задаються питанням: що робити якщо не працює один навушник? Тобто під час прослуховування явно виражений збій звуку з одного навушника. Або він чути через раз. У цьому випадку зайнятися цим питанням потрібно відразу, краще не затягувати. При своєчасному ремонті можливо буде уникнути повної поломки навушників. Ця причина одна з найпоширеніших. А виникає вона через неакуратне використання навушників: користувач часто перегинає провід. Якщо розрив виник біля основи дроти, то вихід з цієї ситуації може бути тільки один – обрізати дроти.
Що робити, якщо не працює один навушник? Причини поломки
Потім провести перевірку і під'єднати до гаджету. Тепер варто уважно вивчити звук. Якщо є проблеми, в тому числі і переривчастий шум, то варто розібрати і все детально вивчити ще раз. Багато купують дорогі навушники, тим самим ризикують бути обдуреними. Вибираючи пристрій, варто враховувати його тип і технічні параметри. Великою популярністю сьогодні користуються бездротові навушники. Але попит на моделі з проводами навіть не думає падати. Бо у бездротових є величезний мінус: велику вагу і обмежений сигнал дії. Які ще є відповіді на питання: «Що робити якщо один навушник не працює?» Можливо, стався розрив у самому навушнику. Проблему можна вирішити за допомогою викрутки або невеликого ножика. Досліджуємо внутрішній вміст. У навушнику є спеціальна мембрана, вона-то і може бути зігнута або забруднена. Якщо є викривлення, то варто спробувати самостійно випрямити його. А при забрудненні причину викорінюють звичайним спиртовим розчином: досить плавними рухами протерти мембрану.

Поради

Якщо не працює динамік на телефоні, не варто відразу викидати пристрій або нести його в ремонт. Можна уважно оглянути навушники і спробувати полагодити в домашніх умовах. Під час ремонту коштувати приділити увагу всім нюансам розбирання і складання виробу. Якщо пошкодився провід, то його можна акуратно спаяти. Найпростішою причиною проблем з навушниками є, звичайно ж, неправильно приєднаний штекер. Необхідно повторити цю процедуру ще раз, і ефект буде без жодного ремонту. Часто виникає проблема через програмного забезпечення. Для її усунення потрібно просто зайти на офіційний сайт і слідувати всім необхідним інструкцій. Також навушники можуть засмітитися вушною сіркою. У цьому випадку їх варто просто акуратно прочистити.

Невеликий висновок

Тепер ви знаєте, що робити якщо не працює один навушник. Загалом, при дотриманні всіх правил лагодження, аксесуар може прослужити довго і продовжувати радувати свого власника. При покупці варто звертати увагу на фірму виробника і якість збірки.
Що робити, якщо не працює один навушник? Причини поломки
У будь-якому випадку, підбирати гарнітуру необхідно правильно. Наприклад, при купівлі навушники не були перевірені в дії (тобто в них не прослуховували музику). А прийшовши додому і підключивши покупку, користувач почув віддалений звук. Найчастіше – це несумісність з гаджетом. Останнім часом, звичайно ж, продають стандартні моделі, але трапляється всяке. Багато нюансів потрібно враховувати при покупці навушників. Як би там ні було, у кожного пристрою свій певний термін придатності. Тому не варто засмучуватися, якщо сталася поломка. Адже можливо, що все реально полагодити в домашніх умовах або звернувшись у фірму.